Inside Monster

Will Come Again
پیام های کوتاه
بایگانی هیولا
نویسندگان

۱۷ مطلب در آبان ۱۳۹۵ ثبت شده است

اون کسانی که رشته های "مهندسی" رو تا مقطع "دکترا" خوندن، بدون شک به 100% آرزوی والدینشون که میگفتن "پسرم/دخترم درسهات رو بخون که دکتر مهندس بشی" جامه ی عمل پوشوندن!!! اینقدر خوندن که واقعا دکتر مهندس شدن!!!

  • هولدن کالفیلد

پیش نوشت: تمامی این سطور اعتقادت شخصی نویسنده است و ضمنا از نگاه این جانب این موضوعات عمومیت دارند ولی قطعیت ندارند!

ایام محرم بود که خانواده پزشک تبریزی علیرضا صلحی پس از خوردن غذای مسموم از دنیا رفتن، از همون تاریخ دو تا موج بزرگ راه افتاد، اول بر ضد غذاهای نذری و مراسم آیینی مستحب مسلمانها "که ای دل غافل چقدر این مسلمون نماها حروم خور و پول حروم کن هستن" و موج دوم توسط جامعه ی همیشه در صحنه پزشکی، چه صحبتها در مورد اینکه "آه! این پزشک مظلوم، خوش خط، موسیقی دان، کار خیر بُکُن، بسیار مردم دار و به شدت آقا و همه چیز تمام قربانی عناد معاندین و حسودان و مردم بخیل و بدبخت و آشغال و غیر دکتر شده است" چه نوشته هایی که در رثای مظلومیت دکترها و اینکه اونها خوبن و ماها آشغالیم نوشته نشد، یکی از بلاگرهای دکتر - که از دوستان نادیده ی خوبمه - صراحتاً نوشت که دکتر مظلوم قصه ی ما "قتل که نکرده" و ما خیلی بی جنبه و بی فرهنگیم و همه ی ما به همه ی پزشکها حسودی میکنیم ، چون اونها موفقن و ما نیستیم و اونها خفنن و ما نیستیم و اونها لقمان حکیمن و ما قارون بخیل و حسود و اینگونه میشه که اینجوری میشه!

موج بزرگی بود، و از مورد توجه ترین قشر کشور ، پزشکها ، اومده بود و به شدت داغ شد! همه شدن آدم بده، همه شدن حسود و معاند ، همه شدن نا موفقهایی که چشم دیدن موفقیتهای پزشکی رو ندارن و رفتن از سر حسودی و خاک بر سری و ندیدن چشم موفقیت "پزشک مظلوم و موفق و خفن تبریزی" خانواده ی دکتر رو ناکار کردن!

اینجا معمولا من متهمم به عناد به پزشکها، با اینکه باهاشون عنادی ندارم و بارها گفتم به سلامت کاری جامعه پزشکی اعتقاد دارم ، صرفا چون معتقدم بیش از حد و اندازه و تخصصشون مورد توجه هستن، چون معتقدم یه خودبزرگ بینی و خود برتر بینی آزار دهنده و به شدت غیر واقعی دارن، و چون معتقدم زیادی توی چیزهایی که ذره ای درش تخصص ندارن دخالت میکنن، شدم دشمن پزشکی! که اینگونه نیست و من صرفا از این همه "ما دکتریم شما هیچی نیستید" و "ما دکتریم موفقیم، شما نیستین نا موفقین" و "ما دکتریم، قطعا بهترینیم" و "ما دکتریم و دکترها در همه چیز تخصص دارن" بدم میاد! بریم سراغ بقیه ماجرا...

چند وقت پیش بود که خبر رسید "غذاها نذری نبوده و دکتر مظلوم و ناکام و خفن و مهربون و همه چی تموم و خوش خط خودش غذاها رو از یه رستوران خریده"! تئوری مسموم بودن غذاهای رستوران به دلیل گزارش نشدن حتی نیم مورد مسمومیت دیگه از غذاهای اون رستوران در همون شب کاملا رد شد، مشخص شد دکتر مظلوم خودش شخصا غذا رو به خونه برده و بعد از خونه خارج شده! خب من فکر میکنم تا همینجای کار ، تا همین قسمت و بدون اینکه حتی ذره ای جلو بریم، همه ی پزشکانی که در رثای دکتر مظلوم حماسه ها سراییدن و بر طبل "ای ملت حسود حقیر" کوبیدن باید بیان تا کمر جلوی مردم خم بشن و بگن "ببخشید"!

اما قضیه به همینجا ختم نشد و همونطور که توی همون لینک قبلی دیدید، خود پزشک تبریزی متهم ردیف اول و مظنون اصلی در این پرونده قتل بوده و مدتهاست در بازداشت به سر میبره! حتی از اینها هم فراتر رفت و پزشک تبریزی پس از مدتها کتمان و انکار، با توجه به مدارک متقن بالاخره "اعتراف کرد که غذاها رو خودش شخصا خریده و به خونه برده"... پزشکی قانونی در حال تطابق سمهای موجود در غذا و جسد قربانی ها با هم هست، و همین الان که با هم صحبت میکنیم تنها مظنون به قتل در پرونده دکتری که همکارانش تمام قد در دفاع ازش بلند شده بودن و میگفتن "خیلی دکتر خوب و عالی ایه اِی حسودان و معاندین، قتل که نکرده" خود همون دکتره!

ما نمیدونیم دکتر قانل باشه یا نه، هنوز حکم پرونده اعلام نشده، اما به نظر شما دکتری که بی گناهه در مورد غذایی که خودش برده خونه میگه "نذری بوده" یا میگه "از سلف درمانگاه گرفته بودم" یا حتی بیشتر از اون نمیگه "غذاها رو خودم خریده بودم"؟

پزشکهای گرامی! شما یه عذرخواهی بزرگ به همه بدهکارید! چون اولا یه مقوله ی اجتماعی رو به شدت صنفی کردید، دوما در دفاع از هم صنفیتون به هر کسی که دستتون رسید تاختید و کوچکترین نقدی رو برابر با عناد و حسودی و حقارت کردید، سوما چون شما (که ماشالا تحصیل کرده هم هستید ناجور) در استناد به خبرها و شایعات خاله زنکی همونطوری رفتار کردید که اون هتاک و بی سوادی که به شما توهین میکرد، در قبالشون رفتار میکرد، چون کوچکترین شکی به اصل موضوع نکردید، چون نگفتید "صبر کنیم تا متخصصین امر قضاوت و وکلا و پلیس ها و کلا ضابطین انتظامی نظر تخصصیشون رو بدن" و خودتون لباس قضاوت رو پوشیدین و نه تنها حکم قاتل رو صادر کردید، بلکه به بسیاری از مردمان این مملکت انگ حقارت و دشمنی و بی سوادی و از خودتون کمتر بودن زدید!

یک قاتل رو شغلش قاتل نمیکنه، برای منِ شهروند فرقی نداره این قاتل تحصیلاتش چی باشه، ضمنا اختلالات روانی برای آدمهاست، و پزشک خوش خط تبریزی هم یه انسانه که احتمالا اختلال شخصیتی (یا هر اختلال دیگه ای) داره و دست به این کار زده! برای من متخصص اون یه مورد مطالعاتیه در راستای شناخت بهتر موضوع، برای من شهروند اون یه آدمه و شغلش هویتش رو مشخص نمیکنه! برای من موضوعِ تخصص اون آدم کوچکترین اهمیتی نداشت و نداره اما ... اگر شما پزشکهای محترم این بار بر خلاف همیشه چشمتون رو به روی حقایق اطراف نبندید، میبینید که فارغ از اون دسته از افراد هتاک و حقیر که همیشه هستن عمده ی نقد های جدی و بزرگی که به رفتار و نوع منش جامعه ی پزشکی وارد میشه نه از سر حقارت و حسودی و دشمنی که آینه ی تمام نمای رفتار متفرعن و غیر واقعی و خود شیفته و خود برتر بینانه ی شماست! خودت رو از بقیه که بهتر بدونی، خودت رو از بقیه که بالاتر ببینی میشه این و همونطور که قبلا توی یکی از کامنتهام در یک پستی گفتم: وقتی "من دکترم" میشه دستمایه فخر فروشی و "من از تو بهترم" و "من از تو باهوشترم" و "من از تو کاملترم" قطعا همین فضا(ی متشنج ضد پزشکها) به وجود میاد، نه چون مردم عقده دارن، خیر برادر، چون مردم میل تاریخی به اثبات این قضیه که "همه ی ما آدم و مثل همیم" دارن! اگر میخواید مثل بقیه باهاتون رفتار بشه باید مثل بقیه رفتار کنید!

پ.ن: تمامی این سطور اعتقادت شخصی نویسنده است و ضمنا از نگاه این جانب این موضوعات عمومیت دارند ولی قطعیت ندارند!

  • هولدن کالفیلد

همه ی ما حق داریم یک ساعت و پنجاه و دو دقیقه از زندگیمون رو، لذت ببریم از انسانیتی که انسانی به تصویر کشیده شده، لذت ببریم از احترام به روح زندگی ...

با هم ببینیم ، هوم؟

***

لینک دانلود فیلم با کیفیت 720p - لینک دانلود فیلم با کیفیت 1080p

لینک دانلود فیلم با کیفیت 720p کُدک x265 و کم حجم تر

لینک دانلود زیرنویسهای فیلم

لینک دانلود KMP با قابلیت پخش فایلهای x265

***

پ.ن 1: نمیتونم فیلمهایی که دیدم و اینقدر پسندیدم و لذت بردم رو برات نیارم، حتی اگه هفته ی قبلش یه کوه فیلم و سریال بهت داده باشم، این رو قطعا میبینی، زود!

پ. ن2: میام کامنتا رو جواب میدم، قول :|

  • هولدن کالفیلد

سی ان ان گزارش داده که سه تا موضع ضد سعودی ترامپ باعث خشم عربستان شده، اول اینکه بشار اسد باید بمونه، دوم اینکه روسیه در خاک سوریه در حال جنگ با تروریسمه و نه حمایت تروریسم و سوم اینکه عربستان سعودی باید هزینه های دفاع آمریکا از ریاض رو تقبل کنه، روی این فرمون اگر ترامپ التزام خودش به ولایت فقیه رو اعلام کنه دیگه رسما رییس جمهور محبوب و مردمی خودمون رو هزاران کیلومتر دورتر از میهن اسلامیمون خواهیم داشت!

  • هولدن کالفیلد

خیلی گفتم که اوضاع روانی من رو میشه از تمیز بودن اتاقم حدس زد و خوب بودن این دو تا با هم رابطه داره! نمیدونم یادتون هست یا نه؟

امشب خوکدونی ای رو که این هفت هشت ده روزه توش زندگی میکردم یه کم سر و سامون دادم، الان یه خوکدونی مرتبه، حداقل!

  • هولدن کالفیلد

وجدانی کاری به این قضایای "تندروی" و "اعتدال" که در این باب راه افتاده ندارم، اما تجربه ی به شدت ناموفق ما ایرانی ها!!به خوبی نشان داده که ترامپ اصلا کاراکتر ریاست جهوری رو نداره! من همینجا به ملت نادوست، غیر همسایه و متخاصم آمریکا توصیه میکنم که نکنید آقا! گور بابای بحرانهای جهانی و جنگ و فاجعه، با خودتون نکنید این کار رو ، نکنید خدایی!!!

  • هولدن کالفیلد

یادمه از قدیمها و بچگی که توی محفل غیبت زنها وَر دل مامانم چسبیده بودم، خیلی حرف زیاد بود در مورد اینکه "واه واه واه! راست میگن که میگن هر چقدر بی ریخت تر باشی خوش شانس تری" و معمولا حداقل یه نفر بود که بگه "همین شمس الملوک رو نگاه کُن، با اون قیافه ایکپیریِ میمونش، عین این آنگلوساکسون!!! ها میمونه، دو زار هیکل نداره قد بشکه است، دستپختش رو ندیدی که، افتضاح! فسنجون درست کرده بود اون دفعه ای مثل سوپ شده بود، بعد اونوقت همین ایکپیری زشت خوش شانس، شوهرش غلام حلقه به گوششه، رفته ولنجک خونه خریده 250 متر، ماشین خریده برای زنش انداخته زیر پاش، سر هر ماه میاد کل حقوقش رو تا کمر دو لا میشه میده زنش میگه شما مدیر خونه ای، اصلا مَرده صُم بُکم از صبح تا شب این زنیکه میمون رو کف پاشو لیس میزنه"! این وسط یادمه که " کف پاشو لیس میزنه" رو طی سالهای متمادی و در زمانهای مختلف و از حداقل 15 زن متفاوت در توصیف همچین شرایطی شنیدم!!!

گویا نماد ارادت مرد درست حسابی به زن بی ریخت خوش شانس لیس زدن کف پاست!

  • هولدن کالفیلد