Inside Monster

Will Come Again
پیام های کوتاه
بایگانی هیولا
نویسندگان

مجری بعد از سلام و علیک به میهمانش گفت "شما سالهاست همین سه دست لباس رو میپوشید، چرا اینقدر بد تیپین"؟ دقت کنید، بعد از سلام و علیک اول برنامه! بعد از سلام و علیک. توقع دارید برنامه ای که اینجوری شروع میشه چه جوری پیش بره؟ برنامه ای که میهمانش مسعود فراستی بود، و مجریش یه بزرگواری به نام آرش ظلی پور (که من تا ساعاتی پیش اسمش رو نمیدونستم).

لینک تماشای برنامه

مجری برنامه البته و صدالبته آدم بی سوادی بود، گرچه فعل ماضی غلطه، آدم بی سوادی هست! یک سری "بی" دیگه هم هست، مثل بی شخصیت، بی ادب، بی شعور، بی نزاکت، بی پرستیژ و حتی بی پرنسیب! البته توی همه ی این "بی" ها بی سواد و بی شعور و بی ادب رو بیشتر از بقیه بود! یه دونه "با" هم بود، با ادعا! مجری ای که الفبای مجری گری رو نمیدونه، الفبای نقد رو هم، حتی جدای از اینها، فرق صراحت رو با رکاکت و وقاحت نمیدونه! روز مرگ نقد بود، روزی که جناب دماغ سر بالا عبارت "شما مهمونی هم که میرید از دکور خونه میزبان و غذاش ایراد میگیرید" رو نقد میدونست! مجری ای که از ثانیه اول موضع خصم گرفته بود و به جای مجری در نقش مدعی العموم، بازجو یا همچین چیزی ظاهر شد. البته مدعی کدوم عموم؟ مدعی الرانت، یا مدعی المافیا بهتره مثلاً، کینه شخصی ای که آرش ظلی پور از مسعود فراستی داشت، در تک تک نفهمی هایی که بروز میداد متبلور بود!

اما... ای من کاه پر کنم توی اون اتاق فکرتون با فکرهاتون که ته یه هفته فکر کردنتون توی اتاق فکر شده سوال "مسعود فراستی آدم بی احساسی به نظر میرسه، عاشق شدید تا حالا"؟! آخه به تو چه؟ لباس پوشیدن مسعود فراستی به تو چه ربطی داره؟ وقتی فراستی اول برنامه میگه من نمیخوام در مورد شخص خودم حرف بزنم، این که دوبار ازدواج کرده به شما چه ربطی داره؟ و چرا باید در برنامه ای اعلامش کنید؟ ظاهر مردم به شما چه؟ مگه تا حالا کسی به شما ایراد گرفته آقای ظلی پور نا محترم، به شما ایراد گرفتن بابت عمل کردن دماغ؟ بابت لمینیت کردن دندون ها؟ تا حالا کسی به شما گفته تصویر بدن (بادی ایمیج) شما از خودت اینقدر معیوبه که با سی تا عمل و صد مدل پودر و قرص دوست داری تایید دیگران رو بگیری؟ میبینی استاد؟ مدل شما حرف زدن به شدت آسونه! بزرگوار! دلاور! کم عقل! من نمیدونم شما رو کدوم ابلهی راه داده اونجا! گرچه شنیده شده پشت دُم احسان علیخانی اومدین. اما ای کاش از وقتی وارد شدید، در مورد مجری گری روشنت میکردن، ای کاش مفهوم نقد با لجن پراکنی های تو آلوده نمیشد. توی جامعه ی ما، دو عده مفهوم مهم، اساسی و ضروری ای چون نقد رو به گند و لجن کشیدن! یکی اون دسته که میگن نقد باید سازنده باشه، و تو که نقد میکنی راهکار هم بده، یا تو که میگی خودت بهتر میدونی؟ و دسته دوم همونهایی هستن که لجن پراکنی، توهین، تحقیر و شخصی سازی بحث رو با نقد موضوع و مفهوم یکی میکنن. همونهایی که به جای نقد اُبژه به تخریب شخصیتی سوژه روی میارن، همون ها که به جای نقد تالیف به تخریب مولف میپردازن و اسمش رو میذارن نقد! نقد؟ نقد؟ خاک بر سر من کنن که شما اینقدر کوته فکر هستین! که به قهقرا بردید مفهوم نقد رو!

و حالا، جناب ظلی پور

1- فرمودید اینجا مناظره نیست که من یک جلمه بگم و شما یک جمله، بله کاملاً صحیحه! شمای مجری یک سوال میپرسید و منتظر جواب مفصل و طولانی میهمان میمونید. اگر مخالفتی با گزاره های موجود داشتید، دوباره در کوتاه ترین زمان ممکن میپرسید و باز مدت زمان بسیار بیشتری به میهمان میدید که حرفش رو بزنه و الی آخر! اینکه در یک گفتگوی 29 دقیقه ای شما اگر بیشتر از مسعود فراستی حرف نزده باشی کمتر هم حرف نزدی، نشون میده شما سواد رسانه ایتون از من بی سوادِ رسانه ای خیلی کمتره!

2- مجری نه بازجو هست، نه مدعی العموم، شما (و هر مجری دیگه ای) حق ندارید عِناد شخصی و فکریتون رو روی آنتن زنده صدا و سیما بروز بدید! اون سمتی که شما ایستادی، سمت سخیف و کثیفی هست و اون سمت ایستادن کاملاً به شما میاد، اما بیرون از چارچوب برنامه تلویزیونی. در جایگاه مجری، شما فقط سوال میپرسی، و سپس مودبانه، بدون خمیازه کشیدن های نمایشیِ آشغال خیلی شیک منتظر میمونی تا صحبتهای میهمان رو بشنوی!

3- در موارد بالا، میتونید از عادل فردوسی پور مشورت بگیرید، که چطور میشه اکثر وقت رو به میهمان داد و چطور میشه در برنامه چالش داشت، و بدون گذر از مرزهای رسانه ای و شخصی، برنامه رو به شدت پیچیده و بحث رو جذاب کرد!

4- من فقط میخوام بدونم کی به شما در مورد "هارد تاک شو"ها حرف زده؟ اونی که به شما گفته هاردتاک شو گفتن هر یاوه ای، با بدترین لحن و ورود به شخصی ترین زوایای زندگی افراد بدون رضایتشون بوده، قطعاً شعور و سواد نداشته!

5- در مورد هارد تاک باز هم میتونین از فردوسی پور بپرسید!

و اما در مورد فراستی و برنامه

1- من پیش از این یک بار در مورد ادبیات نقد فراستی مطلبی نوشته بودم! اون عزیزانی که معتقدن ظلی پور مثل فراستی حرف زده کلا توی یک باغ دیگه تشریف دارن! فراستی تندترین - صحیح و غلط - نقدها رو به آثار مختلف وارد کرده و هرگز کلام زشتی در مورد اشخاص به کار نبرده، فراستی چه اون موقع که گفت فیلم کیمیایی مثل خود ارضایی هست در مورد اثر حرف زد چه وقتی که گفت فلان فیلم کمال تبریزی دیاثت فرهنگی داره. بله این ادبیات میتونه جای نقد داشته باشه، میتونید باهاش موافق باشید و مخالف باشید، اما فراستی نه به کیمیایی گفت خودارضاگر!!! و نه به تبریزی گفت دیــــوث!! همون نقد ابژه و تخریب سوژه و اینها که گفتم! حقیری چون ظلی پور رو حتی به صورت فرضی در ترازوی فراستی وزن کردن توهین به فراستی محسوب میشه! ادبیات فراستی و ظلی پور رو مقایسه نکنید [نقطه]

2- گذشته فراستی - که بر خلاف تقریبا تمام چهره های ایرانی ازش فرار نمیکنه و همیشه ازش حرف میزنه - کاملاً به خودش مربوطه. همونطور که برای خیلی ها گذشته جنابان روحانی، زیباکلام، فریدون، جهانگیری، تاج زاده، خاتمی، خویینی ها، رفسنجانی، ناطق و لاریجانی محل بررسی نیست - گذشته ای که ازش فرار و اون رو کتمان میکنن - گذشته فراستی در نقد امروزش هیچ تاثیری نداره، این فرار رو به جلوها رو بذارید توی جمعهای حقیر خودتون بمونه! حداقل چک کنید به کی رای دادین! مثلاً!

3- من آدم اهل نقد هستم، وقتی وبلاگ من رو از جدیدترین پستها به عقب برید تقریبا صفحه ای نیست که توش حداقل یک پست انتقادی نباشه، حقیقتاً من توقع نداشتم مسعود فراستی - با اون ادبیات آتشین، گزنده و تهاجمی - چنین آرامشی در سرتاسر بحث با مجری برنامه به خرج بده! حتی صداش ذره ای بالا نرفت، محکم سرجاش نشست و حتی ذره ای اجازه نداد بحث از مسیرش منحرف بشه، هرچند باری که مجریِ بی ادب برنامه حرفش رو برید که تهمت جدید بزنه، فراستی بدون توجه به حرفهای مجری، بحث خودش رو از جایی که قطع شده بود ادامه داد! آرامشی که به خرج داد، برای من یک درس بسیار بسیار بزرگ بود! اینکه حتی درگیر هیجان بحث نشد - برخلاف من که میشم - و در کمال آرامش حرفش رو زد ، برای من بزرگترین داده ی تماشای این برنامه بود!

4- دو تیکه از این برنامه لبخند روی لبم آورد، یکی اونجایی که مسعود فراستی گفت تو بی سوادی و سلیقه هم نداری، با نهایت آرامش، و با استدلال! یکی اونجا که گفت کاش میفهمیدی چی میگم! تاثیر این دو جمله در توضیحاتِ احمقانه ی آخر برنامه آرش ظلی پور دیده میشد! وجداناً و انصافاً به نظر شما کسی که در واکنش به جمله "در فلان اتفاق یک نگاه غیر انسانی ای هست" بگه "پس به نظر شما مردم انسان نیستن" جز ای کاش میفهمیدی چی میگم چی میشه گفت؟

5- مسعود فراستی توی برنامه نموند، شان و شخصیت خودش رو میشناخت و وقتی توهین و سعی در تحقیر از حد گذشت خیلی شیک بلند شد و رفت! و نوع رفتن فراستی بسیار بسیار مهمه، فراستی از کانال بحث خارج نشد، بحثش رو کامل کرد، حرفش رو تمام کرد، و از موضع بالا و با تشخیص خودش، در کمال احترام، بعد از تمام کردن حرفش و نقطه گذاری ته جمله اش با مردم خداحافظی کرد و رفت! نه از سر ضعف و کم آوردن، در موضع قدرت! میگن مجری، صاحب یک برنامه گفتگو محوره، و آرش ظلی پور حتی لیاقت مدیریت خونه خودش هم نداشت! و در برنامه خودش، در یکی از سیاه ترین روزهای زندگی حرفه ایش، یه یک منتقد کارکشته باخت، بد هم باخت!

6- اون سه دقیقه وراجی و حرافی آرش ظلی پور پس از ترک استودیو توسط فراستی، یکی از ننگین ترین سه دقیقه های تاریخ تلویزیون بود!

7- آقای ظلی پور، بی سواد! گفتمان با گفتگو فرق داره، اون که اونجا باید شکل میگرفت گفتگو بود، گفتمان در فضاهای آکادمیک شکل میگیره، معنی گپ و گفت دو نفره هم نمیده!

و در مورد صدا و سیما

بزرگوارهای صدا و سیما! اینکه شما از اصلاح طلبها و برخی دیگر از تفکرهای موجودِ تحت تایید جمهوری اسلامی برای نقد و بحث و بررسی آزادانه دعوت نمیکنید، اینکه تریبونهاتون عموماً یه طرفه است و به جاش میخواید توی هاردتاک ها این خلا رو پر کنید به اندازه کافی فکر پرت و پلایی هست! حالا اینکه تعریفتون از هاردتاک اینقدر بی شعورانه است حتی بدترش هم میکنه! باور بفرمایید فضای بسته صدا و سیما رو به این بی شعوری و وقاحت هرروزه من ترجیح میدم! باور بفرمایید!

و جنابان عزیزان در برنامه وزین و به درد نخور من و شما

بزرگواران! حتماً توی اون اتاق فکر رو پر از کاه کنید! به هیچ دردی نمیخوره، یک جور فحش ناموس به "اتاق فکر" هم هست! توی اون اتاق فکر رو پر از کاه کنید حتماً، هم اتاقش رو، هم فکرهاش رو!

باقی بقای داداش آقای ظلی پور!

پ.ن: یک شبی صندلی عقب ماشین مهدی صالح پور نشسته بودم و در مورد یکی از حاشیه های علی انصاریان حرف میزدیم، من گفتم نشون داد به درد مجری گری نمیخوره، که مهدی گفت اتفاقا نشون داد اینکاره است، همه جا حرفشه، تاثیرش رو گذاشته و اینها. من متخصص رسانه نیستم، مهدی صالح پور هست، بنابراین به حرفش در مورد رسانه اقتدا کردم و میکنم. الان همه از آرش ظلی پور حرف میزنن! نه صالح پور! من همونقدر که معتقدم علی انصاریان شخصیت مجری گری نداشت و این کاره نیست، بیست برابر در مورد آرش ظلی پور این اعتقاد رو دارم. اگر مثل انصاریان و ظلی پور دیده شدن یعنی اینکاره بودن، من ترجیح میدم تریبون دست کسانی باشه که اینکاره نیستن!

 • ۹۷/۰۹/۱۰ ، ۰۷:۵۴
 • هولدن کالفیلد

آراء الحکما: جلد  (۲۸)

حالا این یک جوشش بی‌شعوری داشت، امیرفضلی و دیگر سلبریتی‌هایی که پشتش دراومدن دیگه از چه حجمی از بی‌شعوری رنج‌ می‌برن؟

پ.ن: پست‌هات به نحو شگرفی دل‌خنک کنندس.
جواب:
همه پستهای من همیشه خوبن!
فراستی هم توهین زیاد کرده به اشخاص :))) بارز ترینش همونی که به کیا رستمی گفت بی پدر 
جواب:
من ندیدم این رو، زیاد شنیدم که میگن گفته، اگه گفته به شدت بیجا و بیخود کرده گفته!
طرف معصوم که نیست، اشتباه کنه من قبل همه میگم اشتباه کرده، بنده عاشق چشم و ابروی خسته و داغون فراستی که نیستم!
اما وقتی میگی "زیاد" یه هفت هشت مورد مثال بزن!
 • قاسم صفایی نژاد
 • پست خوبی بود. ممنون.
  از معدود پست‌هایی در وبلاگت بود که به جز اینکه برای نظرت احترام قائلم، با بیش از ۹۰ درصدش هم موافقم.
  جواب:
  قربانت! ما اینیم به هر حال!
  اینکه بیشعوری خودش رو‌ تو پیجش به احترام و طرفداری از مخاطب نسبت می‌ده، خییییلی طنزه. انگار می‌خواد بچه گول بزنه. درحالی که بیشتر توهین به مخاطبه، که مثل خودش سخیف و بی‌سواد و بی‌سلیقه فرضشون کرده.
  جواب:
  بی شعوره دیگه،بی شعور!

  یکی دوشنبه های کتاب باز و سروش صحت و سوالاش که با جوابای فراستی خودش اعتراف میکنه که از شدت هیجان و یادگیری داره قلبش تند میزنه و کیف میکنه ، این رو بارها گفته . و البته من مخاطبم میخکوبم . یکی هم ظلی پور که وقت و فرصت بودن فراستی رو برامون حیف و میل میکنه . یعنی فرق عملکرد و نگاه ادما زمین تا اسمونه
  جواب:
  به کجا چنین شتابان؟ :|
  جذاب ترین بخش ماجرا برای من آرامش فراستی بود .
  من به عنوان یک فرد  هیجانی خیلی وقتها با این که حق با من بوده ولی به خاطر لحن تند یا صدای بلندم و هیجانی شدنم فهمیده نشدم ...
  به شخصه من خیلی از این آرامش و قاطعیت آقای فراستی خوشم اومده :)))

  جواب:
  آره منم همینجوری دقیقاً، دقیقاً همینجوری یعنی! :دی
 • فاطمه (مرضیه) رسولی
 • سلام...
  تقریبا اولین متنی بود که در مورد این ماجرا می خوندم و می دیدم نگاه جامع تری داره...

  منم یک پست در این مورد نوشتم.خوشحال می شم بخونی  و نظر بدی
  جواب:
  چشم! میخونم
  ممنون از لطفتون!
  یه چیز حاصل تجربمه:
  آدمی که سواد بحث در مورد موضوعی مشترک رو نداره به ناکجا آباد چنگ میندازه که خورد کنه و ظلی پور همینه، فراستی جدای از لحنش که منتقد داره و من به شخصه هفتاد درصد حرفاشو قبول دارم، اما آدم با سوادیه، این ظلی پور یه مجله در پیت داشت همه اش تبلیغ بود آخرم درش تخته شد
  جواب:
  خدایی اینا با این سن و سال چه جوری میتونن به مجله داشتن برسن؟ :|
  اهداف پشت پرده ی شخصی داشت قطعا که یکیش همین بولد شدن چرتیه که الان شده :|
  به قول یکی سعی در علی خانی بودن می نماید !
  فراستی به شخصه برای من ادم جذابیه. شاید خیلی از سینماگرا باهاش ارتباط خوبی رو نداشته باشن و توقع این میزان نقد رک و صریح رو نداشته باشن و سوت و چه چه زدن برای اثارشون رو بیشتر دوست داشته باشن اما  همون چیزی که خود فراستی هم تو صحبت هاش مشخصه ! سینمای ایران چقدر های کلاس شده مگه  که توقع نقد های صرفا مثبت و کف و جیغ داشته باشه :|
  واون بی ادب گفتن فراستی :)))
  و به نظرم سطح سواد این دونفر اصلا بالانس خوبی نداشت !!!!!
  و مفتضح بود بله !

  :)

  جواب:
  برادر ظلی پور دست اندرکار یه تعدادی از فیلمهایی بود که فراستی با بولدوزر از روشون رد شده!
 • سوته دلان
 • مقصر مجری نیست چون ذات برنامه‌ش خاله زنکیه! (این حرفم در تایید رفتار مجری نیست)
  مقصر خود فراستی هست که نقد فیلم رو تو همچین برنامه‌ای انجام میده!
  جواب:
  آره اتفاقا من تنها عیبی که به فراستی وارد میدونم این بود که از اول نباید میومد توی همچین برنامه ای، اصلا کلاس کاریش فرق داشت!
  نمیدونم برنامه های قبلی اش رو دیده بودین یا نه، من همیشه از این تعجب می کردم که چرا کسی مثل آرش ظلی پور که قبلا زیر دست احسان علیخانی بوده و هیچ برنامه ی درخشانی هم در رزومه اش نداشته اومده یه چنین برنامه ی پر مخاطبی رو اجرا میکنه.
  همیشه هم یه رگه هایی از خاله زنکی توی سوال هاش بود و فکر می کرد که خیلی باحال میشه اینجوری!
  اما برنامه ی دیروز دیگه فاجعه بود. من اغلب نقدهای فراستی رو توی برنامه ی هفت میشنیدم و معتقد بودم خیلی درست میگه یعنی هم نظر بودم در اغلب فیلم ها. هر چند من متخصص هیچی نیستم ولی میدیدم که به جای تعریف الکی اغلب منتقد ها خیلی جدی داره نقد میکنه حالا چه ما خوشمون بیاد چه نه.
  ولی برنامه ی دیروز دقیقا یه سیاستی پشتش بود. همین جوری نمیارن یکی رو اینجوری بکوبن. من با آقای سپهر هم عقیده ام تا حدی. هر چی که بود برنامه ی من و شما نبود حداقل برای منی که بیننده  یهمیشگی اش بودم.
  جواب:
  ولی من باهاش مخالفم، بیشتر با لنی موافقم!
 • سید رمضان حسینی
 • مبتذل‌ترین قسمت ماجرا قطعا عذرخواهی (دفاعیه تهاجمی) این موجوده که امروز منتشر شده. قشنگ کلاس درسیه برای خودش.
  جواب:
  اون نامه مقوا بود، در نیومده بود، ماقبل نامه!
  می‌خواست خودشو بندازه سر زبونا... که با همون مخاطبایی که می‌رن هزارپا رو دوبار می‌بینن، تونست!
  جواب:
  اینجوری منفی سرزبون افتادن خیلی ریسکیه، ممکنه نگیره، که به نظرم نمیگیره این بار رو!
  اول که این رو خوندم گفتم هولدن چرا همچین میکنه؟ چقد "بی" چسبونده بیخ ریش ظلی پور.
  بعد رفتم خودم برنامه شو دیدم. خودم یه ده دوازده تا "بی" دیگه علاوه بر بی های تو
  اضافه ش کردم.


  وای اونجاش که ظلی گفت آره شما دو بار ازدواج کردین بعد فراستی خیلی خونسرد گفت شما قسمتای خاله زنکیش رو شنیدی فقط :))))))))))))))))))))))))
  جواب:
  :))))))))
  اونجاش که گفت سر شو برات خوبه هم خیلی خوشم اومد :))
 • รђคђt๏t :)
 • از مورد پنجمی که درمورد فراستی نوشتین خیلی خوشم اومد
  این که سعی کنیم وقتی میبینیم عرصه برامون تنگ میشه  اول محترمانه دفاع کنیم و بعد بریم و بگذاریم تا زمان همه چیز رو ثابت کنه . شاید اگر میموند و هم کلام اون مجری میشد ناگزیر اون هم توهین میکرد اما با رفتنش اول برای شخصیت و شان خودش احترام قائل شد
  جواب:
  آره حرکتش خیلی شیک و مثال زدنی و باحال بود!
  مخصوصا جور مغروری که اونجا رو ترک کرد! :دی
  من حقیقتا هیچوقت کاری به فراستی نداشتم. نظر خاصی هم ندارم بدم، حواشی هفت رو هم خیلی کم در جریانم. فقط مدام شنیدم که خیلی تند نقد میکنه و تیز و سخت میکوبه. 
  اما همون یه دقیقه ای که از برنامه ی مذکور تو اینستاگرام دیدم متحیرم کرد. واقعا زشت بود! واقعا متوجه نشدم هدف مجری چی بود؟ از چی زخمی بود؟ اگه زخمی بود هم چرا جلوی دوربین این کار رو کرد؟ مثلا میخواست فراستی رو خراب کنه؟ والا فراستی رو کشید بالا با این مدل به قول خودش نقد
  عجب!
  جواب:
  نکته خوبی رو اشاره کردی، اینکه دشمنی داره با فراستی، جای عقدعه گشایی و انتقامش روی آنتن تلویزیون مثلاً ملی ایران نیست!
  خیلی کم پیش میاد که من تلویزیون ببینم. دیشب توی اینستاگرام بخشی از این برنامه رو دیدم و خونم به جوش اومد از این همه نفهمی و بی شعوری و همونطور که فرمودید "بی"های دیگه. خیلی کامل نوشتید. حکایت جدیدی نیست البته؛ ما از این موجودات زیاد داشتیم و داریم.
  جالبتر از همه ی اینها متن دفاعیه و توضیحیه که این آقای به اصطلاح مجری توی صفحه اش منتشر کرده و اول خط، همه چیز رو ارجاع داده به قاضی القضات!!! چی میشه گفت؟ واقعا باید بگم لعنت به اونی که اول بلند شد گفت قضاوت نکنیم! و هرکسی تا تقی به توقی می خوره این جمله ی مسخره رو رو می کنه.
  به مرحله ای از وقاحت رسیدن این جماعت، که هر کاری می کنن تهش یه مشت خزعبل به هم می بافن و تحویل مخاطب میدن و تهش هشتگ قضاوت نکنیم!
  خلاصه کیف کردم از رفتار و برخورد و پختگی آقای فراستی.
  جواب:
  آره اون معذرت خواهیه خودش یه تعداد توهین جدیده :|
  اونلی گاد کن *** هیم! :|
  در مورد تیکه آخر حرفت به عنوان کسی که خودش تو رسانه فعال هست . و 8 سالای هست تو رادیو مشغولم باید بگم نگاه رسانه این نیست انصافا . و اتفاقا خیلی از بدنه رسانه با این رویکرد مخالف هستن . اینکه دوست رسانه ای تو نگاه اینطوری داشته به همه ما تعمیم نده . خیلی ها تو همین رسانه اجازه نمیدن مجری این اشتباه رو مرتکب بشه و واقعا تو اتاق فکر برنامه همه چیز از قبل درست و اصولی چیده میشه . به خصوص به خصوص تو رادیو که تصویری وجود نداره و بروز همچین مواردی به خاطر نداشتن تصویر و ندیدن تصویر ممکنه جبران ناپذیر تر باشه .
  جواب:
  حالا مهدی صالح پور که منظورش موافقت صد در صدی نبوده! یعنی قضاوتش نمیکنم، چون نمیدونم دقیقاً چه فکری میکنه در این مورد، یک خاطره نقل کردم ازش صرفاً!
  سعی کنیم در مواجه با بی ادبی و گستاخی همیشه خودمون رو حفظ کنیم و به احترام دیگران سکوت کنیم و محل رو ترک کنیم . چون ابتذال مثل ویروس می مونه ، واگیرداره . در مواجهه با ابتذال ، نباید بحث کنی ، نیاد دهن به دهنش بذاری . باید صحنه رو ترک کنی و پاشی بری تا دوره اش تموم بشه . من بارها قبلا در مورد علاقم به فراستی گفته بودم اما دیروز با دیدن رفتار فراستی اگه تا 100 دوسش داشتم امروز 200 دوسش دارم چون در عینه اینکه مجری بی ادب برنامه مدعی گفتمان بود اما کسی که گفتمان رو با بدنش و رفتار و کلامش نشون داد کسی نبود جز استاد فراستی .
  تو دنیای آرش ظلی پورها سعی کنیم مسعود فراستی باشیم ....
  جواب:
  ای بلا پستت رو اینجا هم گذاشتی :دی
  این آقای ظلی پور چطور از حرفا، رفتارش و اون لبخندهای مضحکش خجالت نکشید واقعا! من به جاش عرق شرم رو پیشونیم نشست :/

  @ حامد سپهر
  آقای ظلی پور اتفاقا تو برنامه های قبلیشون خیلی هم با ادب نشون ندادن و شاید علاقه خاصی به مسائل شخصی دیگران دارن نمونه اش گفتگوشون با حمید گودرزی تو همین برنامه من و شما که اتفاقی دیدم!
  جواب:
  بیا حامد ببین ایشون هم با من موافقه!
 • آشنای بی نشان
 • من همیشه با خوندن وب شما و مهدی صالح پور یه چیزی برام جالبه و اون اینه که سواد رسانه‌ای شما بیشتره در حالی که ایشون فرد رسانه ای هستن

  جواب:
  :))))))))))
  نه، من فکر نمیکنم سواد رسانه ایم از مهدی بالاتر باشه! این هم تواضع نیست، واقعاً فکر نمیکنم اینطور باشه! نیست طبیعتاً.
 • خانم کوچیک
 • نویسنده‌ی کتابِ بیشعوری، اگه این برنامه رو می‌دید، کتاب‌ش رو جرواجر می‌کرد، و در عوض اون همه صبحت راجع‌به‌ ویژگی افراد بیشعور، عکس این مجری رو بزرگ می‌انداخت و زیرش می‌نوشت لطفا مثل ایشون نباشید.
  جواب:
  اسم کتابه رو باید بذارن "ظلی پوری"! :|
  تا الان فک میکردم بین مجریا مزخرف‌تر از احسان علیخانی نداریم که فهمیدم اشتباه میکردم =/ اصن میشه اسمش رو به عنوان فحش به کار برد؛ چقد ظلی‌پوری مثلا! 
  جواب:
  :))))
  بنظرم وقتی ضعیفیم شروع میکنیم مسئله رو شخصی میکنیم.
  این برنامه نه تنها فراستی رو نقد و خراب نکرد بلکه نشون داد چه قدر قوی و مهم و اثرگذاره
  جواب:
  آره شخصی کردن بحث از نشانه های ضعفه!
  به نظرم صداسیما راه بعضی از شاخ های اینستا رو برای به رونق انداختن دکان بی رونق خودش در پیش گرفته ... راه حرف های حاشیه ای، بی ارزش و زرد ... 
  جواب:
  آره با این موافقم! خیلی وقته انگار یه اینستاگرام مصور رو میبینیم! البته من جز فوتبال و گاهی نود عموماً تلویزیون نمیبینم! ولی اونچیزی که توی اینستاگرام از تلویزیون دستگیرم میشه موید همین حرفاس!
 • ❤❤ EXOYAS ❤❤
 • بی... :|
  جواب:
  بییییییییییب!
 • حامد سپهر
 • یه سناریوی جدید توی صدا و سیما راه افتاده که من فکر میکنم هدف منحرف کردن افکار مردم از مسایل مهم دوروبرشون هست نمونه هاش اتفاقی که توی برنامه دستپخت افتاد یا منتشر کردن اسامی سلبیریتی های دو طابعیته یا همین قضیه فراستی و نمونه های دیگه
  این نشون میده این کارها کاملا هدفمند داره جلو میره وگرنه ظلی پور خیلی مودب تر از این حرفا بود تا حالا و اون هم فکر نمیکنم کار خودش بوده و کاری بوده که ازش خواستن انجامش بده
  جواب:
  ظلی پور "خیلی" مودب تر از این حرفاس؟ :|
 • آسـوکـآ آآ
 • همون که شما فرمودید! ایشون یک عالمه بی هستن.

  جواب:
  بچه محلهاش بهش میگن بابی!