Inside Monster

Will Come Again
پیام های کوتاه
بایگانی هیولا
نویسندگان

1- من فکر میکردم زمان بعضی از حرفا گذشته و دیگه هیچوقت اینها رو توی ایران نخواهیم شنید، ولی اتفاقات اخیر بهم نشون داد که کاملاً اشتباه میکردم! مثلاً من توقع نداشتم که حزب اللهی ها باز هم اساطیر ملی رو فدای تمایلات مذهبی کنن، تا اینکه شنیدم سردار غیب پرور فرمودن با وجود شهدای انقلاب و جنگ نیازی به رستم و اسفندیار نداریم!!! یا مثلاً من حقیقتاً فکر میکردم که ژانر "اگه رییسی اومده بود"... برای همیشه تموم شده اما حاج آقا غرویان آنچنان پررو پررو توی چشمهای ما نگاه کردن و فرمودن که اگر رییسی اومده بود دلار الان 40 تومن بود که من حقیقتاً به خودم میگم بزرگواران تا کی قراره اونقدر که در خودشون پتانسیلش رو میبینن ما رو گاو فرض کنن؟ حالا! من بعد از فجایعی که در ایام انتخابات سال پیش به وجود اومده بود مثل تبدیل خیابانهای ایران به زباله دانیِ تراکت های انتخاباتی یا گند زدن بر عبور و مرور شهری با بند آوردن راه خیابانها (همچنین ر.ک این پست) دیگه امسال حرفی از "ای وای بر پاکبانها، چرا خیابانها را کثیف میکنید، من یه مادربزرگ دارم پشت ترافیک فلان دسته سه بار مُرد" رو نشنویم! ولی حاشا و کلا! هنوزم میشنویم! و البته هنوزم کسانی هستن که همزمان با هجوم بردن به فروشگاهها و احتکار مایحتاج سه سال یک خانواده، تز میدن که چرا نذری؟ به فقرا کمک کنید! خدایا یا من رو سوسک کن یا اینا رو سنگ کن! مگه میشه آخه همچین دوگانگی ای لعنتی ها!

2- دعا کنید من رو!

3- با عنایت به اعتراض برخی دوستان مبنی بر از دسترس خارج شدن لینکهای دانلود صفحه پیشنهادهای سرآهنگ بنده 161 قطعه رو روی سِرور بیان آپلود کردم و حالا تمام آهنگها به صورت همیشگی با لینک مستقیم و در یک صفحه فارسی زبان با کیفیت خوب در دسترس شما عزیزان هستن! اون آهنگهایی که توی این پست گفتم حوصله معرفی کردنشون رو ندارم هم لینک کردم! برای استفاده از موسیقی ها، شنیدنشون، ابراز نظر، انتقاد، پیشنهاد و غیره به صفحه پیشنهادهای سرآهنگ مراجعه کنین، امیدوارم راضی باشید از کاری که کردم!

4- تا جایی که من یکی دو روز پیش بررسی کردم تمام لینکهای صفحه سینما هیولا سالمن، لطفاً هر وقت دیدید لینکی از دسترس خارج شده حتماً به من خبر بدین!

5- باقی بقای مداحهای انقلابی، مومن و متعهد :|

 • ۹۷/۰۶/۲۶ ، ۰۲:۰۰
 • هولدن کالفیلد

آراء الحکما: جلد  (۲۳)

 • مهدی صالح پور
 • من چیکاره بیدم؟! چرا ندیده بودم این پست رو؟! :)))
  البته که من اگه رییس جمهور میشدم شما معاون اول بودی، هر روز ببینمت... نه اینکه وزیر شی چهارشنبه به چهارشنبه همو ببینیم :D

  + اتفاقی که از پارسال تا الان افتاده، تغییر نگاه رییسی-روحانی توی نگاه عامه ی مردمه. سیاسیون رو کار ندارم... مردم میگن رییسی بود هم همین میشد، کلاً جای دیگه باید عوض بشه.
  جواب:
  کلا خواستم گریزی به ژانر اگه فلان ... بزنم دیگه کی از تو بهتر؟ :))
  + کلا اصلا بحث اصل کاری هم نیست به نظر من، ملت از کلیت ماجرا دارن زده میشن!
  حورا جوابی ندارد و منتظر می‌ماند تا پست صبا را بخواند و بیشتر بیاموزد.
  جواب:
  آورین!
  با اینکه اصلا نفهمیدم تیتر چه ربطی داشت بهش ولی خوب بود دوسش داشتم . فقط میشه منم بشم مدیر مجموعه آزادی ؟؟
  جواب:
  بذار مهدی صالح پور رییس جمهور بشه! ببینیم چه میکنیم!
  یک سری نکته تکمیلی در ادامه بحثم بگم :مذهب مسیحیت به دلیل فقدان وجه مادی و قدرت گرفتن کشیش ها با تمکین به این اصل، تا جایی که زمین های بهشت رو به مردم می فروختن! باعث شد رنسانس شکل بگیره که تاکید بر انسان و ارزشش داشت، مجسمه های عریان هم درواقع تاکیدی بر وجه مادی انسان بود و درمرکز اهمیت قرار دادنش. مکاتب علوم انسانی اساسشون بر پایه انسانگرایی هست و از  قضیه رنسانس نشات میگیره. مثلا فمینیسم، در بررسی پیشینه ش گفته میشه چون در مذهب مسیحیت یک مرد خدا بود(حضرت مسیح) این مساله اثر گذار بود در تحقیر زن که بعدها از عوامل شکل گیری فمینیسم شد. ما نمی تونیم ریشه تفکر رو نادیده بگیریم و به شاخه ها بپردازیم چون ریشه ها ساختارها و مفاهیم رو ساختن، و مواضع ما بدون در نظر گرفتن ریشه ها تحمیل دیدگاهمون به این مکاتب هست، از این رو ترکیب هایی مثل فمینیسم اسلامی، مارکسیست اسلامی، لیبرال اسلامی و حتی روشنفکر مسلمان از این وجه یک ترکیب نامانوس هست. چون داریم چیزی رو بر مفهوم اسلامی حمل می کنیم که چرایی شکل گیریشون با هم متفاوته. البته همونطور که گفتم سخت گیری در مورد الفاظ ندارم چون وجه تسمیه این ترکیبات عجیب به سبب شباهت هایی هست که بین مواضعشون وجود داره که منجر شده به اینکه این ها رو با هم پیوند بدن، ولی از این وجه که ما نامانوس بودن و از اساس بیگانه بودن پیشینه این دو رو در نظر نگیریم به نظرم به بیراهه میریم. این رو گوشه ای از ذهنمون حداقل داشته باشیم که اینها از اساس دو سرچشمه متفاوت دارن. 
  جواب:
  بارک الله! :دی
  @من
  دقت کنید من کلیت یک وضعیت رو در نظر گرفتم وگرنه اگر بخواهیم با دید شما بررسی کنیم لزوما تمام عزاداران در دسته های عاشورا هم مذهبی نیستن، و طیف مختلفی رو شامل میشن اما اگر بخواهید کلیت رو در نظر بگیرید  قشر مذهبی خیلی در شادی های جمعی و پایکوبی های خیابانی دیده نمیشن  گذشته از این  منظور از نقد، نقد به بلندگوهای دو طیف هست نه افراد. از جمله کسانی که به عنوان روشنفکر خودشون رو میشناسن و فقط در هنگام محرم یادی از انسانیت می کنن، نکته در این تعصبی هست که وجود داره، دفاع از رفتار غلط نیست. بلکه عیان کردن دورویی و جهلی هست که در این قشر به اصطلاح روشنفکر ایرانی وجود داره و من هیچ کدوم از کفه ها رو سنگینتر نمیبینم اما حمله قشر روشنفکر به مذهبی از بلندگوهای مجازی رو بسیار میبینم و موجی که برای تخریب راه می اندازن در حالی که نسبت به قصور همفکران خودشون چشم پوشی می کنند و سکوت. حداقل در سمت مذهبی ها آیت الله مطهری هست که سالها پیش کتابی نوشته و نقد کرده جریان فکری خودش رو. و حرکت و آثاری از این دست کم نیست. اما طیف مقابل چه طور؟ این خود عاقل پنداری و از موضع بالا سخن گفتنشون از کجا میاد؟! این ندیدن عیب های آشکارشون؟ غیر از اینه که در جهل مرکب هستن؟ 
  جواب:
  و بسیار هم ممنون از شما :دی
  @حورا
  ببین خیلی بحثش گسترده ست .. فقط یک سری اشارات می کنم شاید سرفرصت یک پست نوشتم تا موضعم رو روشن تر شرح بدم...موضع منفی یا مثبتی ندارم صرفا دارم تببینش می کنم، ببین روشنفکری از غرب میاد  علوم انسانی همینطور  رنسانس در همون پارادایم قابل بررسی... بیس این مفهوم"انسان گرایانه و مادی" هست در حالی که مذهب"الهیاتی"  نقطه ثقل مفاهیم علوم انسانی"انسان" هست و نقطه ثقل مذهب"خدا"  این مفاهیم شاید بالذات در تعارض نباشن اما عملا یک جاهایی در تعارض با هم قرار گرفتن. تا جایی که روشنفکری به صورت معمول در نقطه مقابل مذهب تعریف میشه. حتی اخلاقیاتی که هر دو هست با هم متفاوته. تو می گی روشنفکری در تقابل با خرافات و نه مذهب، این یک برداشت خوشبینانه و البته تا حدی درسته، اما در واقع اون جریانی که به اسم روشنفکر میشناسیم که از جمله افراد شاخصش جناب آخوندزاده ست، گرایش تقابلی داشتن. این در آثارشون مشهوده، و اینکه مسلمه که روشنفکری در جامعه به شدت مذهبی مثل ایران مخصوصا در دوران مشروطه نمی تونه خیلی با صراحت مخالفتش رو عیان کنه پس به اسم اصلاحات و مقابله با خرافات پیش میرفت. 
  جواب:
  و با تشکر از جواب شما، میتونید منتظر باشید حورا جواب بده :دی
  @ صبا
  این کامنت دید شخصی منه؛ روشن‌فکری که ابتدا تو غرب شکل گرفت جرقه‌اش با رنسانس خورده بود در تقابل با کلیسا بود ولی فقط به مقابله با کلیسا و مذهب محدود نبود، شکوفایی علم و صنعت تو اروپا یکی از نتایج روشن‌فکری بود. وقتی هم که به ایران وارد شد بعضی از روشن‌فکران مقابل مذهب، بعضی مقابل افراد مذهبی مثل روحانیون و بعضی دیگه در مقابله با خرافه‌پرستی بودن، اما اون‌ها هم فقط به اصلاح تفکرات مذهبی محدود نشدن؛ ترجمه‌ی کتب، اعزام دانشجوها، خود حرکت مشروطه‌خواهی و.‌.. از دستاوردهای روشن‌فکری تو زمینه‌های مختلف هستن. در کل به نظر من روشن‌فکری گسترده‌تر از اینه که نقطه‌مقابل مذهب قرار بگیره.
  جواب:
  ممنون از شرکت شما در مباحثه، جواب این کامنت در کامنت بالا هست!
  @صبا
  راجع به دسته ی عزاداری مشخصه که ایدئولوژی پشت این دسته چیه. 
  ولی کارناوال شادی اینطوریه؟ تو کارناوال می تونه آدم مذهبی حضور داشته باشه، آدم سکولار وجود داشته باشه و ... میگم خنثی چون برای ایدئولوژی خاصی برگزار نشده یا حداقل مشخص نیست. 
  بی توجهی به حق دیگران تو دسته ی قیام عاشورا برای من مثل اینه که مثلا تو تجمع برای مصرف پلاستیک کمتر، تو بطری پلاستیکی آب معدنی پخش کنن. 
  شاید البته این موارد، آشغال نریختن، سر و صدا تو ساعت استراحت نکردن و غیره چیزای کوچیکی به نظر بیاد، ولی به نظرم تو همون تفکر اسلام ظلم کوچیک هم ظلمه و انجام نباید بشه. شاید من اطلاعات مذهبیم کافی نیست نمی دونم!   من باز میگم با بی انصافی هایی گه میشه نسبت به قشر مذهبی مخالف بودم و هستم همیشه، اما راجع به این مورد و بعضی از مثالایی که هولدن  بنظرم باید حساسیت بیشتری خرج شه 
   


  جواب:
  دقیقا همون جوابی که به کامنت قبل دادم رو اینجا هم میشه کپی کرد!
  عنوان: پس ضد تبلیغ نکن براش😁
  ۱. پارسال یکی با افتخار تو پستش نوشته بود: از ماشین پیاده شدم، داد زدم سرشون، گفتم برید گم شید و اینا... بچه هلاک شد!!
  همش نقل به مضمون بود بجز ”برید گم شید“ و ”بچه هلاک شد“!!
  ( بچه فقط داشته خیلی می‌گرییده)
  ۲. نمیشه، ینی بالا نمی‌ره گیر می‌کنه به شاخه درختا.
  ۳. خیلی زحمت دادیم... با اجازتون... خونه‌ی امیدمونه؟ |:
  ۵. این مثلا؟
  ”...آه و فریاد از هراس
  از عقبگرد خواص
  از فساد و اختلاس
  از خیانت‌ها...“
  جواب:
  با همین اگه الان فلان رییس جمهور اومده سرکار! اینها ته تبلیغه! :دی
  @حورا
  پیشینه تفکر روشنفکری در ایران اساسا در تعارض با مذهب بوده و ترکیباتی مثل روشنفکر مسلمان، بعد از انقلاب شکل گرفته،اما چندان با شاخصه های معمول روشنفکری همخوانی نداره و در واقع این اصطلاح برای متفکران و تحصیلکرده های مسلمان که تزی در مواجه با دنیای مدرن داشتن به کار می رفته که با وجود عنصری مثل فقه اسلامی به نظرم یک ترکیب نامانوس و اضافیه و صرفا از عدم اعتماد به نفس جریان های مسلمان میاد که به پتانسیل ها و پویایی این قاعده اشراف ندارن. هرچند من سختگیری روی الفاظ ندارم اما اساسا تعریف روشنفکری رو به سکولار نزدیک تر میدونم  تا مذهب
  جواب:
  با تشکر از جواب شما برای توضیحات تکمیلی کامنت بعدی حورا را نگاه کنید!
  @ صبا
   یه سوال برام پیش اومده: چرا روشن‌فکری و مذهب رو نقطه‌مقابل هم نوشتی؟ چون شخصاً فکر می‌کنم تحجر نقطه‌مقابل روشن‌فکریه و مذهب - باتوجه به اونچه تو کامنتت نوشتی - مقابل سکولاریزمه. البته منظورم از مذهب اونیه که تو جملات اولت گفتی.
  جواب:
  با تشکر از سوال شما برای دریافت جواب به کامنت بالا مراجعه فرمایید!
  هیچ امیدی ندارم:| میگن تا دو ماه آینده وضعیت خیلی بدتر میشه و دیگه کلا باید بشینیم تو خونه و از گرسنگی انگشتامونو مک بزنیم:/

  جواب:
  :| :|
  ایران ، سرزمین دوگانگی ها :|
  اصلاً پاشو بریم پناهندگی بنگلادش بگیریم :/

  جواب:
  پناهندگی فقط نروژ!!!
  مربوط به مورد 2 :
  من هفته دیگه ان شاالله مشهد خواهم بود...دعاتون میکنم..
  و لطفا شما هم برای منِ کنکوری دعا کنین😅
  جواب:
  دستت درد نکنه
  باشه!
  بعیده وزیر آموزش پرورش بشین

  شما همون عزت الله سحابی احتمالا بشین!
  جواب:
  قراره اپوزیسیون بشم؟ :دی
  @من
  از کسی که ادعا داره اگر رفتاری خلاف ادعاش ببینی زننده ست و در این مورد فرقی بین open mindو مذهبی نیست،یکی ادعای روشنفکری داره و دیگری مذهب، نکته اینه که کسی که تفکر سوکولار هم داره به نوعی به بایدها و نبایدهایی اعتقاد داره که بعضا در تعارض با بایدها و نبایدهای یک فرد مذهبی، و از جهت الزام خودش به اون باید ها و نبایدها در واقع او هم مذهبی داره، گرایشی داره و عقیده ای. نقطه مقابل مذهب خنثی نیست بلکه گرایش "دیگر" و "مذهب دیگر" به حساب میاد. در همین راستا اگردر  پارادیم تفکری فرد سکولار سروصدای دسته عزاداری، خلاف حقوق شهروندی هست بایستی سرو صدای بعد از پیروزی انتخابات و کارناوال های شادی و... هم جز همین نقیصه دسته بندی کنه و به حساب بیاره در غیر این صورت با یکسونگری،  فاشیسم فکری خودش رو به نمایش گذاشته. 
  جواب:
  یه همچین چیزایی! :دی
  من حرف شما رو متوجه شدم.
  حرف من اینه این کار غلط" تره."
  یه عده که کلا کارشون گیردادن و اذیت کردنه بحثشون جداست.
  و درکت می کنم تو این مورد
  ولی من میگم اینکه تو راه یه کار خیر شر انجام بدی بنظر من غلط تره تا تو راه یه کار خنثی!
  کسی که می ریزه تو خیابون شادی کنه ادعایی هم نداره، هرچند کار اون غلطه.
  ولی عزادار امام حسین که با ارمان و ادعا بیرونه توقع ازش بیشتره.
  بنظرم مثل اینه که از یه آخوند یا کشیش رفتار غیر اخلاقی ببینی برات زننده تره تا یه شهروند عادی. 

  جواب:
  مشکل شما اینه که به "تفکر و آیین و روش" بار ارزشی دادین! برخلاف شما، برای من در این مقوله، نه اسلام حقه، نه غیر اسلام! نگاه افراده که حقه! به چه معنی؟ اون کسی که میگه "چرا هیئت؟ برید کمک کنید به فقرا" در واقع داره میگه مناسک مذهبی ناحقه، میگه نا مناسبه، و کار مناسب چیه؟ کاری که فارغ از تفکر مذهبی، انسانی و درسته! این فردی که داره این حرف رو میزنه، ادعای مذهبی بودن (که به هر دلیلی اون رو نا درست میدونه) نداره، اما عملاً به نمایندگی از رفتار صحیحِ انسانیت داره حرف میزنه! خُب، حالا قراره بریزه بیرون شادی؟ انسانیت! قراره بره آنتالیا؟ انسانیت؟ میخواد بریزه خیابون ببنده؟ انسانیت! کسی که نماینده ی انسانیته، باید انسانیت به خرج بده! این دیگه تفکر مثبت و خنثی نیست! هرکسی، مطلقا هرکسی از هر تفکری نمایندگی میکنه براش اون تفکر مثبته! این که شما میگید خنثی و بی ادعا، کدوم خنثی و بی ادعا؟ ادعای غیرمذهبی ها در انسانیت و پاکی و درست زندگی کردن اعضا و جوارح انواع حیوانات رو پاره کرده! کدومشون میگه من ادعایی ندارم؟ کسی که عَلَم رفتار غلط مذهبی رو بلند میکنه، نباید خودش عامل اون رفتار با تفکر غیرمذهبی باشه!
  همینه که عرض میکنم، این رفتارها مولفه اعتقادی نداره، بر خلاف اونچیزی که شما - به اشتباه - بهش اصرار دارید موضوع ابداً و اصلاً به اعتقاد افراد ربطی نداره! این رفتارهای غلط قبل از هرچیز مولفه فرهنگی و تربیتی داره! هیچ ربطی، مطلقا هیچ ربطی هم نداره معتقد به کدوم مذهب و آیین انجامش میده!
  شما یه نفر رو بیار، فقط یه نفر رو که بلند بشه بگه "اعتقادات من خوب نیست و من ادعایی ندارم" شما از هرکسی بپرسی "داره درست زندگی میکنه"!
  حرفی که شما میزنید رو ما قبلا، خیلی قبلتر توی این پست به نحوی دیگر در موردش بحث کردیم.
 • ستوده‌ی خشنود
 • التماس دعا...
  جواب:
  همچنین!
  همین حرفارو میزنن،آخرشم رستم و سهراب هم ازمون میدوزدن:|
  جواب:
  :|
  یه وختایی با خودم میگم باس دوباره یکی از بین مردم اقدام کنه برای انقلاب و ازین حرفا!!
  بعد یه نگاه به مردم میندازم دوباره با خودم میگم بیخیال داداچ!! همون منتظر قیامت بمونیم زودتر ثمر میده!!!
  والا مردم حواسشون نیست که ناخواسته(یا خواسته!!) خودشون مقصرن تا حدود زیااادی!!!!
  هععی...ملت شریف ایران!!!
  ملت شریف ایران؟؟!!
  هعیی...
  جواب:
  ایشالا بالاخره یه اتفاق خوب میفته!
 • گمـــــــشده :)
 • تو کف پشتکارت موندم
  صد و شصت و اندی آهنگ
  واااااو
  خدا قوت
  جواب:
  خیلی بودها! :| خیلی! :|
  کلیت حرفتو قبول دارم ولی مثالی که اوردی رو نه خیلی. من شخصا خودم وقتی ببینم عزادار امام حسین زباله ی نذری رو بریزه زمین خیلی بیشتر برام غیر قابل هضمه. چون توقع رفتار اخلاقی از اونطور ادمی و تو اونطور محفلی بیشتره.

  یا اینکه خیلی زور داره مریض اورژانسی تو راه دسته ی امام حسین بمونه تا کارناوال موسیقی مثلا. نمیدونم راه حل این دسته چیه واقعا ولی خیلی رفتارای دیگه مثل زباله.و اینا راه حلش واضح و مشخصه و یکم وجدان و اخلاق می خواد! یا تو بعضی شهرا هنوز دیدم تو تک تک خیابونای شهر گوسفند قربونی می کنن و خیابونو خونی می کنن و کلی اب و وقت و نیرو روز بعد میزارن میشورن اونا رو. امام حسین مگه حق الناس براش مهم نبود؟ حرف اینه کسی که پیرو این طرز فکره و اصلا به خاطر زنده نگه داشتن این نوع طرز فکر میاد بیرون بنظر میرسه حساسیتش باید بیشتر باشه. البته قبول دارم زیاده روی تو انتقادا و الکی ناله کردنا و شورشو در اوردنایی که گاهی میشه هم. و کلا باید فرهنگسازی بشه چه تو عزا چه تو انتخابات چه تو شادی پیروزی فوتبال مزاحمت ایجاد نشه. 

  جواب:
  حرفم رو بد متوجه شدی
  من نمیگم این رفتارها درسته، میگم همیشه غلطه! و همچنین نمیگم همه بکنن، میگم هیچکس نباید بکنه!
  در واقع من معتقدم این رفتارها مولفه مذهبی نداره ،مولفه فرهنگی داره! و بنابراین از لحاظ زور داشتن، هیچ فرقی هم بین موندن پشت دسته و پشت کارناوال "یه هفته دو هفته محمود حموم نرفته" نمیبینم!
  اما چرا اینجوری بیانش میکنم؟ به یک دلیل واضح! چون جماعت متجددنما، مذهبی را رو به خاطر محرم و صفر و نذری تیکه پاره کردن! بنابراین باید به روشون بیاری این چیزا رو!
  نگفتید امید داری یا نداری که خب بماند واسه موقعی که حال داشتید.

  پ.ن: با این قضیه که گاها به تندرو ها می‌گن حزب اللهی خیلی مشکل دارم! آخه خدا چه گناهی کرده مگه که باید سرکرده تندرو ها خونده بشه؟ بعد متدین متفکر با نگاه باز و منطقی حزب الچی‌چی؟  :/

  پ.ن۲: من اول!
  جواب:
  میگم!
  اسمه دیگه، مونده روشون، خودشونم به خودشون همینو میگن!