Inside Monster

Will Come Again
پیام های کوتاه
بایگانی هیولا
نویسندگان

1- یه جایی وسطهای فیلم هری پاتر 5 یه استادی توی هاگوارتز، به اون یکی استادی که از طرف وزارت سحر و جادو (!) اومده میگه "حق نداری بچه ها رو تنبیه بدنی کنی" و اون نماینده وزارت جواب میده "زیر سوال بردن من زیر سوال بردن وزارت و با یک واسطه زیر سوال بردن شخص وزیره، من آدم انتقاد پذیری هستم ولی خیانت رو تحمل نمیکنم". شباهتش با وضعیت حکومت ما بالای 98% هست!

2- ما، همه ی ما زیر چهل ساله ها، محصول همین حکومتیم، درسهای مورد تایید همین حکومت رو خوندیم، با قوانین همین حکومت زندگی کردیم. دینمون، آداب اجتماعیمون، رفتار آموزشی و پرورشیمون، همه مسائل مذهبی سیاسی اجتماعی اقتصادیمون تحت نظر آموزش رسمی حکومتیِ جمهوری اسلامی ایران بوده. فاکتور تهاجم فرهنگی هیچ ربطی به نوع حکومت نداره، در زمان پهلوی تمام مظاهر فرهنگ غربی وسط شهرهای ما رواج داشتن. یک نگاه به تدین، تعهد، اتحاد، همبستگی و خیلی دیگر از شئونات زندگی اجتماعی ما که درون اتمسفر جمهوری اسلامی شکل گرفته باید باهاتون به شیرینی هرچه تمام تر حرف بزنه. بنابراین به نظرم وقتی در اعتراض به مفاسد اجتماعی دارید عربده میکشید که اینجا مملکت اسلامیه و بلاه بلاه بلاه دو دقیقه به اینکه این مفاسد رو کدوم حکومت با چه اسمی تربیت کرده هم فکر کنید. زمان محمدرضا پهلوی مردم در حکومت کفر و فساد و غیره و غیره، چه جور متدین و سالم بودن مگه؟

3- البته مورد دوم اعتقاد من در مسئولیت مردم رو زیرسوال نمیبره، فقط این جریان پس ثمره حکومت اسلامی ما قرار بود چی باشه از فکرم بیرون نمیاد!

4- من فکر میکردم قدیمها انقلاب کردن که حکومت موروثی نباشه. حالا چه جوری همون آدمها از حکومت هزار فامیل دفاع میکنن؟ آش اونقدری شوره که زیباکلام و توکلی فامیلن، دختر زیباکلام دوست خانوادگی علم الهدی هست و ...

5-خمینی، فریدون، احمدی نژاد، مشایی، جهانگیری، رامین، عراقچی، هاشمی و ... چند تا مسئول اسمی با این نام های خانوادگی میشناسید؟

6- از روشهای استحکام و حفظ حکومت ها در دوران باستان تا همین صدسال دویست سال پیش این بود که حکومتها و همسایه های متخاصم پیوندهای سببی با هم ایجاد میکردن و به این وسیله دارای چندی منافع مشترک میشدن! عزیزان ما در جمهوری اسلامی ایران با درس گرفتن از سرنوشت حکومت های موروثی، مدل پیوند سببی رو از حالت بین حکومتی به مدل درون حکومتی تغییر دادن. بسیار بسیار ازدواج بین افراد همسو و غیرهمسو بین مسئولین، برادران، خواهران و فرزندان مسئولین اتفاق افتاده که همونها هم به نوبه ی خودشون فرزندان و برادران و خواهران و نوه هاشون رو وارد چرخه مدیریت و مسئولیت در این حکومت کردن. حالا این وسط که زیباکلام و توکلی با هم فامیلن، به نظر شما این حکومت هزارفامیل که متعارض و باین ترین ارکان حکومتیش با هم چندین منفعت مشترک بزرگ دارن، علیه هم و در راستای منافع مردم کاری میکنن؟

7- همین!

 • ۹۷/۰۶/۱۵ ، ۲۳:۳۹
 • هولدن کالفیلد

آراء الحکما: جلد  (۲۲)

نه توی خودم نیستم، مجبورم به توی خود بودن. خیلی با هم دانشگاهیا و دوستام اشتراکی ندارم و واسه همین ترجیح میدم از خودم حرف نزنم. چرت و پرت میگیم و از این کارایی که همه می کنن. ولی وقتی پای خود خودم میرسه وسط، دیگه اوضاع خیط میشه.
قبلا با این سیستم مشکلی نداشتم و می گفتم من همینم دیگه. الانم مشکلی ندارم حالا که اینجور شد :)
تشکر، هولدن جان
امیدوارم خوب و شاد و سرسبز باشی.
جواب:
قربانت!
من نفهمیدم آخرش، کی اشکال نداره؟
اسم این حالتم مثل اینکه سندرم انترن می باشد. که بخاطر اینکه تازه دارم این چیزا رو میخونم. درصدیشم تقصیر استادامونه که از یه رشته ی دیگه رفتن چند واحد روانشناسی گذروندن و بعد با قطعیت شدیدی نظر میدن.
جوینده، یابنده است.
جواب:
اینکه توی خودت باشی
اگر باعث نشه تمام ابعاد زندگیت تحت تاثیر قرار بگیره، غیر اجتماعی بودن عموما رفتار ناسالمی نیست
حالا باز من نمیدونم چی به چیه
آخر پاراگراف اول یه علامت سوال داره، به نظرت من اشکال دارم؟

جواب:
البته من که شما رو ندیدم. نمیتونم نظر بدم.
ولی اونی که میگید اشکالی نداره به نظر من
هولدن من یه نکته کوچیک با یه مثال کوچیک تر بگم.  ببین نماینده شهر ما پسر وزیره، قسم میخورم 99 درصد کسایی که بهش رای دادن بخاطر همین پسر وزیر بودنش بوده. این آقا تمام عمرشو تقریبا تهران زندگی کرده و حتی خیابون های شهر پدریش رو.همه نمیشناسه . الان هم بعد دو سال و نیم تقریبا هیچ خدمتی به این مردم و شهر نکرده ولی بازم بعضی ها کاسه لیسی شو میکنن. چرا؟!  چون باباش وزیره و ممکنه چیزی به اینا برسه. جالبه بدونی داماد همین اقای وزیر هم طبق گفته ها تو یکی از شهر های شمالی اگر اشتباه نکنم خودشو کاندید مجلس کرده بود و رای هم.آورد فکر کنم..و کلی از نماینده های مجلس که مطمئنا خودت میشناسی همین شکلی انتخاب شدن .حالا اصلا من میگم 80 درصد با پارتی بازی و راند و ازدواج و فامیل سببی اومدن روکار ولی چیزی که دست خودمونه چرا؟!  وقتی میفهمیم یارو حتی نمیتونه 10 دقیقه مثل آدم سخنرانی کنه و از برنامه هاش بگه حتی. 
جواب:
تقریبا هر کسی انتخابی یا انتصابی میاد روی کار، فامیل یکی هست آخه!
چندتا فامیل علیه هم و در راستای منافع مردم کار میکنن
این نوبریه برا خودش


جواب:
اساساً موضوعیه برای خودش!
در رابطه با مورد اول : کاش زندگی مون فقط بخش نحس فیلم ها رو تقلید نمی‌کرد... چی میشد مثلا فردا جادوگری ایران به شرایط بد اعتراض میکردن  و زین جهت رسم مخفیانه زندگی کردن رو کنار میذاشتن و شورش میکردن و حکومت رو در دست میگرفتن؟ بعد خیلی چیزا رو عوض میکردن. مثلا با جاروهای پرندشون مسافرکشی میکردن :/ درسته که در اون صورت همه ما بالای یازده ساله ها رسما مشنگ محسوب می‌شدیم، ولی خب بالاخره زندگی مون یه هیجانی میگرفت:/
جواب:
:| :| :| :|
گفتن ما هر بار به هر نحوی این اخبار رو زیباتر می کنه
و گرنه چیز جدیدی وجود نداره فقط عبارات با احساسات و منطق گوناگون بیان می شن چاره یک چیز هست که در  این میان نیست: تغییر همه چیز به سوی تکامل!
جواب:
اوهوم!
هولدن یه سوال بی ربط ازت بپرسم، من واسه ارشد دارم یه رشته ای میخونم که توش روانشناسی داره، خودم خیلی به شخصیت سالم نزدیکم، ولی یه چیزایی رو که میخونم خیلی حرصم در میاد که یعنی باید اینجوری باشم، اساتیدمونم یکی از یکی خل و چل ترن بعد روانشناسم هستن، بعد فکر کردن باید دیگران رو اصلاح کنن در حالی که خودشون به مشاور نیاز دارن. میدونم که این چیزا نسبیه ولی وقتی یه تحقیقی انجام شده و رو کلی آدم جواب داده بعد من فک می کنم یعنی اشکال از منه؟
بعد تو رو دیدم که با اینکه روانشناسی مثل اساتید ما دیوونه نشدی و نمیخوای یه پرفکت معرکه باشی و کاملترین انسان روی کره زمین و اسوه ای بی بدیل برای جهانیان و نصحیت کننده ی آدمیان، فقط هولدنی، خودتی.
مثلا من خیلی حوصله ی بحثای الکی و دورهمی و دوستای زیاد و اینجور چیزا رو ندارم، حوصله خوش و بش ندارم و از تعارفات معمول حالم به هم می خوره و همینیم که هستم و البته به کسی هم ضرری نرسوندم ولی دیگه این علمه، علمم بر اساس شواهده واسه همین یه کم گیج و ویج شدم.
جواب:
من هیچ علامت سوالی توی متن نمیبینم، به چی باید جواب بدم؟
چه پسری .. چه وبی..به به و چه چه
جواب:
:| :|
درمورد هزارفامیل چندتا نکته من تو خبرا دیذه بودم اضاف کنم :


-سیلبریتی چپی سبز دواتیشه  88،از اپوزسیون های دولت مهرورزی،با پسر معاون همون دولت ازدواج کردن! (مهناز افشار و میگم!)


-مطهری برادر خانم علی لاریجانی هست


- توکلی در مصاحبه ای گفتن :مادر آقای لاریجانی خاله مادر من است و خاله همسرم.( خاله زاده همدیگر می شویم)


-خانواده  لاریجانی ها  و حداد عادل  نسبت سببی  با رهبری دارند


-ناصر ایمانی ، شوهرخواهر سعید حجاریان است.


- مصطفی تاج‌زاده با حسین صفار هرندی نسبت سببی دارن


-پسر محمدرضا باهنر با نوه‌ی علی ‌اکبر محتشمی پور ازدواج کرده است


-زهرا اشراقی،نوه امام خمینی‌ همسر محمدرضا خاتمی،مشاور سابق معاونت اجتماعی در امور جوانان وزارت کشور است


-فاطمه خاتمی (دختر زهرا اشراقی)، همسر علیرضا خرازی – پسر صادق خرازی، سفیر سابق ایران استجواب:
آخ آخ دمت گرم!
شبکه نمایش داره فیلمتو پخش میکنه یادت افتادم...کامنتارو میخوندم اصلا عوض نشدی... :))
جواب:
فیلم من؟
اون فیلم منحوس فیلم منه؟
کدوم قدیمی ای؟
 • مهدی صالح پور
 • نه در رابطه با این پست که در رابطه با تمام پست های یک ماه گذشته ت که الان خوندم، چی بگه آدم آخه؟! هعی...
  جواب:
  دقیقا به دلیل همین "چی بگه آدم آخه" هست که توی پست آخرت هیچی ننوشتم!
  انقلاب ما انفجار نور بود!

  همین^_^
  جواب:
  والا :|
   با تشکر از چارلی برای روشنگری‌اش؛ خب برادر من اسما رو درست بگو، کلا بعد از خوندن کامنت چارلی قضیه برام جا افتاد.
  و پر واضحه این ازدواج‌ها که غالبا اجباریه و خانواده رو قربانی منفعت‌طلبی خودشون می‌کنه، اول خود خانواده رو فاسد می‌کنه، بعد نسلی رو که از اون خانواده به وجود می‌آد و بعد فکر کن قدرت دست ایناست و یه عده هم دارن جون می‌کنن خودشون رو وارد این چرخه کنن.
  جواب:
  این وسط هم فقط ما به فنا میریم
  نزار قبانی میگه: نحن الی الفنا! :|
  سلام
  کتاب قلعه حیوانات را مطالعه فرمودید ...
  همین
  جواب:
  سلام
  نه هنوز متاسفانه
  همین
  :|
 • آشنای بی نشان
 • قبلا شبیه همچین پستی رو تو کانال فرهاد جعفری خونده بودم
  جواب:
  خیلی دزده پس :|
  حالا مهم نیست اون اول نوشته :| دزده!
 • منتظر اتفاقات خوب (حورا)
 • شاید دلیل اصلی برخی مردمی که خودشون توی دل انقلاب بودند و بعدها پشیمون شدند، همین بود که اونا برای تحقق حکومت و قوانین اسلامی برای انقلاب هزینه کردند و حالا فکر می‌کنند نه تنها آرمان‌هاشون محقق نشده بلکه بدتر هم شده!
  جواب:
  قطعا یکیش همینه!
  حالا بماند از این قوم که هشتاد درصد کارا رو دست گرفتن یه جوری حرف می‌زنن انگار سردمدار اوپوزوسیونن. :|
  جواب:
  والا :|
  این قضیه فامیل بازی ها رو من صدر اسلام هم میبینم
  نمیدونم من اشتباه میخونم تاریخ رو... 
  اشتباه میفهممش...
  نمیدونم والا
  ولی به نظر حرکت خیلی سالمی نمیاد

  ***

  باید لیست پیج های بلاک شده من توی اینستاگرام رو ببینی
  ای دی یکیش نوشته "یا مهدی ادرکنی"
  ای دی یکیش نوشته "من شرم"

  وضعیت فعلی معتقد بودن و در عین حال مخالفت یا انتقاد شدید به نظام رو در کنار هم بر نمیتابه ظاهرا
  و این خیلی بده
  خیلی بد
  جواب:
  اصلا حرکت خیلی حرکت زشتیه!
  حالا صدر اسلام و قبل و اینها همه چی قبیله ای بوده، دیگه الان واقعا؟
  و الا از اونجای که یادمه وقتی جو فامیل بازی بشه فک نکنم چون که اگه با فلسفه ی من که دزدم توم که فامیلم باشی واسه این که صدات در نیاد به سفری دزدیم دعوت میکنم و این میشه که دزدی در دزدی میشه . تو این حکومت همه دزدن
  #یه دزد هیچ موقعه دلش به مردم نمیسوزه چون دزده :)
  جواب:
  چه دزد تو دزدی شد!
  باقی بقا !
  جواب:
  قربان شما!
  اون اولی پروفسور مک‌گونگال بود، دومی هم آمبریج :/
  #هری_را_پاس_بداریم
  جواب:
  :| :|
  برو خونَتون بچه!