Inside Monster

Will Come Again
پیام های کوتاه
بایگانی هیولا
نویسندگان

1) قانون حجاب اجباری در کتاب خاطرات کدام شخصیت ایرانی به عنوان "یکی از افتخارات" ایشان عنوان شده است؟

الف: حسین الله کرم     ب: حسین شریعتمداری     ج: حسن روحانی     د: سید علی خامنه ای

2) بخشنامه "لباسهای تیره، گشاد و بلند" برای زنان، توسط کدامین شخص به ادارات ابلاغ شد؟

الف: سید احمد علم الهدی     ب: سید احمد خاتمی     ج:میر حسین موسوی     د: سید علی خامنه ای

3) هیاهو برای ممنوع التصویر کردن ملک مطیعی ها و فردین ها در زمان مدیریت کدام شخص بر روزنامه کیهان آغاز و در زمان وزارت آن شخص اجرایی شد؟

الف: اسفندیار رحیم مشایی     ب: محمد حسین صفار هرندی     ج: سید محمد خاتمی     د: حسین شریعتمداری

4) این سخن در رابطه با اعتراضات کوی دانشگاه سال 78 از کیست: در کدام کشور جهان، حرکت‌های آشوب‌طلبانه این چنین تحمل می‌شود؟ اینها خیلی پست‌تر و حقیرتر از آن هستند که بخواهیم نسبت به آنها تعبیر حرکت براندازی را مطرح کنیم. در کجای دنیا و در کدام کشور و توسط کدام دولت، آشوب، تخریب و بر هم زدن نظم جامعه، تحمل می‌شود؟ مگر دولت مقتدر جمهوری اسلامی ایران مسئولین امنیتی نظام، این گونه حوادث را تحمل خواهند کرد؟ این صبر و متانت، در یکی دو روزه برای این بود که ماهیت این چند صد نفر اوباش به‌خوبی برای مردم ما روشن شود و همه به‌خوبی بدانند اینها چه‌کسانی هستند و دارای چه ماهیتی هستند.

الف: محمود احمدی نژاد     ب: سید علی خامنه ای     ج: حسن روحانی     د: سید احمد علم الهدی

5) آقای ... از مخالفین جدی گشت ارشاد و آقای ... از مدافعین بنام این گشت هستند

الف: علی مطهری - محمود احمدی نژاد     ب: سید مصطفی تاجزاده - اسفندیار رحیم مشایی     ج: محمود احمدی نژاد - علی مطهری     د: سید احمد علم الهدی - سید ابراهیم رییسی

6) این سخن در اردیبهشت 96 از کیست: ملت ایران می‌خواهم از شما حتما در انتخابات شرکت کنید و به سوابق کاندیداها نگاه کنید. آیا کسانی که تحریم را فرصت می‌دانند برای کشور بهتر هستند؟ ملت ایران شرایط کشور شرایط دشواری است ما از تحریم‌ها عبور کردیم

الف: سید احمد علم الهدی     ب: محمود صادقی     ج: اسحاق جهانگیری     د: سید علی خامنه ای

7) این سخن در تیر 97 از کیست: البته تحریم علاوه بر مشکلات، فرصت هایی نیز برای کشور به همراه دارد که یکی از این فرصت ها در بخش صنعت است.

الف: سید احمد علم الهدی     ب: محمود صادقی     ج: اسحاق جهانگیری     د: سید علی خامنه ای

8) تنها فرمان "حضور زنان در ورزشگاهها" توسط کدامین شخص امضا و ابلاغ شد؟

الف: میر حسین موسوی     ب: سید محمد خاتمی     ج: محمود احمدی نژاد     د: اکبر هاشمی رفسنجانی

9) تنها وزیر زن تاریخ جمهوری اسلامی در کابینه کدام فرد بود؟

الف: میر حسین موسوی     ب: سید محمد خاتمی     ج: محمود احمدی نژاد     د: اکبر هاشمی رفسنجانی

10) این جمله از کیست: این‌قدر بحث از اختلاس و دزدی نکنید و روحیه مردم را خراب نکنید. وقتی که ما یک سدی را می‌سازیم و مثلا ده میلیارد خرج می‌کنیم، ممکن است از قبل آن، پانصد میلیون هم اختلاس شود. اما این سد برای کشور می‌ماند و هیچ‌کس نمی‌تواند از این سد اختلاس یا دزدی کند.

الف: شهرام جزایری     ب: بابک زنجانی     ج: اکبر هاشمی رفسنجانی     د: محمود احمدی نژاد

11) این جمله در اردیبهشت 96 (48 ساعت قبل از انتخابات ریاست جمهوری) از کیست: ملت ما در انتخابات خرداد ۹۲ اعلام کرد خشونت را قبول ندارد. اردیبهشت ۹۶ هم یکبار دیگر مردم ایران اعلام می کنند آنهایی که در طول ۳۸ سال فقط اعدام و زندان بلد بودند، را قبول ندارند.

الف: صادق زیباکلام     ب: بنیامین نتانیاهو     ج: حسن روحانی     د: سید ابراهیم رییسی

12) این جمله در ابتدای خرداد 96 (24 ساعت بعد از اعلام نتایج ریاست جمهوری) از کیست: تروریسم معضل بزرگی است و اولین ملتی که بعد از فلسطین گرفتار تروریسم شد ایران بود و ۱۷ هزار نفر از جوانان ما را کشتند و هیچ کس مثل ما قربانی تروریسم نیست و همچینن تجربه مبارزه با تروریسم را ندارد

الف: صادق زیباکلام     ب: بنیامین نتانیاهو     ج: حسن روحانی     د: سید ابراهیم رییسی

13) این سخن در سال 96 از کیست: روی موشک شعار نوشتند تا برجام را برهم بزنند.

الف: باراک اوباما     ب: ترزا می     ج: حسن روحانی     د: حمید رسایی

14) این جمله در سال 96 از کیست: سپاه محبوب قلبهاست

الف: قاسم سلیمانی     ب: سردار محمدعلی جعفری     ج: حسن روحانی     د: محمد علی رامین

15) کدام رییس جمهور ایران تحریم ها را در سال 96 "فلج کننده" و در سال 97 "بی تاثیر" خواند؟

الف: سید علی خامنه ای     ب: اکبر هاشمی رفسنجانی     ج: حسن روحانی     د: محمود احمدی نژاد

16) چه کسی و در کدام دوره مجلس، نظام را به داشتن بمب اتم متهم کرد و آغازگر تحریمها علیه کشور شد؟

الف: حمید رسایی - مجلس هشتم     ب: علی لاریحانی - مجلس نهم     ج: احمد شیرزاد - مجلس ششم     د: غلامعلی حداد عادل - مجلس هفتم

17) کدامیک از شخصیت های سیاسی ایران دو بار پیاپی صنعت هسته ای ایران را "تعلیق و محدود" کرده که هر دو بار بدون نتیجه خاصی برای ایران هزینه های بعدی را در پی داشته است؟

الف: حسین الله کرم     ب: سید احمد علم الهدی     ج: حسن روحانی     د: سید ابراهیم رییسی

18) کدام شخصیت سیاسی ایران در سال 92 آمریکا را "کدخدای جهان" و در سال 97 "مزاحم دنیا" خواند؟

الف: حسین شریعتمداری     ب: محمد تقی مصباح یزدی     ج: حسن روحانی     د: سید علی خامنه ای

19) بزرگترین اختلاس تاریخ ایران در دوران ریاست جمهوری کدام فرد اتفاق افتاد؟

الف: سید علی خامنه ای     ب: محمود احمدی نژاد     ج: اکبر هاشمی رفسنجانی     د: حسن روحانی

20) با به وزارت رسیدن "بیژن زنگنه" در کابینه کدام رییس جمهور بود که ایران پرونده ی بُرده ی کرسنت را باخت و به پرداخت غرامت 15 میلیارد دلاری محکوم شد؟

الف: سید علی خامنه ای     ب: سید محمد خاتمی     ج: حسن روحانی     د: محمود احمدی نژاد

20+1) کدامیک از شخصیت های زیر بیشتر از بقیه ما را گاو فرض کرده است؟

الف: محمود صادقی     ب: صادق زیباکلام     ج: حسن روحانی     د: همه ی موارد

***

جواب همه ی سوالات، حتی سوال بیست+یکم گزینه (ج) است

بعداً نوشت: سوال نوزده غلطه، بزرگترین اختلاس ایران در زمان مرحوم رفسنجانی اتفاق نیفتاده، اختلاس نامبرده اولین اختلاس بزرگ ایران تا زمان احمدی نژاد و اختلاس 3هزار میلیارد تومانی بود که البته همین الان هم دو تا اختلاس بزرگتر از این داریم! خلاصه که خدابیامرز آیت الله بیشتر تمرکزش روی تئوریزه کردن فرهنگ اختلاس بود! سه اختلاس بزرگ ایران تا جایی که من در آوردم اینها هستند.

 • ۹۷/۰۵/۲۴ ، ۱۱:۲۴
 • هولدن کالفیلد

آراء الحکما: جلد  (۵۹)

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم.
#اینم از اینکه حرف شما رو زمین نمونه....
جواب:
:دی
1_اگه دقت کنید من از سنجش حرف زدم.از مقایسه ی دولت ها.اشتباهات دربرابر اتفاقات خوبی که هر کدوم از افراد درزمان ریاست جمهوریشون انجام دادن.بحث ما سر مقایسه بود.قطعا اشتباهات در هر دوره ای وجود داره !
2- اون پیرزن پیرمردا درباره ی این میگن که فقط یه خرده بی دین بود بابا بیخیال میشه چند تا از اون خوبی هارو بگین ماهم مطلع شیم!!! ایران اون زمان گلستان بود فقط شاه یه خرده بی دین بود😂😂😂 قطعا اونم تاحدودی کار خوب داشته ولی دیگه نه تا این حد فقط یه خرده بی دین بود!!!!😅😅
3_یارانه تعلق گرفت  یارانه حامل های انرژی قطع شد قیمت برق و آب  رفت بالا اوکی قبول.اگه به بحث ما توجه می کردین ما مقایسه میکردیم .اگه بخوایم بحثی که شما مطرح کردینو تو مقایسه ای که ما انجام دادیم بسنجیم میگیم چرا هنوز همون مقدار یارانه به مردم تعلق میگیره ولی قیمتا افزایش روز به روز داره.چه بسا بعضی از اقشار یارانه اشون قطع شده ولی شرایط اقتصادی داره روز بروز بدتر میشه چرا حقوق یه کارمند به دلار با افزایش نرخ تورم بجای بالا رفتن پایین میاد وقتی الان قیمت هرچیزی با دلار سنجیده میشه. این حرف شما در بحث ما!!!!
4- آره تو هر دوره ای ما می بینیم دزدی های میلیاردی رو و هیچ وقت هیچ کسی نمیتونه رفع اتهام کنه از اون کسایی حق مردمو میخورن. اینم یه اشتباهه بزرگیه که یه دولت میتونه داشته باشه. مشق شب ننوشتن درسته یه خطای کوچیک به حساب میاد ولی در امتحانات بزرگتر به اشتباهات بزرگ و گریبانگیر  تبدیل میشه. پس نباید از کنار یه خطای کوچیک هم راحت گذشت.....  ولی یارانه چه ربطی به این موضوع داره!!؟؟
5_گداپروری من منظورتونو نمی فهمم؟؟؟؟!!! تو بحث مقایسه ای ما باید اینطوری براتون مثال بزنم در دوره ی آقای احمدی نژاد یارانه تعلق میگرفت بعدش دوره ی آقای روحانی سبد کالا !!!!!درمقابل گداپروری ما رشد صنایع و کارآفرینی رو داریم که فکر کنم دیگه لازم نیست در زمینه رشد صنایع در دوره ی قبلو با بسته شدن برخی کارخانجات در این دوره مثال بزنم .اگه بخواین اسم کارخانجاتو میتونم پیداکنم.اینم از بحث گداپروری در بحث مقایسه ای ما!!!!
6-و پوپولیسم!!!!!اینکه برخی آقایون مسئولین به منطق محروم سرک میکشن یا درحد سطح درک و فهم مردم صحبت میکنن!!!اگه اینطور نیست پس لطفا بگین چرا فکر میکنین مردم دارن با جریان پوپولیسم همراه میشن!!!
من دوتا دلیل میگم برای رفتار پوپولیست ی تو کشور  اینکه مردم ما تو دوره ی استبدادی  همون دوره ی شاه فقط کمی بی دین برای رفع فقر اقتصادی و فاصله طبقاتی به کلمه برابری و عدالت علاقه شدند  ولی الان این دلیل اصلا وجود نداره چون بی اعتمادی در مردم به وفور دیده میشه به طوریکه   بچه نسبت به رعایت عدالت پدرو مادرش در خانواده شک میکنه تا برسه به  یه جامعه بزرگتر قطعا بی اعتمادیه بزرگتر میشه پس این دلیل رد میشه برای  گرایش رفتار پوپولیستی  در ایران!!!!
دومی فقرفکری و فرهنگی اینکه مردم از تعامل فکری پذیرش دیدگاه همدیگه فرار می کنن این بخاطر متفاوت فکر کردن نیست این بخاطر اینه که شخصیت و خُلق ما ایرانیاست  ودربعضی افراد ناتوانی تعامل فکری وجود داره .و این مسئله که مردم متکی میشن به اون چیزی که خودشون میخوان .شخص منافع فردی رو به منافع گروهی ترجیح میده. و ما این موضوع رو  وقتی مسئولی وعده ای میده به عینه میتونیم ببینیم. بنظر خودم دلیل دوم بهتر میتونه باعث مانور شما درباره ی پیوستن مردم به جریان پوپولیسم باشه اگه غیر ازاینه خوشحال میشم دلیلتونو بدونم.

# واینکه تا جایی که تونستم بحث های شما رو در بحث مقایسه ای که داشتیم براتون توضیح بدم. کاش اول از بحث به وجود اومده کامل اطلاع پیدا می کردین.!!!!!

جواب:
دیگه صلوات!
Maryam:اونایی که میگن زمان احمدی نژاد بهتر بودهرچند اشتباهاتی داشت(این استباهات رو واقعا درحد ننوشتن مشق شب  دانش اموزمی بینن هیمنقدر ریز)
دقت کنید لان پیرمرد پیرزن ها هم میگن زمان شاه بهتر بود هرچند یک کوچول بی دین بود! دی : 
درسته احمدی نژاد یارانه نقدی داد  خانم، اما  در ازاش  یارانه حامل های انرژی و یاارنه نان و رو ازبین برد! و قیمت اب و برق چندبرابر شد.
 بعدا ملت همون یارانه رو  هرماه میدن برای پول  اب وبرق و..

بله یاارنه نقدی دست مردم داد اونم درکنارش بزرگترین اختلاس ها با همکاری کابینه اش رقم خورد و پول بیت المال رفت کانادا واس عیش و نوش دوستاش!!!

متاسفانه گدا پروری و رفتار پوپولیستی در قشر  محروم و مستضعف هنوز طرفدار داره  بدون اینکه بدونن در پشت پرده پول بیت امال متعلق به خودشون دزدیده شد! 
  

 
جواب:
اصلا نمیتونم اینقدر خودم رو بکشم پایین که جواب همچین سخت سخیفی رو بدم! دونِ شان خودم میدونم حقیقتاً!

تاریخ این مملکت پره از آدمایه که نیت، فکر، گفتار و عملشون زمین تا آسمون فرق داشته
نمونه اش همین عوام فریبی روحانی در رای جمع کردن  و اینکه بی عرضگی هاشو پشت اینکه خیلی از مسائل دست من نیست قایم میکنه، بحث اینه که نمیخواد کاری بکنه
واسه همین خیلی ساده انگارانه است که بخوای با اون ویدئو احمدی نژاد رو از این قضیه مبرا کنی
جواب:
ساده انگارانه اینه فکر کنی من با یه ویدئو همچین فکری میکنم!
فاز جدید گشت ارشاد رو که توی دولت دوم احمدی نژاد اجرا کردن، دولت به شدت اعتراض کرد، اونقدری که رسانه ها مینوشتن "دختر فلانی که نزدیک احمدی نژاده رو گرفته گشت، به آقایون برخورده" همون موقعی که علی مطهری سبزِ میرحسینی، در دفاع از گشت ارشاد در مجلس فریاد سر میداد!
یه کم مطالعه کنید تو رو قرآن این چیزا رو!
من نمیدونم همه چی جمع شده الان سن من شده مسئله مهم .آقا/خانم محترم عهد قاجار نیست اگه من اون موقع نوزاد شیر خوارم بودم قطعا الان یه چیزایی می فهمیدم.آقا/خانم محترم من میگم ۲۴ سال وقتی  دولت آقای روحانی تموم بشه.ریاست قوه مجریه داره حول محور حزب اصلاح طلب میچرخه.
# دوستان من ترانه ۱۰ سال دارم .۱۰ سالمه ....
خیالتون راحت شد حالا یه نفس عمیق بکشین.نفس عمیققققق.
اصلا شما درست میگین . یه دختر بچه ده ساله کوره نمیتونه خیلی چیزا رو ببینه.
ولی یادتون باشه زمانیکه در بحثی به دنبال القای تفکرتون هستین یا حتی اگه میخواین حقیقتی رو بیان کنید به دنبال این نباشین طرف مقابلتونو با جملاتی مثل سنتون کمه بی مطالعه اید تحقیر نکنید .این موضوع به طرف مقابل آسیب نمیزنه. به ناپخته بودن افکار و عقاید و حتی خود شما اشاره داره. واین باعث میشه یه گارد خودبخودی نسبت به حرفاتون ایجاد بشه.
من که گفتم حرف شما درست ولی بازم نمی فهمم کم سن بودن من چقدر میتونه مهم باشه که شما در هربار پاسخ بهش اشاره داشتین.این نشون میده شما.....
به هرحال موفق باشین. من ۱۰ ساله هستم امسال در مقطع پنجم ابتدایی تحصیل میکنم.نفس عمیق یادتون نره. خدانگهدارoff 
بازم معذرت Mr holden دیگه حرفی نیست.

جواب:
به نظرم دیگه بیخیال! (2)
@maryam
 در ضمن شما این وسط چرا حاشیه میرید؟ بحث قیاس سر احمدی نژاد ورحانی نبود!
بجث این بود  که شما تز دادین:  24 سال دولت اصلاحات !!!
درصورتی که نه  دلیل وسند دارین نه منطق برای حرف تون! همه هم میدونن که این یک جوک مضحکه! 
اصلاحات فقط 8 سال بوده ریس دولتش هم خاتمی هست والسلام!!!
لزومی به تکرار مگررات نی. مفصلادر پست قبل تایپ کردم. وتوضیح دادم 

جواب:
آره آره همینه!
ما همه گاویم :|
@
خانم محترم مگه همه چی زبونه که منطق شما زبون ایشونه که گفت اصولگرا نیس؟؟ 
 اولا زبون کنتر نمیندازه خصوصا در مورد مسولین مملکت ! اقای محمود  به زبون گفتن دولت شون پاک دست ترین دولته ! اما  اکث رمعاونینش در اوین هستن به جرم اختلاس! بزرگرتین اختلاس نفتی و پدیده های بابک زنجانی و خاوری و مرتضوی از محصولات ایشون(ارجاع به کامنت پایین خبر ایسنا) 
روحانی هم ب ز بون میگه خیال مردم بابت دلار راحت باشه  بعدش قیمتش سر ب فلک میرسه. !!!
بله  اگر به سنجش و قیاس باشه  منم الان دارم 
می سنجم  قیمت دلار هفتصد تومنی شیخ اصلاحات(خاتمی) و قیمت دلار سه هزارتومنی  اقای احمدی نژاد و قیمت دههزارتومنی روحانی!!!!
 شما اگر سن ات به احمدی نژاد و روحانی قد میده  تا بیای بسنجی ! منم سنم به همون شیخ اصلاحات خاتمی  (طرفدار ایشون نیستم) عم قد میده که سکه زمان ایشون  50 ه هزارتومن بود و دلا ر هفتصد تومن!!!!!! میرفتم یکه میخریدم 50 تومن کادو میدادم عروسی دایی ام!!!!
 
اگر به  سنجش باشه و منطق شما اینه دلار زمان شاه هم هفت تک تومنه و الان ده هزارتومن!!!!! 


پ.ن:  شیخ اصلاخات اقای خاتمی هستن برای با رهزارم !!!! روحانی تز شون اعتدال هست مثلا!!!
چ اصراری دارید اصلا!

جواب:
باشه هرچی شما میگی
به نظرم دیگه بیخیال!
 ای اطلاعاتو از کجا میاری؟همه این روزنامه هایی که تو یکی از پستا نوشتی خوندی؟
اگه اینجوریه که باید بگم دمت گرم
جواب:
نه همه رو نمیخونم! مقاله هاشون رو البته دم دستم باشه میخونم!
قدیم ها وقتی مدرسه میرفتم، بابام کیهان و شرق و جام جم و همشهری رو هر روز میخرید! اونا رو میخوندم همه رو! حتی یالثارات هم!

واقعا من نمی فهمم.من گفتم حرف شما درست همه ی حرف شما اصلا منطق شما درست !!!!!
ولی میشه بگید با چی می سنجید!!!!چطور احمدی نژاد که خودش حتی به زبون نیاورد اصول گراست ،میشه اصول گرا ولی وقتی حرف از ائتلاف آقای روحانی میشه .....!!!من سنم کم شما توجیه کنید !!!زمان انتخابات کدوم نامزد مورد حمایت اصلاح طلبا بود یااینکه شیخ اصلاحات(خاتمی) از کدوم نامزد حمایت کردن!!!!واقعا اینقدر سخته فهمش ...... ائتلاف یعنی چی !!!میشه شما توضیح بدین!!!زمان ریاست جمهوری شیخ اصلاحات آقای روحانی چه پستی داشتن؟؟؟
#من با سن کمم زمان احمدی نژاد چیزایی دیدم الان ندیدم. من نمیگم دوره ی آقای احمدی نژاد اشتباهاتی رخ نداده،امکان نداره اشتباه نباشه....ولی من میگم بسنجیم اون اشتباهات بود کارهایی هم انجام شد برای معشیت مردم!!! اینم منکر میشید!!!!
ولی الان بسنجید!!!زمان شیخ اصلاحات بسنجید !!!
سنجش کار سختی نیست کار بد وخوبشونو بسنجید قضاوت کنید.
فکر نکنم سنجش برای آقا/خانم بزرگی مثل شما سخت باشه .ما سنمون کمه شاید جمع و تفریقمون اشتباه بشه....
#اگه دیدن به چشم دیدن دیکته کردنه اره به من دیکته شده.بخدا یه چیزایی می بینیم شنیدنش کراهت داره چه برسه به دیدنش.من تهرانو نمیدونم من براساس وضعیت شهر خودم و روستاهای اطرافش میگم ....من اون زمانو با این زمان میسنجم.....
ولی با این حال میگم شما منطقی.من بی منطق .شما بزرگسال من خردسال .شما چشماتون دیکته نمیکنه .ما چشمامون دیکته میکنه...

جواب:
به نظرم دیگه بیخیال!
ما توی حرفه‌مون بهش میگیم بازنشر با ذکر منبع :دی
جواب:
:دی
@مریم
خانم مریم با احترام ب شما، حرف شما مورد نقد بود نه شخصیت شما. وقتی از رو هوا میگید 24 ساعت دولت اصلاحات و میگید احمدی نژاد اصولگرا نیست، جز این نباید انتظار داشت که از اون سالها چیزی یادتون نیست(یعنی سن تون کمه) یا  حالت دوم اینکه هرجور بهتون دیکته شده دارید بیان میکنید بدون دلیل!
اونجا توضیح دادم در پست قبل که این حرف شما به دور از واقعیته!
پرسیدین ائتلاف کردن یعنی چی؟!
اونجا هم توضیح دادم روحانی تز اعتدال رو اورده، و هم با اصولگرایان و هم با اصلاح طلبان ائتلاف گرد اقا ی رفسنجانی هم مفصل توضیح دادم هست سالی که دولت دستش بوده اتفاقا اصلاح طلب نبوده. ایشون از سال 88 اصلاح طلب  جدی شد. پس 24 ساعت دولت اصلاحات یک کذب محضه !!!!(کامنت های دو پست قبل رو بخونید)
............................................................

@ هولدن
 اقا ی هولدن درمورد جهانگیری  که فرمودین هم، اختلاس شون 100 میللارده  نه دوازده هزار میلیارد، توی این  اختلاس هم با بقایی و مشایی شریک بوده، این موصوع رو  باشگاه خبرنگاران جوان توضیح داده اسنادش رو هم اورده!!!!(بایکسرچ ساده پیداش میگنید)
  اگر انتقاد پذیر هستین میگم، از شما انتظار میره اگر چیزی رو بیان کنید با سند ومنبع موثق بیان کنید، فعلا طبق لینک ایسنا بزرگترین اختلاس نفتی و اقتصادی مربوط به دولت احمدی نژاد هست!(هرچند بقیه دولت ها هم بی اختلاس نیستن) 

جواب:
میزان وثیقه ابتدایی جناب مهدی جهانگیری شش هزار میلیارد تومان بود، که با لابی ها و اینها به هزار میلیارد تومن کاهش یافت! قرار وثیقه ابتدایی مهدی جهانگیری سنگین ترین قرار وثیقه ای هست که در تاریخ پرونده های ایران صادر شده! برای 100 میلیارد تومن؟ برای صد میلیارد تومن؟ شما که دست به سرچت خوبه! اینا رو پیدا نمیکنی؟ بعد شما میدونی قرار وثیقه هزار میلیارد تومنی ایشون تامین شده؟ و ایشون با قید وثیقه هزار میلیارد تومنی آزاده؟ اصلا شما میدونی 1000 میلیارد تومن قرار رو تامین کردن یعنی چی؟ این لینک!
در مورد 12هزار میلیارد هم این لینک
شما از تفکر جناحی گذشتین! شما دلداده جناحی هستین! این موضوع برای من توی بحث با شما تموم شده! کامنتی، حرفی سخنی دارید بفرمایید، من هرچی لازم بود گفتم و دیگه حرفی نمیزنم.
خب من کامنتا و بحثا رو خوندم.. از چند پست قبل تا الان. یک سری چیزا بگم شایدکسانی که در شهرهای بزرگ هستن این ها خیلی براشون ملموس نبوده و اونم اینکه زمان احمدی نژاد کسانی که تو شهرهای کوچیک زندگی می کردن تو مناطق محروم بودن، دیده شدن، در نظر گرفته شدن، از نزدیک رئیس جمهورشون رو دیدن و نامه ها رو مستقیم میدادن به رئیس جمهور و جواب هم می گرفتن بعضا، خیلی ها که ناامید بودن از اینکه روزی خونه دار بشن، صاحب خونه شدن حالا با وجود همه انتقادهایی که به طرح مهر هست اما این پروسه تو بعضی شهرها که مردم مسئولیت پذیر تری داشت خوب پیش رفت و خونه های خوبی هم ساخته شد. (اسم نمیبرم تا اختلاف نشه، ولی دوستان مطلعن من شهرهای مختلفی زندگی کردم و سفر می کنم) همین یارانه مورد انتقاد آب راهه ای بود برای گذران زندگی خیلی ها مخصوصا مردم عشایر که زندگی یکجانشینی ندارن و مسلما نیازی به پرداخت پول آب و برق و... و برخی مردم طبقات محروم. احمدی نژاد سعی می کرد نیازهای مردم رو فوری حل کنه و این بود که وقتی وضعیت گرونی میوه پیش اومد انبارها رو با میوه های وارداتی پر کرد، سعی داشت طبقه ضعیف در شرایط اضطرار نباشن. اینها رو من به اقتضای دورانی ناگزیر ده سال در یک منطقه محروم زندگی کردن به عینه دیدم. قطعا اشتباه داشت اشتباهاتی که ما هنوز هم بابتش داریم تاوان میدیم اشتباهاتی که باعث شد شعارهای توجه به حقوق مستضعفین به شعارهای احمدی نژادی تنزل پیدا کنه و اعتمادها از دست بره و کارگزاران با سواستفاده از این وضع دوباره قدرت بدست بگیرن و وضعیت معیشت مردم رو تا سالهای ریاست جمهوری رفسنجانی عقب بکشن. این شرایط بخشیش به خاطر اعتمادی هست که  احمدی نژاد از ما سلب کرد و بایستی بابتش پاسخگو باشه و شرمنده باشه. باعث شد آرمانهای قشر انقلابی به محاق بره با حمایت از چند نفر با عدم مشورت با تک روی هایی که داشت و و و... . اما می خوام بگم این ویژگیها رو هم  داشت، در این فضای رسانه ای که تنها غول مرحله آخر احمدی نژاد هست، اجازه بدیم از خدماتش هم گفته بشه، شاید برای کسانی که در شهرهای بزرگ بودن قابل لمس نبوده... نمی دونم. اگرچه جهت یادآوری عرض می کنم احمدی نژاد شهردار تهران بود و بیشترین رای رو دور اول از تهران کسب کرد، مردم تهران خیلی ازش راضی بودن به عنوان شهردار. اصول گراها به خاطر مواضع و سخنرانیهاش ازش حمایت می کردن، ولی علت اینکه مردم ازش حمایت می کردن به خاطر این بود که جلوی رفسنجانی ایستاد. شاید حرف تکراری باشه اما نکته مهمی داره  می خوام از کارگزاران بگم تا کمی مسئله برای این نسل جدید که مثل ما در اون برهه ها زندگی نکردن روشن بشه. چرا حافظه تاریخی مردم رفسنجانی رو فراموش نکرده بود و در دوگانه احمدی نژاد رفسنجانی، احمدی نژاد کمتر شناخته شده رو به یکی از ستونهای نظام ترجیح دادن؟ انگیزه ها متفاوته، اما عمده انگیزه مردم دوران سخت ریاست جمهوری رفسنجانی بود. زمانی که کارگزاران حاکم بودن فشار اقتصادی و فاصله طبقاتی به وضعیت قرمز رسیده بود و رفسنجانی معتقد بود:عده ای بایستی در زیر چرخ های اقتصاد له بشن تا مملکت توسعه پیدا کنه. این نگاه و سیاست بی رحمانه که عملا اعمال شد و بخشی از سالهای زندگی ما رو سوزوند و مردها رو مجبور کرد با وجود شغل دولتی  مسافرکشی هم بکنن تا فقط اجاره خونه شون تامین بشه، باعث از دست رفتن عزت و آبروی قشر ضعیف شد، باعث تنزل سطح زندگی مردم متوسط و ثروت روز افزون طبقه خاص شد، باعث شروع ویژه خواری ها و رانت ها شد چرا که ارزش های انقلابی، وجدان کاری و... جای خودش رو به ارزش نان داد و... اصلاح طلب ها در این برهه به نوعی حزب چپ اسلامی بودن و مخالف زیاده خواهی و رویه کارگزاران و مخالف رفسنجانی و زندانی های سیاسی و نویسنده گان عالیجناب سرخپوش، و صاحب روزنامه های توقیف شده. اصلاح طلب ها زاویه داشتن چون یک هویت تعریف شده داشتن از مرام حزبی خودشون، مرام حزبی که با گذر زمان با انتخاب شدن خاتمی به ریاست جمهوری تا چهار سال نخست تقریبا دوام اورد اما بعد در سراشیبی قرار گرفت و اون ها رو با اتفاقات مختلف به سمتی برد که با کارگزاران دست دوستی دادن! تغییر هویت حزبی تا جایی پیش رفت که الان در دوره ما اصلاح طلب های پیشگام معتقدن که اصلاح طلبی از درون تهی شده و اگرچه بر مسند قدرت هستن اما آنچه که امروز میبینیم اصلاح طلبی نیست بلکه پوسته ای ست که قدرت طلبان بر تن دارن. بله ذات قدرت، اصلاح طلب های چپ اسلامی رو هم تغییر داد. می دونم شاید با این بخشش آشنایی نداشتین تصور می کردین اصلاح طلبی یعنی خاتمی و تئاترها و فیلم ها ی سینمایی ساختارشکن زمانش و آزادی های مدنی و روزنامه های نشاط و سلام. اما این نگاه اقتصادی اصلاح طلبی بود چون پایه گذاران اصلاح طلبی در ایران از طبقه ضعیف و متوسط جامعه بودن اما همانطور که گفتم تغییر کردن تا جایی که از اصلاح طلبی تنها لفظی باقی مونده تا جایی که نادرفتوره چی اصلاح طلب از سمت خود اصلاح طلبان حاضر به مارکسیسم بودن برچسب می خوره! تناقض ها این طور اتفاق افتاد. رویه ای که الان شما میبینید رویه کارگزاران هست که نتیجه اصلی و مستقیمش فاصله طبقاتی هست با این تفاوت که الان اصلاح طلبی جز جریان های مقابلش نیست بلکه حامی قدرت حاکم و آمیخته با سودها و گریزان از هزینه دادن که مقتضای جنبش های اصلاح طلبیه، هست! متاسفانه همه چیز اصالت خودش رو از دست داده و حالا شعارها و وعده های این جریان قابل اعتماد مردم نیست، چرا که طمع قدرت بیشتر از میل به اصلاح در این جریان تبلور پیدا کرد. و در این انتخابات اخیر اگر حمایت مالی و قدرت کارگزاران نبود و تبانی این دوجریان و ایجاد ترس برای کسب احترام برای اصلاح طلبان، پیروز انتخابات نمیشدند. و احترامی که با ترس حاصل بشه...
امیدوارم همه اون چیزهایی که آماده کرده بودم اینجا ذکر کنم رو گفته باشم، قصدم تببین بود و آسیب شناسی، شاید در برهه دیگری به اصول گراها بپردازیم، این که اصلاح طلبها بیشتر در معرض کنکاش هستن به سبب هم گستره اثرگذاریشون هست و هم اینکه در قیاس با اصولگراها من آشناتر با قواعد سیاست میدونمشون. اگرچه الان خیلی ضعیف تر و خالی تر شدن و متاسفانه با تنفس مصنوعی هم نمیشه این جریان رو احیاش کرد. 
جواب:
این یک کامنت بی نظیره!
به نظرم پست کن توی وبلاگت!
هر جور راحتین:)
ولی گفتین تا 250 تا جا داشت,و خوب من که مورد 26 هم نمیدونم چه برسه به 250!!!
به هر حال بازم ممنون بابت همینا:))
جواب:
حسش نیست دیگه :|
دریا که نه  تا اون حد... کشتار جمعی!!!😮عمراااااً
انگار باید بخاطر بی منطقی اینجا یه معذرت خواهی کنم.
# دوستانی که رای ندادید معذرت میخوام . نظر بدید،ولی خدایی حداقل انتخابات دور بعد شرکت کنید مردم یه انتخاب درست داشته باشن.این گره کور به دستان شما عزیزان باز میشه.ولی خدایی اووووه الان تازه یه چیزو فهمیدم .........😐😞
اوکی راحت باشید. بازم معذرت میخوام هرکار دوست دارید انجام بدید 

جواب:
:| :|
واقعا جالب شد خیلی جالب شد جواب پست قبلتونو نخوندم آقا/خانم خاموش !!!
واقعا جالبه هرکی به میل شما حرف نزنه سنش کمه بازم جالب شد!!! والبته اینکه هرکسی مخالف با حرف شما حرف بزنه یعنی بهش دیکته شده بازم جالب شد!!!
از جناح بندی خوشم نمیاد گفتم. ولی شما دوس دارین ربطش بدین بازم برام جالب شد !!!
ترازو میدونید چیه ؟؟؟ بذارید وسط اندازه گیری کنین!!!شما خیلی دیگه خاموشی خیلی... کسی از کسی اینجا طرفداری نمیکنه ما میسنجیم خوب بودن و بد بودن یک مسئولو اگه این به معنای طرفداریه از یه جناحه شما راس میگین من اصول گرا خیالتون راحت شد!!!به حرف تون رسیدین .حالا یه نفس عمیق  بکشین یه نفس عمیقققق!!!چی بدست آوردین؟؟؟
شما اصلا طرفدار هیچ جناحی نیستین !!!! شما اصلا سنتون کم نیست !!!!شما اصلا بهتون چیزی دیکته نشده !!!شما خیلی منطقی و روشن فکرید فقط همین!!!
Mr holden معذرت میخوام.و شرمنده.پستای قبلو نخوندم مجبور شدم اینجا حرفمو بزنم.ببخشید.
جواب:
همش هیچی
چرا mr holden، مگه هولدن رو فارسی نمیشه نوشت؟ :|
lای بابا  الان جواب اون کامنت  اون پست رو دیدم ، 
چرا اینقد شما عصبانی و حساس  هستین :/ دعوا که نداریم دوست عزیز! یعنی نمیشه معمولی و مجازی صحبت کرد!
من اونجا  قبلش اشاره کرده بودم که در پاسخ به خانم مریم خودم هستم! برای اینکه پاسخ ها قاطی نشه گفتم به نام ایشون نوشتم.!
 فقط اول اون پست رو جواب دادم بعد اومدم اینجا قاطی شد همه چی.
والاوبلاگ خودته اختیارش داری ولی اونجا من به شما نگفتم بی مطالعه که شما اومدیدتو پیددید.
خوب اگر اینقد ناراحت میشین و تحمل نظر مخالف ندارین گوشه وبلاگتون بنویسین ادم بدونه. پا نشه بیاد الکی.

  
جواب:
شبتون بخیر
بله اقای هولدن درست میفرمایید برادر اقای پریزدنت و برادر معاونش رو هم جا انداختم!!! (خوب چ کنم اینقد اختلاس هست که ادم حسابش در میره. فعلا چوم معتبرترین لینکی که پیدا کردم ایسنا بود ب اون رفرنس دادم.
درمورد تعصب، راستش نمیدونم چرا فکر میکنید من تعصب دارم چون چندبار من دارم حرفاتون در مورد روحانی رو تایید میکنم و اذبدا ازایشون دفاع نکردم. اما به هروی شما اصرار داشتید یعنی من از حرفاتون اینطور برداشت کردم. شایدم فضا مجازی هست عنای ارتباطی نوشتاری پایینه. به هر روی اگر ناراحت شدید عذرخواهی میکنم من هخفت سال نیست وبلاگ شما رو میخهونم. بنده تازه وارد و خاموش بودم.
جواب:
شما این"به خانم مریم" هم هستی!
به هر حال کلا این "فلان جناحی بیسار جناحی" اینجا کهنه شده!
از ضد انقلاب لامذهب بهم میگن، تا تندروی احمدی نژادی!
خلاصه که موفق و موید باشید!

کارنامه درخشان اختلاس به نقل ازایسنا!!!

**اختلاس بانکی-رقم اعلام‌شده: ۱۲۳ میلیارد تومان -زمان افشا: ۱۳۷۱- دولت رفسنجانی

......................................

**جعل، رشوه، فساد مالی(جزایری)-رقم اعلام‌شده: ۴ میلیارد تومان-زمان افشا: ۱۳۸۱- دولت خاتمی

.............................................

**فساد مالی-رقم اعلام‌شده: ۳ هزار میلیارد تومان(خاوری)-زمان افشا: ۱۳۹۰-دولت احمدی نژاد

...................................

**فساد مالی، رشوه، تبانی،(سعید مرتضوی) -رقم اعلام‌شده: بیش از ۳ هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان-زمان افشا: ۱۳۹۱-دولت احمدی نژاد

............................................

**فساد و اختلاس، رشوه، سوءاستفاده (رحیمی معاون ا.ن)رقم اعلام‌شده: نامعلوم-زمان افشا: ۱۳۹۲دولت احمدی نژاد

......................................

**فساد بزرگ نفتی،رقم اعلام شده: بیش از ۱۸ هزار میلیارد تومان(باابک زنجانی)زمان افشا: ۱۳۹۲-دولت احمدی نژاد

..........................................

* فساد و سوءمدیریت در بنیاد شهید-رقم اعلام‌شده: مجموعاً بیش از ۸ هزار میلیارد تومان-زمان افشا: ۱۳۹۲-دولت احمدی نژاد

.............................

**موضوع پرونده: گم شدن دکل نفتی-رقم اعلام‌شده: ۱۲۴ میلیون دلار-زمان افشا: ۱۳۹۴-دولت روحانی-(گفته شده در زمان ا.ن گم شده اما زمان روحانی افشا)

.....................................

*موضوع پرونده: اختلاس در صندوق ذخیره فرهنگیان و بانک سرمایه-رقم اعلام شده: ۸ هزار میلیارد تومان-زمان افشا: ۱۳۹۵-دولت روحانی-

..................................

**موضوع پرونده: حقوق‌های نجومی-رقم اعلام شده: ۲۳ میلیارد تومان-زمان افشا: ۱۳۹۵-دولت روحانی

..............................

**موضوع پرونده: املاک نجومی شهرداری-رقم اعلام‌شده: ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان

زمان افشا: ۱۳۹۵- شهردار قالیباف

...........................................

**موضوع پرونده: اختلاس در وزارت نفت

رقم اعلام‌شده: حدود ۱۰۰ میلیارد تومان

زمان افشا: ۱۳۹۶-دولت روحانی

..................................................

**موضوع پرونده: فساد در شهرداری تهران

رقم اعلام‌شده: نامعلوم-زمان افشا: ۱۳۹۶-مربوط به مدیریت شهردار سابق(قالیباف)


منبع:ایسنا :https://www.isna.ir/news/96112614998


اختلاس معاون استان قدس وفرار به خارج از کشور- اختلاس موسسات بانکی از جمله ثامن الحجج- و اخیرا پرونده  شرکتهای که  ارز های دولتی گرفتن ، همه اینا دود از کله ادم بلند میکنه وفک نکنم دیگه بحث کردن سرااینکه کدوم یکی بدتره وبهتره فایده داشته باشه. مثلا رقم نجومی ممکنه از خیلی سال بوده اما درسال اخیر فقط رسانه ای شده ! و خیلی چیزیا پشت پرده دیگه. به نظرمن نمیشه به این راحتی نظر داد فعلا چیزایی که اشکار شدن ایناست

 با کامنت دوم اقای صالح پورموافقم.از هر طرف ک رفتم جزو وحشتم نیفزود!

جواب:
ممنون!
البته جای اختلاس 12هزار میلیارد تومانی جناب آقای مهدی جهانگیری در صدرمجلس خالیه!
اقای هولدن میشه منبع و سند معتبر بگید که بزرگترین اختلاس مربوط به رفسنجانی بوده؟ 
چون اولین باره از زبان شما میشنوم!
 سرچ هم کردم ندیدم جز این که به گزارش ایسنا، نخستین اختلاس مال  دوران رفسنجانی بود نه بزرگترینش!(لینکش رو میذارم بعدش)
در ضمن خیلی از اختلاس ها رسانه ای نمیشه! برخی هم که میشه اسم افتابه دزد فقط بیرون میاد نه ادمای اصلی! پس نمیشه با قطعیت اظهار نظر کرد.
قبلا هم گفتم فساد سیستماتیک هست دولتها میرن و میان  اما ظاهرا اختلاس موندگاره.! 
اما شما اصرار دارید بگید کدوم اختلاس بزرگتره کدوم طیف فاسدتره!ومجددا میگم احساس میکنم شما  دارید از احمدی نژاد واوصولگرایان دفاع میکینید! یعنی دیدگاهتون جناحی هست! نه از ددیگاه یک شهروند معمولی بیطرف ! وقتی هم که فردی روی جناحی خاصی تعصب داره واقع نمیشه دیگه حرفی زد. چون هرپاسخی بدی  میاد میگه جناح مقابل بدتره!(دقیقا مثل پست قبل)
اگرچه حرفاتون درمورد روحانی و عملکردش درسته (خوب اینو همه مون میدونیم وناراضی هستیم ) اما دلیل نمیشه اقای احمدی نژاد و اصولگرایان هم  خیلی گل وبلبل باشن!(اراستش از حرفای شما فقط میشه اینطور برداشت کرد که دارید از ایشون دفاع میکنید) دیگه ببخشید که رک گفتم!
جواب:
بله بله سرچ کردم حق با شماست، یک اشتباه محاسباتی از من بود، تا اونجایی که من ته و توش رو در آوردم سه اختلاس برتر ایران اینها بودن:
اختلاس 12الی16 هزار میلیارد تومانی مهدی جهانگیری (برادر اسحاق جهانگیری)
اختلاس 8هزار میلیارد تومانی صندوق ذخیره فرهنگیان (محصول مشترک احمدی نژاد و روحانی، که اساتید اعتدالی معتقدن خودشون هیچ کاره ان)
اختلاس 3هزار میلیارد تومانی 2 تا (یکی ثامن الحجج زمان روحانی، یکی هم همون قدیمی معروفه احمدی نژاد)
***
و اما دوست عزیزم، برای من ذره ای اهمیت نداره شما چی فکر میکنید، به همین صراحت! یک بار پرسیدید، یک بار به احترامتون جواب دادم، دیگه بار دوم حقیقتاً اصلا مهم نیست باور میکنید که من تمایل جناحی دارم یا ندارم! اصلاً لازم نیست همچین چیزی رو به شما یا کس دیگه ای ثابت کنم! من بی طرف هم باشم کور نیستم! حقیقتا همین کور نبودنه باعث شده این چیزایی که این بالا نوشتم رو ببینم! پست قبل هم بهتون توضیح دادم که چرا روندش اینجوری شد! گویا با دیوار حرف میزدم!
حالا شما خودتون با تُن تُن تعصب اومدید اینجا برای من حرف از بی تعصبی میزنید؟ هر "روحانی فلان کار کرده"ای که میگید یه "اما و ولی و اگر" به سمت خامنه ای و احمدی نژاد داره، بعد دارید از من ایراد تفکر متعصبانه میگیرید؟
من هفت ساله توی همین آدرس مینویسم! نظراتم در باب سیاست، اجتماع، آزادی بیان، تقریبا هر مسئله اجتماعی روزی توی همین وبلاگ هست، میتونید مطالعه کنید!
از این سوالهای هرز که صرفاً به درد مُثله کردن اصل بحث میخوره نپرسید! من فقط طرفدار خودمم!
باور میکنید بهتر، نمیکنید هم بهتر! فقط اگر باور نمیکنید دیگه لازم نیست حرفی بزنیم با هم!
همین و یا علی!
 • حورا رضایی
 • @ maryam
  می‌خوای یه برنامه بذاریم اونایی که رای ندادن رو بریزیم تو دریا؟!
  آخه این چه استدلالیه؟
  جواب:
  آره وجدانی قبول دارم :|
  م که من بودم یه مستعار دیگه انتخاب میکردی
  جواب:
  :))
  جناب ی  اشکال نداره خماری  , توی خماری بمون مرحبا به تو که شرف داری و ازببالا تا پایینتون طرفدار وطن فروشها و مفت خورها هستین وقتی که  دشمن حمله کنه ما  باید هزینه بدیم کشته بشیم و رودروی دشمن.بأیستیم, شما هم همون اربات آمریکا رو.دریاب, خوبه شرف و بی شرف رو آموختیم, از اوضاع     این ی  کشور فعلان داره شرف شما میباره, باز هم.خاک برسرتون با اون استدلالتون که بین بد و بدتر بد و یا همون خوبتون رو چشم بسته یافتین, خوش باشین که فرصتتون.داره تموم میشه
  جواب:
  بحثهای چیپ نکنید خدایی :|
  این چیزا چیه به هم میگید؟
  بحث اینقدر سخیف؟ :|
  هعییییی واقعا هعععععییی
  یه چیز برام روشن نیست میشه بگین بین بد وبدتر یعنی چی؟؟؟؟ بد کدومه بدتره کدوم؟؟؟ وقتی از بده اینقدر اطلاعات و ناکارآمدی بود؟؟؟میشه چند تا از بدتره بگین روشن شیم؟؟؟؟ازطریق کدوم استدلال شده بدتر؟؟؟
  واقعا من این بدو بدتر رو از زمان انتخابات نفهمیدم....
  چندتا از ویژگی اون بدتره بگین 
  #اون عده ای که رای ندادن حق نظر ندارن چون انتخابی نداشتن پس هروضعیتی باشه براشون فرقی نداره ولی من نمی فهمم این اعتراضشون دلیلش چیه؟؟

  جواب:
  بین بد و بدتر روحانی بدترین بود!
  #هرکسی رای داده و نداده حق اعتراض داره! شهروند مملکت کاملا حق داره اعتراض کنه!
  به هرکسی رای داده باشه یا نداده باشه یا هرچی!!!
  بخش‌هایی از این نظر که با * مشخص شده، توسط مدیر سایت حذف شده است
  ملت؟ کل سیستمتون فاسده نه فقط این دولت جناب ملت
  ** *** ******** ** *** ** ****** * ****** ******* *** ** ********
  جواب:
  و همچنین شما ادب!
  بخش‌هایی از این نظر که با * مشخص شده، توسط مدیر سایت حذف شده است
  در عجب نباشید که ما در عجبیم, این دولت رانت اختلاس, حقوق نجومی, پایین آمدن ارزش پول ملی, تعطیلی کارخانه ها, کرسنت, تخته کردن هسته ای و هوا وفضا و چهار سال هزینه گفتکوی برجام,هدر دادن اموال بلوکه شده, تحقیر ملت با سبد کالا, توهین و تشر به کل مردم ایران و لبخند به بیگانه و رفتن زیر بار زیادیخواهی آمریکا و اروپا, زندان کردن کارگران معترض و معنرضان در صنف های دیگر, فریب ملت با وعده های دروغین, نشست پنهانی با غربی ها و عدم شفاف سازی, پاسخ گو نبودن به ملت و دروغها و وعده های تو خالی ایجاد دلسردی و ناامیدی در ملت, و افزایش مهاجرت از بدنه ملت  و بیآبرو و عزت کردن مردم در سطح دنیا ایجاد بی اعتمادی از کل سیستم در مردم و و و و و در کارنامه خود دارد, پس این دفاع کردن * *** ***** ** *** **** ** ****** *** **** * ****** ***** **** *** **** **** ***** * *** ** ****** **** ***** 
  * *** *** ** *** ********** *** ****** ** ** ******** ** **** ****** ****** ** ***** 

  جواب:
  این چه طرز صحبته اینجا؟
  مگه اینجا اینستاگرامه توهین میکنی به کاربرها؟ ادب داشته باش استاد!
  ادب! ادب!
   ببخشید قوم لوط و ثمود غلط املایی نگیری ازم  دیییی
  جواب:
  :دی
  ببین آقای هولدن, چرا مرتب روایت شده قرآن رو بخوانید که تذکر است برای ما, از یه  جهت یا نگاه, خواندن قرآن درش یه تاریخ نهفته است که پیامبران بسیاری آمدند برای هدایت بشر,  با چه علمی ؟ علم خدایی که بشر هنوز بههیچ کدام از ابعادش دسترسی پیدا نکرده بود, شنیدن اما باز گفتن ما راه خودمون رومیریم و چیزی که ما میگیم از نظر ما درسته, حالا هر چه تاریخ رو.براشون ورق بزنی و بندازی توی صورتشون مثه قوم لوت و عاد و سمود و بنی اسراییل و... باز میگن همونی که ما گفتیم درسته, چرا؟ ؟؟؟   چون خصلتشون همیکنه  فقط میخوان با اعمالشون یه عده رو بیچاره و خودشون رو کنفه یکون کنند, ببخشید بسیار سخن راندم   دی
  جواب:
  فقط همینا اینجوری بودن؟
  یعنی مثلا 88 یا 84 یا 80 یا 76 یا 72 یا 68 اینجوری نبودن؟ :|
  فقط همونا؟ :|
 • مهدی صالح پور
 • اونقدر خسته م که واقعا توانِ جواب دادن به جوابیه بلندبالات رو ندارم. ولی یادم می‌مونه که باید مفصل جوابتو بدم.
  ...
  و بدترین اتفاقِ این روزها، اینه که از شرِ اصولگرایی پناه ببری به اصلاح‌طلبی؛ و از شرِ اصلاح‌طلبی پناه ببری به سمت اعتدال؛ و حالا بعد از تجربه هر تاش... از شرِ اعتدال، جایی نباشه که پناه ببری. بمونی لای منگنه‌ی جمهوری اسلامی و سلطنت طلبی و آمریکا و غرب و روسیه و هزار تا لاشخور دیگه که بالاسر این ملت وایسادت، منتظرِ غارت. پس چی؟! پس کی؟! به کی پناه ببریم؟!
  ...
  همچنان معتقدم میگذره این روزها؛ همچُنان که روزهای سخت‌تر گذشته
  جواب:
  منو تهدید میکنی؟ :دی
  ...
  هیچ اتفاق خوبی نمیفته! هیچی! هیچی برادر من، هیچی!!!
 • خورشید جاودان
 • هولدن کدوم اعدامی ها اینو متوجه نشدم ؟
  اعدامی های اوایل دهه شصت ؟ یا اعدامی های دیگه هم بودن که ما خبر نداشتیم
  شماره ۱۲ رو برام روشن میکنی متوجه جوابت به  اقای صالح پور نشدم
  فقط میدونم سر وته یه کرباسن هیچ کدوم نه بهترن نه بدتر 
  و ترجیح میدم رای ندم حداقل عذاب وجدانی وجود نداره

  جواب:
  همون مجاهدین خلقی که اعدام کردن، روحانی توی مناظره ها همش این رو میگفت، فردای انتخابش همینها رو گفت تروریستن و اعدامشون مبارزه با تروریسم بوده!
  قبل از انتخابات خیلی بحث می کردم، منطقی که بهش تکیه داده بودن و بنا بر اون می خواستن به روحانی رای بدن برام قانع کننده نبود و از نظر من بچه گانه هم بود حتی...
  وقتی اوضاع به هم ریخت همون آدما هزار هزار بیانیه دادن که الان وقت تفرقه افکنی نیست و بجای اینکه بگیم کی بود کی بود و شما رای دادید بیاید با هم متحد باشیم و با هم به حال مملکتمون گریه کنیم!!!!
  اما نتونستم بعد از خوندن متن عصبانیتم رو کنترل کنم و با فرستادن لینک یا متن به همون آدما سکوت این مدتم رو شکستم.

  متشکرم.
  جواب:
  :دی
  سو استفاده؟ :دی
  من دیشب شیر بودم  (ناراحت از یه کامنتی که نفرین کرده بود کامنت قبلی و نوشتم) ولی الان راستش روباه هم نیستم وجدانا فحش و لیچار بارم نکنید من عمه هام خیلی دوس دارم...
  هنوز هم رای دادن و کم هزینه ترین و بهترین می دونم فعلا .. نمی تونمم اشتباهات روحانی رو توجیه کنم خصوصا یکی از بزرگترین خیانتشون پس گرفتن حرفشان درباره برادران ***** و افزایش بودجه شون و و و و ... ولی دوس دارم  نطر سما رو بدونم که اگه رای نمی دادیم یا به روحانی رای نمی دادیم چی می شد  (منظورم اینه که واقعا می خوام بدونم نطرتون چیه نه اینکه منظورم توجیه رای دادن خودم باشه )..این احتمال آخرین کامنتمم .. یا حق....
  جواب:
  و این آبشار!
  من دیشب شیر بودم  (ناراحت از یه کامنتی که نفرین کرده بود کامنت قبلی و نوشتم) ولی الان راستش روباه هم نیستم وجدانا فحش و لیچار بارم نکنید من عمه هام خیلی دوس دارم...
  هنوز هم رای دادن و کم هزینه ترین و بهترین می دونم فعلا .. نمی تونمم اشتباهات روحانی رو توجیه کنم خصوصا یکی از بزرگترین خیانتشون پس گرفتن حرفشان درباره برادران ***** و افزایش بودجه شون و و و و ... ولی دوس دارم  نطر سما رو بدونم که اگه رای نمی دادیم یا به روحانی رای نمی دادیم چی می شد احتمالا (منظورم اینه که واقعا می دونم نطرتون چیه نه اینکه منظورم توجیه رای دادن خودم باشه )..این احتمال آخرین کامنتمم .. یا حق....
  جواب:
  نه کاملا حق دارید، حرف ایشون اصلا به جا نبود! رای دادن نفرین نداره که :|
  حالا من معتقدم رای شمای نوعی خیلی رای داغونی بوده، بوده دیگه! نفرین و ناله نداره که :|
  حق دارید ناراحت شدید، من هم ناراحت شدم!
  هیچی نمیشد، اصلا از این بدتر ممکن نبود بشه! ته ته ته ته تهش همین بود دیگه! :|
  بعله مخالف یا مبارز سیاسی با سواد گلی از گلهای بهشت است!
  مساله اینجاست این نسل بعد از وقایع کوی دانشگاه به دنیا اومده و ۸۸ هم کودکی بیش نبوده و آماده تقدیس کردن یا تنفر از آدمهاییه که حتی کامل نمیشناسه

  منم همون دوران توی یکی از رادیکالترین دانشگاه ها درس خوندم و آسیب هاش رو دیدم
  ولی با این دولت و سیستم رسانه ای همینطور قطره چکونی و تستی باید یه تاریخ رو منتقل کرد... 
  جواب:
  :دی
  ایشالا به خیر بگذره!
 • آرزوهای نجیب (:
 • اینقدر دلم خنک شد که جواب مهدی صالح‌پور رو کامل و جامع دادید. 
  بدم میاد از این عوام فریبیشون. اینا کی می‌خوان سرشون رو از زیر برف دربیارن؟
  جواب:
  مهدی صالح پور از بهترین دوستان مجازی منه! هم خودش هم خانومش بسیار دوستان خوبی هستن!
  نبینید اینجوری میزنیم سر و کله ی هم، من و مهدی اختلاف نظر داریم، در اینکه فرد بسیار خوبیه، نیت خوبی داره و انسان عمیقا سالمیه شکی نیست!
  ممکنه ششصد تا حرف بزنه و من فکر کنم پونصدتاش غلطه، اما فکر نمیکنم عوام فریبی کنه، جوابم به شخص مهدی صالح پور نبود!
  مهدی روی چشم من جا داره!
  من یه چیزی بگم به طور کلی ... به روحانی رای دادم و الان هم از رای دادن ناراحت نیستم(نه اینکه بگم از آقای روحانی راضیم نه اما تنها راه رای دادن بود همون انتخاب بین بد وبدتر) .. کاش یاد بگیریم به هم احترام بزاریم و توهین نکنیم که کسایی که رای  به سزای عملشان برسن اینجایی که رای دادن مردم و هموطننت هستن ... کاش یاد بگیریم شرایط رو بسنجیم .. کاش یاد بگیریم تنها راه درستی که جواب داده دموکراسی هست(بحث به درازا می کشه و هممون می دونیم که البته  اینجا دموکراسی به اون صورت نیست دیگه ).. 
  جواب:
  در انتخاب بین بد و بدتر، روحانی بدترین بود :|
  آره حق با شماست! رای دادن دلیل نفرین کردن نمیشه! دلیل بد خواستن نمیشه! رای دادی دیگه :| کار بدی نکردی که :| :|
  همینه! چه عجب بالأخره یه پستِ درست و درمون نوشتی! از اون پستا بود که بلند تو خونه خوندمش! (داداش کوچیکه‌م به عمومش جواب درست داد! البته از سوال سه بعد گفت همش جیمه، مجبور شدم گزینه‌ها رو جابه‌جا بخونم!)
  + و بهتر از پستت، جوابت به مهدی صالح‌پور بود! :))
  جواب:
  تمام پستهای من شاهکارن!
  جسارتتو دوست دارم!  
  خواستم بگم برای هرکدام یه منبع میذاشتی ولی دیدم خودم باید برم دنبالش . 
  یکی از دوستان میگفت بین چهار گزینه چه فرقی میکنه. یعنی واقعا بنیامین و حسن یکی ان؟!  :) 

  جواب:
  نقل قولها واو به واو نوشته شدن، یعنی همون رو تو گوگل کپی کنی منبعش میاد! بقیه رو هم با جستجوی کلیدواژه هاش میشه پیدا کرد!
  میخواستم لینک بذارم ها، زیاد بود حسش نبود!
  البته اون "بزرگترین اختلاس" غلطه، من نکته اشتباهی یادم بود، اون اولین اختلاس بود!
  ان شاء الله اونایی که به عمد به روحانی رأی دادن سزای کارشون رو در تک تک رشته های زندگیشون ببینند و بدتر از اون تاریکی رو که برا زندگی مردم رقم زدن رو ببینند تا هزارو چهارصد و.دیگه بلند.نشن از جاشون, چوب خدا صدا نداره  .....
  جواب:
  خدا نکنه!
  ایشالا همه توی این مملکت خوشبخت بشن، روزی برسه همه آروم و راحت و خوشحال کنار هم باشن!
  این نفرت و کینه چی رو درست میکنه؟ رای دهنده ها به روحانی خواهر و برادر و خانواده و دوستان مان! این حرفا چیه؟
  شما یه توبه ای بزن به بدن سر نماز!
 • شهاب الدین ..
 • سلام
  مشکل با این آزمون ها حل نمیشه. مسأله اینه که تو سیستم آموزش و پرورش ما تاریخ، مخصوصا تاریخ معاصر، درس درجه 4 هم محسوب نمیشه. در حالی که دونستن تاریخ از بلد بودن الفبا واسه زندگی مهم تره. 
  ملتی که تاریخش رو بلد نباشه، توانایی داره تا جهنم به نابودی بکشونه خودش رو! انتخابات که سهله. 
  اما در کل دستت درد نکنه، خوب بود. 
  جواب:
  چاکریم ، نوش جونت!
  ازمون نبود
  تلخند بود
  جواب:
  هعععییی!!!!
  عجب !!!!

  + جوابی که به کامنتم تو پست قبلیت دادی ، داغونم کرد ، الآنم راهی بیمارستانم :|
  جواب:
  بلی :|
  سلام
  اگه تونستید ادامش بدید
  ممنون
  جواب:
  میتونم! نمینویسم!
  این افشا گری ها از این جهت بسیار عالی است که این تصور اسطوره ای از  برخی افراد و یا هیولا ساختن برخی دیگر که متاسفانه سالیان درازی یقه نسل ما و قبل ما بود مخدوش می کند .. اما این نکته نباید فراموش شود که فقط حرف زدن ملاک نیست بر کسی پوشیده نیست که احمدی نزاد چگونه به این کشور خیانت کرد ...
  جواب:
  قطعا همینطوره، اشاره به اشتباهات و دورویی ها و کم کاری های این دولت و احتمالا خیانتهای این دولت، هیچی از بار گناهان احمدی نژاد و تیمش و اشتباهات و دورویی ها و کم کاری ها و خیانتهاش کم نمیکنه! اما حداقل این کارکرد رو داره که دیگه تنها لولوی این مملکت نباشه، این کارکرد رو داره که دفعه بعدی بیست نفر این متن رو خونده باشن و شاید تاثیر پذیرفته باشن و یا رای ندن، یا اگه رای میدن اینجوری رای ندن!
 • آشنای بی نشان
 • @ سجل
  حتی تو برنامه زنده هم مخالفتش رو ابراز کرده بوده و اتفاقا کلی هم جنجال شد همون موقع
  جواب:
  اصلا یارو ورود زنان رو به ورزشگاه آزاد کرد :| از این بیشتر؟
  عجب! از کی تا حالا احمدی‌نژاد مخالف گشت ارشاد بوده که ما خبر نداشتیم؟! 
  جواب:
  همینجوری رای میدید دیگه :|
  اینجا رو بخون یا اینجا رو ببین
 • آشنای بی نشان
 • ولی رسانه ها جوری جا انداختن که عده زیادی فکر میکنن جواب سوالات گزینه های دیگه است
  چه قدر رسانه تو زندگی افراد و طرز فکرشون اثرگذاره
  جواب:
  خدایی وضعیته این!
  همیشه آرزو داشتم یکی باشه که همچین مجموعه رو حوصله کنه و گردآوری کنه ، البته نه فقط همین تعداد محدود ، ولی خب قدم خوبی اِ . باید قاب بگیریم و یجایی بذاریمش . 
  جواب:
  اتفاقا امروز به یکی میگفتم حوصله اش رو نداشتم وگرنه تا 250 سوال راحت جا داشت، یعنی تا 250 تا سوال رو راحت میتونستم بنویسم!
  همیشه پای روحانی در میان است 😐
  جواب:
  :| :|
  واقعا هنوز کسانی هستن که به نظرشان بین چهار گزینه هر سوال تفاوت خاصی باشه که دودل بشن کدوم گزینه درسته؟!
  جواب:
  فرق میکنه خانم، فرق میکنه که وضع امروز اینه!
 • مهدی صالح پور
 • منطق این پستت در حد وطن امروزه؛ ارزش بحث نداره!
  جواب:
  خیلی قبل از جواب: چه دردی توی این نیم خط نوشته ات حس میشه :دی
  قبل از جواب: تمام "شما"هایی که در متن پایین گفته میشه مرادش شمای نوعی هست، با شخص شما لزوما نیستم!
  جواب:
  اول اینکه این منطق وطن امروز نیست، منطق شرقه، منطق آرمانه، منطق اعتماده، منطق کارگزان و جمهوری اسلامیه، منطقیه که شما باهاش پارسال این موقع رییس جمهور انتخاب کرده بودید! خیلی خیلی خیلی سخیف تر از این منطق پارسال توی نوشته های آمدنیوز و مملکته بین شما دست به دست میشد، منطق دروغ سازی، منطق شهید سازی، منطقی که کوچکترین مسئله در گذشته هرکاندیدی رو جوری بولد میکرد که گویی اونی که برای انحلال ارتش بال بال میزد و چمران زد توی دهنش رییسی بود، نه روحانی! این همون منطقیه که میگفت گذشته ی آدم همین امروزشه! من سگِ قلم آدمی مثل حسین قدیانی رو - که تکلیفم باهاش هر روز روشنه - نمیدم به تمام هیئت تحریریه ی همه روزنامه هایی که نام بردم، روزنامه هایی که برجام رو تقدیس کردن که هیچ، فردای تهدید های اروپا علیه ایران مینوشتن "اروپا با ماست". از چه منطقی حرف میزنی؟ از منطقی که میگفت آیت الله قتل عام؟ سوال 12 همین حرفه! همین اعدامی ها رو همون رییس جمهور دو روی مزور، 24 ساعت بعد از ریاست جمهوریش تروریست اسم گذاشت و اعدامشون رو مبارزه با تروریسم خوند! شما زورتون میاد، بایدم زورتون بیاد! مگه میشه اینقدر راحت خام شد و زورتون نیاد؟ هلهله کنان و کل کشان افتادید دنبال یه سری حرف مفت "سپاه بده و فلان بده و بیسار بده" طرف رایتون رو گرفت بهتون خیانتی کرد اون سرش ناپیدا! سپاه شد محبوب قلبها، مجاهدین دوباره شدن منافقین، موشک شد خط قرمز، آمریکا شد مزاحم! میفهمم چرا دردتون میگیره و حق هم دارید دردتون بگیره!
  دوم اینکه حرفت از منطق رو - فارغ از اینکه سفسطه سخیف 15 ماه قبلتون سر جاشه - نمیفهمم. تمام نقل قولهای این پست به صورت واو به واو انجام شده، یعنی من یک واو جا ننداختم! در مورد وزیر زن و حق ورود زنان کوچکتری حرف اشتباهی نزدم، در مورد وزیر ارتجاع اسلامی که شده سمبل آزادی لیبرالی مگر غیر از حقیقت گفتم؟ در مورد اختلاس و جناب رفسنجانی چه حرف ناروایی زدم؟ البته قبول دارم، تناظر یک به یک حرفهای گوینده ها با هم سخیفه، یه شدت سخیفه، خیلی بیشتر از چیزی که تو میگی سخیفه! چون آدمش سخیفه، چون شخصیت گوینده سخیفه، چون بوقلمون صفت بودن یک رذیلت اخلاقی و یک رفتار به شدت سخیفه، و همه این سخافت!!! الان توی روی شما خورده شده! چون شما رو با کُنه کسی که روی کار آوردید آشنا میکنه سخیفه، سخیفه چون سخیفه! حرفها به ذات سخیفن، چون گفته شدن سخیفن! منطقشون منطق گوینده است. و چه سخیف!
  سوم، مهمترین کارکرد تاریخ، رو کردن همین تناقض و تحجر و دورویی و تزویره، همونطور که در مورد احمدی نژاد در این روزها کارکرد داره و هر حرفی که میزنه با عملکرد گذشته اش مقایسه میشه، در مورد دولت به شدت ضعیف حرفِ اعتدال هم همین کارکرد رو داره. من خبر سازی نکردم، نقل قول اختراع نکردم! آدمهایی که این روزها از مزاحم بودن و دشمنی آمریکا، از بی کارکرد بودن تحریم ها، از فرصت بودن تحریم میگن همونهایی هستن که میگفتن "حالا چه جوری آب و صابون بیاریم روتون رو بشوریم؟ شما مذاکره با دنیا رو بلدید"؟ همونهایی هستن که میگفتن "ما تحریم رو برداشتیم، به تحریمی ها رای ندید" همونهایی هستن که میگفتن "آمریکا کدخداست". حالا همینها شدن انقلابی، همینهایی که زیرزیرکی مملکت رو به باد دادن، برای من انقلابی شدن! حرف تازه میزنن، از احمدی نژاد "پایداری تر و بهاری تر" هستن، از هر دلواپسی دلواپس ترن! تاریخ رو گذاشتم روبروی شمایی که میدونم با چه فکری به این کابینه رای دادی، فکرت رو با فکرش و عملش و حرفش روبرو کردم! بهتون نشون دادم که اون پوپولیسمی که ازش مینالیدید، یک سوم عوافریبی ای نیست که دولتی که با آراتون سرکار آوردید ازش استفاده میکنه! اینهمه تناقض رو من هم داشتم درد داشت برام! هرکسی اینجوری با نتیجه "هیجانات توخالی" خودش مواجه بشه دردش میگیره! مثل این نوجوونهایی شدین که از شدت شهوت خودراضایی میکنن، بعدش عذاب وجدانش رو میگیرن و چون نمیتونن بار گناهش رو تحمل کنن به این و اون میتوپن! درک میکنم این رو!
  چهارم، آره سرتاسر این متن سخیفه، و ارزش بحث نداره، اما نه بابت نوشته ی من، بابت حرفهایی که دولتمردان اعتدالی  اصلاحی زدن، فکر کن ارزش داشته باشه در مورد چهار تا بوقلمون فرصت طلب بشینی استدلال کنی! معلومه ارزش نداره، از همون موقعی ارزش نداشت که شما چشمتون رو روی دریا دریا تناقض آشکار بستین و یک مجموعه ی سخیف رو بازوی اجرایی مملکت کردید! هشت سال تمام رای دهنده ها به احمدی نژاد رو به حق و بیشتر ناحق کوبیدید! تنها چیزی که فکرش رو نمیکردید این بود که توی کمتر از پنج سال مجبور شید ماله بردارید و کثافت مجموعه منتخبتون رو جمع کنید.
  پنجم، بریز دور این فرار به رو به جلوها و انگ زدن های "نوشته ات فلان سطحه، پس فلان جور ارزش رو نداره". متن تالیفی که ننوشتم! که اگر هم تالیفی بود باز هم استدلالت سخیف و سفسطه بود. این مدل جوابها خودتم راضی نمیکنه مهدی صالح پور. چه برسه بخواد روی من تاثیر بذاره! حرفی داری بزن، نداری از این اداها نیا داداش گلم! :دی
  یا علی!
  شما داری مفهوم وزین انتخاب گزینه بین بد و بدتر رو به حاشیه میبری!
   این تست ها رو اول سال به دانشجویان ورودی همه دانشگاه ها بدن که بعد از دو ترم چشم و گوش بسته علم مبارزه سیاسی برندارن
  جواب:
  عَلم برداشتن با عِلم خوبه! من شور دانشجوها رو تحسین میکنم، شوری که در دوران دانشجویی من و بعد از سال 88 در خفقان سیاسی احمدی نژادیسم گم شده بود!
  مخم سوت کشید عجب پستی بود برترین پست بیان امسال از نظر من 
  جواب:
  دیگه اینم نبود که :|
 • آسـوکـآ آآ
 • شاید تو سوالای آزمون استخدامی سالهای بعد بشه گنجوندشون :)
  جواب:
  امکانش هست :|
 • نیمچه مهندس ...
 • آقا اجازه،من 17 تا درست جواب دادم.حالا آزمون استخدامی کجا بود؟:)
  جواب:
  شما 300 یوروی جهانگیری میگیری!
  آقا من ۲۰ شدم جایزه‌ش چیه؟ |:


  +عاااااالی بود!
  جواب:
  جایزه اش 1000 یورو ارز مسافرتی با نرخ جهانگیریه!
  :)))))))))))))))

  پر نغز ترین 
  پر مغز ترین
  پر حرف ترین 
  حروف و کلماتی بود که در این مدت شنیدم
  بسیار هوشمندانه ، بسیار مدبرانه 
  ای ول
  جواب:
  :))
  دیگه خدایی اینا هم نبود که :|
  این پست رو باید قاب کرد چسبوند به دیوار, بقول نقی معمولی         این نوشت رو باید مالوند به سر دیییییی
  جواب:
  :))
 • امید ظریفی
 • حاشیه‌نوشت:
  یک. انگار بین سوال ششم و هفتم یه سوال بالفعل وجود داره!
  دو. یادش‌به‌خیر! دکتر شیرزاد تابستون 95 به‌مون مکانیک تحلیلی درس می‌داد. خیلی تلاش می‌کردیم بحث کلاس رو سیاسی کنیم، ولی نمی‌ذاشت! (-:
  جواب:
  آره عدد یه سوال جا افتاده بود :| درستش کردم!
  نه بابا؟ یعنی ایشون بعد از شاهکار بی بدیلش هنوزم در حال زندگی بدون مشکل در این مملکته؟ جل الخالق!!!
  جزئیات مورد ۱۹ رو پنج سال پیش از بازرس عالی وزارت نفت تو یه جلسه تقریبا خصوصی شنیدم و هنوز یادم میاد قلبم درد می‌گیره...
  جواب:
  این وجدانا ستمه! این یه مورد خیلی ستمه :|