Inside Monster

Will Come Again
پیام های کوتاه
بایگانی هیولا
نویسندگان

سلام آقای اوزیل!

آلمان هستم! شنیده ام که اخیراً از تیم ملی فوتبال من خداحافظی کرده اید! آقای اوزیل! شما لیاقت آلمانی بودن را ندارید! چه خون دلها که برای بزرگ کردن و به اینجا رساندن شما که نکشیدم! وگرنه شما یک مهاجر شهروند درجه دوی خیلی خیلی معمولی بودی!

آقای اوزیل! در کشوری که من باشم، دوران حمایت از دیکتاتورها گذشته است! اصلاً معنی نمیدهد شما با ریاست جمهوری سرزمین مادری خودتان در یک قاب قرار بگیرید! وقتی من میگویم رییس جمهور ترکیه که بدون تقلب و با رای راکثریت مردم شما انتخاب شده است دیکتاتور و غیرقانونی است، یعنی همین است! اصلاً شما و مردم آن ترکیه مگر چقدر عقل و شعور دارید که روی حرف من حرف میزنید؟ من تشخیص داده ام که رجب طیب اردوغان دیکتاتور است، حالا اینکه مردم شما طی یک انتخابات او را برگزیده اند دیگر اصلا مشکل من نیست! آقای اوزیل همانطور که میدانید درون من یک دمکراسی واقعی برقرار است، برای همین هم هست که اینقدر به آرای مردم ترکیه احترام میگذارم، همانقدر که لیاقتتان است! نگاه من به شما بالا به پایین نیست، چون پر واضح است شما از من پایین تر هستید! میگفتم که، درون من یک دمکراسی واقعی برقرار است، یک جوری که میتوانم هرچیزی که دوست ندارم را به شدیدترین حالت ممکن بکوبم، من فقط و فقط برای اینکه شما و آن ایلکایِ معلوم الحال با رییس جمهور ترکیه در یک قاب قرار گرفتید، و چون من از این خوشم نمی آید، میتوانم شما را بی لیاقت بخوانم، به شما بگویم آلمانی نیستید، به شما بگویم مهاجر و میتوانم تعهد، حرفه ای گری و سلامت عمل شما را زیر سوال ببرم!

آقای اوزیل! اینجا آلمان است، میفهمید که؟ ما را با دیکتاتورها کاری نیست! ما هرچقدر با یهودی ها نداریم با شما داریم! یعنی ما همانقدر که یک دولت آپارتاید را در قرن 21 نزدیکترین دوست خود میدانیم، رییس جمهور سرزمین مادری شما را دیکتاتور میخوانیم. من میگویم اردوغان یک تندروی دیکتاتور است اما از این سمت آنجلا را میفرستم با بنیامین عکسهای چیک در چیک! بگیرند! بزگترین متحد ما کشوری است که به تمام قطعنامه ها و معاهده های بین المللی دهن کجی میکند، سالهاست در خاک چند کشور دیگر شهرک سازی میکند، سالهاست زندانهایش پر است از مبارزین سیاسی مخالف، سالهاست به کشتن تروریست های زیر 6 سال ادامه میدهد و اخیرا حق تعیین سرنوشت را تنها برای مردمان یهودی کشورش قائل شده، یعنی بقیه را به هیچ انگاشته! کشور متحد من تندروترین حکومت مذهبی تمام تاریخ مدرن است اما من معتقدم اردوغان تندروتر است! چون حق دارم! چون آنها یهودی هستند، شما تُرک! شما هیچی نیستید! اگر من و امکاناتم نبودیم، شما به هیچ جا نمیریسیدید!

آقای اوزیل! اینقدر چشم سفید و نفهم نباشید! من یک دمکراسی واقعی، یک حکومت و مردم غیرنژادپرست و یک عالمه ویژگی های جهان اولی دارم! از همان اول باید میدانستید، از همان موقعی که سر مجید سمیعی را برای مداوای هاشمی شاهرودی بریدم، باید میدانستید که من با هرچیزی که حال نکنم، حتی اگر بسیار بدیهی باشد، طرف را له میکنم! حتی اگر به بدیهی بودن دیدار یک رییس جمهور با فرزندان سرزمین مادریش باشد!

آقای اوزیل! یادتان باشد! شما فقط در روز موفقیت آلمانی هستید، موقع شکست مهاجرید، و این مهاجر را هم یک جوری میگویم که بفهمید چقدر جهان اولی، پیشرفته، غیر نژاد پرست و به روز هستم!

پ.ن 1: صحبتهای اوزیل در مورد دیدار با رادوغان - نامه خداحافظی مسوت اوزیل از تیم ملی آلمان و شرح دلایل این کار

پ.ن2: مقاله مجله ورزشی معتبر بیلد آلمان در واکنش به نامه خداحافظی اوزیل

 • ۹۷/۰۵/۰۲ ، ۱۴:۵۷
 • هولدن کالفیلد

معجزه ی سبز

آراء الحکما: جلد  (۱۲)

😂😂😂😂
 حرفم اشتباه برداشت ....
من دیگه حرفی ندار
جواب:
:|
:)))
منم دقیقا این حس رو خیلی وقتا دارم.
ولی باز اون لحظه که میگم گوربابای همه‌چی کاش ماهم مال مرگ‌برآمریکایی جایی بودیم... باز اون ذات جهان‌سومیم می‌پره وسط، که چه فایده وقتی عامل له شدن بقیه باشی؟
جواب:
:| :|
بیا! دیدی؟ :|
خوب بود...
واقعیت....
قطعا همه ی آدما این رفتارو انجام میدن هرچی بالاتر میره شدت برخورد بایه فرد بیشتر شبیه شی میشه از همون جمله ی من خوبم تو بدی شروع میشه،اگه این رفتار مختص آدم نباشه هیچ‌وقت این حرفا زده نمیشه....
پس همه ی ما آدما یه ذره از این رفتارو  تو وجودمون داریم.....
جواب:
ما همه لیاقتمون همینه که بمیریم :|
دنیا همینه تا وقتیکه بهت احتیاج دارن ازت کار میکشن اونوقت خوبی و بهترینی وقتی که تاریخ مصرفت گذشت مثل یه دستمال کاغذی باهات رفتار میشه
سوال من اینه اگه همین عکس رو اوزیل سال 2009 میگرفت همین رفتار رو باهاش میکردن ؟ جوابش نه هست
جواب:
کاملا همینطوره!!!
فازت چیه؟ یه روز میگی طرفدار ایتالیایی و از آلمان ها متنفر. یه روز دیگه تیم محبوبت آلمان میشه!
جواب:
:| :|
حاجی انصافاً اصلاً در جریانی متن در مورد چیه؟ :|
هولدن منم اول اوزیل و قضاوت کردم وقتی که سرود ملی آلمان و نخوند اینا به هرحال طرفدارهاشون ناراحت شدن ولی بعدا وقتی رفتار آلمانی ها رو باهاش دیدم احساس کردم که بد قضاوت کردم. در نتیجه اصلا من اشتباه کردم قضاوت کردم:| 
ولی کلا من از این حد نژاد پرستی تعجب کردم .
تو فرانسه هم مثه اینکه یکم با بازیکن های مهاجر مشکل دارند .
جواب:
کلا این کشورها اینجورین، تازه اتفاقا وضع آلمان به نظر میرسه بهتره، تندروهای فرانسوی خیلی علنی شمشیر میکشن!
متن راجب کشور های جهان اولی خیلی خوب بود خیلی

ولی رجب طیب اردوغان هم با حملاتش به سوریه و بمباران اون بدون اجازه رییس جمهورش رو با هر بهانه ای محکوم میکنم


جواب:
من اصلا کاری به اردوغان ندارم، ازش خوشم هم نمیاد! نمیگم هم "خوی دیکتاتوری" نداره! ولی اینا دیگه عملاً دارن میگن چرا با رییس جمهور کشور مادریت عکس انداختی اون دیکتاتوره! اون اگه دیکتاتور بود توی انتخابات شرکت نمیکرد! خوی دیکتاتوری با دیکتاتور بودن فرق داره!
خیلی خوب بود.
یاد پست جاستین پرینتس افتادم که ۱۳ دلیل برای خوش‌حالی نوشته بود.‌ یکیش این بود که: ”تو یه کشور جهان‌اولی، بزرگ شدم. و این چیزیه که تا آخر عمرم به‌خاطرش سپاسگزار خواهم بود.“ یکی براش کامنت گذاشته  بود: ”اگه تو یه کشور دیگه هم بودی، همه اینا رو داشتی و خیلی چیزهای دیگه رو هم حتی!“
می‌دونی اینکه به‌خاطر آمریکایی بودنش خوش‌حاله، خیلی خوبه به نظرم، چرا نباشه اصن. بخصوص اینکه منظورش اصن نژادپرستی و اینا نبود و کلماتش رو دقیق انتخاب کرده بود!
 چیزی که همیشه من تو این مواقع به ذهنم می‌رسه اینه که مردم این کشورها اصن از دنیا زیاد خبری ندارن. انگار یجور نشئه‌ای تو حال خودشونن و خیییییلی واقعیت‌های جاری هست که هیچ‌ تصوری ازش ندارن انگار. بعد در مقابل، کشورای غیرجهان اول!... مثلا خود ما... به یه سنی که می‌رسیم میریم پایتخت همه کشورا رو یاد می‌گیریم. واحد پولشون، جاهای دیدنی‌شون. اخبارشون... می‌دونم دلیل این تفاوت چیه. ولی به هرحال یه چیزیه که ما داریم... اونا ندارن.
جواب:
من همه حرفاتو قبول دارم. اما دیگه اینکه ما داریم اینجا له میشیم، من ترجیح میدادم بی خبر از دنیا در یک ثبات نسبی زندگی کنم :|
 • امید ظریفی
 • فقط احسنت!
  جواب:
  احسنت بارک الله، چی چی طیب الله!!!
  رسانه ها افکار عمومی رو مدیریت می کنن و دموکراسی بنجل غربی رو یک پارادیس آرمانی نشون میدن و باگ هایی از این دست تعمدا نادیده گرفته میشه، پرداخت خوبی بود هولدن👏
  جواب:
  همه ی پرداختهای من خوبن!!!
  کلهم اجمعین دولتها و کشورها افتاده دست یه سری قدرت طلب:| بقیه هم له میشن فقط:|
  چیه این آدمیزاد که انقدر قدرت طلبه؟ چیه واقعا!
  جواب:
  چقدر خوبیم ما!!!
  عالی...
  جواب:
  قربانت!