Inside Monster

Will Come Again
پیام های کوتاه
بایگانی هیولا
نویسندگان

سَم مترفیس Sam Matterface گزارشگر itv sport بعد از گل پیروزی ایران مقابل مراکش برای چندمین بار بیان میکند که ایران تحت تحریم های شدید بین المللی قرار دارد و ادامه میدهد "تیم ایران به دلیل تحریمها بازی دوستانه نداشت، نمیتوانست از کفش های کمپانی نایک استفاده کند و تنها تیم جام بود که اجازه فروش پیراهنهایش را نداشت". همچنین بعد از سوت پایان بازی میگوید "بدون کفشها هم مشکلی نبود no boots no problem" و اضافه میکند که ایرانی ها برای رسیدن به اینجا سختی های زیادی کشیده و  آزار دیده اند اما اینجا بعد از 20 سال باز در جام جهانی برنده میشوند. و انگار اولین کسی است که میان بمباران خبری منفی چپ و راست ضد ایرانی، این حس را به من نمیدهد که مجرم هستم، و گویی اولین کسی است که از تحریم ها حرف میزند و وسط اینهمه خارجی و ایرانی که هر روز من و شما را به خاطر ایرانی بودن می‌کوبند، من ایرانی را مقصر نمیداند! تکان دهنده نیست؟

لینک گزارش یک دقیقه پایانی بازی توسط گزاشگر شبکهITV

پ.ن 1: این ویدئو و نوشته با کمی تغییر، حذف، اضافه و تفسیر، با هماهنگی در پیج اینستاگرام و کانال تلگرام علی علیزاده منتشر شده اند.

پ.ن 2: تفسیر آقای علیزاده در مورد این مطلب لزوماً بیانگر اعتقادات من نبوده و صرفاً نشان دهنده اعتقادات شخصی ایشان است، گرچه نگارنده با کلیت حرفهای علی علیزاده در این موضوع موافق است!

 • ۹۷/۰۳/۲۷ ، ۲۰:۱۶
 • هولدن کالفیلد

معجزه ی سبز

آراء الحکما: جلد  (۱۵)

چه حس خوب و باحالی داشت حرفای سم مترفیس! :)
جواب:
بلی بلی!!!
 • آقای سر به هوا ...
 • هولدن جان سه ماه نبودم دلم برای نوشتنت تنگ شده بود ..
  جواب:
  قربانت!
  بخش‌هایی از این نظر که با * مشخص شده، توسط مدیر سایت حذف شده است
  مرسی که واسم فرستادی . مرسی که واسه علیز فرستادی . خیلی خوبه که انتشار پیدا کرد در اون سطح . دمت گرم . دم علیز هم گرم . امروز زیرنویس شده ی فارسی همون ویدیو رو هم براش فرستادم (که به هر کی دوست داشت بفرسته)   :)) بی ادب منحرف قلب داده واسم |:

  و همچنان "اینجا چرا استیکر و این کوفتا رو نداره آخه؟ اییییش !!"

  اون پ ن 2 چی بود این وسط؟! خب معلومه دیدگاهها فرق داره و اونم نظر خودشو داره و حالا اینجا سینک شده ییهو باهم . فاز اومدی؟ جوابم بهت : خا خا! ( این با خا معمولی فرق داره . بهت میگم معنیشو )
  :*

  *** ** ***** **** ******* ** **** *** **** ****** ****** ******** ** ***** * ***** **** ***** ******** **** ***** **** **** ******* ** **** ****** *** ******* ** *** ***** ***** ****

  ********* ******* ****
  *** ** ***** **** ******* ** **** *** **** ****** ****** ******** ** ***** * ***** **** ***** ******** **** ***** **** **** ******* ** **** ****** *** ******* ** *** ***** ***** ****

  ********* ******* ****
  *** ** ***** **** ******* ** **** *** **** ****** ****** ******** ** ***** * ***** **** ***** ******** **** ***** **** **** ******* ** **** ****** *** ******* ** *** ***** ***** ****

  ********* ******* ****

  جواب:
  بیا این دری وری اضافه هات رو حذف کردم :دی
  اون رو نوشتم که بدونن این دیدگاه لزوماً دیدگاه من نیست!
  چه غرور آفرین |: چه گزارشکر حکیمی!

  + چرا باید با حرف و قضاوت دیگرانی که ما رو نمی‌شناسن و دنیامون رو درک نمی‌کنن یا رفتارهای چنتا جاهل، از ایرانی بودن خودمون احساس شرمندگی کنیم؟ من که همیشه احساسم این بوده که وطنم رو خودم انتخاب کردم... با همه‌ی بدبختیاش!
  جواب:
  یه ذره پایین تر گفتم این رو!
  دمش گرم بالاخره یکی حقیقت رو آنچه که درباره ماست گفت
   توبیخ ش نکنن خوبه.:/

  جواب:
  نه داره راحت کارشو میکنه!
 • مهدی صالح پور
 • رسانه‌های منصف و رسانه‌ای‌های منصف توی دنیا کم نیست. به نظرم مقایسه اون رسانه با بی‌بی‌سی و منوتو مع‌الفارق‌ه. چون اونها دارن از وزارت خارجه انگلیس پول می‌گیرن که نفرت‌پراکنی کنند و تمام حوادث رو از دریچه سیاست‌های انگلیس ببینن، ولی توی itv گزاشگر نظر شخصی خودش رو میگه، مثل عادل فردوسی‌پور که با شیطنت، بعد از پخش تصویرِ مسعود شجاعی عبارت «جونم آقا مسعود» رو به زبون میاره، در حالی که این بازیکنِ ما، به دلایل سیاسی از بیلبوردها حذف میشه
  جواب:
  البته حقیقتا هم صحبت من در مورد من و تو و اینها نبود، من یه حالت کلی رو در این مورد گفتم، برای همین هم زیرش نوشتم من لزوماً با تمام این تفسیر موافق نیستم. و البته در مورد itv هم با تو موافق نیستم، itv نسبتش با بی بی سی یک نسبت نزدیکه، در مسابقات جام جهانی بازیهایی که از یکی از این دو شبکه پخش بشه از اون یکی نمیشه! حرف من بیشتر در این مورد بود که توی این فضای سیاسی، جایی که خیلی از این سیاستمدارهای داخلی، فعالان داخلی و زیباکلامها و تاجزاده ها و صادقی ها و کواکبیان های داخلی (به علاوه ی همه ی اون خارجی ها) جوری صحبت میکنن که گویی ما مقصر 3000000% همه چیز هستیم، این که یه نفر در غرب دنیا اینقدر روشن و راحت در مورد اینکه ما مظلوم واقع شدیم حرف میزنه یه مسئله خیلی خیلی مهمه!!!
  می‌دونی یاد چه تصویری افتادم؟ یاد عکس یادگاری جام‌جهانی 98 ایران-امریکا. این عکس:
  http://s8.picofile.com/file/8329442976/51.jpg
  فوتبال ملت‌ها رو به هم نزدیک می‌کنه. لااقل به اندازۀ 90 دقیقه.
  جواب:
  آخیییییییییییییی کیسی کلر!!!
  گل به خودی ها هم گل هستن چون تحت فشار تیم مقابل طرف اشتباه میکنه.
  البته نظر منه فقط . و محسن تنابنده هم نوشته 
  با این که نایک ندارید ولی لایک دارید بچه ها:))
  البته دقیقا اینو نگفت و حدودی شو گفتم:)
  جواب:
  همونطور که گفتم ته گل هستن!!!
 • گیوم اِوار
 • گل به خودی ها در اصل گل نیستند... 
  جواب:
  گل به خودی ها از شیرین ترین گل ها هستن!!!
  چرا باید احساس بدی بهمون دست بده از ملیت مون ؟؟ 
  من هیچ‌وقت از ایرانی بودنم پشیمون نبودم .  جز یکبار و بخاطر یک مسئله!  اونم وقتی فحش ها و بی احترامی های مردم نسبت به هم یا نسبت به افراد مختلف و شخصیت های مهم  رو توی فضای مجازی برای اولین بار دیدم. 
  این تنها چیزیه که منو نسبت به  ایرانی بودنم دلسرد و ناراحت میکنه و نه هیچ چیز دیگه.  قسم میخورم! 
  جواب:
  نه لزوماً به صورت کلی، توی این ماجراهای بین المللی چه داخلی چه خارجی همیشه ایران و ایرانی و رمقصر ماجرا جلوه میدن!!!
  و البته  bantaremi !
  به قول معروف ایرانیا موقع شکار برون روی میگیرن‎):‎

  جواب:
  :| :|
  آره این خیلی جلف بود!
 • احمدرضا ‌‌
 • ترامپ گر ز نکبت ببند دری
  خدایش گشاید در دیگری
  و گر ناتوانیم بر گل زدن
  به خود گل زند آن تیم دیگری
  :)
  جواب:
  :|
  ایرانی جماعت مرد روزهای سخته حیف که دولت و حکومت قدر همچین ملتی رو نمیدونه
  جواب:
  کلا خودمون هم قدر خودمون رو نمیدونیم!
  واقعا تکان دهنده است، خدایی کارشون ایول داشت حتی اگه توی دو تا بازی بعدی گل باران بشن باز هم دمشون گرم که دلمون رو شاد کردن.
  جواب:
  بازی دوم هم که گل بارون نشدن :دی
  یه جوری رفتار کردن انگار " معلولیت محدودیت نیست " 😐
  جواب:
  :| :))