Inside Monster

Will Come Again
پیام های کوتاه
بایگانی هیولا
نویسندگان

دیروز از طرف ریاست جمهوری برایم نامه آمد، افطاری دعوت بودم، نمیروم! حالَش را ندارم، روزه هم نیستم تازه! پارسال رفته بودم ته چینَش خوب نبود! فکر میکنم در این مورد چه بگویم که هم نروم و هم برایم بد نشود که پیامکی از بهرام می آید، گفته "توییت ترانه را خواندی"؟ همینطور که فکر میکنم "مگر ترانه، تولیّت دارد؟" به این کشف مهم میرسم که بهرام گفته توییتِ ترانه را خوانده ام یا نه؟ نخوانده ام! میروم میخوانم! گفته "به دلیل هم صدایی با مردم در این میهمانی شرکت نمیکنم"! مهراب و امیرمهدی هم در اینستاگرامشان همین ها را گفته اند، من هم تصمیم میگیریم از همین ها بگویم! قبلش میروم گوگل و سرچ میکنم "گدا"! چند تا عکس ناب از این گداهای داغان سطح شهر در گوشی سیو میکنم! لاکردار یکیشان چند وقت پیش سر ونک خیلی گیر داده بود، آخر با یک فحش "ک" دار دَکش کرده بودم. من سلبریتی هستم، خودپرداز که نیستم! وارد اینستاگرام میشوم، هولالا! چقدر دایرکت، یکی از همین دخترک های فن هم هست که خیلی به من ارادت دارد، برایش قلب گنده میفرستم! میروم پستم را بنویسم، عکس چند تا از همین گداها را کُلاژ میکنم، تصویر آلبومی دوست ندارم، کُلاژ میکنم و زیرش به عنوان کپشن مینویسم:

"با سلام خدمت جناب رییس جمهور! یا شیخ الرییس! ما به شما رای دادیم چون خیلی امید داشتیم به تدبیرتان! خیلی امید داشتیم به همه چیز. شما را به همین تصویرهای بالا حواله میدهم، سهم من را بدهید به همین مردهای بی آلایشی که برای یک لقمه نان پیش هر کس و ناکسی سر خم میکنند" @hrouhani

ارسال را نزده سیل کامنت ها و لایک ها شروع میشود! خیلی به این فکر میکنم مگر چقدر بیکار وجود دارد این وسط؟ حتی نمیگذارند لحظه ای بگذرد! اصلا انگار جا انداخته اند در پیج من!!! همینطور که اینستاگرام را اسکرول میکنم به پست خودم میرسم، نوشته ام "شیخ الرییس" به ذهنم هرچه فشار می آورم یادم نمی آید شیخ الرییس لقب ملاصدرا بود یا سعدی؟ بیخیال بعدا گوگل میکنم!

دوباره پیامکی می آید این بار از نوید، این نوید خیلی بچه با دل و جیگری است، آن دفعه ای در پیجش نوشته بود شهید مدافع اسد، از ترس هیچکس هم پاکش نکرد!!! گفته دیدی سخنگوی دولت چه گفته؟ آمدم بنویسم سخنگوی فلانِ خودت و هفت جد و آبادت چه گفته فهمیدم نوشته DOWLAT!!! زدم شبکه 1 همین آقای سخنگو بود که میگفت:

"ما تمام تلاش‌مان را کردیم که مشکلات کشور حل شود. چه کاری را دولت انجام نداده است؟ چه کسی دوست دارد که سفره مردم پربارتر نباشد؟ به ما بگویند چه کاری را باید انجام می‌دادیم که انجام ندادیم؟ آیا سفره‌های مردم اردیبهشت ماه پارسال رنگین‌تر بود و امسال خالی‌تر شده است؟ پس چرا این افراد سال گذشته از ما حمایت کردند؟"

به نوید پیام میدهم که "تقصیر تو شد! پارسال تو گفتی اگر آن یکی بیاید همه مان را در مشهد اعدام میکنند، حالا بیا! چه بگوییم"؟ البته خب آقای جوانفکر! من که بابت اینها نیست که نمی آیم، ته چین هایتان خوب نیست!!!

میروم جلوی آینه ی روشویی که اصلاح کنم و بروم برای فیلمبرداری، صدای محوی از دوردستها همینطور نزدیک تر و واضح تر میشود، شبیه صدای مادرم است، میگوید "بلند شو الهی بمیری! برو کار کن! همش خواب خواب خواب"!

با لگد مادرم از خواب میپرم... زیر لب غرولندی میکنم، نگذاشت دو ساعت برای خودمان سلبریتی باشیم!

 • ۹۷/۰۳/۱۰ ، ۲۰:۴۲
 • هولدن کالفیلد

آراء الحکما: جلد  (۳۷)

 • ✿دخترے از تبارِ غرور✿
 • وای ینی عالی بود خیلی عالی بود کیف کردم
  جواب:
  قربانت!
  نه این روایت تفسیرش فرق داره, گناه آشکار و ترقیب به گناه هم از کفر سرچشمه میگیره و پرده دری و بی حیایی همچنین.. 
  جواب:
  ولی من به شما توصیه میکنم تفسیر روایت رو ول کنید! اصل روایت از دو کلمه "هرکس" و "بنده اشاره" کرده! نگفته گناه مومن یا مسلم، گفته بنده! این تبصره های شما وارد نیست بهش!
  حال خود دانید!
  منظورم بیشترشون اهل روزه نیستن, خودشون  با گفته ها وظاهرشون نشون دادن که, برا گرفتن یه جایزه اسکار چاک دامنشون تا ناحیه ران پیداست, سگ وگربه هم که  نگه میدارن با پیرمردهای خارجی ماچ وبوسه رد بدل میکنن,  سر سفره افطار هم که پوشش درست حسابی ندارن, آخه کجاش شبیه یه مسلمونه 
  جواب:
  یه روایت از امام صادق هست که میگن 'اگر انسانی، انسانی را به خاطر گناهی سرزنش کند، نمیرد تا خود به آن گناه مرتکب شود.' من خیلی از این میترسم، شما نمیترسی؟
  جالب بود  
  ولی دیدت به موضوعات خیلییییی باحاله ...
  :)))))))))))))

  جواب:
  نوش جونت!
  این سلبیریتی ها مگه نماز میخونن ؟روزه میگیرن که افطار دعوت شدن؟ یه نکته دیگه آب معدنی که روی میز گذاشته بودن براهر نفر ۵۰هزار تومان قیمتشه از کشور فرانسه در سال حمایت از کالای ایرانی!!!! ما در مناطق سردسیر کشور کارخونه آب معدنی داشتیم که به آلمان صادر میشد در این دولت تعطیل شده 
  جواب:
  یعنی الان شما اینهمه آدم رو به یه چوب روندی؟ این تفکر بچه مسلمونیه؟
  من تاحالا ته‌چین نخوردم. ته ته‌چین چی می‌چینن؟ 
  جواب:
  راستشو بخوای منم نخوردم!!! دقیقاً نمیدونم اسمش از چه بابتی این است!!!
  رسیدیم به جایی که طرف سرجمع یک صفحه از کتاب‌های جناب آقای دولت‌آبادی رو نخونده و چه بسا تا امروز تنها کتابایی که خونده کتابای تست کنکور و مدرسه‌ش بوده، بعد میاد گله می‌کنه چرا آقای دولت‌آبادی در مراسم افطاری شرکت کرده! یا چرا فلان شخص شرکت نکرده. متأسفانه توی شبکه‌های اجتماعی یه فضای سلبریتی‌ساز ایجاد کردیم و امروز داریم چوبش رو می‌خوریم. این وسطم یه سریا که حوصله بحث و نقد صحیح رو ندارن به جای انتقاد صحیح شروع کردن به به‌به و چه‌چه کردن از فلان سلبریتی و پاچه بهمان سلبریتی رو گرفتن. خب وقتی نتونی سر پدرت فریاد بزنی سر کس دیگه‌ای فریاد می‌زنی.
  جواب:
  بعد این وسط یقه اونیو که نباید میگیریم، اونی که لایقش نیست رو هم گنده میکنیم :|
  به طور کلی هی داریم گیر میدیم به جایی که نباید و انتقا میکنیم از جایی که اصل ماجرا نیست!
  قسمتی ازش محسوب میشه
  جواب:
  در ماجرای "حرفهای سلبریتی ها" اصل ماجرا دقیقاً همینه!
 • مهدی صالح پور
 • چند وقتی‌ه (انتقادم صرفاً به تو نیست، به ژانری‌ه که ازشون تاثیر گرفتی) انتقاد (و حتی فراتر از انتقاد کردن) از سلبریتی‌هایی که منتقد جریان فکریِ حکومت و نظام هستن و با اپوزیسون همصدایی می‌کنن، ژانر شده... به نظر آسون‌ترین کارِ دنیاست.
  مثل سلبریتی‌ها که زورشون به عواملِ اصلیِ مشکلات نمی‌رسه و فقط می‌تونن از رییس جمهور انتقاد کنن؛ توی این ژانر هم به جای هدف گرفتنِ اصلِ مشکلات، سلبریتی‌ها سیبل شدن و شبانه‌روز در معرض انتقاد قرار دارن. (و کاش نسبتِ تاثیر هر کس توی هر مشکلی مشخص باشه که آدم بدونه اینی که دارم ازش انتقاد می‌کنم، چقدر در اتفاق افتادنِ فلان مشکل دخیل بوده)
  جواب:
  من از کسی تاثیر نمیپذیرم حقیقتا توی این چیزا!
  من هزاران هزار کار نکرده دولت رو‌ ننداختم گردن سلبریتی ها، اصلاً هم حق حرف زدنشون رو نادیده نگرفتم. این نکته ای که تو مغفول واقع کردی اینه که به هر حال اینهمه سلبریتی - با اونهمه ادعا - تاریخچه ای از سخنان، رفتار، گفتار و کردار دارن، مثل هر آدم دیگه ای بابت تک تک سخنانشون هم مسئولن. حقیقتا کم و گزیده هم حرف نزدن و در مورد تقریباً که نه، تحقیقا هرچیزی حرف زدن! کاملاً منطقی، دمکراتیک و بالاتر از اون لازمه هم فرم حرفهاشون، هم محتواش و هم وزن اونها نقد بشه. من تاکیدم روی وزن حرفهاشون بود و سلبریتی مسئول حرفهاشه. مگه من مشکل بیکاری یا برجام یا دلار رو انداختم گردن این قشر مظلوم؟؟؟
  منتقد نظام بودن نه تنها بد نیست که خوب هم هست، از توبره و آخور همزمان خوردن نه تنها بد که وقیحانه و مشمئز کننده است، عمده کسانی هم که با عنوان"منتقد" نام بردی از همینان که نمازشونو با علی میخونن غذاشونو با معاویه میخورن!!! که این هم در جای خودش باید نقد بشه و به زودی سراغ اون هم خواهیم رفت!
  سلبریتی‌ها هم یه شخص عادی هستند و فکر نمی‌کنم موردی باشه که اظهار نظر سیاسی کنند و ... در واقع اشتباهی تو رفتارشون نمی‌بینم. اظهار نظر می‌کنه دیگه خواه چرت باشه خواه درست.
  مهم او افراد جامعه هستند که چقدر اظهار نظرهاشون رو جدی می‌گیرند و دنبال می‌کنند.
  مشکل اونجاست که به نظر غیر تخصصی یه فرد خیلی بدون فکر و مطالعه بهای زیادی داده بشه.
  در خصوص این افطاری‌ها اطلاع خاصی ندارم شما اطلاع داری که یه مراسم افطاری ساده هست یا کادو و ... هم وجود داره؟


  جواب:
  من هیچ جای حرفم نمیبینم حق اظهار نظر رو ازشون گرفته باشم، وزن نظرشون رو نقد کردم!!!
  نمیدونم والا منم هدیه گرفتن یا نه
  :))))))) لعنتییییی...
  جواب:
  ما اینیم دیگه :دی
  این رو باید توی بی قانون نشر میدادی :دی
  خوب نوشتی، طنز درست و خوبیه
  جواب:
  من سطح نصف بیشتر مطالب بی قانون رو قبول ندارم اصلا!!!
  الان رفتم نگاه کردم نویسنده اش ایرانی بود.
  #ببخشید
  جواب:
  :|
  سلام.
  ابتدایی که بودم یه کتاب داستان داشتم خیلی طولانی بود یه بچه که سوار یه سفینه میشه و کل سیاره هارو سفر میکنه بعد اخر داستانش اینطوری بود که مامانش صداش میزنه میگه بیدار شو نماز صبحتو بخون.البته داستانه نویسنده اش خارجی بود نمازو مترجم اضافه کرده بود.
  خلاصه من تمام انشاهای دوران ابتداییمو  اخرش باهمین تموم میکردم اصن حس میکردم ته خلاقیته.
  برای همین یه جورایی با مریمو بنفشه موافقم. ؛)

  جواب:
  بنفشه که نفهمیدم منظورش چی بود تو چه جوری فهمیدی؟ :|
  دیگه اینجوری نوشتمش متاسفانه! البته قصد خلاقیت زدن هم نداشتم! صرفا میخواستم تمومش کنم! حالا اگه اصلاح میکرد میرفت بیرون فرق خاصی هم نمیکرد!
  آزاده نامداری رو یادت رفته بود بگی :))
  جواب:
  اونو خدا زده :|
  پ.ن : البته اخرش یکم بد جمع کرده بودی نوشته طنز رو .قسمت اخرش رو دوست نداشتم 
  (گل)


  جواب:
  دیگه توانم در همین حد بود:|
  این پست رو انگار هولدن سال 94 یا 95 یا هر هولدن دیگه ای نوشته!
  جواب:
  :|
  چسبید !

  ادب هم رعایت کن :)))
  جواب:
  ناخن هات هم نباید بلند باشه!!!
  تو فوق العاده ای پسر
  جواب:
  و باز هم :| :|
  قلمت مانا به نظرم این بیشتر حرف دل مردم بود راجب کارای سلبریتی ها
  کاش این مدل نوشتن ها رو حرفه ای تر ادامه میدادی 
  موفق باشی
  جواب:
  خودم هم دوست دارم حرفه ای تر ادامه بدم :|
  عاااالی بود
  جواب:
  و همچنین نوش جون شما!
  کاش میومدی عوضش لوبیا پلو ماهیچه شون حرف نداشت:))
  جواب:
  من لوبیا پلو خیلی دوست دارم :| حیف شدها :|
  عالی بود! :)))
  جواب:
  و باز نوش جون شما!
  خیلی خوب بود😂😂😂
  جواب:
  و همچنین نوش جون شما!
  پست بعدی همین عکسِ گداها هم یه عکس با نیش باز تو رستوران برج میلاده. 
  همینقدر حقیقی و ماناست احساساتشون و همینقدر درد و فقر مردمو می‌فهمن.

  تکراریه ولی پست عالی بود.
  جواب:
  نوش جونت!
 • صـــا لــحـــه
 • هولدن اصلا بذار بگم انقدر باحال بود که برای شوهرم هم خوندمش...
  بازم ممنون :)
  جواب:
  :دی
  عالی بود:)
  من از این دید به موضوع نگاه نکرده بودم فکر میکردم واقعا قضیه حمایته:))
  و نوید محمدزاده:|| یسریا فکر میکنن وقتی  تو یه عرصه موفقن باید همه جا اظهار نظر کنن.نمیدونم چرا گیر دادن به مدافع حرما!!کسی اختیار راه و هدف و زندگیشم نداره:(

  جواب:
  حالا همه شون رو که به یه چوب نمیرونم! ولی خب نگاهم به عمومشون همینه
 • روُباست ‌‍
 • :تشویق
  جواب:
  :چاکریم!
 • امید ظریفی
 • از اون پست هایی بود که به قول فراستی دراومده بود! (-:
  جواب:
  پستهای من همیشه در میان!!!
 • آقای رایمون
 • فقط قیمه های رئیس جمهور
  چند وجب روغن روشونه
  جواب:
  و بلکه بیشتر؟ :|
 • آسـوکـآ آآ
 • تازه جناب وزیر نیرو هم فرمودن
  "هزینه آب و برق به اندازه ای که باید باشه نیست "
  فک کنم بمیریم اینا بیخیال میشن
  (البته بمیریم هم باید پول قبر بدیم....)
  جواب:
  البته خوبیش اینه بمیریم خودمون لازم نیست کاری کنیم :|
  عه؟ اگه واقعا انقدر ته‌چین‌هاشون بده ما هم نریم :-؟
  جواب:
  نه دیگه نرو
  واقعا درک نمیکنه که اوضاع خوب نیست و واقعا هم سفره‌ها خالی‌تر شده؟؟ ://
  این سلبریتی‌ها هم خیلی خوبنا :)))))))
  جواب:
  :|
  خیلی خوب بود😄
  جواب:
  و همینطور هم نوش جون تو!
 • صـــا لــحـــه
 • واقعا پست قشنگی بود... عالی
  البته آقای سخنگویش هم به اندازه همه تخیلات این پست تخیلی بود
  و کلا خیلی خوب بود...  خیلی
  جواب:
  نوش جونت!
 • פـریـر بانو
 • شاید باید بگم "متاسفانه" حسی که من به پست‌های "یه سری" از سلبریتی‌ها دارم همینه؛ همین چیزی که از پست دریافت می‌شه. 

  و خب چه پست خوبی بود؛ جدا خوب!
  جواب:
  خودمم دوستش میدارم!
  سلام
  طاعات عبادات افطار و سحری و خواب هایتان مقبول درگه حق!

  جواب:
  هو یا علی مرتضی!

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی