Inside Monster

Will Come Again
پیام های کوتاه
بایگانی هیولا
نویسندگان

این بود قصه ی امشب ما در ژانر علمی-تخیلی و دیستوپیا!!! تا قصه ی بعد، من، عمو روحانی به همراه خاله ابتکار، شما کوچولوهای توی خونه رو به دایی جهانگیری میسپاریم! خدا یار و نگهدارتون [آیکن زبان جهان را بلد بودن نشان دادن]

***

همه ی جیره خوارها و وابسته های عزیز مرتب توی صف بایستید! نوبت به جیره خواری همتون میرسه!!! فقط اجازه بدید اول غیر وابسته ها اول حرفاشونو بزنن!! :|

 • ۹۷/۰۲/۱۸ ، ۲۳:۴۶
 • هولدن کالفیلد

آراء الحکما: جلد  (۶۹)


بدون نظر دادن در اصل بحث و فقط به عنوان اطلاعات عمومی یه نکته بگم

اونچه که تو بودجه میاد حداکثر بودجه هر نهاده نه اینکه لزوما اونقدر بودجه بهش داده میشه! در نتیجه ممکنه تو قانون بودجه به یه نهاد ۱۰۰ میلیون اختصاص بدن به نهاد دیگه ۴۰ میلیون ولی در عمل کل بودجه اون نهادی که ۴۰ میلیون قرار بوده بگیره رو بهش بدن و به اونی که قرار بوده ۱۰۰ میلیون بگیره ۴۰ میلیون هم ندن
اینکه عملا چقدر به هرنهاد بودجه دادن توی گزارش تفریغ بودجه مجلس مشخص میشه که معمولا بعد یکی دو سال برای کسی که طالبش باشه قابل دسترسی ه
مثلا تو قانون بودجه ۶ میلیارد به کتابخونه آقای مرعشی اختصاص داده شده در حالی که شاید حتی کمتر از ۳۰۰ میلیون واقعا بهشون داده شده باشه

جواب:
ممنون، نکته خفنی بود!
سلام.
حالا سال 99 این متن رو دوباره بخونید ببینید چی شده؟ کدوماش به واقعیت پیوست و کدوماش نپیوست.
تلگرام و آمریکا رو که دیدیم. بقیشم می بینیم کم کم
شب دراز است و قلندر بیدار

جواب:
:|
خدا نکنه :|
عذرخواهی میکنم بخش دوم صحبتم یکم قاطی شد. شما گفتی قبول د ندارم در مبحث تند بودن با مخالفان بود  و م فک کردم به بودجه ربط داره. درخصصو بودجه مخاطبم دکتر یونس بود بازم ببخشید
جواب:
که ایشالا متوجه شدی!
فرمودید:
اول اینکه این بودجه ها رو احمدی نژاد نبسته که!!! همی جناب روحانی بسته، یه جوری میگین وای ببینید بودجه رو، انگار این بودجه رو عمه من میده این سازمانها، یقه همون رو بگیرید اگر ازش شاکی اید!
پاسخ:
مگه من گفتم احمدی نژاد بسته؟ مگه من کفتم طرفدار روحانی ام؟
شماها چرا هرچی بهتون میگن پیش فرض تون اینه که طرف، طرفدار روحانیه یا اصلاح طلبه؟
به جا یگرفتن اصل مطلب همیشه دنبال ایننید مه چپ و راستی و یا حزبی ش کنید.

و دوم، من همینم و همیشه همین بودم، مثلا همین الان هم که حرف شما رو نه قبول دارم و نه بهم چسبیده به نظر شما احتمالاً تند شدم باز، و چون این نظریات (مثبت و منفی) اعتباری نداره در مجموع، نه من رو خوشحال میکنه نه ناراحت! بیشتر توصیه میکنم یاد بگیرید افراد رو به صورت یک کل واحد ببینید نه جزییات تفکرشون!


پاسخ:
حرف من رو قبول ندارید خوب نداشته باشید این بودجه سال 97 بود که رسانه ای شد. دیگه قبول داشتن شما یا نداشتن شما خیلی تاثیری نداره :))))
منبع:

http://www.hamshahrionline.ir/details/354402

.....................................................................

http://etemaadonline.ir/content/148753/%D8%A7%DB%8C%D9%86%D9%81%D9%88%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C%DA%A9-%D8%A8%D9%88%D8%AF%D8%AC%D9%87-%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D8%B1%D9%87%D9%86%DA%AF%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D8%A7%D9%84-1397
...........................................
http://aftabnews.ir/fa/news/494756/%D8%A7%DB%8C%D9%86%D9%81%D9%88%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C%DA%AF%D8%B3%D9%87%D9%85-%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%D9%87%D8%A7-%D9%88-%D9%85%D9%88%D8%B3%D8%B3%D8%A7%D8%AA-%D9%88%D8%A7%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D9%87-%D8%A8%D9%87-%DA%86%D9%87%D8%B1%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B0%D9%87%D8%A8%DB%8C-%D9%88-%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D9%88%D8%AF%D8%AC%D9%87-%DB%B9%DB%B7
...........................................................
درضمن اینکه مثلا جامعه المصطفی  و یا بنیاد ایران شناسی(  که مشخصه زیر نظر کیه) میلیاردی بودجه میگیرن و دولت میتونه بهشون بودجه بده یا نده 
به من مربوط نیست چون طرفدا رروحانی یا جناح خاصی نیستم! واز کسی ام شاکی نیستم. خواستم به دکتر یونس عزیز ک بحث بودجه رو پیش کشید یاداور یکرده باشم چونایدم اومد. واگرنه من  ازهمون ائل مخاطبم ایشون بود.
جواب:
خدایی الان باید بفهمی چرا میگم حرفتون برام در این زمینه ها معتقد نیست و عموما اصلا متوجه نمیشید من چی میگم و با په لحنی!!!
خطاب به دکتر یونس:
چرا پیچیده اش میکنید و توضیح میدی برادر من .!من نگفتم که مشکل چیه و برجام رو تحلیل کنید که.
 گفتم شما دوچیز بدیهی که دوستمون گفتند رو انکا رکرددید و گفتید تهمته درحالیکه همین االانم تو ارشیو همه خبرگزار یهای معتبرهست 
حالا اینکه ته اش عمل شد نشد نتیجه چی شد یک بحث جداست. شما نمیتونید خبری که راسته و چیز یکه گفته شده روانکا رکنید
هرچند که برخی ا زحرفای شما هم درسته
 والسلام 
جواب:
از شما هم ممنون!
هی میگن نرمش  قهرمانانه 
رهبر وقتی گفتن نرمش  قهرمانانه که هنوز ماههای اول دولت روحانی بود، وقتی که اجازه ی مذاکرات به این شکل رو دادند البته با اعلام عدم خوشبینی شون. گفتن اشکال نداره گاهی وقتا برای حل یه مشکل بزرررگ نرمش قهرمانانه داشته باشیم. اما هییییچ وقت نگفتن برجام نرمش قهرمانانه بود. نشونه ی عدم رضایت شونم همون جوابیه که به نامه ی تبریک برجامه  که به  روحانی دادن. همون عبارت خسارت محض و خندیدن به ریش نشونه ی عدم رضایت رهبره. وقتی میخوایم یه حرفی از کسی در تایید کاری بیاریم باید به زمان اون صحبت توجه کنیم دوستان. 
در مورد مذاکره کنندگانم گفتن خاین نیست ودکتر ظریف  متدین هستن و گفتن تلاششون رو کردن بابت تلاششون آزمون تشکر میکنم هیچ وقت بابت نتیجه ی کار و برجام از گروه مذاکره کننده تشکر نکردند. 
جواب:
و از شما هم ممنون
عه وا؟؟؟!!!!
یه جوری میگن چرا به روحانی رای دادین انگار ما کاندیداهایی مثل ماهتما گاندی و نلسون ماندلا داشتیم اون وقت اومدیم به روحانی رای دادیم!!! با این نوناشون!!

:| :|

توجیح انقد خردمندانه تو عمرم از خیل عظیم اطرفیان نشنیده بودم وجدانا!
جواب:
توجیه البته!
:|
و بله منم :| :|شدم!!!
[زبان جهان را بلد بودند و این شد...] حالا با همون زبان میخوان ته ظرفی که آشی تهش نمونده رو لیس بزنن...

از دکتر یونس ممنونم که زحمت کشیدن و این موارد رو با صبر و حوصله توضیح دادن، کمی از دغدغه های فکری این چند روزه ام نوشته شد، فکرهایی که حتی نمیدونستم چجوری بیانشون کنم و آیا اصلا خوبه که بروزشون بدم و به روی بعضی ها بیاریم یا نه فاز وحدت و مودت بگیرم...فقط روزهای انتخابات و عوام فریبی ها توی ذهنم مرور میشدن و چندین سالی که همه چیز کشور حتی آب خوردنش معطل بود تا این روز برسه...خلاصه منم از دکتر یونس یاد گرفتم و کمی از حسِ "حالا وقتشه برجام بی خاصیتشونو بکوبی تو صورتشون" کاسته شد...و قبول کردم که راه بهتری هم هست.
جواب:
و ممنون!
اللهم یا رب! واقعا حیرت انگیزه.. حقیقتا حیرت انگیزه..
مشکل از 229 بار صحبت رهبر درباره مذاکره نیست، مشکل از اون کلمه ی "نرمش قهرمانانه" که رهبر گفت و توسط تیم ظریف محقق نشد نیست! مشکل حتی عمل نکردن به نامه ی مکتوب رهبر با 9 بند واضح و روشن نیست که حتی اگر علیرغم تمام "کرنش های ذلیلانه" باز به همون عمل میکردن الان وضع بهتری داشتیم.. 

مشکل دقیقا همین نوع فکر و نگاه تجربه ناپذیره.. مشکل دقیقا همون دیدن رنگ انگشتر رهبر و مطالبه به مطلوب و ندیدن صدای فریادشه! ندیدن 229 پاراگراف و دیدن نرمش قهرمانانه است وقتی حتی از خودتون نمیپرسین آیا واقعا نرمش قهرمانانه محقق شد؟ اینکه قرارداد طوری نوشته بشه که ایران حتی حق اعتراض نداشته باشه و آمریکا هر چند ده روز یکبار تن و بدن دولت ما رو بلرزونه و تهش وقتی تفاله ی برجام رو پاره میکنه و ازش خارج میشه هیچ اتفاقی نمی افته، میشه نرمش قهرمانانه؟
 اینکه ما باید به تمام تعهداتِ غیر منطقی که به مدد هوش مذاکره کنندگان به سرمون اومده تا بند آخر عمل کنیم و طی دو سال اونها به هیچ کدوم از اون تعهدات اندکشون حتی روی کاغذ پایبند نباشن نرمش قهرمانانه است؟ 
ولله حیرت انگیزید.. ولله دوست و دشمن فهمیدند، البرادعی فهمید و حیرت کرد شماها هنوز توجیه میکنید.. به احترامِ صاحبخونه و بقیه دوستانی که واقعا دوست دارند بفهمند اصل قضیه چیه نوشتم وگرنه ادامه ی همچو بخثی که فرسایشی میشه رو نه قشنگ میدونم و نه منطقی.. 

مشکل اصلی کشور ما همین توجیه و توجیه و توجیه و فرافکنی و ساده انگاری ست که به منتخب ملت اجازه و جرات میده باز غلط هاش رو تکرار کنه و به هیچ کس جواب پس نده... مشکل دقیقا اینه که اگر خود رهبر که هیچ! اگر خود خدا بیاد و چیزی رو بگه که فردی نمیخواد و دوست نداره بپذیره، نمیپذیره.. گویا فهمیدن اشتباه و تجربه اندوزی از چیزی که فکر میکنیم سخت تره! انسان شگفت انگیز نیست؟! 
این آخرین صحبت همون رهبر در دانشگاه فرهنگیان در 19 اردیبهشت 97:
"راجع به برجام؛ خب، بنده از روز اوّل بارها و بارها گفتم به آمریکا اعتماد نکنید! هم در جلسات خصوصی این را گفتم، هم در جلسات عمومیِ مردمی گفتم؛ در جلسات خصوصی بیشتر هم این را گفتم؛ گفتم به اینها اعتماد نکنید؛ اگر میخواهید قرارداد ببندید، تضمین‌های لازم را فراهم بکنید، بعد صحبت کنید، بعد قرارداد ببندید، بعد امضا کنید؛ به حرفِ اینها اعتماد نکنید. یکی از چیزهایی که بنده آن‌وقت، بخصوص روی آن تصریح کرده بودم این بود که گفتم ما این قرارداد را قبول میکنیم به این شروط -چند شرط بود- یکی از شرط‌ها این بود که گفتیم رئیس‌جمهورِ وقتِ آمریکا بنویسد و امضا کند که تحریمها برداشته شد؛ این جزو شرایط ما بود، جزو شرایط بنده بود؛ خب، مسئولین محترم زحمت کشیدند، تلاش کردند، عرق ریختند، [ولی] نتوانستند و این نشد و نتیجه‌اش این است که دارید مشاهده میکنید!

از کسی که در اوایل دهه 80 تعلیق هسته ای رو پذیرفت به این صورت:

«دکتر شهاب اسفندیاری» در مطلبی با عنوان «مذاکره اتمی در مستراح» مینویسد:

«ظاهرا آقای روحانی فراموش کرده‌اند که در دوران مسئولیت ایشان بر پرونده هسته ای،وزیر خارجه ایران برای داشتن ۲۰ عدد سانتریفیوژ، در مستراح به «جک استراو» التماس می‌کرد. این ماجرای شگفت و «نمادین» را خودِ استراو در قسمت سوم مستند «ایران و غرب» ساخته بی بی سی تعریف‌می‌کند. او می‌گوید:

«پس از انجام مذاکرات و امضای توافق پاریس، که طی آن ایران پذیرفت همه‌ی فعالیت‌های غنی‌سازی را تعلیق کند، در بازگشت به انگلستان، برای گذراندن تعطیلات آخر هفته با قطار عازم شهرِ محلِ زندگیِ خود بودم. در بینِ راه تلفن همراهم زنگ زد. آن سوی خط دکتر کمال خرازی، وزیر خارجه‌ی ایران بود. او گفت ما می‌خواهیم ۲۰ سانتریفوژ را برای تحقیقات علمی فعال نگه داریم. من دیدم در حضور همراهانم در قطار نمی‌توانم در خصوص یک پرونده‌ی حساس بین‌المللی مذاکره کنم، لذا به مستراح قطار رفتم. آنجا به خرازی گفتم شما توافقنامه را امضا کرده‌اید و دیگر نمی‌شود زیرش بزنید. اما او باز اصرار کرد. من گفتم باید در این خصوص با دیگران صحبت کنم... در همان حال کسی هم به در مستراح می‌زد و ظاهرا عجله داشت تا از آن برای کاری غیر از مذاکره‌ی‌ اتمی استفاده کند...»استراو در ادامه تعریف می‌کند که همان‌جا با «جان سائرز» مدیرکل سیاسی پیشین و مسئول پرونده‌ی هسته‌ای ایران در وزارت امور خارجه انگلستان تماس می‌گیرد. «سائرز» هم پس از مشورت با «کارشناسان» به «استراو» پاسخ می‌دهد که ایرانی‌ها با همین ۲۰ سانتریفیوژ پس از چند سال می‌توانند به اندازه‌ی مورد نیاز برای یک بمب اتم اورانیوم غنی کنند! در نتیجه «جک استراو» هم در تماس مجدد با خرازی به طور قطعی به درخواست او پاسخ منفی می‌دهد.

، رسیدیم به پرزیدنتی که اینبار در دهه 90، 90 درصد صنعت هسته ای رو به خاطر لغو 12 درصد از تحریم ها از بین برد!! فقط برای مصرف داخلی و نفع حزبی و انتخاب مجدد! اون بار کسی ازش نپرسید و به کسی جواب پس نداد و باز خواست هم نشد.. این بار هم ... و دقیقا همین تجربه رو با اروپا هم مجددا تکرار میکنه و گلاه گشاد تری سر ملت میره..  به مدد رای دهندگانی که چشم پوشی، فراموشی و ندیدن رو بلدند. راست گفتن: از تکرار تجربه های تلخ بیش از مرگ بترسید! 
من هم خسته شدم.. از 60 تا کامنت اینجا ده تاش رو من نوشتم. فکر کنم اونقدر توضیح دادم که نقطه ی کور و مبهمی باقی نمونه. اگر کسی دنبال حقیقت باشه بالاخره پیداش میکنه. و حقیقت اون چیزی نیست که من یا ایکس یا ایگرگ میگیم. چون هرکدوم از ماها هم در مسیر زندگی در حال تغییر و فراز و فرودیم.. مثل رویش ها و ریزش هایی که تا الان در دو جبهه حق و باطل اتفاق افتاده .. 
 حقیقت با نور و روشنی خودش، خودش رو نشون قلب های تشنه میده.. مثل نورِ همون شمعی که مصطفی چمران کشید و به غاده گفت: من میدونم با یه شمع، دنیا روشن نمیشه اما فرق بین تاریکی و ظلمت با نور و روشنایی دیده میشه. 
والسلام علی من تبع الهدی. فی امان الله!
جواب:
و ممنون!!!
خطاب به دکتر یونس :

 فکر کنم اون دوستمون درست میگه  شما نرمش قهرمانانه رو تو همون لینک هایی که دادید (سایت رهبری) سرچ کنید (من سرچ کردم)
ضمن اینکه ارشیو سخنرانی هاشون هم هست  شفاف  گفتند.

 مورد دوم :
 اینگه  رهبری  از ظریف و کل هیات مذاکره کننده کردند و ازشون تقدیر کردند هم تو همه خبرها بود الانم تو ارشیو همه خبرها هاست حتی توی تلوزیون هم نشون داد منم یادم هست .
 
اون دوست مون که حرف درستی زده من چیز بدی وتوهینی هم  نمیبینم   تو کامنتش ، نمیدونم مخالفت شما چیه؟

دزضمن وقتی برجام توصیب شد اسراییل و عربستان به شدت ناراضی بودند و تا تونستن موش دواندند ازاونورم یک عده تو ایران هم دقیقا مخالف کردن با برجام دقییقا همسو با صهیونیست و عربستان !!!!!جواب:
و از شما هم ممنون!
دکتر یونس عزیز خواستم ازتون تشکر کنم بخاطر وقتی ک واسه این کامنتا گزاشتید... متاسفانه قلم خوبی واسه گفتن حرفام ندارم خواستم تشکر کنم ک حرف دلمو زدید اونم با نهایت احترام و خونسردی
جواب:
منم ممنون
الحمد لله رب العالمین معنی "احترام" و "هرگونه توهین" رو هم فهمیدیم!
الان کامنتم رو مرور کردم و دیدم لینکی که گذاشتم باز نمیشه! برای دوستان محترمی که بحث رو دنبال کردن و مشتاق فهمیدن و آگاهی و جستجوی بیشتر هستن؛ لینک سخنان رهبر درباره ی برجام در سایتشون اینه:"فیش های مذاکره با آمریکا" (اینجا) و (اینجا) 229 بار دراین باره صحبت کردن. مرورش خالی از لطف نیست. 
جواب:
ممنون!
من با احترام صحبت کردم ولی شما هرگونه توهیینی به من کردید !!! 
{مثل شما سطل اشغال اتش زدن ...........................)}

ودرمقابل تاتونستید از خودتون تعریف کردید!! میخوای بجنگی برو بجنگ دیگه چرا میای پز میدی همینم الانم دیر نشده اصلا اللن سوریه  هست  اصلا برو انتحاری ببند به خودت ب من  چه  چه ربطی به ببحث داشت؟ 
 همین امثال شما ها  با طرز تفکر و ادبیات و لحنت هرچی نوجوانو جوانان هست زده کردید از هرچی انقلابه و دین واسلامه   ؟ 

اگه تو کسیو ددیدی که شهید بشه ،ما خودمون  شهید دادیم از بچگی تا شهادتشو دیدیم نه فقط لحظه قببلشو
! نزدیکترین  عزیزان موون تو جنگ دادیم!خانواده رزمنده اییم!! نه ازاونم رزمننده ها که به زور سربازی رفتن جبهه وبعدش هر سهمیه ای گرفتن! 
 ازونا که دواوطلبانه تو جوانی رفتن و جنگیدن والن حتی پرونده رزمنده گری و کد ومد شو رو نگرفتن که سهمیه بگیرن از سفره انقلاب. !!
ن عزیزانی که توسن 48 سالگی هنوز تو خونه استیجاریه و بچه هاش  با تحصیلات عالیه بیکارن 

نمیخواستم بگم ولی مجبورم کردی .
 بله مااین هستیم  ولی پز هم نمیدیم مثل شما .  (قصددشم نداشتم)
 عزیزان ما نزدیکان ما  برای اعتقادشون رفتن واگر الان  تو خونه اجاره ای ان و مسافر کشی میکنن با 50 سال سن منت هم نمیذارن چون  میکن برای اعتقادشون رفتن. 
و مقال شما بی ادب هم نیستند!
اکی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

همه چیز مال شما و امثال شما نیست ولی ادعاش مال امثال شماست.

....................................
درپایان فرمرودید:
ین آرشیو تمام سخنان رهبر درباره مذارکه. از سایت خودش هم هست: لطفا به آقا تهمت نزن. (+)

هرکس صاحب عقل شعور و اختیاره  کامنت منوو بخونه میفهمه من 
  تهمتی تو متن نیست ! ایشون برای من و خانوادم و قابل احترامن ولی شما که طرفدار دو ااتیشه اش  میدونیکه بدتر داری کارو  خراب کردی جناب!
  
جناب دکتر پروفسور !
 نرمش قهرمانانه زبان سلیس فارسی و اصطلاح خود رهبری هستند زمان سخنرانی درمورد برجام، شکر خدا که هنوز سه سالبیشتر  نگذشته و بازم یکی مثل تو انکارمیکنه و میاد میگه این تهمته جل الخالق !!
 شما اگر رفرنس ات سایت رهبری من خودم سخنرانی شون رو گوش کردم زنده، سرچ کن کلیپ صوتی تصویری اش  تو نت ریخته !!! 

 اینی هم که ا زمذاکره کنندگان تقدیر به عمل اودرن و از برجام حمایت کردن و البته در نامه ای یکسری تذکرات هم دادند،
رو همه عالم و ادم میدونن  تو تلوزیون رسانه دیکه همه یادمونه.
 ضمنا  لازم نیست سایت ایشون رو ب من معرفی کنی  من خودم اول به سایت ایشون رفرنس دادنم. حرف خودمو به خودم پس نده!!

 التماش تفکر
.............................................

جناب هولدن ! ازتون خواهش میکنم  کامنت های  ایشون به من رو لطفا تایید نکنید.(میدونم اتوماتیکه ولی حذف کنید) دیگه نمیخوام باایشون هم کلام بشم.
 میخوان تافردا طومار بنویسن  نمیخونم !
 من یک اسنتباهی کردم  فکر میکردم میشه با نهایت احترام صحبت کرد وتباد نظر مرد.  ولی اشتبا فکر میکردم. 

خداحافظ شما


جواب:
حذف مذف نداریم!
 به "به دکتر یونس"
دباره ولایت فقیه و برجام:
خدا رو شکر رهبر زنده است و با زبون سلیس فارسی داره باهامون حرف میزنه. خدا رو شکر آرشیو سایت خامنه ای دات آی آر هست. بعد ما تعجب میکنیم چطور 1400 سال پیش حدیث جعل میکردن! و تحریف اتفاق می افتاده.. اینقدر این حرفت اشتباهه و یه فرار رو به جلو قدیمیه که نمیدونم چطوری هنوز کسی داره همچین حرف بی پایه و سست رو مطرح میکنه! تو رو خدا اگر جوونی حداقل یه کم تحقیق کن. 
الان یاد روز انتخابات افتادم. یه کانال پر از متخصص و فوق تخصص بودن که یک هفته درباره سند 2030 درش بحث شد، به انواع طرق نپذیرفتنش و فحشی نبود که ندن و ادب و شخصیتی نبود که از خودشون نشون ندن! من باورم نمیشد یه فوق تخصص چطور میتونه اینقدر نادون باشه.. براشون هر دلیل عقلی و سند و مدرکی میاری یه جور توجیه میکنن و خودشون رو به نشنیدن میزنن و چرت و پرت جواب میدن که آدم حیرت میکنه! تهش یه متخصص روانپزشکی داشتیم اومد گفت بابا از لحاظ علمی هم این سند نه تنها با شرع اسلام که با اصول روانپزشکی تو جامعه ما به این دلیل و این دلیل نمیخونه.. آقا گذشت تا فردا صبح و روز رای گیری! 50 تا از همین متخصصا رنگ انگشتر رهبر رو فوروارد میکردن که "ای مقتدای ما!! با رنگ انگشترت راه را یافتیم!!!" 
من فقط یک سوال ازشون پرسیدم: گفتم چطور صدای اعتراض اون رهبر به سند 2030 رو نمیشنوید اما رنگ انگشترش رو میبینید؟!! 
میبینی آدما چطوری ان؟! 
درباره اختیارات رهبر اول باید بدونی اونطور نیست که فکر میکنی. قانون اساسی مگه چند صفحه است؟ خب یه بار بخونش. 
دوم اینکه مستندات تاریخی زیادی وجود داره که نشون میده رئیس جمهورهای مختلف میتونن حکم مشورتی رهبر رو هم بذارن زیر پا.. 
زمان امام خمینی همین روحانی و هاشمی و رفتن با مک فارلین و آمریکاییها مخفیانه دیدار کردن، امام بعدا فهمید! چی شد؟
زمان هاشمی، رهبر از دست اشرافیگری مسئولین خون گریه میکرد و تو خطبه های نماز جمعه با مردم درمیون گذاشت و هشدار داد. چی شد؟ 
زمان خاتمی درباره مهاجرانی/ فرهنگ/ تعلیق هسته ای/ امنیت ملی اینقدر تذکر دادن چیشد؟ 
زمان احمدی نژاد نامه مکتوب نوشتن از مشایی دست بکشه؟ چی شد؟ 11 روز خونه نشینی احمدی نژاد یادت رفته؟
زمان روحانی که اوجشه.. بیشتر از بیست بار تذکر علنی دادن و روحانی فرداش علیه ایشون حرف زده.
رهبر علی رغم تمام تذکراتش گفت اگر آمریکا سند رو پاره کنه ما آتش میزنیم. فرداش روحانی با توهین به شخص اول مملکت گفت: منقل بازی نداریم!
یا الان میگه در برجام میمانیم با اروپا... دیگه آقا چطوری بگه که بفهمه؟ بفهمید؟ اونها میدونن اختیارات رهبر در چه حده و بهتر از من و شما میتونن پشت جهل و نادانی و رسانه هاشون قایم بشن و مسئولیت هر کاری رو روی شونه های کسی بذارن که اولین و بزرگترین مخالفش بود اما قدرت اجرایی نداشت! یا نامه علنی رهبر با 9 بند به مسئولین مذاکره کننده که یک دونه اش رو هم عمل نکردن! 
یا مثلا همین 2030 که علیرغم اونهمه تاکید هنوز داره اجرا میشه!!
 
رهبر ، راهبر جامعه است. نقش مشورتی داره. مسئولیت اجرایی نداره. مسئول قضاوت و بانک و دولت و قانونگذار نیست.. قراره این قطار رو در ریل خودش در مسیر خودش نگهداره.. حاکم اصلا علی، خود خود مولا علی، وقتی مردم و فرماندهان و خواص و عوام جامعه حرفش رو نفهمن و همراه نباشن چکار میتونه بکنه؟!! 
 
این آرشیو تمام سخنان رهبر درباره مذارکه. از سایت خودش هم هست: لطفا به آقا تهمت نزن. (+)
مذاکره با آمریکا نه‌تنها فایده ندارد، بلکه ضرر هم دارد و این موضوع، با استدلال به مسئولان سطوح بالای کشور گفته شده و آنان نیز پاسخی در رد آن نداشتند!!
اگر ما امروز راه را برای مذاکره با آمریکایی‌ها و وسوسه‌های آنها در بخش‌های مختلف، باز کنیم، نه فقط زمینه‌ساز نفوذ آشکار و پنهان آنها شده‌ایم بلکه پیشرفت مورد نظر کشور هیچ‌گاه محقق نخواهد شد و عقب‌ماندگی قطعی خواهد بود...
(+)
جواب:
لینک رو توی کامنت نمیتونید بذارید، آدرس رو باید کپی پیست کنید
سلام و ظهر به خیر!
به "به دکتر یونس"! واقعا با نحوه ی استدلالت نا امیدم کردی.. یعنی اینجور وقتا احساس میکنم نوشتن ده برگه A4 اینجا و توضیح دادن حرفم برای شما یه کار بیهوده بوده و عمیقا نا امید میشم! 
هولدن گفت پذیرفتنی حرف نمیزنی! من تو بقیه جاها رو نمیدونم اما تو بیان ادعا میکنم هیچ کس به اندازه من حرفش رو با آرامش و محترمانه توضیح نداده تا برای مخاطب و رفیقش جا بیفته. انصافت رو شکر.. میدونی مشکل از توضیح و تفصیل و حرف من نیست.. یونس خر کی باشه؟!
اصل قصه اینه اگر خدا هم بیاد و چیزی رو که دوست نداری و باورش نداری بهت بگه نمیپذیری.. مثل حجاب و نماز و روزه و خمس و زکات و اخلاق و انسانیت و صد تا چیز دیگه که تو قرآن گفته و  هرکی هرچیزی رو که میخواد میپذیره.. در جوامع غربی با قانون مردم رو مجبور به زندگی در یه چهارچوبی میکنن که کمترین آسیب رو ببینن. ما مثلا ادعا میکنیم قوانینمون اسلامی هم هست اما وقتی روح اخلاق رو از یه جامعه بگیری حتی همون قانون ربات ها هم براشون جواب نمیده.. 
تو یک جمله از n تا کامنت من رو برداشتی و مثل پیرهن عثمان گرفتی بالا! و حتی همون کامنت رو هم کامل نخوندی! میدونی چرا؟ چون نمیخوای اصلا گوش بدی یا فکر کنی من چی میگم !
تو با پیش فرض اینکه من فلانم و فالانم داری حرف خودت رو میزنی و من حتما اشتباه میگم چون تو کلیشه ذهنی تو اینطور جا افتاده! 
اول اینکه من اگر برای هولدن و دوستانش احترام قائل نبودم و قلبا دوستشون نداشتم براشون اینهمه نمینوشتم. آیا از لحن نوشته ها معلوم نیست حرف ها دوستانه است و نه دشمنانه؟!! آیا یه پاراگراف پایین ترش ننوشتم وطن هتل نیست که هر وقت از سرویس دادنش راضی نبودی ولش کنی بری؟!! 
در یک مباحثه دوستانه و بعد از هزار دلیل و آیه میگه نمیتونم بپذیرم و آیینه دق منه! (البته طبیعتا یه مرد نباید حجاب رو دوست داشته باشه! خداییش) خب من خودم رو میذارم جاش و اگر یه چیزی اینقدر راه نفس من رو ببنده و از زندگی سیرم کنه حتما هجرت میکنم و میرم.. خدا تو قرآن هم همینو میگه.. 
ببین توی جمهوری اسلامی: هولدن، من ، تو ، تندروی مذهبی، دخترای پلنگ توی خیابون، استاد دانشگاه، کشاورز، زن خانه دار، اون جوون دهه هشتادی که میگیم وای چقدر بی تجربه است، اون فقیه پیرمرد 80 ساله ی شورای نگهبان، اون عالمی که شب تا صبح سر سجاده است، اون جوونی که از شدت مشروب خوردن کبدش از بین رفته، تا اون زندانی توی زندان،اون قاچاقچی لب مرز، زن بدکاره،  فوق تخصص پیوند کبد، رهبر تا رفتگر همه و همه حق رائیشون با هم برابره.. من عاشق اینم. این که جمهوری اسلامی دقیقا یعنی همین.. یعنی آمریکا نیست که با رای الکترال و فالان و فیلان یه عده برای بقیه تصمیم بگیرن.. 
وظیفه حکومت اسلامی اینه. اونقدر به مردمش رشد و آگاهی بده و ظرفیت فکریشون رو بالا ببره تا همه با هم برای خودشون و سرنوشت شون تصمیم درست بگیرن.. قرار نیست کسی طفیلی وجود کسی باشه.. کسی آقا بالا سر کسی باشه.. اتفاقا این نگاه از بالا خاص شماست! شمایی که اگر مردم بهتون رای بدن میشن فرهیخته! اگر رای ندن حتی بعد 8 سال تو چشمشون نگاه میکنید میگید ما هیچوقت نتونستیم بپذیریم فلانی نماینده مردم فرهیخته ی ایرانه!!!!
امر به معروف و نهی از منکر و "کلکم راع و کلکم مسئول" در همچین جامعه ای معنی پیدا میکنه، همه در قبال هم مسئولند. مشکل یکی مال همه است. بی تفاوتی معنی نداره.. قانونهای خدا در کنار هم معنا پیدا میکنن. مشکل ما اینه که "نومن ببعض و نکفر به بعض" شدیم. عدالت رها شده، حجاب بولد شده.. 
رهبر در ابتدای مذاکرات گفتن من خوشبین نیستم ولی این کار ظرفیت فکری مردم رو بالا میبره! 
یعنی رهبر جامعه مثل ملکه انگلستان دیکتاتور نیست که کوربین منتخب مردم رو بذاره کنار و ترزا می رو بذاره جاش چون اینطوری دوست داره!! 
اکثریت 50.7 درصدی مردم به روحانی رای دادن. من ناراحتم. الان همه داریم تاوان ساده انگاری و خطای جمعی اونا رو میپردازیم. چاره چیه؟ مثل شما تو کف خیابون سطل آتیش زدن یا جنگ خیابانی 8 ماهه؟!! نع. بالا بردن آگاهی مردم. من برای مردم ارزش قائلم. نه فقط برای مردم بلکه برای شن ریزه های این آب و خاک ارزش قائلم چون بهترین روزهای کودکیم رو تو جبهه گذروندم. من بسیجی های واقعی رو قبل از شهادت دیدم و غصه میخورم وقتی به هر دماغویی این عنوان داده میشه.. ایکاش میشد ببینیدشون و بهشت رو توی چشمهاشون ببینید..
با مملکتم قهر نمیکنم. پسفردا هر اتفاقی بیفته جلو تر از همه میرم و جونم رو هم براش میدم چون به تک تک آیه های قرآن باور دارم.

بصیر تو افغانی هستی ؟
خب از اول مگفتی .
ما  تو یزد انداختیمتون بیرون ، حالا دردت گرفته ؟
برو روغن وازلین بمال به اونجات بلکه دردش ساکت شه !
چرا الکی میایی اینجا پاچه مردمو میگیری ؟
تو اول بی احترامی کردی یا من ؟
نوشته ها که هست هنوز خدا رو شکر .
یعنی تو احمق انتظار داشتی زر زر کنی و من جوابتو ندم احمق ؟
اگر اینجور انتظاری داشتی که باید بگم خیلی خری .
جواب:
حالا هر کسی اول بی احترامی هم کرد تو از اینکه نژادپرستیت رو بروز بدی احساس خوشحالی میکنی؟ :|
"حب می تونی بری هر جا که دوست داری و راحتی زندگی کنی" جناب دکتر یونس انقلابی مذهبی چه استدلالیه شما داری؟ اگه باور دارید مملکت ارثیه ابدالاباد شماست لطفا اگر اتفاقی برای مملکت افتاد برید از مملکت دفاع کنید. چون من نه حاضرم و نه دیگه اینبار اجازه می دم عزیزانم و نزدیکانم از جون و مالشون برای وجب به وجب این خاک بجنگن که سند هکتار هکتارش بره تو گاوصندوق از ما بهترون! 
از وقتی سیزده چهارده سالمون بوده گفتن آینده متعلق به جوانانه و تا الان که سی رو رد کردیم چیزی ندیدیم. احتمالا تعریف جوان رو هم ما غلط فهمیدیم! بعد شما خیلی راحت می گی راحت نیستید برید! این حرفت اینقدر زشت و دیکتارتور گونه است که دیگه احتیاجی به دشمن خارجی نیست.  
تا زمانی که تفکری گلخونه ای مثل تفکر شما در عالی ترین سطوح قرار داره و خودش و هم پیاله هاشو خوب و باقیو اخ تصور می کنه وضع همینه که هست. تا زمانی که مردم فقط همفکران باشن مردمن  و فقط سر بزنگاه مردم مهم می شن و حقوق شهروندی همین مردم مورد اجحاف قرار بگیره و در پی اش اعتراضی اتفاق بیفته مردم می شن قدر نشناس می شن هدایت شده دشمن خارجی می شن فریب خورده. شما که به نظر خیلی مذهبی و انقلابی می یاین.. نشنیدین روایت حضرت رسولو که خدا بعد از نهی از بت پرستی از درافتادن با مردم منو بر حذر داشته؟ همین نیروهای ارزشی سر خود، با خود و بیخود چقدر با مردم درافتادن؟ چقدر برای مردم بدون نظر خودشون براشون نسخه پیچیدن؟ چقدر باعث ناراحتی و حالا خشم فرو خورده شدن؟ 
چه جواب بدی چه ندی من دیگه هیچ حرفی با شما ندارم. کسی که اینقدر راحت می گه ناراحتی برو باید از تفکرش ترسید.. واقعا ترسید!
جواب:
چی بگم من؟
خطاب به اونی که به من توهین میکنه بگم, تو با فحاشی خودت و خانوادتو معرفی کردی, شما اول برو فرهنگ شهرتو برسی کن بعد نظر بذار, از دربو داغونیه نظرتون راجع به زنان و دختراتون که مزدوجشون میگنین به هر آدم.ناشناس الخصوص افعانیا
دکی جان نگو به یک گندی زدند به برجام الان توش موندن! چون اینجوری داری  حرفت  نقض میکنی و به عقیده ای که خودت داری توهین میکنی !

شما میگی  به ولایت مطلقه فقیه ایمان داری و اینو باید فک کنم  بدونی این موضوع ( برجام) تقابلی با رهبری ندارد چراکه  اتفاقا مجوز انجام برجام با شخص رهبری صادرشده است و ایشان ازبرجام و مذاکره با قدرت های جهانی به عنوان نرمش قهرمانانه یاد کرده وبعد از تصویب قرارداد ها و تو افق ها .و امثالهم از هیات مذاکر کننده در برجام تقدیر به عمل اوردند و انها را مبارزان انقلابی نامیدند.!

منبع :سایت رهبری وخبرگزاری ایسنا
............................................................
نقش رهبری  در کشورما یک مقام تشریفاتی نیست ! عملکرد و نظرایشان با واسطه و بی واسطه در همه ابعاد حکومت نقش مهمی ایفا میکند! حتی در دولت.

 دولت بخشی از حاکمیت هست.و اختیارات دولت هم در قانون اساسی مشخص اند 
سیاست خارجی هم معمولا ثابت هست و با تغییر دولت ها تغییر پیدا نمیکند.(مثلا ما اسراییل را به رسمیت نمی شناسیم! هر دولتی بیاد این موضوع عوض نمیشه). 

.فکر نمیکنم حرفی مونده باشه 
 


پ. ن: من طرفدار جناح راست و چپ و روحانی و ریسی نیستم و قصد حمایت از هیچ دولتی رو هم ندارم.


پاینده باشید. 
جواب:
من که حرفی ندارم اما در مورد برجام و نظام، مرگ هولدن هر وقت قراره بهش افتخار کنید بنفشش نکنید و هزینه هاش رو برای نظام نذارید، اگه مال نظامه، اون موقع که دارید باهاش مانور انتخابی هم میدین مال نظامه، یعنی توش رییسی اندازه روحانی نقش داره! اگر هم مال دولته، وقتی دولت آمریکا بدون آخ گفتن و بدون دادن کوچکترین هزینه ای معاهده رو ترک میکنه و گندش در میاد، باز هم فقط مال دولته!
به دکتر یونس:
 بحث بودجه شد، یاد چیزی افتادم ! اینو سرچ کنید :
اینفوگرافیگ/سهم نهادها و موسسات وابسته به چهره‌های مذهبی و سیاسی از بودجه ۹۷.
*
من تو خبرگزاری های داخلی دیدم
*
عاقا اصن  بودجه رو کی داده کی گرفته! (ضربالمثل جدید) و 
همچنین بودجه ما زیر درخت البالو گم شده !
حالام که طوری نشده  حرف اون اقارو  اویزه گوشتون کنید:که  میگفت حالا مردم یک وعده غذا هم بخورند اتفاقی نمیفته !

به نویسنده پست:
هولدن! تعجب کردم از نظراتت، خیلی عوض شدی احساس میکنم  ارام تر و منطقی تر شدی و محترمانه تر با افراد مخالفت صحبت میکنی.. 
موقع انتخابات خیلی تند بودی و حمله میکردی به افراد  مخالف عقیده ات،!(با عرض پوزش البته ناراحت نشی.)

مویدو پاینده باشی

جواب:
اول اینکه این بودجه ها رو احمدی نژاد نبسته که!!! همی جناب روحانی بسته، یه جوری میگین وای ببینید بودجه رو، انگار این بودجه رو عمه من میده این سازمانها، یقه همون رو بگیرید اگر ازش شاکی اید!
و دوم، من همینم و همیشه همین بودم، مثلا همین الان هم که حرف شما رو نه قبول دارم و نه بهم چسبیده به نظر شما احتمالاً تند شدم باز، و چون این نظریات (مثبت و منفی) اعتباری نداره در مجموع، نه من رو خوشحال میکنه نه ناراحت! بیشتر توصیه میکنم یاد بگیرید افراد رو به صورت یک کل واحد ببینید نه جزییات تفکرشون!
خب میتونی بری جایی که راحتی هر طور که دوست داری زندگی کنی.. اون قانون پارچه سی سانتی رو هم تو خیابونای این کشور چون اسلامیه باید داشته باشن ، چون یه فرقی بین تو خیابون و تو خونه و خلوت خصوصی آدما وجود داره.. 
میتونی هم یه ماشین زمان بسازی بری به 40 سال قبل بگی خواسته های من اینه و آهای آدمایی که دارین قانون اساسی رو مینویسین و بعد بهش رای میدین طبق دلخواه من تنظیمش کنید! 
 اصلا 80 میلیون مدل قانون اساسی مینویسیم که همه رضایت کامل داشته باشن!
یا چطوره هر چند سال یه بار هی قانون بنویسیم و هی رای بگیریم! اسکلیم! قشنگ نیست؟! 
مثلا همین آمریکا و انگلیس هی قانون اساسیشون رو آپ دیت میکنن! 
انقلاب رهاشدن از یک عمر حکومت پادشاهی بود به جمهوری اسلامی که برای هر قدمش از مردم رای گرفت، برای نوع و اسم حکومت، برای قانون اساسیش، برای متمم قانون اساسیش.. تا 40 سال بعد کسی نتونه دبه بکنه بگه این رو چند تا ملا نشستن دور هم تصویب کردن!! مردم به همه چیش رای دادن و الان تو خوشت بیاد یا خوشت نیاد باید تابعش باشی. وطن، هتل نیست که فقط بهت سرویس بده هر وقت ناراضی بودی ترکش کنی و بگی گور باباش! نه جناب! بابت خدماتی که داری میگیری باید مطیع قانونش باشی! حتی اگر من و تو خوشمون نیاد! همه جای دنیا اینطوریه. وگرنه اگر داری خیلی خیلی اذیت میشی و اصلا این قانون غیر قابل تحمل و کشنده و ظااااالمانه است و انگار سرب داغ میریزن رو آدم خب میتونی بری.. چون حفظ جان واجبه. خدا هجرت رو گذاشته برای همین..  با زور سر نیزه که کسی رو نگه نداشتن.. 
 از نظر تو قانون حجاب احمقانه است! از نظر من بدن نمایی و آرایش های ترسناک و افراطی و بی حجابی ناشی از عدم اعتماد به نفس و احمقانه است! از نظر یکی اصلا همون پیراهن و شلوار هم احمقانه است و شورت کفایت میکنه! از نظر یکی دیگه باس با روبنده زنها بیان بیرون!.. بهتر نیست ببینیم نظر خدا چیه؟ اونیکه خدا گفته رو فقط تو خیابونا اجرا کنیم؟ اینقدر سخته؟ توقع زیادیه از یه حکومت اسلامی؟ مثل عدالت احتیاج به هزار تا ماده و تبصره و زیر ساخت داره؟ یه ذره فکر کن داداش! 
میگن: یه قانون بد بهتر از بی قانونیه! من این رو تو عراق با چشمام دیدم که بعد صدام زیر چکمه ی آمریکائیها له شدن و هرج و مرج کشورشون رو فرا گرفت! یعنی حتی اون صدام دیکتاتور جلاد بعض کشت و کشتاری بود که احزاب تو عراق راه انداختن و کشورشون ویران تر شد! 
راجب ولایت فقیه؛ این گندی که تو برجام زدن و الان توش موندن اگر هیچ فایده ای نداشته باشه نشون داد ولایت فقیه چه جایگاهی داره و نشنیدن حرف و پشت گوش انداختن هشدارش میتونه اینقدر خسارت به بار بیاره.. من اگر سر سوزنی نسبت به اون کلمه "مطلقه" ی بعدش شک داشتم با این وضعیتی که بوجود اومده فهمیدم امام خمینی بنده خدا یه چیزی بیشتر از بقیه میفهمید و این روزا رو میدید.. 
برای حجاب و اصلا هرچیز دیگه ای نپذیرش، راجبش بخون، تحقیق کن فکر میکنم بیشتر چراییش رو متوجه نشدی. این شبها فرصت خوبیه برای قرآن خوندن. با معنی آقای مکارم بخون، یا شرح آیات منتخب، جواب سوالات رو پیدا میکنی. 
حالا یه نفس عمیق بکش.. آفرین. دعوا نکنیم..
جواب:
چرا فکر میکنی من دعوا دارم؟ من صرفاً یه مسئله فقهی رو بیان کردم، نگفتم هم با ولایت فقیه مخالفم/موافقم!
قانون آیه قرآن نیست برادر من، مخصوصا قوانینی که خود پیامبر هم اجرا نکرده، اون وقت یه سری کاسه داغتر از آش متحجر مغز سنگی دارن به اسم اسلام به خورد مردم میدن! قانون بد رو هر لحظه ای میشه عوض کرد، و چون 40 سال پیش یک سری مردم برای زمانه خودشون رای دادن، دلیل نمیشه الان من نتونم برای خودم رای بدم! و باز عرضم به خدمتتون کسی برای قانون حجاب اجباری (برای مسلمون و غیر مسلمون) رای گیری نکرد از مردم! و باز هم عارضم به خدمتت به کشورهای اسلامی کره زمین نگاه کن و ببین کدومشون مثل ما هستن؟ و باز عارضم بهت با اون ماشین زمانی که میخوای من رو بفرستی، برو سال 55 مثلا!! ببین توی حکومت فاسق فاسد غربزده ی حرام گسترِ آمر به منکر و ناهی از معروفِ پهلوی اسلام و مسلمون بیشتر میبینی یا در حکومت عدل و داد و مقدس و الهیِ جمهوری اسلامی! وضعیت انفعالی اسلام توی ایران امروز و مرگ تدریجی دین در دل مردم نتیجه مستقیم جرکات جمهوری اسلامی هست استاد!
البته خب دیگه من حرفی ندارم و کامنتهای دیگه رو جواب نمیدم :|
 نمیتونم مجری شبکه افق شم! چون جور پذیرفتنی حرف نمیزنم! 
افق فقط مستنداش رو عشقه!
هی دسته بندی کن.... هی انگ بزن!
من یه اخلاق خیلی خوب دارم! اینکه راحت عذرخواهی میکنم و سعی میکنم کسی رو عمدا از حرفام ناراحت نکنم.. به خاطر همین 99 درصد اونایی که باهام  دعوا میکنن بعدا بهترین دوستام میشن! یه سری متدهای نوین منت کشی هم دارم که کتابش رو بعدا مینویسم.. :) 
پرسیدی: حالا شما از کجا اینقدر مطمئن میگی بزرگترین لذت چیه؟
شاعر میفرماد: زندگی توی قفس یا مرگ بیرون از قفس؟ / دومی! چون اولی دارد مرا دق میدهد!!
جواب:
حالا من شاید معتقد باشم زندگی توی قفس بهتره، تو چی میخوای بگی؟ :|
دمت گرم! این سیستم تو روی مردمش وایساده؟!! حاشا و کلا.. این سیستم بدون مردمش هیچی نیست، مردم و انقلاب اسلامی از هم جدا نیستن که بخوان در مقابل هم بایستن.. این چه طرز فکریه داری؟ 
جمهوری اسلامی با تمام ضعف ها و مشکلات و تحریمهاش تو همه ی شرایط با مردمش بوده که معنا پیدا کرده و مردمش بودن که ازش مراقبت و محافظت کردن.. جدا از ما نیست.تو جنگ، سختی و هر بحرانی از قائله 18 تیر 78 بگیر تا فتنه 88 تا همین پارسال مردم اومدن و بساط شورش خیابونی رو جمع کردن.. 
ما چند صد هزار شهید مثل دسته گل دادیم براش.. به نظرت کمه؟! مسخره است؟ گور بابای خانواده هاشون ؟ حالا از جمهوری اسلامی خسته شدیم عوضش کنیم؟ چون یه تیکه پارچه سی سانتی رو فرق سرم سختمه، نظام رو عوض کنن طبق دلبخواه هر کدوم از ما یه نظام  داشته باشیم؟ این شد حرف؟ 
پلیس و گشت ارشاد و فالان و فیلان رو زیاد نوشتم دربارش. نظر من مشخصه. ببین قانون چی میگه؟ میشه هرکی هرجای قانون رو دوست نداشت بهش عمل نکنه؟ بابا به این قانون هم 98.9 درصد بهش رای دادن. چطور این حضرات میرن کشورای خارجه از بره آروم ترن و قانون مدار؟ فقط قانون اونا قانونه؟ قانون ما توله ی سگه؟!
من هیچ حس عدم امنیتی نسبت به پلیس ندارم. چون تا الان قانون شکن یا دزد نبودم. تازه به نظرم باید اقتدارش و سرعت عملش بیشتر باشه. چیه اینقدر دزد و معتاد ریخته تو مملکت! اینهمه تصادف و تخلف رانندگی.. بابامون درومد تو اورژانس.. مجازاتهای ما فکر شده و بازدارنده نیست و بعضیا عادت کردن با جیغ و ویله کارشون رو پیش ببرن و حتی فیلم بازی کنن و تراول 50 یی بگیرن!! بی سلیقگی فرهنگی دوستان رو هم بهش اضافه کن میشه این! شما تو جامعه حجاب میبینی که تازه اجباری باشه؟!! 
تو رشته ی ما که بی حجابی اجباری داریم. بقیه ی جاها رو نمیدونم..  
راستی به من قول داده بودی چی شد؟!
جواب:
این چه فکریه دارم؟ غیر از اینه؟
طرف سه ماه وایساده جلوی قوه قضاییه سپرده های ما رو نجات بدید، سخنگوش میگه مشکل خودشونه سودجویی کردن! دادستان مشهد انگار ارث باباشه میگه قدرت من از خدا یک بند انگشت کمتره! امام جمعه شیراز رو بهش میگن چرا دزدی میکنی؟ از جوونهای مردم شکایت میکنه و قوه قضاییه همین جوونها رو گرو کشیده و هر کسی هر جا هر حرفی میزنه اینا رو یه بار میخوان دادگاه!
در مورد حجاب، توی چند تا کشور اسلامی حجاب برای همه اجباریه؟ یه چیزی رو چون تو دوست داری، داری به همه اجبار میکنی، این اسمش قانون نیست! همین پارچه سی سانتی برای خیلی ها آینه دقه، یه جوری میگی قانونه، انگار آیه ی قرآنه! بزگوار صدر اسلامم اینجوری نبود، یهودی و نصارا و آشوری و بابلی حجاب اسلامی نمیکردن! یه جوری میگی انگار قانون اساسیه! همین قانون اساسی هم به روز میشه! این قانون، خیلی خیلی قانونهای مربوط به حریم های شخصی و مسائل خصوصی زندگی مردم قانونهای به معنای دقیق کلمه آشغالی هستن! من نمیخوام جوری که تو میخوای زندگی میکنم، مشکلت چیه واقعا با این؟
حرف از احترام به قانون، هر قانونی نزن تو رو قرآن!!! خود انقلاب اسلامی ایران نتیجه یک سلسله قانون شکنی گسترده مملکتیه!!! اون موقع اسمش مبارزه بود، الان شده ضدیت با قانون؟ قانون بد، از همین حجاب اجباری تا گشت ارشاد و تا مسائل خیلی خیلی بزرگتر و جدی تر، باید باهاش مخالفت بشه و عوض بشه! این بحثم در مورد حجاب و پلیس مثال بود!
من نمیخوام مثل تو بسیجی زندگی کنم! میخوام مثل یه آدم عادی در هرجای دنیا با رعایت عُرف جامعه - که عُرف رو نه مذهب مشخص میکنه، نه قانون، فقط و فقط متن مردم مشخص میکنن- و بدون خوردن حق کسی راحت زندگی کنم، میخوام دست دوست دخترم رو بگیرم ببرمش هرجا دلم میخواد -ایضا با رضایت دو طرفه هرکاری هم دلم میخواد بکنم- این به تو، به قانون، به پلیس و به هرکس دیگه ای چه ربطی داره دقیقا؟ این مثالها رو عمدا دم دستی میزنم که بفهمی چه بدیهیاتی که از افغانستان تا لاس وگاس، از مالزی تا استرالیا، از شیلی تا روسیه، از بحرین و قطر تا گرینلند به راحتی مردم انجامش میدن اینجا باعث میشه تو حکم کیفری بگیری!!!
نگاهت چون اینه که "من و همفکرهام درست میگی و راهمون درسته" فکر میکنی همه چیزهایی که توی مذهبی دوست داری و درست میدونی برای همه باید اینجوری باشه! در حالی که حتی اصل ولایت فقیه هم بین فقهای مختلف اجماع نداره پذیرشش چه برسه جمهوری مبتنی بر حکومت اسلامی! وقتی به این درک برسی مردم در ریز به ریز مسائلشون حق انتخاب و آزادی دارن و چون برای تو مهم نیست دلیل نمیشه برای همه مهم نباشه، تازه میتونی بفهمی چرا این حکومت از صدر تا ذیل توی روی مردمش ایستاده!!!
picho machoجان چرا اینقدر اسمت سخته؟ میگم حالا که مدرکت اینقدر خوبه و کارت اینقدر درسته تو رو خدا نا امید نشو و الان که سپاه و بسیج سازندگی داره مثل چی جون میکنه وجای دولت هم میدوئه، حتما به تجربه و فیلد کاریت احتیاج دارن. یه سر بهشون بزن بابا.. 
بعدشم من واقعا در جایگاهی نیستم که نصیحت کنم چون یه بار یه جوری از دستِ کثافتکاری بانکی ها و بروکراسی احمقانه اداری در ایران اعصابم به هم ریخته بود که وسط بانک با صدای بلند شروع کردم به زار زدن.. اینقدر گریه کردم دیگه همه خفه شده بودن و مثل اسب کار میکردن و جیک نمیزدن! یک بند هم مامانم فحشم میداد که گریه ات برای چیه آبرومون رفت!! 
الان فکر میکنم چاره همونیه که به فلان مسئولِ دولتی گفتم! گفتم من امید ندارم به شماها، خستم کردید اینقدر نامه اداری و درخواست و طرح نوشتم.. میام و از پشت میزاتون بلندتون میکنم.وقتی خودم رئیس باشم به جای التماس کردن به شما زبون نفهما، خودم ایده هام رو اجرایی میکنم.. 
بهش برخورد!
قهر نکن با مملکتت. باید با هم بسازیمش. اینجا خاک ماست.. بعضی وقتا سکوت کردن و هیچ کاری نکردن فرقی با باز گذاشتن دستِ خائن و دشمن نداره.. منفعل بودن تو ذات ایرانی نیست.تو هم اینطوری نیستی. من یقین دارم. از اینهمه تلاشی که برای کارت کردی معلومه.
خب دیگه هولدن بابا! ناپلئونی رِ بیار. همه آشتی کردن دور هم و بحث به خیرو خوشی به نقطه امید داشته باشیم رسید. صلوات!:)

جواب:
برو مجری شبکه افق شو به نظرم :| :دی
والا من طرفدار هیچ جناحی نیستم .
من دور اول به روحانی رای دادم .
دور دومش که شد ، از دو سال قبلش من میخواستم گواهی ایمنی پیمانکاران بگیرم . 
چیزی که هیچ ضرورتی نداشت و بالاجبار بایستی میگرفتیم .
دو سال خون دل خوردم تا تونستم این مدرکو جور کنم . ادم خنده اش میگیره .
من مدرکی دارم که تو ایران فقط شاید 250 نفر داشته باشند .
سر گرفتن این مدرک ، من اینقدر زجر نکشیدم که سر گرفتن گواهی ایمنی پیمانکاران زجر عظیمی کشیدم . حدود یک میلیون تومن هم به زور ازم گرفتن .
منم از اون روز به بعد تصمیم گرفتم اگر دشمن اومده باشه تو خونمون و بهم تجاوز هم بکنه ، هرگز هرگز  هرگز دیگه تو انتخابات شرکت نکنم .
دور دوم ریاست جمهوری روحانی ، من اصلا شرکت نکردم .
هیچ کدوم کاندیداها هم اصلا پسندم نبودن .
والا بچه های سپاه و بسیج هم بچه های خوبین . 
من خودم تو ساخت ساختمان فرماندهی تیپ الغدیر یزد ، مشارکت داشتم .
من که بدی ازشون ندیدم .
صبحونه و ناهار رایگان برای کارگرای پیمانکار میاوردن . 
کمک میکردن .
ولی اینقدر هجمه اقتصادی دشمن سنگین هست که دفع کامل اون به نظر من از دست هیچ کسسی و هیچ ارگانی بر نمیاد .
در هر حال ان شاء الله خدا کمک کنه و این روزها هم بگذره و روزهای خوبتری در پیش باشه .
تنها کاری که میتونیم بکنیم امید داشتنه .
جواب:
هممون بدبخت میشیم بی ردخور :|
picho macho جان! اگر از لحنم ناراحت شدی معذرت میخوام. درکت میکنم و بهت حق میدم که ناراحت باشی و بدون که وضع منم بهتر از تو نیست.. یعنی نفسم از جای گرم بلند نمیشه.. من جیگرم بیشتر میسوزه چون دیدم حاجی بابایی نماینده مجلس تو برنامه شبکه 4 گفت دولت 63 درصد از پولش رو تو یه حساب خصوصی خوابونده و اصلا در بودجه تعریف نکرده و به مجلس ارائه نکرده.. جیگرم میسوزه که در هر بحرانی خط و خالی بهشون نمیفته اما مردم دارن زیر بار چرخ اقتصادی که قرار بود با توقف چرخ هسته ای بچرخه!! له میشن..
جیگرم میسوزه مهدی جهانگیری در جلسه هیئت مدیره بانک گردشگری که با یک صلوات به پایان میرسد به هرکدوم از اعضا یک میلیون تومان هدیه میده!! دلم میسوزه که حسین فریدون با صرافی غیر مجازش بارش رو میبنده اما فلان کارگز مترو چند ماهه حقوق نگرفته..
ما دو سر باختیم.. چرا؟ چون آدمی که میدونستیم چه کارنامه ای داره با عوامفریبی و دروغ دوباره بر مسند قدرت نشسته و به مدد رسانه های متعددش به هیچ کس پاسخگو نیست و از هیچکس حرف شنوی نداره، منتقداش رو متهم به کم عقلی میکنه اما حاضر نیست بگه چرا پای برجام رو امضا کرده تا فقط 12 درصد از تحریم ها برداشته بشه و حالا حتی اونها هم برداشته نشده!!! 
خود تو که داشتی لمس میکردی با گوشت و خونت شرایط رو برای تغییر وضع موجود چکار کردی؟به کی رای دادی؟ وقتی اون کوله بر بانه ای هم به روحانی رای داده نباید گفت خلایق هر چه لایق؟!! 
دوستان میگن انتخاب بین بد و بدتر بوده! عزیزم انتخاب بین راه و بیراهه بود.. وقتی مریم رجوی کت و دامنش رو با سبز و بنفش شما ست میکرد و به رقیبتون لقب آیت الله قتل عام رو داد شما کجا بودید؟ اون وقتی که رسانه های همسو با دولت و سلبریتی ها هر چرند و مهملی رو به هم میبافتن و پشت سر تتلو و علم الهدی قایم شده بودن تا رقیبتون رو تخریب کنن کجا بودید؟ وقتی جای شهید و جلاد عوض شد شما کجا بودید؟ با ساده لوحی رای دادن.. فکر نکردن.. ندیدن.. همراه موج ایجاد شده حرکت کردن همچین عاقبتی هم داره.. 
بدون اینکه یکبار متن برجام رو بخونن، به ظریف میگفتن قهرمان دیپلماسی!! چی شعار میدادن یادته؟ "بدون هیچ دلیلی خاک بر سر جلیلی" الان ظریف به همون نتیجه ای رسیده که جلیلی میگفت با این تفاوت که دیگه انرژی هسته ای نداریم.. تا امثال شما تجربه اندوزی کنن و با بیخردی، ما رو توی یه چاه دیگه بندازن.. 
خدا به ما عقل داده بود، حق رای و انتخاب داشتیم تا سرنوشت مون رو برای 4 سال تغییر بدیم.ما چکار کردیم؟ حالا فحش دادن به رای و تحریمش چاره کاره یا عبرت گرفتن و باز کردن چشم ها.. 
اونایی که میگن اگر رئیسی بود هم نمیتونست هیچکاری بکنه برن و گزارش کار 200 روزه اش پس از انتخاب در آستان قدس رو بخونن. ببینن برای مبارزه با فساد اول از همه دست گذاشت روی دونه درشت هایی که از زمان مرحوم طبسی در آستان قدس جا خوش کرده بودن و بدون تعارف انداختشون بیرون! (+)
برن ببینن تو همین دوسال چکار کرده برای زائرین و مجاورین و روستاهای خراسان و مقایسه اش کنن با روحانی. ما بهش این شانس رو دادیم که قضاوتش میکنیم؟ کدومتون رفتید ببینید چکار کرده؟ فقط با پیشداوری و حرف اون سلبریتی و فلان فوتبالیست و فلان کانال تلگرامی و بی بی سی و کوفت و زهر مار..  قضاوتش کردید..
بودجه آستان قدس کمتر از یک هزارم دولت هست اما در همین سال قبل تا بهمنش که تازه انتخابات هم بود آستان قدس برای 800 نفر شغل ایجاد کرد. در زلزله کرمانشاه تا ماهها بعد از زلزله تو منطقه موندن و آشپزخونه اربعینشون رو منتقل کردن به سرپل و به مردم غذای گرم دادن.. برای یک میلیون بیمار هزینه درمان دادن.. برای 20 هزار نفر زائر سرا ساختن.. 600 هزار زائر اولی رو به مشهد دعوت کردن و پذیرایی کردن از شهرها و روستاهای مختلف.. مشهد داره قطب سلامت میشه میگن چرا رئیسی رفته برای افتتاح فلان همایش در بیمارستانِ آستان قدس؟!  بعد همین آدما ظریف رو دعوت میکنن به کنگره جراحان ایران!!! آخه چقدر تناقض؟ (+)
خدا از سر تقصیرات کسانی که بهش به ناحق تهمت زدن بگذره و آره خدا به ما هم صبر بده تا اونیکه انتخاب کردید رو تحمل کنیم.. ما پاسوز جهل مردم خودمون شدیم.. 
خدمتت عرض کنم همین الان همون محسن حججی هان که یا تو اردوی جهادی دارن عرق میریزن و یا تو جبهه خونشون به زمین ریخته میشه دارن این مملکت رو راه میبرن وگرنه جناب روحانی در این 4 سال دوم اصلا بنای کار کردن نداره...
بسیج و سپاه منتظر دولت ننشسته چون فهمیدن اصلا ماموریت این جناب و دولتش از بین بردن نظام و چند تکه کردن ایران با شعله ور کردن نارضایتی مردم هست. مستند "پرزیدنت آکتور سینما" رو ببینن تا بدونی نقش روحانی همون نقش گورباچف در فروپاشی شوروی هست! 
سپاه در خیلی از زمینه ها داره جور دولت رو میکشه، برای زلزله زده ها خونه میسازن، لاشه هواپیما پیدا میکنن، ابرهای تهران رو بارور میکنن تا بارون بیاد.. طرح های مختلف بهداشتی و درمانی.. و همزمان از همین دولت و شماها هم فحش میخورن!
و در آخر سپاه و بسیج داره طرح های خودکفایی رو برای مردم اجرا میکنه، یعنی بهشون آموزش میده تا تولیدی خودشون رو راه بندازن و برای فروش محصولاتشون هم بهشون کمک میکنه. مثلا تولید گل نرگس در 4 هزار متر زمین زراعی که مال یه دختر دهه هفتادی بود رو دیدم که حتی کمک کرده بودن و پیازهای گل نرگسش رو براش تهیه کرده بودن. برو یه سر بزن اگر کار فنی بلدی حتما کارت رو راه میندازن، به امید دولت بی تفنگ نباش!
من نمیدونم آخرش چی میشه برادر ولی بیا غیرتمون رو نگه داریم.
جواب:
ببین حتی من که با عموم حرفات موافقم، میگم عمومش نه کل حرفات! وقتی میخونمت نمیخوام ازت بپذیرم! چون جور پذیرفتنی ای حرف نمیزنی! و این به نظر من ایراد بزرگ عمده بچه مدهبی هاست! زبونتون رو فقط خودتون میفهمید! :دی
تنها چیزی که میشه گفت اینه که ما باز هم گول خوردیم!
جواب:
:|
در جواب بصیر :
من لیسانس دارم . مثل شما هم بی تربیت و بی خانواده نیستم که به دیگران توهین کنم . 
من نظرمو گفتم ، مثل این همه افرادی که نظر دادن .
شما خوشت نمیاد خوب به جهنم که خوشت نمیاد . نباید که بی احترامی کنی .
در جواب دکتر یونس :
از سال حدود 89 که تحریم های آمریکا رفته رفته شدیدتر شده ، یعنی حدود 8 ساله ، محسن حججی شما واسه ما چیکار کرد ؟
اون مردهای باغیرت ایرانی واسه ما چیکار کردند ؟
کدوم چرخ اقتصاد گردیده ؟
من پیمانکارم . دو تا از شهرستان های یزد لوله گذاری اب کردم . با هزینه شخصی خودم . 
الان هشت ماهه 250 میلیون تومن از دولت طلبکارم .
میرم ذیحسابی سازمان آب ازشون پول بگیرم ، میگن حتی یک ریال هم تو خزانه دولت نیست که بده پیمانکاران .
کدوم وضعی رو کی بهتر کرده ؟
شعار مفت نده .
من طرفدار هیچ جناح و قشر خاصی نیستم .
من فقط گفتم آمریکا تا نظامو ساقط نکنه حتی اگر صدها سال به طول بیانجامه ، دست بردار نیست .
بنابراین گفتم باید تحمل کنیم این وضع رو .
شما اگه کسیو میشناسی که میتونه جلوی تحریم امریکا رو بگیره و بذاره روزی 2 میلیون بشکه نفت صادر کنیم و پولشو هم بانک های خارجی بهمون بدن و سرمایه گذاران خارجی هم با اعتماد به اون شخص ، به ترامپ زنگ بزنن و بهش بگن : مرتیکه تو گوه میخوری که میخوای شرکت ما رو تحریم کنی اگه ما با ایران کار بکنیم ، بیا معرفیش کن .
بلکه بتونیم نامزد ریاست جمهوریش کنیم و روحانی رو استیضاحش کنیم و اونو بشونیم سر جاش .
با شعار ، بله همه چیز با غیرت ما گل و بلبل میشه .
من کجای حرفم گفتم که باید بریم زیر ما تحت ترامپ ؟
من داشتم میگفتم به اصطلاح اره ی دو سر تو فلان جامون گیر کرده :
یا باید بریم زیر بار تحریم و غیرتمونو نگه داریم 
یا آمریکا شرف و حیثیتمونو به مسخره بگیره مثل عربستان 
یا لنگ لنگان این دوره رو طی کنیم ، بلکه فرجی بشه 
اما هیچ کدوم از این نسخه ها رو نگفتم که مردم یا حکومت اجرا کنن .
به من چه ربطی داره که شماها کدوم روشو انتخاب میکنید یا از کدوم روش خوشتون میاد .
من صرفا نظر دادم . نسخه نپیچیدم که حتما حتما و الا و بالله باید این کار رو بکنید .
جواب:
حالا شما هم ناراحت نشو اینقدر، همه داریم با هم حرف میزنیم دیگه!
macho picho جان! به قول مولا علی: "شما اگر هم کشته نشوید، می میرید، سوگند به آن که جان علی در دست اوست؛ فرود آمدن هزار ضربت شمشیر بر سرآسانتر است از مُردن در بَستر!"
راحت باش و راحت زندگی کن اما ذلیل نمیر.. هزاری هم آدم پول و امکانات و خورد و خوراک داشته باشه، ذلیل و تو سری خور باشه، از اونهمه نعمت لذت نمیبره. چون بززگترین لذت، لذت آزادی و آرامش ناشی از عزت و استقلاله.. امروز یه پیرمرد کم سواد تحلیل جالبی میکرد، میگفت بهمون هر وعده کباب بدن ولی نوکر و ذلیل باشیم چه فایده؟، آدم نونِ جو و نمک بخوره ولی نوکر خودش و آقای خودش باشه!
اونچیزی که مرد ایرانی رو تو چشم ما بزرگ و عزیز کرده همین غرور و مناعت طبع و آزادگیش هست. تو رو خدا این رو از ما نگیرین..
اونقدر مرد هستن تو این مملکت که نزارن کشور بره زیر دست اجنبی، اونقدر مرد هستن که کار کنن و چرخ اقتصاد مملکت رو علیرغم همه فسادها بچرخونن، اونقدر مرد هستن که فقط به فکر جیب و شکم خودشون نباشن و دست ده نفر دیگه رو هم بگیرن و از زمین بلند کنن.. 
نترس باباجان! تا امثال محسن حججی ها هستن آب تو دل من و شما تکون نمیخوره، فقط این حرفا رو جلو زن و بچه مردم نزن، و از این نسخه ها نپیچ؛ برا مرد خوبیت نداره...
جواب:
حالا شما از کجا اینقدر مطمئن میگی بزرگترین لذت کیه؟
شاید یکی حال نکنه استقلال داشته باشه! بخواد غلام حلقه یه گوش مرفه باشه مثلا :|
واقعان بعضی کامنت رو میخونی کهیر میزنی, اگه ای قشر افراد تحصیلکرده این مملکت باشن که مثه عوام بیسواد پشت کوه نشین نظر میدن, خیلی عجیبه تاحالا   کنفه یکون نشدیم, بابا کلاس چندمی با ای  تفکر  آبکی جناب macho pichd  خدایاشکرت که به اینجا نرسیدم  , برم یه بیابون خودمو پنهان کنم
جواب:
الان تو با این حرف زدنت سواد داری؟ :|
حقیقتا به این نتیجه رسیدم که هرگز، هرگز و هرگز دیگه نذارم مهر انتخابات دیگه شناسنامه م رو لجن مال کنه! 
من همون پارسال هم که همه درگیر جو های انتخاباتی شدن و "وای به حالمون اگه رئیسی بیاد "و فلان و بهمان نشدم. راستش امید خاصی هم نداشتم به روحانی، صرفا انقدر که خوندن تو گوشم خام شدم و رای دادم. 
الان هم خودم رو مسئول شرایط نمیدونم با رایی که دادم! 
چون مطمئنم هرکس دیگه ای هم بود همین اتفاقا میفتاد! این سیستم داره سیر رو به زوالش رو طی میکنه! روحانی و رئیسی و جهانگیری همه کشکن!
جواب:
فقط اونایی که به احمدی نژاد رای دادن مسئول بودن چون! بقیه رای میدن ولی مسئول نیستن!!!
سلام
مشکلات کشور ما بطور کلی به دو بخش تقسیم میشه : 1- مشکل داخلی که ناشی از بی کفایتی و دزدی مسئولین میشه
2- مشکل خارجی که ناشی از عدم تمکین کشورهای ضعیف تر از کشورهای قوی تر میشه 
به نظر من هر رئیس جمهوری که الان سر کار باشه ، چون فساد تو اجژاء جامعه و ... نهادینه شده ، مملکت خوب کار نمیکنه و بالطبع وضع مردم هم خوب نیست . به نظر من رئیس جمهور بالشخصه شاید بتونه 20 درصد مملکتو خوب یا بد بکنه .
من هیچ راه حلی هم برای این مورد یک نمیبینم . یعنی نمیتونیم کاریش بکنیم . باید همین فسادها رو ببینیم و ساکت بمونیم . یعنی تا خود مسئولین نخوان فساد نکنن ، ما هیچ کاری از دستمون بر نمیاد .
اوایل انقلاب و تو دوره جنگ تحمیلی ، مسئولین کمتر فاسد بودن . الان دیگه هر مسئولی به فکر خودشه .
در مورد دوم : ببینید اقایون و خانوم ها ، یک قاعده ی کلی توی دنیا هست و اونم اینه که کشورهای ضعیف باید مطیع کشورهای قدرتمند باشند . و کشورهای قدرتمند برای اینکه قدرت خودشونو گسترش بدن ، با هم در ستیز خاموشند . مثلا چین و آمریکا از لحاظ اقتصادی در جنگ هستند . امریکا  و روسیه بطور غیر مستقیم در سوریه مشغول نبرد نظامی هستند .
کلا حرف قدرت های بزرگ اینه : باید مطیع اوامر ما باشید تا ما کاری به کارتون نداشته باشیم . اگر کشور پولداری هستید ، باید پول هاتونو به ما هم بدید . مثلا همین عربستان . اینقدر هم نیاز به سلاح نداره . ولی خوب طبق این رابطه ، باید به آمریکا پول بده .
پس این شد رابطه ی بین المللی اینجوریه .
حالا این وسط ، کشورها میان برای خودشون تصمیم میگیرن که با این رابطه چیکار کنن .
بعضی کشورها مطیع محض میشن و از خشم آمریکا در امان میمونن .
بعضی ها نصفه نیمه مطیع میشن و در هر حال گاهی ی تشری هم از امریکا میخورن . مثلا همین ترکیه .
بعضی کشورها هم این رابطه رو قبول ندارن و علم مخالفت با امریکا بر میدارن .
حالا تو این کار چقدر موفق میشن ، دیگه بستگی به قدرت خودشون داره .
آمریکا در مواجه با قشر سوم ، در زمان های مختلف ، واکنش های مختلفی داشته : 1- تحریم کوچک 2- تحریم شدید 3- جنگ کوتاه و از بین بردن تاسیسات خاص 4- جنگ شدید و ساقط کردن حکومت های مخالف
حالا ما باید تصمیم بگیریم که میخواهیم با آمریکا مخالفت کنیم یا اطاعت ؟
من نظرم اینه که روحانی از روی قصد و با علم و اگاهی که نمیخواسته کشورمونو بفروشه .
روحانی هم مثل ما ادمیزاد هست . به آمریکا اعتماد کرده . رفته ی قراردادی رو امضاء کرده . اونم موقت . واسه اینکه وضع مردم بهتر بشه . یعنی نیتش این بوده که وضع مردم بهتر بشه و به اصطلاح مردم بعد از تحمل تحریم های شدید ، ی ده پونزده سالی نفسی تازه کنن و ی کم زندگی خوش تری داشته باشن . تا دوباره بعدش برن زیر بار تحریم های شدید .
البته دولت اوباما چون خودش پای برجامو امضاء کرده بود ، گذاشت تا حدی مردم نفسی چاق کنن .
حالا اون رفته و ترامپ اومده . البته بن سلمان با جیب پر از پولشم اومده .
حالا وضع اینه . چه بخواهیم و چه نخواهیم .
نظر من اینه که ما باید دیگه با این وضع کشور عادت کنیم و خودمونو با این شرایط سازگار کنیم . یعنی اگر از سالهای خوش گذشته خاطره ای داریم ، نباید انتظار داشته باشیم الانم همین باشه . مثلا اگر قبلا فلان دارو گیر میومده ، نباید الان انتظار داشته باشیم که گیر بیاد .
ما باید باور کنیم که تا امریکا این حکومت رو ساقط نکنه ، دست از تحت فشار گذاشتن این حکومت بر نمیداره . حالا هر روز یک بهانه ای . ی روز بمب اتمی . ی روز حقوق بشر و ی روز دخالت ایران در منطقه و ....
ما باید قبول کنیم که میسوزیم و کاری هم از دستمون بر نمیاد . اگه قبول کنیم ، دیگه اینقدر تحملش برامون سخت نیست .
ما باید برای تحمل یک زندگی چند ده ساله سخت ، خودمونو آماده کنیم .
در وضع فعلی ما دو راه داریم : 1- بریم بچسبیم به اروپایی ها و دل به اونا خوش کنیم و شاید بتونیم این دو سال و نیم باقی مانده ترامپو ی جوری لنگ لنگان رد کنیم و شاید رئیس جمهور بعدی امریکا ادم بهتری باشه و ی حالی بهمون بده و بذاره ی نفسی چاق کنیم .
2- بریم بچسبیم به غنی سازی و منتظر حمله امریکا به تاسیسات هسته ای مون باشیم و تحریم های شدید تر و شاید اشغال نظامی .
من میگم هر رئیس جمهوری الان سر کار بود ، هیچ کاری نمیتونست بکنه . یعنی دست اونا نیست که وضع ایران بهتر بشه یا بدتر ( شاید 20 درصد دستشون باشه که زیاد توفیری نمیکنه واسمون ) .
اونوقت شماها چرا با هم الکی جنگ میکنید ؟ چرا اوقات خودتونو تلخ میکنید ؟ برید بشینید به زندگی تون برسید .
بالاخره خدا بزرگه . بلکه کمکی بهمون بکنه .
جواب:
من در این مورد که هر رییس جمهوری بود و فلان شما رو ارجاع میدم به جواب کامنت جناب دیوانه

@Roya رویا خانم خواهشا از هرچیزی طرفداری میکنید از سطح سواد و برنامه های روحانی دفاع نکنید... اصن مورد داشتیم رییس جمهور با این حد سطح اطلاعات ک در 5+1 منظور از یک ایرانه با همین سطح سواد رفت پای برجام.... من دیگ حرفی ندارم...
جواب:
:))))))))))
بابا دمت گرم دکتر یونس, حرف دل مارو زدی, همین پذیرش اشتباه کردن,شجاعت و جوانمردی میخواد  داداااا
جواب:
منم خوبم :|
من هم منظورم فقط اصلاح طلبا نیست. ولی واقعا روزنامه ها رو دیدم و انتظار یک عذرخواهی رو داشتم و نه تیترهای احمقانه تر از قبل! از وقاحت و ساده لوحیشون شوکه شدم که ازشون اسم بردم!
موافقم که سیستم بیمار شده و هر فرد سالمی هم که بره بالا با یه بدنه ی مریض که به تملق و چاپلوسی و کار نکردن و توجیه گندکاری عادت کرده و این بروکراسی  پیچیده و دست و پاگیر و احمقانه اداری خیلی اذیت میشه که کار بکنه یا اصلا نمیتونه.. 
یه حدیثه میگه الناس علی دین ملوکهم. مردم مثل مسئولین حکومتشون میشن.. این خودخواهی، قانون گریزی، تنبلی، بی مسئولیتی و بد اخلاقی و ترجیح منفعت شخصی و حزبی بر منافع کلان ملی از مسئولین سر ریز میشه به مردم.. 
مردم میبینن یه زمانی ایثار و از خودگذشتگی ارزش بود، اونا هم میرفتن جبهه و بچه های مثل دسته گلشون رو میدادن جلوی توپ و خمپاره و خم به ابرو نمیاوردن چون پسر رئیس جمهور و وزیر بهداشت وقت هم تو جبهه بود و خانواده هاشون مثل همه ایرانیها جنس کوپنی مصرف میکردن. ولی حالا ارزش شده شوآف و اشرافیگری، دست اندازی به بیت المال؛ برداشتن سهم!!! از سفره انقلاب و اتفاقا دختر همون صفدر حسینی هم رای میاره و میره مجلس!! مردم هم این رو به عنوان ارزش میپذیرن که بهش رای میدن.. 
اگر تو از مقام و موقعیتت سو استفاده نکنی میشی یه آدم بی دست و پا و خنگ! ما پذیرفتیم که مسئولین اینطوری داشته باشیم و باز و باز و باز هم همین مردم بهشون رای میدن.. اصلا اون مدیر کارآمد و کار درست دیده نمیشه! و مقبولیتی هم نداره چون کار هیچ کس اعم از دورو بریها و آشناهاش رو خلاف مقررات راه نمیندازه که کسی دور و برش رو بگیره.. طرد میشه تو این فرهنگ جاری و ساری در کشور..
قوانین و مجازات های ما هم باز دارنده نیست. یعنی قوه قضاییه معلوم نیست دقیقا داره چکار میکنه؟ کدوم مسئولی بابت تصمیم اشتباهش توبیخ یا مجازات شده؟ کی به مردم جواب پس داده؟ کی کارنامه اش رو توضیح داده در جلسه تودیعش؟ اصلا حتی برای همون شورای نگهبان کارنامه ی اجرایی فرد مهمه که تایید صلاحیتش کنه؟ خب چطوری میر حسین و کروبی و همین روحانی دوباره تایید صلاحیت شدن؟ کروبی کی بود و چکارایی کرد؟ موسوی سابقه مدیرتش و دبه کردنش از یاد شورای نگهبان رفته بود؟ نامه امام بعد مخفی شدنش مگه نبود که گفت میدم محاکمه ات کنن؟ اصلا چرا راه دور بریم تا دهه شصت، مگه همین جناب روحانی تو 4 سال از خودش چه کارنامه ای به جا گذاشت که باز تایید صلاحیتش کردن؟ یا همین احمدی نژاد چرا با کاراش هی مدارا میشه؟ یا رئیس بانک مرکزی .. بابا پستای مملکتی داره بین 500 نفر آدم ثابت دست به دست میچرخه. دیگه این اسم بردن از احزاب به نظرم خنده داره.. 
اگر بخوای زخمای روی تن جمهوری اسلامی رو بشمری، اونقدرکه از دوست و مدیر و مسئول حکومت خودش زخم برداشته از غریبه زخم نخورده.. حتی فکر کردن بهش حالم رو بد میکنه.. 
فساد عمیق و نا امیدی مطلق رو قبول ندارم. ما باید فکرمون رو عوض کنیم و تصمیم بگیریم عوض بشیم. از خودمون و خانواده و محیط کار خودمون شروع کنیم.. خوبی و درستکاری هم قابل سرایته.. به قانون و افراد کارآمد احترام بگذاریم، خودمون (تک تک این 80 میلیون نفر) خوب و درست و با مسئولیت باشیم در شغل های خودمون، بدی و بی لیاقتی و ناکارآمدی تا کجا میتونه جولان بده؟ از تجربه های تلخمون درس بگیریم. توجیه نکنیم.
الان ببین حتی بعضیا در این شرایط که همه چی مثل روز روشنه هم نمیخوان اشتباه فردی که بهش رای دادن رو بپذیرن و دارن توجیه میکنن... بدبختی ما اینه! حالا ما انتظار داریم خود اون بابا بیاد و بپذیره؟! عبرت بگیره؟ 
من امیدوارم نسل جدیدی که ما باشیم متخصص تر که هست، قویتر و پاکدست تر و مومن تر از نسل قبل باشه و جمهوری گل محمدی رو نجات بده.. هممون باید مصمم و با اراده بگیم یا علی تا خدا هم کمکمون کنه. آمیییییین
جواب:
بحث عوض شدن ما که بسیار صحیحه، اما خب حرف من الان این نیست!
این سیستم به نظر من دیگه درست بشو نیست! چون توی روی مردمش ایستاده! فقط دنبال حفظ خودشه به هر قیمتی! امروز نه، فردا، فردا نه دو هفته دیگه!!!
نمونه خیلی خیلی خیلی واضح و ساده اش، همه جای دنیا پلیس مایه آرامش مردمه، اینجا مایه اضطرابشون!!! یا گشت ارشاد، یا اصلا همین قانون احمقانه ی حجاب! نظام رو همین چیزا نابود میکنه! همین برای مردم شاخ و شونه کشیدن ها!
نتیجه‌ای که الان من بیشتر می‌بینم، این نیست که من اشتباه کردم به آقای روحانی رای دادم. اینه که من غلط کردم رای دادم اصلاً. من باید کل این سیستمو تحریم می‌کردم. من باید فرار مغزها می‌شدم. من فکر می‌کردم بالاخره رئیس جمهور یه قدرتی داره، نگو اونم هیچ کاری نمی‌تونه بکنه طفل معصوم.
بابا قربونت برم، تا همین پارسال که تمام بلایای مملکت تقصیر دولت قبل بود. بارون نمی‌اومد، هندونه‌ی شب یلدا سفید می‌شد، همسایه درو محکم می‌بست تقصیر دولت قبل بود. 
بالاخره رئیس جمهور گلِ قالیه یا مسئول گشایش و بستنِ تمامِ درها؟ چرا تکلیف آدم ره معلوم نمی‌کنید؟
آقای روحانی مگه تازه کاره؟ مگه نمی‌دونسته چه قدرتایی قراره در قالب ریاست جمهوری داشته باشه؟ خب اگه می‌دونسته همه چی زیر دست یکی دیگه است و ایشون تنها کاری که ازش برمیاد هشتگ‌زدن و لبخندِ من یه چیزایی می‌دونم که شما نمی‌دونید زدنه، برای چی اون همه قول و قرار داشت با ما؟ دل بی‌قرار داشت با ما؟

+ نه اینکه بگم دولتِ قبل و قبل‌تر و قبل‌ترتر گلستان بودن و یا اگه آقای رئیسی یا هرکدومِ دیگه می‌اومد بوستان می‌شدیم. ولی خب الان که اونا نیستن. الان شخصی سر کاره، که درسته من بهش رای ندادم، اما به هرحال الان اون مسئوله، و اونه که باید این مسائل رو بپذیره به جای این برخوردای ننر. کسی که از لحظه‌ی انتخابش با احترام درباره‌اش صحبت کردم و آرزو کردم بتونه مملکت رو به نقطه‌ی خوبی برسونه. حتی اگه بعدش قرار باشه بیان و بهم بگن هاه! دیدی ما درست می‌گفتیم و اگه اون یکی می‌اومد تو خیابونا دیوار می‌کشید؟
جواب:
خدا کنه همه چی تموم شه کلا، که از دفعه بعد اگر هم قرار بود رای بدیم، یه امیدی به زندگی داشته باشیم!!! یه چیز جدید باشه مثلا!
دست انداختن چیه تو این حال و اوضاع :) 
کامنت اول که کاملا طنز بود در جواب بند آخر متنت .کامنت دوم هم که فکر میکردم جدی سوالمو پرسیدم. منظورم این بود که یه زمانی اگر مطلبی در نقد برجام مینوشتی این کلمه رو بهت نسبت میدادن!  

واقعا منتظر حکومت جدیدی؟؟
یعنی مردم اینقدر همت دارند حکومت عوض کنند اما همت ندارند مدل ژاپنی باشن و اوضاع رو خودشون عوض کنند؟!  
جواب:
همت ندارن، آدم گرسنه دین و ایمون نداره!!!
پست رو خوندم و نظری ندلدم چون نظری نداشتم، اما الان دوباره پستو کامنت ها رو خوندم و نظر دارم!
اینکه من(فقط خودم رو میگم) هیچ وقت عالم سیاسی نبودم،علم سیاسی نداشتم،مطالعه سیاسی هم همینطور،اگر ۸ ماه پیش رفتم پای صندوق و هر اسمی انداختم اون تو،یه تقلید بوده٬مثلا من هولدن رو بعنوان یک آگاه سیاسی قبول داشتم،نظرات و تحلیلشو خوندم و نتیجه گرفتم خب احتمالا این کاندید بهتر کار میکنه،با پیش فرض آگاهی نداشتن سیاسیم!
اما اینکه امروز با این رئیس جمهور وضعیت اینه و اگر هر کدوم از کاندیدای دیگه هم بودن تضمینی برای بهتر و بدتر نبودن ماجرا نیست برمیگرده به ایران بودن و خاورمیانه بودنمون،به اینکه به قول دوستی وقتی تو خاورمیانه چشم به دنیا باز میکنی یعنی تا ابد تا آخر عمر،در موقعیت حساس کنونی هستی...
نمیشه کتمان کرد این آدم تو این۸ ماه نشون داد لایق این سمت نبود،هرچند من با همون اطلاع خیلی خیلی کم سیاسیم هنوز هم حس میکنم قدرت این شخص برای تبدیل کردن وضعیت بد به خلییی بدتر کنونی(!) کمه،یعنی یه تن این وضعیت اینقدر بد نمیشد.عوامل و اشخاص و قدرت های‌زیادی دست به دست هم دادن که ما الان اینطوری کشتی به گل نشسته باشیم، و بیچاره مردم...
جواب:
من نگفتم ایشون اصلا تکی این کار رو کرد یا با مشارکت بقیه، بحث اینه با ایشون قرار بود هیچکدوم اینا نشه!!! ایشون روی این رای آورد که با من اینا نمیشه! الان اینکه ملت برگردن بگن "با همه همین بود" از فحش ناموسی بدتره!!!
:)))))
رییسی همون کسی بود که حتی ظرفیت پتروشیمی و نفت و گاز  کشور رو نمیدونست . بهش میگفتن چه برنامه ای داری؟ میگفت بله هر دولتی باید یه برنامه ای داشته باشه به نفع مردمش :/ خب چه برنامه ای؟ به هر حال برنامه ای داریم :)))
آدمی که به خودش اجازه میده با این حد از اطلاعات سیاسی خودشو نامزد ریاست جمهوری اعلام کنه به نظر من نه تنها مفت هم نمی ارزه ، بلکه فقط مردم یک کشور رو به استهزا گرفته ! ننه من غریبم بازی اونی درمیاره که چون از روحانی بدش میاد حالا اعلم رییسی رو میده بالا و میگه رییسی اگر بود چه بود و چه نبود و تو هشت ماه اینقدر گند نمیزد :))))) رییسی مگه کی بود که اینقدر سنگشو میزنید به سینه جناب؟؟! چه کارنامه ی درخشانی داشت یا چه ویژگی ای حتی؟! :))))
به هرحال شما هر چقدر که میتونید تهمت میزنید - که روحانی و طرفدارانش دروغگو هشتن اگر دم از آزادی میزنن - توهین کنید - که شمایی که طرفدار روحانی هستید درک ندارید - و بعدش هم بگید نگفتم و متهم کنید بقیه رو و صداقت و درک بالاتونو شو آف کنید . به هر حال با ضجه زدن شما و امثال شما هیچ چیزی حل نشده ، هیچ وقت و نخواهد شد و بارون هم نخواهد بارید :))) 
جواب:
نمیدونم رییسی، قالیباف، میرسلیم و یا هاشمی طبا چه عملکردی ممکن بود داشته باشن (جهانگیری پوششی ابوالبهانه کاندید حساب نمیشه). اما الان دارم عملکرد روحانی توی هشت ماه رو میبینم! ضمن عرض اینکه با هشتاد تا :)))))))))) هم درد و رنج و خشم و عصبانیت شما پنهان نمیشه یک بار دیگه اعلام میکنم متن درون عکس رو یک اصلاح طلب رادیکال به عنوان پیش بینی سال 1399 برای آقای رییسی نوشته بود یعنی نهایت فاجعه ی ذهنش رو رییس جمهور منتخبش هشت ماهه فول آپشن انجام داد!
همین متنه رو هی بخونید و توی دلتون بگید "چی فکر میکردیم چی شد" و بعد جای اون داغ توی دلتون اینجا دو نقطه خیلی پرانتز بذارید! شاید آرومتون کرد!
به هر حال بحث با شما برای من تمومه! خدانگهدار
 • محمدرضا عاشوری
 • سلام و عرض ادب. من پاراگراف های بسیاری نوشتم ولی پاک کردم. به مردم بگو کتاب و خبر بیشتر بخونن :)))
  جواب:
  مردم! کتاب و خبر بیشتر بخونین!!!
  واقعا واقعا متأسفم, که فراموش میکنیم حرفها ی روحانی رو که به دشمن گرا میداد و خطاب به مردم میگفت, مردم ایران آب خوردنمون هم به برجام ربط داره, خوب دیگه دشمن توی دهن یه الدنگی مثه روحانی نگاه میکنه, هی فرت و فرت تحریم میکنه, هسته ای که بر باد رفت, دانشمندامون هم کشته شدن, چهار سال و نه ماه هم خسارت دادیم بابات رفت و آمد آقایون, الان هم به شدت نیازمند دانش هسته ای هستیم, اله تبارک الله تا ۱۴۰۰ هشتاد درصد اختیارات اجرایی هم دست خود ملعونشه...
  جواب:
  یعنی چون روحانی حرف زد این شد؟ :|
  جان عزیزاتون درست تحلیل کنید :|
  الان تیتیر روزنامه های اصلاحطلب و تحلیلهای دولتی ها رو دیدم، واقعا ترسناکه. میگن: برجام بدون مزاحم!!! برجام براشون مثل گوساله ی سامری شده، میپرستنش!! نمیتونن شکست و اشتباهات و خیانتشون رو بپذیرن. چون اگر بپذیرن اشتباه کردن باید تغییر رویه بدن یا جبران کنن که با روح وطن فروشیشون و حماقتشون در تضاده! 
  مجلس هم اگر خانه ملت بود باید طرح عدم کفایت سیاسی رئیس جمهور رو میذاشت در دستور کارش! البته این کار مجلسی هست که عصاره فضائل ملته و نه جایی که یه وزیر بی کفایت سه بار بعد از استیضاح با رای بیشتر بر میگرده وزارتخونه! 
  خدا جمهوری اسلامی (به قول سلمان هراتی عزیز: جمهوری گل محمدی) رو از شر این مسئولین نادان، و دشمن دانا حفظ کنه. 
  چه کند گل سرخ در روزگار اینهمه خواری؟!!
  جواب:
  جمهوری اسلامی رو خودش باید حفظ کنه!
  خودت رو گول میزنی اگر فکر کنی صدر تا ذیل این سیستم سالمه و مونده این وسط اصلاح طلبها به راه راست هدایت بشن!
  راست، چپ، حزب اللهی، بسیجی، همه علناً لشکرکشی کردن رو در روی مردم! پلیس رو در روی مردم، قوه قضاییه علیه مردم! قوانین تخیلی و من در آوردی.
  موضع الان من نسبت به برجام که خیلی معلومه، اما اینجوری ها هم نیست که فکر کنی الان فقط یه قسمت قضیه لنگ میزنه! سیستم به نظر من یک سیستم عمیقا فاسده!
  چقدر حرف برای گفتن هست.
  ولی خاموشی بهتر! فقط اینکه 5 سال تمام برچسب زد و گند زد به مملکت و نقد داد و نسیه هم گرفت (گرفت؟؟؟)
  جواب این همه هزینه برای مملکتو کی باید بده؟
  جواب:
  آقای هزینه باید جواب بده؟ :|
  حالا من به روحانی رای دادم ولی اینو کی نوشته بوده ناموسا؟ 
  :)))))))))))))))))))
  ای بابا! ای بابا! 
  جواب:
  :))))))
  واسه حل مشکلات چشم به خارج از مرزها ندوختن و کمر همت خودمون رو بستن..
  جواب:
  این مدل ژاپنی ای که شما میگی خیلی خوبه ولی من نمیبینم در مردم ما که این باشن!!!
  هولدن من واقعا قصد شوخی نداشتم تو پست قبل ولی باور کن هنوز آدمایی هستن که میگن کاسب تحریم، کاسب تحریم چیه واقعا ؟! هست اصلا ؟؟ 
  راستی یکبار تو صندلی داغ گفتی کار این مملکت تمومه. وقت نشد ازت سوال کنم. چرا اینطور فکر میکنی؟؟  اگر کارش تموم پس منو تو باس چکار کنیم؟!  ببینیم فقط؟!  
  جواب:
  من نمیفهمم دست میندازی یا واقعی سوال میکنی بنابراین اون قسمت اول رو جواب نمیدم!
  قسمت دوم هم هیچی دیگه، صبر میکنیم ببینیم حکومت جدیده چند چنده!!!
  چه خبره؟! یه خورده خودت رو کنترل کن!!! ببین طرف با چه لحنی بهت کامنت داده و حرفش چیه و اصن کیه و ...
  قصد دعوا نداشتم و بحث. حوصله ش رو هم ندارم و ادامه نمی دم. فقط باز هم می پرسم با رئیسی قرار بود چه اتفاقی بیفته؟
  جواب:
  حرف داریم میزنیم دیگه :|
  منم گفتم فرار رو به جلو نداریم. ببین چی میگفتی و چی شد!
  فقط یه کلمه:/
  اونم :
  -هعی...:/
  جواب:
  هعععععیییییی
  درد بیشتر و بدتر، درس نگرفتن مردم از این وضعیته. اگه فقط یه ذره امید داشتم که با چنین هزینه‌ی سنگینی که پرداختیم این ملت به خودشون میان و باقی راه رو درست میرن شاید خیلی ناراحت نمیشدم. اما چه کنم که واقعا امیدی ندارم..
  خیلی نگرانم. خدا عاقبت این کشور و مردمش رو ختم به خیر کنه.
  جواب:
  حالا راه درست چی هست؟
  شما میتونید نظری داشته باشید ولی محق نیستید منو مقصر بدونید برای اعتقادم . همون طور که من شما رو مقصر نمیدونم برای خیلی از تندروی های اشخاص مورد حمایتتون . چون من کاره ای نبودم و نیستم و همون اندازه ای که شما بهت سخت میگذره ، به منم میگذره . نظر من این بوده و شما محق نیستید بهش توهین کنید و منو با هر کسی که - به هر دلیلی - به شما گفته متحجر و عقب افتاده یکی کنید و "همتون همتون "راه بندازید. من اعتماد کردم و جواب اعتمادمو نگرفتم . و فکر میکنم لیاقتم خیلی بیشتر از اینه که امثال شما، این طور بهش نگاه کنه  :)))
  جواب:
  ناز بشین خانم! توهین چیه؟ چه توهینی من کردم؟
  منم فکر میکنم لیاقتم بیشتر از اینه با کسی که اول خودش همه رو دسته بندی کرده، بعد میگه چرا دسته بندی میکنی حرف بزنم!
  ما داریم چوب نتیجه اعتماد مهمل شما رو میخوریم، شما ۸ سال احمدی نژادی ها رو زدید، پارسال پدر همه مخالفها رو درآوردید، اون موقع از این "به من ربطی نداره"ها چرا تو قاموس رفتاری تون نبود؟
  من دعوتتون نکردم کامنت دونی، خودتون تشریف آوردید، جایی حرف بزنید که لیاقتتون رو دارن و شما لیاقتشون رو دارید، یا اگه اینجا حرف میزنید ننه من غریبم در نیارید.
  ممنون و خدانگهدار
 • مهدی صالح پور
 • خدا همه‌مون رو به راه راست هدایت کنه
  جواب:
  ایشالا
  اصلا گوربابای روحانی و رییسی موضوع اصلی الان جنگه ترامپ دندون تیز کرده برای ایران سخنرانیش که دیدی دیکتاتوری 40 ساله در ایران و قربون صدقه مردم با تمدن ایران هیچ رییس جمهوری الکی قربون صدقه مردم ملت دیگه نمیره تا یک سال دیگه جنگ بشه دقیقا چه خاکی تو سرمون بریزیم
  جواب:
  :|
  ولی انتخابات فرمایشیه و اگه روحانی رییس جمهور نمیشد خیلی از چپیا دوباره می ریختن بیرون :/ 

  + ولی جدن بیا قبول کنیم رییسی "سوادِ مملکت داری " نداشت . حتی برنامه ی مشخصی نداشت و منی که نمی خواستم به روحانی رای بدم وقتی دیدم کسی اینقدر پرته ... بین بد و بدتر به روحانی رای دادم . و جدن تر بیا قبول کنیم الان این که - آی شماهایی که به روحانی رای دادین یادتونه چی میگفتین - دردی از چیزی دوا نمی کنه :)))) رای دادیم چون تصمیم درستی بود با منطق خودمون تو اون زمان . روحانی معتدل تر و منطقی تر بود تا رییسی و هست واقعا :) و اگر برجام اینطور شده تقصیر منی که به روحانی رای دادم نیست . من صرفا  اعتماد کردم و جواب اعتمادمو نگرفتم . و به طور قطع مطمئنم بین نامزدهای ریاست جمهوری هیچ کس از روحانی بهتر نبود و هیچ کس نمی تونست این شرایطو بهتر پیش ببره . سیاست این مملکت از بنیان خرابه و به نظر من رییسی خراب ترش هم میکرد. به هرحال میدونم هرگز نخواهم رسید به اون خوش بختی ای که من میخوام توی کشورم داشته باشم و رویاشو دارم ، حالا هر کسی رییس جمهور بشه :)
  جواب:
  این قطعیت شما در تقسیم بندی سواد و بی سواد مملکت داری رو من توی انتخاب لباس اول صبحم ندارم!
  دوران بین بد و بدتر گذشت خانوم،اون اردیبهشت ۹۶ بود! بین بد و بدتر حسن فریدون بدترینه، فاجعه است!!! به هر حال جواب "اگه به روحانی رای ندید فلان میشه"ای که شما و همفکرانتون پارسال راه انداختید به صورت کاملاً منطقی میشه "آی شمایی که به روحانی رای دادین"...
  روحانی معتدل و منطقی مثل زمین صافه یا خورشید به دور زمین میگرده توهمه :))
  من باب روحانی از همه بهتره همون طور که ابوالفضل رو ارجاع دادم به متن تصویر، شما رو هم ارجاع میدم! ته نهایت وضعیت بد مملکت که یک اصلاح طلب برای سال ۱۳۹۹ (۲۵ماه بعد) در ذهنش ترسیم میکرد رو روحانی تنها و تنها در ۸ ماه مو به مو اجرا کرد!!! من اصلاً لازم نیست حزفی بزنم، خود متن (از زبان یک اصلاح طلب رادیکال) گویاست که بین بد و بدتر کی بده، کی بدتر!!!!
  یه بار هم جواب کامنت ابوالفضل رو بخون، اینا رو به همتون میشه گفت!!!
  چه ناراحت کننده و تاسف برانگیز
  جواب:
  شد دیگه!
  من به شخصه هیچ تعلق خاطری به روحانی ندارم و نداشتم حتی موقعی که بهش رای دادم. ولی به نظرم این پست رو تحریم کننده های انتخابات می تونند بگذارن نه کسی که به رئیسی رای داده! برای همین پرسیدم مگه با رئیسی چطور می شد به نظرت؟
   چون گفتی جواب بدم از نظر شخصی نیمچه امیدی داشتم با روحانی این اتفاقات نیفته ولی با بودن رئیسی نمی دونم الان چه وضعیتی داشتیم. شاید خیلی زودترها همه ی این اتفاقات می افتاد و الان کشور درگیر جنگ بود و... هرچند الان نظرم این شده فقط روحانی عقب انداخت همه چی رو و درگیر جنگ هم می شیم چند وقت دیگه. به لطف همه کاره های نظام. روحانی از همون نیمچه اختیاراتش هم بد عقب کشید...
  جواب:
  تو به روحانی تعلق خاطر نداری اما من با رییسی یا علم الهدی حتی!!! این ریلیشن هستم! این چه حرفیه اصلا؟ من عاشق چشم و ابروی کسی نیستم. این پیش از بحث! دوم اینکه یکی از وعده های -عمیقا دروغ- که روحانی -ایضا طرفدارانش- سر دادن و نیم مثقال بهش اعتقاد ندارن افه ی پوچ آزادی بیانه، الان توی آزادی خواه جدی جدی داری خط کش میذاری که کی حق حرف زدن داره و کی نه؟ توی این مملکت دونه دونه آدمهایی که ۱۲ماه پیش از این تاریخ تو چشماشون نگاه کردین، بهشون تهمت تندروی و جنگ طلب بودن زدین، تک تک آدمهایی که بهشون گفتید "پیروزی ما پیروزی همه است فقط مژده اش رو همه همزمان درک نمیکنن"، همه آدمهایی که سعی کردید به خاطر اختلاف نظر تحقیر کنید و عقب مونده جلوه شون بدید الان ۳۰۰۰۰۰۰۰٪ محق هستن همه این حرفا رو به روتون بیارن!!! دمکراسی الکیتون اینقدر هم جا نداره!!!
  رفیق الان زمان انتخابات نیست، کلا هم کارت فرار رو به جلو و نسبت دادن همه چیز به همه کس غیر از دولت رو هم خیلی وقته بازی کردین و سوزوندین! این اختیارات ناقص هم بحث دیروز امروز نیست بحث ۴۰ ساله!!!!
  دیگه ته پیش بینی های بدبینانه اصلاحات چی ها برای سال ۱۳۹۹ (۲۵ ماه دیگه) اینی بود که روحانی توی ۸ماه دونه دونه چکمارک کرد!!! چرا با خودتون روبرو نمیشید؟ اون چیزی که مردم رو برای ۱۴۰۰ ازش میترسوندید ۱۳۹۷ به دست پرزیدنت بنفش به دست اومد! من یک بار زمان انتخابات گفتم برجام روح زمانه بود و با هر دولت فرضی ای قابل دسترسی، خود شما و شونصد نفر گفتن عمرا، حالا تو روی هوا میگی اگه رییسی بود زودتر همه اینا میشد؟ من دی ماه نوشتم رییسی همه تلاشش هم میکرد مملکت رو نابود کنه با این سرعت نمیتونست!!! فقط توی هشت ماه لعنتی!!! فقط!!! بعد میگی با رییسی بدتر میشد؟ تهش همین بود اونم به گفته خودتون برای ۱۴۰۰ نه ۱۳۹۷ و تازه آپشن نبودن جهانگیری و کم شدن یه عالمه غر غر و ننه من غریبم بازی هم وجود داشت!!!
  ابوالفضل خودتو به اون راه نزن، همه ی شما پارسال یه آرمانشهر برای آینده ایران با روحانی ترسیم می‌کردید و یک بیابون برهوت بدون اون، حالا با اون توی هشت ماه به این بیابون رسیدیم!!! همین حرفای "یه نیمچه امیدی داشتم" رو که تقریباً همتون میگین امروز، پارسال این موقع میگفتین تا ببینین انتخاباتی که با ترسوندن مردم گرفتینش با این حرفا چه نتیجه ای داشت. دو تا حالت بیشتر نداره، یا امروز دروغ میگید، یا پارسال این موقع دروغ میگفتید! اون اوتوپیای گل و بلبل پارسال کو؟ و اگه اون اعتقادتون بود امروز چرا حرفات اینه؟ و همین حرفا یعنی چقدر این بازیو بد باختین!!!
  الان روحانی رییس حمهوره، رییس جمهوری که قراربود باهاش دلار تا ۱۴۰۰ نشه ۶تومن (دلار ۱۰تومنی توی راهه) قرار بود سایه جنگ نباشه (هه!!!) قرار بود برجام بمونه، جناب پرزیدنت در مناظره سوم فرمودن "دولت دومم تمام تحریم های ایران رو برمیداره" هشت ماه بعد از دولتش همون تحریم‌هایی هم که اسمی برداشته شده بود برگشت!!! حسن روحانی رییس جمهوره و همه رای دهنده ها بهش که پارسال به همه غیر از خودشون تاختن الان باید فقط جواب بدن!!! شما مردم رو از رییسی ترسوندین با توصیفاتی که همه اش حسن روحانی بود!!! این متن بالا رو بارها بخون و با خودت روراست باش! این نهایت چیزی بود که مردم رو ازش برای ۱۴۰۰ میترسوندین و پرزیدنتتون ۸ ماهه به همه اهداف متن رسید!!!
  در مورد اختیارات نیمچه هم محمود احمدی نژاد هم همینا رو داشت،رییسی هم همینا رو قرار بود داشته باشه! اگه اصل کاری یکی دیگه است، با رییسی و روحانی یکی دیگه است!!! اگه هم نیست چرا الان میگی کس دیگه است؟ شما احمدی نژاد رو مسبب بدبختی مملکت میدونید با پست ریاست جمهوری، به روحانی میرسه مترسک میشن؟؟؟؟
  مثل جریانی که بهش رای میدید عادت کردید بی مسئولیت باشید و انگشتتون رو بگیرید سمت بقیه!!!
  خرج زیادی بود تا مردم از توهم متن بالا بیان بیرون. خرج خیلی زیاد که هشتاد میلیون دارن باهم میدن و نه بیست و سه میلیون. و این یعنی دموکراسی.
  حالا که این خرجو دادیم، حداقل از توهم بیا بیرون جان مادرت ؛ ای آریایی آزاد روشنفکر غیر وابسته ی همه چیزدان
  جواب:
  ایشالا که به خیر بگذره!!!
  به نظرم تنها خوبی که داشت این بود که دیگه اون تیکه ی آخرش که مردم به هر سختی بود پیامشون رو به روحانی میرسونن :| محقق نمیشه . دیگه مردم گذشتن از این داستانا و بازیای این سیستم . فردای روزگار دوباره یکی بیاد پرچمشو هوا کنه که آقا من درمون دردتونم کسی باورش نمیکنه . 
  جواب:
  بگی نگی :|
  به شدت دوست دارم هرچی میگی رو با بارسلونا ربط بدم  و حال یک بارسایی و بگیرم همونطور که تو ال کلاسیکو حالتونو گرفتیم با اون داور تون..  
  ولی وجدانا هولدن چی بهت میرسه؟!  نه بگو چی بهت میرسه ؟! کاسب تحریم که میگن تویی؟ ! از اولشم میدونستم دستت با حسن تو یه کاسه ست.. .وابسته ی هوبی خور! 
  جواب:
  و حتی :| :| :|
  باز خداروشکر آمریکای مزاحم رفت!
  :/
  جواب:
  :|
  میخوام برم کووووه (کوه های سوییس)
  شکار آهوووو (نظیر موگرینی، کری و غیره)
  ماله ی من کو؟
  ماله ی من کو؟
  جواب:
  دیگه کار از ماله اینا گذشته خدایی :|
  قصد طرفداری ندارم به هیچ وجه
  به روحانی رای دادم .پشیمون نیستم که چرا به رییسی رای ندادم..از رای دادن هم کلا پشیمون نیستم
  از شرایط هم گله ای نمیکنم...به هر حال در همه ی دوره های تاریخی و برای هر مردمی سختی هایی بوده حالا یا شدیدتر یا کمتر
  ولی نگرانم...اول برای شیعه که محوریت اصلیش ما هستیم و بعدش برای ایران...ترس تجزیه ی وطنم رو دارم
  و حس بدی دارم که هیچ کاری نمیتونم انجام بدم
  حس بدی دارم که چرا انقلاب به این جا باید برسه که انتخاب من محدود باشه به رییسی و روحانی
  هر روز شاهد پوچی نسل جدید هستم...همشون نه ولی اکثریتشون...تقصیر خودشون هم نبوده و بسترها مشکل داشته
  با تمام این حرف ها بازم امید دارم.در بدترین شرایط این مملکت همیشه کسی بوده که اومده و اوضاع رو سامون داده... و مطمینم هنوزم هستن افرادی هرچند گمنام ان
  جواب:
  چی بگم والا...
  من هنوز بیست سالم هست امشب واقعا دلم گرفته دهه سوم زندگی من چه شکلی میشه من چجوری باید در اینده خرج خودم در بیارم ما هم مثل شما دهه شصتی ها جزغاله میشیم اگه خدای نکرده یکی از عزیزانم مریض بشه من چجوری میتونم برای دارو بهش کمک کنم با این وضعیت داروها واقعا روز به روز این وحشت ها داره بیشتر میشه پایان این شب های سیه داره سیاه تر میشه 
  جواب:
  به هر حال که میمیریم!
  من هنوز بیست سالم هست امشب واقعا دلم گرفته دهه سوم زندگی من چه شکلی میشه من چجوری باید در اینده خرج خودم در بیارم ما هم مثل شما دهه شصتی ها جزغاله میشیم اگه خدای نکرده یکی از عزیزانم مریض بشه من چجوری میتونم برای دارو بهش کمک کنم با این وضعیت داروها واقعا روز به روز این وحشت ها داره بیشتر میشه پایان این شب های سیه داره سیاه تر میشه 
  جواب:
  هممون به زودی میمیریم!!!
  کدخداهای آویزون تو برجام من نیان
  مرسی اح‎:D
  جواب:
  :دی
 • چارلی ‎‌‌‌
 • تازه از این داستانا یه ورژنش بود توش ظریف رو هم دستگیر کرده بودن :| :|

  و انصافا اگر تو ایران محدودیت فنی فیلمسازی نداشتیم، با این فیلمنامه میشد یه فیلم در حد و اندازه فیلم 2012 ساخت حتی D:

  @ف.ن
  هری پاتر به این خوبی بود که! من از بچگی آرزو داشتم زندگیم هری پاتری بشه :)))
  جواب:
  من عاشق اون ورژنه بودم که ظریف داشت محاکمه میشد :)))
  آره والا... خدارو شکر که روحانی موند و خطر از بیخ گوشمون گذشت ^_^
  جواب:
  واقعا به خیر گذشت!!!
 • صـــا لــحـــه
 • امیدوارم مردم به این نتیجه برسن که به حسن روحانی حقوق سال های آینده و پول بخور بخورهاش رو بدن... فقط استعفا بده بره!!!!
  جواب:
  :|
  :))
  خب به نظر تو چه شکلی می شد؟ اون رو بنویس. 
  جواب:
  نه دیگه این فرار رو به جلوئه! اصلا همین همین میشد! اونم تا سال 1399!!! الان توی سال 1397 هستیم و کسی که بهش رای دادیم تا هیچکدوم این اتفاقها نیفته توی فقط 9 ماه، دونه دونه همه رو شخصاً تیک زد! اینجا دیگه باید من سوال کنم! اصلا مهم نیست رییسی نیست همه اینا میشد! میشد دیگه؟ باشه! تهش همین بود که نوشتید! وعده مگه این نبود این نشه؟ اینجا شما سوال نمیکنی، اینجا موقع جواب دادنه!
  قشنگ زندگیمون دست این آدمها، شده هری پاتری و فانتزی. :))
  جواب:
  :))