Inside Monster

Will Come Again
پیام های کوتاه
بایگانی هیولا
نوشته های اخیر
نویسندگان

با سلام خدمت برادر ارزشی، مومن، متعهد، انقلابی و جهادگر جناب آقای حاج دونالد ترامپ!

غرض از مزاحمت اینکه شما را به هیکل موزون و دل آب بینداز!!! همسرتان ملانیا خانُم قسم میدهیم که از این برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) خارج نشوید! حالا البته نه اینکه فکر کنید این برجام خیلی هم برای ما خوب بوده باشد ها! خیر نبوده است! به همین موی نوک بلالی شما قسم امروز ما از دیروزمان ده دوازده برابر بدتر نباشد بهتر نیست ولی خب، شما که نمیدانید! ما اینجا کلی بدبختی داریم! الان مثلا همین خود من، من را میبینید؟ من در آستانه ی سال نو تعمیر لپتاپ و تهیه هارد جدید را به بعد از عید موکول کردم، و نوسانات دلار باعث شد ایده ی اقتصادیم نابوده شده، هزینه هایم 50% بیشتر شود! خواهر بنده در حال تهیه جیهزیه است و الان مانده که با این وضع بازار چه کند! البته شما ممکن است فکر کنید موضوع برای من شخصی است که اگر اینگونه فکر کنید عقل کم خود را به رخ نماییده اید! نخیر مستر پرزیدنت! در این مملکت پسته ی دامغان هم با نوسانات دلار گران میشود چه برسد به چیزهایی که واقعا از خارجه به درون مملکت می آوریم! شما که نمیدانید این موضوعات چقدر برای ما مردُم بدبخت نگران کننده است! بیایید یک این بار را خوبی کرده سه ماه دیگر به ما فرصت دهید تا لپتاپمان نسوخته، خواهرمان بی جهیز نمانده و مردم دیگر مشکل دار نشده اند! آدم باشید تا بتوانیم با همین دلار 6هزار تومانی موضوع را حل و فصل کنیم! باور بفرمایید در این برهه زمانی خاص طاقت دلار 8هزار تومانی را نداریم!

با تشکر، جمعی از مولفین!!!

 • ۹۷/۰۲/۰۹ ، ۲۳:۰۳
 • هولدن کالفیلد

آراء الحکما: جلد  (۲۸)

:)
جواب:
:( :|
شما بحران دلارو رد بکنین دو سه تا سفر اینطوری دیگه ام میشناسما‎(:‎
تور اروپا و ترکیه و لبنان آموزشی😎
ولی تا ۱۴اردیبهشت باید دیگه ثبت نام بکنین جای ما هم خالی
جواب:
بجران دلار رو باید همه با هم رد کنیم!
موی نوک بلالی
خدا خیرت بده هولدن خیلی خندیدم، عالی بود این تیکه، واقعا همون رنگه
جواب:
نه تنها رنگش، حالتشم همونه :|
سفر آموزشی فرهنگی‎(:‎

جواب:
منم میام!
البته شما خودتم نمیری ولی خب!!!
ممنون بابت وقتی که صرف کردید و توضیحاتی که دادید. 
حق با شماست؛ عذر می خوام اگر لحن کامنتم باعث ناراحتی شده و توهین حتی.
راستش به کامنت هام این مدلی نگاه نکرده بودم! باید بیشتر رو لحنم و کلماتی که موقع جمله بندی استفاده می کنم و برداشتم از متن دقت کنم. 
هیچ وقت کسی بهم گوشزد نکرده بود این مشکلم رو شاید می ترسیدن ناراحت بشم:/
جواب:
به من توهین نکردید، من واقعا از این جو ها نمیدم که وای خدایا چه توهینی و اینها!
گرچه رسما اعلام میکنم کف کردم از اینکه یه نفر بالاخره قبول کرد حرفی که در این مورد میزنم رو :|
حقیقت اینه که برام قابل درک نبود این همه عصبانیتی که پس جواب دادنتون به کامنتم نهفته است! برای کم کردن و حذف تنش ترجیح دادم از آپشن چیپ و سخیف بیان استفاده کنم و اونم حذف کامنت توی مهلت نیم ساعته بود.
درسته دختر هستم و اغلب دخترها دل نازک هستند ولی کی گفت بهم برخورده؟ کم پیش میاد کامنت بذارم و خب کسانی هم که میان وبم بسیار معدود هستن و اغلب از وبلاگ نویس های قدیمی که همه شون واقعاً گل هستند و از مصاحبت باهاشون لذت می برم. دوازده سال وبلاگ نوشتن بهم یاد داده اگر تونستم آرامش رو برقرار کنم، به بحث ادامه بدم وگرنه میدون رو خالی کنم که حداقل اعصاب خودم بهم نریزه! 
بحث برانگیز بودن یه وبلاگ دلیل نمی شه که نویسنده اش با عصبانیت جواب بده به کامنت هایی که ملت برای مطالبش میذارن! اگر قرار بود کسی کامنت نذاره یا فقط چیزهایی رو کامنت کنه که دوست دارید و وفق نظرتون هست، وبتون به قول خودتون تبدیل نمی شد به بحث برانگیز! حداقل روی ترکیبی که خودتون به کار بردید فکر کنید.
جواب:
۱- حدوداً پنج سال و چهار ماه، البته دقیقا پنج سال و چهار ماه هست که اینجا لحن جواب کامنت تابعی از لحن کامنته! حالا شما طی یک حرکت چیپ تینیجری سخیف متن کامنت قبل رو پاک کردی وگرنه معلوم بود چه کسی عصبانیت، کنایه زدن، نسبت بیجا زدن و غیره رو شروع کرد! من عصبانیتی البته در جواب هیچکدوم از کامنتهام نمیبینم، حرف زدید اندازه اش جواب دادم، بدون عصبانیت، صرفاً صراحتا و بدون تعارف تیکه پاره کردن.
۲- من تا به حال یه دویست باری اینجا توضیح دادم نه عصبانی هستم نه میخوام باشم. توضیح دادم خودم چندین خط قرمز اخلاقی در بحث دارم که به شدت رعایتش میکنم. گفتم اگر بدونم یا بفهمم که اشتباه کردم میپذیرم بدون کوچکترین بحثی و‌ مثال واضحش اطلاعیه دورهمی هست که مبلغی رو اشتباه نوشتم و بدون ادا اطوار تصحیح کردم و عذر خواستم. بنابراین یا با رعایت آرامش و بدون کنایه سعی کنید به من توضیح بدید به‌نظر شما چرا اشتباه کردم یا از این طلبکاری دست بردارید، شما یک نفر با یک نظری من هم همینطور، برداشت شما آیه قرآن نیست، اینکه دو تا سه تا کامنته با شدت لحن به من میگی عصبانی، من رو عصبانی نشون نمیده، تفسیر غفط شما رو نشون میده! من حرف بدی نزدم مشکل از ظرفیت شما و امثال شماست، من هر عیبی هم که دارم حرفامو میگم وحرفای مخاطبمم میشنوم، شما دوست داری همه چی بگی، هیچی نشنوی و ایضا هر حرف ساده ای رو اگزجره کرده فریاد "وا اخلاقا" سر میدی!
۳- ایرانی ها مردمان بحث و تبادل نظر نیستن، عموما نیستن، بلکه دوست دارن تعریف و تمجید بشنون و تایید بشن، اینه که در ابعاد بزرگ امثال مسعود فراستی و در ابعاد کوچک چون منی برای کلمه کلمه حرفامون از جانب موافق و مخالف حرف میشنویم و فحش و فضاحت میخوریم. از هر بیست باری که من رو بابت کلام بد (در معنای عام و به هر نحوی) زیر سوال بردن هجده بارش کاملا غلطه (جواب اولین کامنت شما از همیناس) یک بارش فقط کمی تندی داره و یک بارش جواب من تند (و نه نامحترمانه) بوده. اینکه شما و امثال شما بیست بار از بیست بار من رو زدید بابت صرفا صراحت (صراحت کاملاً مودبانه و آن تاپیک) من رو تبدیل به یه هیولای نیش دار نمیکنه، ظرف کوچیک تحمل همه شما رو نشون میده! که خب برای عیب بقیه من نباید خودمو درست کنم!!! صدالبته توهین کلا بحثش سواست و قطعاً من هم پیش اومده توهین کنم و بعدش عذر هم میخوام، اما حداقل من به عمد توهین نمیکنم!!!
۴- اینکه من منتظر کامنت موافقم و عاشق تاییدم و فقط منتظرم همچین کامنتهایی بگیرم علاوه بر اینکه نامربوط و خارج از موضوعه، یه چیز کاملا موهوم و غیر واقعی هم هست، آدم فکر میکنه در مورد وبلاگ مترسک دارید حرف میزنید! من رو مخالفهام من کردن و من عاشق بحثم!!! سرم براش درد میکنه اما انگار برای شما و امثال شما روشن نیست این منم، و من با رعایت نکات بند دوم همینم، من در کنار تمام خطوط قرمز اخلاقیم اینم که میبینید! خودم اولین نفری هستم که عیب خودمو میگیرم اما در کنارش به کسی باج هم نمیدم، تعارف هم ندارم. برای شما روشن نیست حضور در هر فضایی مقتضیاتی داره، اقتضای اینجا صراحت و ظرفیت داشتن برای بحثه. این حرفای منتظر کامنت تایید کننده هستی و امثالهم فرار رو به جلو و مغلطه است. بذارید حرفم در مورد کامنت گذاشتن خیلی روشن برای آخرین بار صحبت کنم اگر برای شما جدی بودن برابر عصبانیت، صراحت برابر وقاحت، محکم بودن برابر دگماتیسم، سرراست بودن برابر بی ادبی و قربون صدقه همه نرفتن برابر گستاخی هست این وب جای مناسبی برای شما نیست و خوشحال میشم کامنت ندید، اما اگر این مباحث رو همونجوری که هست میبینید و ظرفیت پذیرش دارید به شدت خوشحال میشم کامنت بدید. امیدوارم روشن گفته باشم موضوع عموما لحن من نیست، نگاه شماست!
 ۵- احترام به مخاطب و مهم بودن مخاطب معنیش تایید ۱۰۰٪ مخاطب نیست، اصلی ترین دلیلی که وبلاگ من گرفته همین مسئله است، من -با رعایت اصول اخلاقی جدی- خودمم، به همه هم اجازه دادم اینجا خودشون باشن و خودم رو صرفاً برای خوشامد احدی تغییر ندادم و نمیدم. اینه که من رو اینجا ویژه کرده! تغییر رفتار برای من فقط وقتی اتفاق میفته که روشن بشه برام اشتباه میکنم، و در این مورد خاص همون‌طور که گفتم در ۹۰٪ مواقع اشتباه از من نیست، از ظرفیت کم و نقدناپذیری و تعارفی بودن بقیه است! در این نمونه مشخص از این مورد که الان پیش اومده حق ۲۰۰٪ با منه! با عنایت به مسایل مطروحه در بند ۲ ، بند ۴ و ابتدای بند ۵ هرکسی که من رو با این مشخصات نمیپذیره میتونه کامنت نذاره / نخونه / گزارش بده / شکایت کنه و این آبشار!!! من جوری زندگی میکنم که خودم خوشحال و وجدانم راضی باشه، برای خوشامد شما و رضایت خاطرتون زندگی نمیکنم!
۶- جواب کامنتهای من هیچکدوم قضاوت شخصی در مورد شما نداشت، من نه شما رو به عصبانیت متهم کردم، نه به شخصیتتون کنایه زدم. جواب کامنت اول که خیلی خیلی معمولی و عادی هم هست. اما شما در کامنت پاک شده چند بار شخص من رو موضوع بحث کردید نه موضوع بحث رو! در همین کامنت هم همینطور! من در مورد موضوع بحث میکنم و‌ شما در مورد شخص من! شما به من میگی عصبانی و تاییدجو، من به یک حرف خاص شما در یک موضوع مشخص میگم چیپ، نه به خود شما! این فرق بزرگیه بین من و شما، من به شما کاری ندارم اما شما صرفاً به من کار داری! یه کم با خودتون روراست باشید!!!
من اگر به مخاطبم احترام نمی‌ذاشتم الان این طومار رو ننوشته بودم، از قضاوت‌های تخیلی بپرهیزید لطفاً، اونم چون یه حرف ساده به روحیات ظریفتون برخورده!!!
موفق و‌ موید و پیروز و شاد باشید!
--- (حذف شد)
کامنت دونی بمونه برای سخیف ننویس ها :))
جواب:
به نظر من اگر قرار به ایراد گرفتن هست، بهتره این ایراد رو بگیرید که "اصلا مگه ترامپ فارسی بلده که براش فارسی نوشتی"؟ یا بعدش "اصلا ترامپ فارسی هم بلد باشه مگه تو رو میخونه که براش نامه نوشتی"؟ این دو تا ایراد رو من ده بیست برابر عقلانی تر از حرف شما میدونم!
کل حرفهای این کامنت شما ارزش پاسخ دادن نداره! مخصوصاً خط اول!
خلاصه که یاد بگیرید اگه به "هیچی" گیر بدید!!! جواب پر مغز نمیگیرید! سوال تو خالی جواب توخالی داره! این چیزی هم که شما کامنت قبل گفتی اسمش نقد نیست، "ایراد بنی اسراییلی" هست، اونم از نوع سخیفش!!!
ممنون و موفق باشید، من دیگه بحثی ندارم!
***
ویرایش: این قابلیت ادیت کامنت بعد از ارسال توی بیان، دقیقا مثل گوشی دادن به بچه های زیر 10 سال میمونه! همینقدر چیپ، همینقدر سطحی و همینقدر سخیف!
و خیلی خیلی لطف میکنید که وقتای احساس میکنید با من نمیتونید توی دیالوگ بمونید دیگه کامنت نمیدید! خوشحالم میکنه! تا الانم به نظرم اشتباه کردید کامنت دادید، شما که یه "بالای چشمت ابروئه"ی ساده اینقدر بهتون برمیخوره، توی یکی از بحث برانگیز ترین وبلاگهای بیان چرا از اول باید کامنت بدید که تهش چینی نازک تنهاییتون ترک برداره؟ به همون دخترهای گل و بلبل کامنت بدید که جوابهای گل و بلبلی بدن بهتون یه موقع به تریج قباتون برنخوره!!!
خدانگهدار و شب حضرت عالی خوش و گل و بلبلی!!!
فاجعه شد 
فاجعه://
جواب:
بلی بلی
به نظرتون زمزمه‌ای خروج از برجام چطور باعث افزایش قیمت دلار شد؟ و چرا باعث افزایش تقاضا و کاهش عرضه شد؟
جواب:
من شبیه دانشمندان علم اقتصادم آیا؟ :|
آره والا :|
جواب:
به خدا :|
@بنفشه
والا اینجا هست! البته از این نخی‌های بهاره و تابستونه :دی
جواب:
بچه ها دستشون به غیر برند نمیره!
پس چی شد دلار هزار تومنی!
جواب:
چییییییییییییییی شد؟ :|
برجام و تحریم بهونه س این تحریمها واسه خیلیا نون داره ، باور کن خیلیا تو مملکت هستن دوست ندارن این تحریمها برداشته بشه
خیلی از این گرونیها بهونه ش تحریمه والا کلا داخلیه
کشورهای عربی واحد پولشون نسبتی از دلاره یعنی همیشه یه مقدار ثابتیه و مثلا یک دلار همیشه پنج درهمه حالا هرچقدر ارزش دلار بالا یا پایین بشه این نسبت ثابته ما متاسفانه هنوز تو اقتصاد به اینجا نتونستیم برسیم
جواب:
حالا چه تاثیر مستقیم تحریم، چه بهونه تحریم، به هر حال این تحریمه روش تاثیر داره دیگه!
 • مهدی صالح پور
 • شانس آوردیم بنزین رو گرون نکردن؛ چون یادمه پارسال طرحش بود که 1500 تومن شه. کلاً توی مملکت همه چیز از آب معدنی تا گوشی و از خدمات تخلیه چاه فاضلاب تا ریکاوری هارد وابسته به قیمت بنزین و دلاره. و به قول دوستان، این خسران است.
  جواب:
  با این رییس جمهورتون، ایشششششششششش :| :دی
  من نه اقتصاددانم و نه سیاست‌مدار. ولی فکر نمی‌کنم دلیل گرون شدن دلار تو ماه‌های قبل مربوط به زمزمه‌ی خروج از برجام بوده باشه. تو همین بازه قیمت زمین و خونه هم بالا رفت، در حالی که اگه عامل خطر خارجی باعث بالا رفتن قیمت دلار و سکه بشه قاعدتاً باید قیمت زمین رو پایین بیاره، مشابه اتفاقی که تو ۸ سال جنگ افتاد. فکر کنم بهتره به جای ترامپ برای مردم خودمون نامه بنویسیم
  جواب:
  دیگه اینقدر بی ربط هم نمیتونه باشه! :|
  خطر امنیت اراضی نیست که قیمت خونه بیاد پایین! جنگ عمده افت قیمتش بابت شرایط جنگیه!
  حریر
  آیا مانتو ۳۸ یا ۴۸ تومنی هنوزم هست؟!یا شایدم شما مانکن سایزی پارچه کم ورمیداره که همچین قیمتی میابی!!
  جواب:
  شما دستت به خرید ارزون نمیره :|

  سیگار هم گرون شده :(

  جواب:
  دیدی چی شد؟ :|
  هیچوقت اولین جهش دلاری رو یادم نمیره
  اصلا رفتم تو مغازه دم مدرسه بهت زده اومدم بیرون:/
  چیپس مزمز ایرانی از٥٠٠تومن دیروز یهویی شده بود١٥٠٠امروز:/
  فقط چون دلار جهش کرده بود
  با چه منطقی کالای ایرانی با دلار باید بالا پایین بشه !؟😐
  جواب:
  با منطق بی منطقی؟ :|
  والا چیزهای دیگه رو نمی دونم و مطمئناً آدم های سوء استفاده کن زیاده تو این قضیه دلار و گرونی بی مورد اجناس ایرانی ولی سمومی که برای کرم نزدن درخت پسته دامغان استفاده می شه و کودهای مایع مخصوصش خارجی و تحت تأثیر دلار هست!!!
  قرار نیست هر چی تو خود ایران تولید میشه ربطی به نرخ دلار نداشته باشه! 
  جواب:
  یعنی جدی ما اینجا کسی رو داشتیم که اومده همچین مثالی رو شرح داده زیر سوال برده؟ :|
  اول اینکه اون یه جور کنایه بود در رابطه با افزایش قیمت کالای ایرانی و اصلا جای بحث نداره مثال!
  دوما حتی بر فرض که اینی که میگید باشه هم مگه پسته کالای به روز مصرف شدنیه؟ یعنی روز گرونی دلار، اون همه تُن پسته ی توی بازار که با سم خارجی ارزون، ماهها پیش سم پاشی شدن و خیلی وقته در بازار برای فروش موجود هستن چرا باید گرون بشن؟ اصلا مگه کالای توی بازار اونم خشکبار!!! ما به التفاوتش میرسه به تولید کننده؟ اون کالا با هشت تا واسطع رسیده به فروشنده، پسته هم ماست نیست دو روزه خراب بشه، مدتها دست فروشنده ها میمونه! اگر هم گرونی ای باشه، اگر امروز دلار گرون بشه و تولید پسته هزنه بر تر، چند ماه دیگه باید پسته گرون بشه تازه!!!
  همه جا دلار سوسکه میرسه به ایران میشه گودزیلا
  جواب:
  والا! میبینی؟ :|
  اولش میگفتم باید بریم جدیدا به این نتیجه رسیدم توانایی رفتنم نداریم کلا سوختگان هستیم 
  فقط موی نوک بلالیش 😂
  جواب:
  بلی بلی!!!
  اولش میگفتم باید بریم جدیدا به این نتیجه رسیدم توانایی رفتنم نداریم کلا سوختگان هستیم 
  فقط موی نوک بلالیش 😂
  جواب:
  :| کجا بریم آخه؟ :|
 • منتظر اتفاقات خوب (حورا)
 • جا داره بگم دایجستیو ۱۵۰۰ هم شده ۲۰۰۰!
  بالاخره ۵۰۰ تومان هم واسه دانشجو خیلیههه!
  جواب:
  25% فازایش قیمت روی هر چیزی بیاد خیلیه!!!
  به همین مناسبت یه سفر هندوکشمیر که علاوه بر مبلغی به ریال ۷۰۰ دلار میخواست+ عوارض خروج از دست رفت
  یاد باد اونموقع که دلار۱۰۰۰تومن بود
  هعی
  جواب:
  اونجا میخواستی بری چیکار؟
  حالا خوبه دغدغه شما دلاره 
  دغدغه ى ما که پونده چى باید بگیم؟:))
  جواب:
  چه با کلاس! :|
 • چارلی ‎‌‌‌
 • نگران نباش بابا، کافیه دوباره دولت یه بیانیه بده که دلار رو با قیمت ۴۲۰۰ عرضه کنن همه :))))
  جواب:
  من حتی شنیدم صرافی ها تا 2800 هم اومدن پایین!!!
  @بنفشه
  من سه‌شنبه مانتو قیمت کردم ۳۸. امروز همون شده بود ۴۸! :/
  جواب:
  :|:|
  دیشب رفتیم ذرت مکزیکی بزنیم همیشه پنج تومن بود این بار گفت هفت:| دلیلشم این بود دلار گرون شده و ادعا میکرد ذرتاشو واقعا از مکزیک میاره!! :|||
  جواب:
  :| :| :| :|

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی