Inside Monster

Will Come Again
پیام های کوتاه
بایگانی هیولا
نویسندگان

صفرُم: فروردین سال 95 در قضیه ی تجاوز پسر نوجوان به ستایش دختر افغان شش ساله، مطلبی نوشتم (برای آگاهی بیشتر در مورد موضوعات مطروحه در این پست، مطلب لینک شده رو مطالعه کنید) تا موضوع حداقل برای مخاطبان خودم از این حالت گل آلود عاری از حقیقت روشن تر بشه. چندی پیش هم مطلب دیگری نوشتم در مورد اینکه چقدر جامعه ی هیجان مدار بی مغزی هستیم، دو سه هفته ی قبل هم موضوع فوت دردناک آتنا اصلانی پیش اومد... بعدشم همه شاهد واکنشهای مختلف  مردم و مسئولین و غیر مسئولین بودیم! حالا خود شما اینهایی که گفتم رو وصل کنید به هم!

یکُم: در کودک آزاری جنسی، حجاب و بی حجابی هیچ تاثیر اولیه یا ثانویه ای ندارن، برادر ارزشی، دوست مثلا متدین! چرا اینقدر بی حرمت و بی فکرین؟ چه ربطی داره؟ چرا میچسبونیش به بدحجابی توی جامعه؟ اصلا کودک آزار در اکثر موارد ترجیح جنسیتیش فرق داره! بله! باز اگر میخواستید تجاوز به زنان رو به حجاب ربط بدید - که اینهم ربط خاصی نداره - باز میشد توجیهش کرد! اما هیچ، مطلقا هیچ ارتباط خاصی بین دیدن زلف زلیخا، و تجاوز به دختر خردسال زلیخا وجود نداره! روی جسد دختر مظلوم مردم، سواری نکنید!

دوم: سو استفاده جنسی از کودکان جز در موراد خاص و نیازمند بررسی همه جانبه (به طور مثال کشیش های کاتولیک یا مذهبی های معتقد به پرهیز جنسی شدید) کوچکترین ارتباط تایید شده و حتی تایید نشده ای به موضوع مذهب نداره! وجود متجاوزین به کودکان، ربطی به مذهب مردم نداره! جامعه ی خفه - اگر جامعه به اون خفگی سیاهی که در موردش دروغ پراکنی میشه باشه - فساد رو به صورت عمومی و پنهانی افزایش میده! هیچ دلیلی نداره شهوت فردی بهش فشار بیاره و توی این همه هدف بالقوه ی جنسی، به سمت دختر شش ساله گرایش پیدا کنه! گرایش های مخرب و ناسالم جنسی، عموما پایه های ژنتیکی دارن، گرچه مولفه های آموختنی دارن، اما ذات عمل هیچ ربطی به مذهب افراد نداره، هیچ ربطی نداره که "وااااااااااای ببین جمهوری اسلامی رو!"، یعنی الان آمریکا و اروپا آمار صاف و سالمی دارن در این مورد؟ نتایج یک فراتحلیل در سال 2011 نشون داد پس ازاسترالیا با 21.5% کودک آزاری دختران و 7.5% پسران ، آفریقا با شیوع کودک آزاری به میزان 20.2% در دختران و 19.3% در پسران، ایالات متحده آمریکا با 20.1% کودک آزاری گزارش شده در دختران و 8% در پسران، بالاترین میزان آزار جنسی به دختران رو داره! توی این نتایج اعلام شده در اروپا 13.5% دختران و 5.6% پسران ، آمریکای جنوبی 13.4% دختران و 13.8% پسران و در آسیا 11.3% دختران و 4.1% پسران قربانی کودک آزاری میشن! یعنی طبق آمار جوامع سنتی و مذهبی آسیایی کمترین میزان کودک آزاری در هر دوجنس رو ثبت کردن! اگر موارد گزارش نشده رو به این آمار اضافه کنید، باز هم آسیا سالم ترین نقطه ی دنیا از این نظر خواهد بود! عزیزان آزادی خواه متجدد، الان خوبه بند یکُمی ها بیان همین رو فرو کنن توی چشماتون؟ روی جسد دختر مظلوم مردم، سواری نکنید!

سوم: مقوله ی آموزش جنسی به کودکان و نوجوانان مطالبه ی حداقل 15 ساله ی جامعه روانشناسی از وزارت آموزش پرورش و دولت ایران هست، سابقه ی این موضوع خیلی بیشتر از سند 2030 هست! موضوع تجاوز و مرگ آتنا اصلانی اگر یک درصد به لامذهبی گری و یک درصد به خفقان نظام و مذهب ربط داشته باشه، همین مقدار خُرد رو هم حتی به سند 2030، اجرا شدن و نشدنش ارتباطی نداره! مرگ این دختر مظلوم نه نتیجه ی تلاش برای اجرای سند هست، نه نتیجه ی جلوگیری از اجرای سند! میدونید؟ به نظر من آدم باید خیلی وقیح باشه که این همه چیز بی ربط رو بچسبونه به یکی از فجایع دردآور جامعه و اسم خودش رو هم بذاره آدم! شمایی که بدون کوچکترین دانشی از آموزش حرف میزنی، پیش خدا هیچی، پیش خودت راحتی؟ شب سر راحت روی بالش میذاری؟ الان شما واقعا فکر کردید که بچه ی شش ساله رو چطور با موضوعات جنسی آشنا میکنن؟ یعنی پیش خودتون فکر کردین بچه رو میگذارن جلوشون میگن خُب! نذارید بهتون تجاوز کنن با این روش ها؟!!! اول اینکه موضوع آمیزش جنسی در سنین اولیه ی دبستان در تمام دنیا، با لقاح گیاهی آموزش داده میشه! پس این توهمات آموزش جنسی دبستان رو بریزید دور! دوم اینکه موثرترین آموزش در پیشگیری از کودک آزاری روش "لمس خوب - لمس بد" هست، که توش کوچکترین اشاره ای به موضوعات جنسی نمیشه، صرفا به کودک یاد داده میشه برخی لمسهای مشکوک و همچنین برخی لمسها بر برخی اعضای بدن "بنا به دلایلی" نامناسب هستن و بچه اگر در معرض این موضوعات قرار گرفت باید محل رو ترک کنه و یا پیش یک بزرگتر آشنا برگرده! مناسب ترین سن برای شروع این روش ، پیش از دبستان هست! با توجه به زیاد بودن قربانیان 6 و 7 ساله، بهترین سن شروع آموزشهاس مبتنی بر لمس رو 5 سالگی در نظر میگیرن! بله در جوامع غربی در سنین دبستان این رو یاد میدن و مرور میکنن، اما شروع همچین آموزشی قبل از دبستانه! توسط والدین شروع میشه و همونها مهمترین بخش مطلب رو انجام میدن! آتنا چندسالش بود؟ چرا یه خواسته ی صحیح و قدیمی جامعه ی علمی ایران رو با سیاسی بازی کثیف،به لجن میکشید؟! چرا رای مزخرفی که دادید، چشمتون رو روی همه چیز بسته! داستان آتنا موضوع سند 2030 نیست! نیاز به آموزش صحیح جنسی - که پُر واضحه به شدت لازم هست - بسیار بسیار قدیمی تر از بازی سیاسیِ ابلهانه ی سند 2030 هست و اگر روزی هم قرار به اجرای همچین موضوعی باشه، قطعا اونی نخواهد بود که 2030 توصیه کرده، برای بهره برداری سیاسی، سر مزار پاره ی تن مردم نرقصید، روی جسد دختر مظلوم مردم، سواری نکنید!

چهارم: این رو خیلی کوتاه میگم، اعدام ، یا حکم لازم و صوابی هست، یا نه، تحجر و عقب ماندگیه! اینقدر بوقلمون صفت نباشید! روی جسد دختر مظلوم مردم، سواری نکنید!

و

پنجم: روی جسد دختر مظلوم مردم، سواری نکنید! خلق خدا هم ببخشه، خدا هم ببخشه، خودتون میتونید ببخشید؟

 • ۹۶/۰۴/۲۶ ، ۰۰:۱۰
 • هولدن کالفیلد

آراء الحکما: جلد  (۵۲)

مطلب خوبی بود و کاملا بحق
جواب:
ممنون
توضیحات خوبی بود،اما من واقعا صرفا جنبه ی مذهبی قضیه رو نگفتم حتی آدمایی که از کشورای بی دین به کشور ما میان به شکل ظاهری دخترای ایرانی القاب زشتی رو نسبت میدن...اتفاقا بیحجابی در این مورد به نظرم شامل اونایی که حالا ی زلفی بیرون ریخته نمیشه...
فکر میکنم توی دنیا هیج مسئله ای نباشه که ی علت تام داشته باشه
منم منظورم این بود که حتی اگر تو این مورد تاثیرات بی حجابی نسبت به علت های دیگه ناچیز محسوب بشه(که به نظرم اینقدرها هم ناچیز نیست)بازم نمیشه گفت اصلا تاثیری نداره
ضمن اینکه همه ی فرمایشات شما به نظرم در موردی درسته که بیماری از سن 20-25 سالگی شروع شده و به انحراف جنسی منجر میشه و صرفا بی قید لذت بردن و ازدواج سفید و... و نه برای جامعه ما که بیماری های این دستش داره از سنین کودکی شروع میشه و اصلا معلوم نیست در آینده با روان فرد چه میکنه و در چه حد روانی ش میکنه برای مثلا ی تجاوز کور...
جواب:
نه مقوله های جنسی اصلا همگی پایه هاشون در کودکی شروع میشه، چه انحراف، چه سالم و ...
و باز هم هنوز توضیحی در مورد هدف معیوب تحریک جنسی توی نظریه شما مشخص نیست!
https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B3%D9%86_%D8%A7%D8%B2%D8%AF%D9%88%D8%A7%D8%AC_%D8%AF%D8%B1_%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86
بحوان پسرجان
اینجا را چندباره بخوان
ازدواج قبل از بلوغ (۹ سال قمری در دختران و ۱۵ سال قمری در پسران) توسط ولی کودک (پدر و جد پدری) انجام می‌شود. تشخیص دادگاه نیز کاملاً از عرف منطقه تأثیر می‌گیرد.[۲] 

هیچ گاه نگفتم ازدواج دخترنه ساله قانونی شده. عرض کردم وقتی صحبت از ازدواچ دختر۹ ساله با اذن پدر به میان می آید و الی آخر....
باقی شیرین زبانی هایتان هم بماند پیشکش خودتان. حضرت والا....

بتمرگ بشین بفرما. هرسه یک منظور را می رساند. اما....
 درکل با خودت خوش باشی جناب. شب بخیر

جواب:
ای جان :))
شما مذهب را پیچیدی لای بقچه و گذاشتی روی طاقچه. بعد می گویی حالا بیائید توپ بازیتان را بکنید وکاری به بقچه نداشته باشید!
پس بیهوده ست که بخواهم ازتاثیرمستقیم یا غیرمستقیم مذهب دراین باره چیزی بگویم یا مستنداتی دال برتائید این منظور ( ازرساله خمینی درباب طفل شیرخواره یا حضرت عایشه یا الی ماشاالله ....) برای شما بیاورم. من چون شما بلد نیستم اعداد و ارقام بیاورم. اما چون شما می دانم که این اپدمی جهانی ست اما چون شما مذهب را دراین رابطه، کاملا بری و بی گناه و بی تقصیر و بی تاثیرنمی دانم.... پس همین جا سخن کوتاه می کنم و ادامه نمی دهم.
اما درکامنت من هیچ گونه بی ادبی موجود نبود. هیچ کلام تندی نسبت به شما به زبان نیامد. لیک پاسخ تان را که خواندم دانستم با جوانکی جویای نام روبرویم.
جوانکی که خود نیازبه تیمار دارد و تیمارگرنیست و راه زیادی  را باید طی کند تا به بلوغ  و پختگی برسد.
 با خودت و این غرور کاذبت خوش باشی
جواب:
بسیار از شما پیر دیر متشکرمند ناکم بین یدی و حاجاتنا!
اگر اینگونه سخن راندن و با زبان شیخ شهاب الدین سهروردی - رحمت خدا بر او باد - کلام بر زبان جاری کردن باعث میشود شما بزرگ شوید و من جوانکی شاد و خرم نرم و نازک چست و چابک توی جنگلهای گیلان!، به شما توصیه همی دارم که نوشتار قبلی خود را نیز بر اساس این زیور طبع بیارایید! ازیرا بدین منظور ناموفق بوده استی همی و این بازی که شما آغاز کرده ای ما دهه ای پیش به منتهای عمل رسانیده، آن را بوسیده و بر روی همان طاقچه ای که شما فرموده داشتید دین را آنجا گذاشته ایم قرار داده ایم!
و اما من باب عصبانیت، زیاده از هر حد بر ژاژ خود مخایید، چون بنده کلا ده کلمه هم به شما پاسخ ندادم، و هر چه متن را بازخوانی مینمایم ردی از توهین که هیچ، حتی ردی از خشونت را هم نمیبینم. سخن از قانون شدن ازدواج اناث در سنه ی ساتع زدید، به درگاه حضرت همایونی عرضه داشتم که اگر این آگاهی شماست، بفرمایید به بند دوم مراجعت نماییده و آن را با خود تکرار کنید! در رد و بطلان کلام شما همین بس که سرکار علیه (یا حضرت آقای) معمار (ره) بر خلاف شما معتقدند به راستی چرا من تاثیر پازیتیوازیسیون مذهب را نادیده انگاری کرده ام؟ و شما مرا بهتان زدندی که چرا مذهب را گوگولی مگولی فرض می انگارانانم!
در خامدستی شما در فن مباحثه و مناظره همین بس که از "قانون" نام آورده ولکن در پیام بعدی خود اشاره ای نامستند به "حکم شرع" داشته اید! بنده ، هولدنیوس کالفیلدیوس از شما سندیتی خواستارم در راستای قانونی شدن ازدواج دختر نُه ساله با جماعت همیشه "سربرافراشته"ی ذکور! بهتر است چندی در پای جلسات نقد و بحث بنشینید و فن مباحثه و سلوکهای مختلف اعلام نظر را بیاموزید و همچنین فرهنگ لغاتی کنار دست خود داشته باشید ، بد نیست برایتان! آخرین خطابه ام بر شما این است، جدا تنظیمات سیستمی تان نسبت به کلام تند را ریست نمودیدندی یا حداقل به تنظیمات کارخانه برگردانید!
زیاده عرضی نیست، سد هولدنعلی خامنه فیلد 1/1/1 هجری قمری
 • 1 بنده ی خدا
 • @نویسنده...
  والا بیایم یه هشتک، باشعور باشیم و همچنین هشتک منتقد شما دشمن شما نیست رو رواج بدیم،بلکه یکم ملت از حالت گارد و غرض ورزی خارج شن والا مگه هدف چیزی جز زندگی خوب و اوضاع خوب واسه مردم وطنمونه؟
  جواب:
  من جریانی رو نقد نکردم که کسی بخواد اصلا ازش بد برداشت کنه، هر کسی هم در مورد این مطلب خاص شبهه ای داشت ، با نهایت آرامش توی کامنتها جوابش رو دادم. اصلا این نوشته سیاسی نیست، من سیاسی هم که بنویسم رویکردم به سیاست اجتماعیه، وقتی هم سیاسی مینویسم، اصلا ابایی از بیانش ندارم و سرم هم درد میکنه برای بحث! فکر میکنم زشته بعد از پنج سال نوشتن و داشتن خواننده های ثابت، همون ثابتها صرفا چون از چیزی خوششون نیومده یا چون برداشت اشتباهی داشتن بیان من رو با فلان احکام کلی بکوبن و برن، یکی میشه این کامنت پایینی، از همچین فرد حقیری باید با خنده گذشت ، من که توضیحی ندارم به همچین آدمی بدم! اما یکی میشه زمر، میشه سارینا، اینها من رو میشناسن، میدونن من چه نگاهی به قضایا دارم... اینجا بیشتر حس میش حُب و بغض شخصی وارد قضیه میشه! اینکه یک عبارت دو کلمه ای "رای مزخرف" تا توهین به رییس جمهور برداشت میشه :)) چیزی جز خنده ندارم برای همچین برداشتهایی! اینکه یک بار بشینی توضیح بدی "رای مزخرف" روی صحبتش به "رای دهنده" است نه "اسمی که توی برگه نوشته شده" و باز همین تهمت رو بزنن، اصلا یعنی کسی نیومده بحث کنه! و هیچکدوم اینا به نقد ربطی نداره، که اساس موضوع از نقد خارجه! این ها دیگه تحمل نداشتن هست، اینها ذهن سیاست زده است.
  توی همین پست از مذهبی ناراحت داریم، تا غیر مذهبی و ضد مذهبی، از طرفدار روحانی تا طرفدار نظام، از موافق 2030 تا مخالف 2030 ناراحتی دارن! و این کاملا بیانگر اینه که "ما اهل شنیدن نیستیم" تحمل نقد که هیچ ، تحمل حرف مخالف که هیچ، ما تحمل دو تا کلمه ی ساده رو توی یه متن 1000 کلمه ای نداریم! این نشون میده ما چقدر دوریم از داعیه مون. و همه ی اینها خارج از بحث منتقد هست، این داد و بیداد ها ، داد و بیداد علیه منتقد نیست! رگ گردنی شدن برابر فکر نکردنه!
  تو یه بیمار روانی و فکر می کنم اول باید به فکر درمان خودت بیفتی. هر اتفاقی که تو این کشور میفته سریع میشینی تحلیل می کنی و از دیدگاه خودت حکم صادر می کنی. جالبه که همیشه هم به مردم فحش میدی! خشم و نفرت رو میشه خیلی راحت از پست هات حس کرد. برام واقعا عجیب بود که چطور میشه آدم انقدر نفهم باشه که نظرش در مورد اتفاقات 88 این باشه که مردم به خاطر هیچ و پوچ ریختند بیرون! حتی اگه فرض محال بهانه ای برای اون خیزش نداشتند هزاران بهانه و بغض از دهه های قبل داشتند و باز هم کار درستی کردند. الان تویی که اون روزها خونه نشسته بودی و تیکه پاره شدن همون مردم دلسوز رو دیدی داری از آزادی و اثرات مثبت "اعتراض" بهره می بری بدون اینکه تاوانی داده باشی. پس یه وقتایی دهنتو ببندی بد نیست آقای ادعا
  جواب:
  ببین کی از نفهمی و حقارت حرف میزنه :))
  باشه :))
  با بخش زیادی ش موافقم 
  اما من نمیفهمم اینکه تحریکات نامتعارف و عواقبش توی جامعه هیچ ربطی به شکل ظاهری و پوششا نداشته باشه یعنی چی؟!مگه میشه؟

  جواب:
  تحریک نامتعارف دقیقا چه تحریکاتی هستن؟ عرف رو کی مشخص میکنه؟ جامعه! اتفاقی که توی جامعه به شکل عمومی مورد پذیرش واقع بشه میشه عُرف! عرف چیزی نیست که لزوما شما با تفکر مذهبی، یا یکی دیگه با تفکر غیر مذهبی فکر میکنه! بیست سال پیش توی این مملکت اگر زنی مانتوش تا زیر رونش بود تمام مردهای اون خطه!!! دنبالش میفتادن! اما امروز این تیپ ، تیپی خانمانه محسوب میشه و کسی باهاش دین و ایمونش رو از دست نمیده! روزی عطر زدن بانوان برابر "بیا بپر رو من" حساب میشد اما الان از بدیهیات اجتماعی هست! بنابراین وقتی دارید از "تحریکات نا متعارف" حرف میزنید، اول باید تعریفتون از عُرف رو روزآمد کرده باشید! بله این تیپ ها بنا به تعریف مذهبی دین اسلام ناصواب و تحریک آمیز و گناه آلود و اینها محسوب میشن! اما دلیلی نداره مردم جامعه به اون سبک زندگی و دینی اعتقاد داشته باشن که شما دارید! حرف دین یک چیزه، رفتار مردم چیز دیگه! بنابراین اون چیزی که حقیقتا وارد مقوله ی "تحریکات نامتعارف" میشه باید در برابر "عرف مرسوم" تعریف بشه. وقتی هم تعریف بشه، دیگه اونجوری که شما میگید "تهدید آمیز" و "کشنده" محسوب نمیشه، چون میش یک درصد بسیار جزئی. مسئله اینه که شما درصد زیادی از پوششها و رفتارهای عرفی جامعه ی امروز رو وارد مقوله ی "تحریکات نامتعارف"کردید.
  این از این، بررسی تاثیر پوشش بر فجایع اجتماعی-جنسی نیازمند بررسی دقیقه و اگر هم بررسی بشه مطمئن باشید حداقل چند متغیر به شدت مهمتر این وسط وجود دارن که میتونن تاثیر پوشش رو  - اگر باشه - در حد پِرتی مطالعاتی پایین بیارن. دوما همونطور که در بند دوم اشاره کردم، و الان برعکسش رو اعلام میکنم - چون از هر دو سمت معنی داره - اگر این چیزی که شما میگید "تحریکات نا متعارف" واقعا به این میزان سیاه نمایانه ای که میفرمایید وجود داشته باشه، نتیجه اش میشه افزایش روابط غیر مشروع و دوستانه و ازدواج سفید وار و امثالهم، به شکل عموما صلح آمیز و در خفا! دلیل معقولی برای اینکه کسی بهش فشار میاد بره از خشن ترین راه ممکن، به شکل تجاوز و کودک آزاری و زن آزاری و مردآزاری!!! فشارشو خالی کنه در اثر "تحریکات نا متعارف" وجود نداره، هیچ دلیل عقلی ای نداره، به من که فشار بیاد، میرم یکی رو پیدا میکنم که پایه باشه (این با تعریف شما کاملا همخونه، بر اساس نظر شما افزایش مظاهر فساد در جامعه برابره با ریختن قبح فساد و وجود آدمهایی که روابط آنچنانی براشون عادیه) و با همون در کمال آرامش کارم رو میکنم و لذتم رو میبرم تمام! بروز رفتارهای اینچنین ضداجتماعی، ریشه های روانی خیلی خیلی پیچیده تری داره و اصلا قضیه این نیست که طرف سینه ی لخت فلانی رو دید و رفت دختر شش ساله رو ترکوند! همونطور که گفتم، حتی اگر پیش فرض اشتباه شما درست هم باشه، هیچ توضیحی در مورد هدف جنسی وجود نداره! چرا هدف از زن بالغ برمیگرده به بچه ی شش ساله؟ چرا روی همون منبع تحریک خالی نمیشه؟ قاتل آتنا اصلانی زن داشت، میتونست بعد از تحریکات نامتعارف جامعه بره خونه پیوندهای زناشوییش رو محکمتر کنه!!!
  من هم دوست دارم بتونم اتفاقات منفی جامعه رو به چیزهایی پیوند بزنم که ازشون خوشم نمیاد، ولی نمیشه که!
  حافظ و قاری قرانمان که متجاوز باشد وای به حال مابقی. فقدان آموزش درست و نهادهای مسئول و خلاء های قانونی.
  یه روز گورخوابی یه روز تجاوز به کودک یه روز سگ کشی و یه روز هم......
  ما فقط منتظریم یه چیزی رسانه ای بشه بعدا بهش رسیدی کنیم. افکار عمومی کشور ما بسیار متاثر از رسانه ها هست و هیچوقت چیزی رو بصورت خودجوش پیگیری نمیکنه.
  باور کنید این اخبار چیز تازه ای نیست و قبلا هم وجود داشته. لطفا کمی آگاه تر باشیم. اینا یک هزارم اتفاقات تلخیه که به گوش شما میرسه!مشکل باید با همت کسانی حل شه که فعلا مشغول چپاول مملکت هستند. این همه مبلغ اخلاق در این کشور حقوق میگیرن پس چرا اثر ندارد این همه صداو سیما از اخلاق سخن می گوید چرا اثر ندارد؟ وقتی صحبت از قانونی است که کودک 9 ساله با اذن پدرش می تواند عروس شود پس چنین افرادی به دختر 7 ساله به چشم بچه نمی نگرند بلکه به عنوان یک دختر دم بخت نگاه می کنند.

  جواب:
  الان شما "آگاه ترِ جمع" هستی از قانون شدن ازدواج دختر نه ساله حرف میزنی؟
  بند دوم در مورد شماست، چند بار بخون.
  خیلی سپاسگزار بابت این متن آموزندت. حرفت درسته که باید از کودکی این مسائلو آموزش بدن. اما واقعا حتی آموزش هم میدادن توی همچین شرایطی کودک بدبخت چطور میتونه در برابر امیال و خواسته های کثیف و پلید یه نر غول از خودش دفاع کنه؟
  جواب:
  یه بار همین سوال رو جواب دادم توی کامنتها :دی
 • نویسنده ....
 • @یک بنده خدا
  خب نه از دید بعضی ها هرجایی با زیر شلواری می تونن وارد بشن:)))))
  خیلی پست خوبی بود،باعث شد به یقین برسم برخی به غیر از حرف مفت زدن هیچ استدلالی برا حرفاشون ندارن،فقط منتظرن یک جایی دعوا بشه قداره بکشن
  *حرف مفت:حرف مجانی،حرف رایگان،حرف بی ارزش!
  جواب:
  فرهنگ برهنگی ، برهنگی فرهنگی :|
  میدونم ربطی نداشت :|
 • 1 بنده ی خدا
 • 😂😂😂😂 هولدن یه بند اضافه کنید که آدم تو وبلاگ خودش میتونه دیدگاهش رو مطرح کنه و وبلاگ یک تریبون شخصیه.
  اون پست رادیوبلاگی هاهم ضمیمه اش کنید که حول دیدگاه های مختلفتون و فیدبکای ملت بود
  جواب:
  بیخیال بابا :))
  همیشه همین بوده اینجا.
  چقدر درست و بی طرف.
  مدتیه از جناح‌بندی‌ها و شانتاژها حالم به‌هم میخوره
  جواب:
  لطف داری شما
  وقتی لنگ سیاست تو خصوصی ترین مسائل مردم درازه. وقتی سیاست اَن دیانت و دیانت اَن سیاست آقایونه. همه چیز به گه کشیده می شه. همه چیز.حتی همون دین که هنوز خیلی ها بهش معتقدن...
  پس به این زمیر یا زمرد نگو من ازمنظر روانشناسی نگاه کردم چرا تو سیاسی برداشت کردی و فیلان.
  اینجا تو این مملکت با این سیستم با این متد... همه چیزبه همه چیز مربوطه داداش. این نسل بدبخت مادرمرده هم این قدر اززیرو بالا فشارروشونه که دیگه تحمل ندارن  ببینن یکی اومده درقالب پیام حسنی میای بریم حموم؟
  سری به صحرای کربلا و محشر کبرا و ولایت عظما و زیرعبای ملا هم زده...
  یعنی این نسل بدبخت اونقدر از عقب و جلو و زیر و بالا روش فشاره که حتی وقتی می بینه تو یک وبلاگ زپرتی که ۲۰ تا آدم جمع شدن. دو تا جناح راستی یا بسیجی یا انقلابی یا هرچی، دارن درس ادب و اخلاق می دن  و کلا حرفای آدمیت خواه می زنن. نتونه تحمل کنه. حتی اگه این دو نفر، کمی تا قسمتی راستم بگن و حق با اونا باشه.
  اوضاع جوری شده که این دو تا آدم { مدافع حکومت که خب نوع روشنفکریش می شه مثلا انتقادات ریزداشتن به نوع حکومت داری نه کلهم اجمعین و لایت مطلق و تخت ولایت و اون صوبتا. یعنی شوما باشید مام باشیم فقط رنگ عباتون به رنگ چشماتون نمیاد اگه ممکنه عوضش کنید و فیلان و بهمان } برادر من خواهرمن، وقتی شما بوی کیک و ساندیس می دی، خب نیا پشت تریبون{ حتی اگه بعضی ازصوبتاتم درست و انسانی باشه. حتی اگه جزو اقلیت دوستدار حکومت هم باشی. حتی اگه ایرانی هم باشی و حق به گردن این آب و خاک و این صوبتا داشتی باشی مثلا. بابا سی و چند ساله حقت رو گرفتی و دنیا به کامت گشت بسه دیگه بابا. یکم کوتاه بیا پائین بیا بزار بقیه هم حرف بزنن خب}. ملت خیله وقتی که اززیر و بالای این جریانات با خبرند و واقعابیزارند...


  من دیدم =دینم
  جواب:
  بلی!
  در جواب هولدن

  ببین بذار یه مثال بزنم
   من اهل دعوای فیزیکی نیستم
  ولی چندبار دعوا کردم ، چرا؟
  طرف اول من رو زده و من جواب دادم فقط
  در مورد قضیه جمهوری اسلامی هم همینه
  اگر من قدرت داشتم من باید ضربه اول رو میزدم که نمیزدم
  وقتی صدبار و هزار بار از یه گروه و یک تفکر ضربه خوردم به همون عده ضربه زننده حمله کردن به هیچ عنوان کار بد و اشتباهی نیست

  تفکر من ما خوبیم همه بدن نیست
  تفکر من «کسانی که دیدم میگه بد هستن ، بد هستن» هستش
  همین
  باور کن من تا قبل از دونستن این احادیث فقط منتقد جمهوری اسلامی بودم


  من همون اول هم گفتم کلیت حرفت درسته (یعنی همون بخش روانشناسانه اش که کاملا انسان دوستانه و در راستای تخصصت بود که صد در صد قابل احترامه(

  مخالفت من با اون بخشی بود که بوی سیاست گرفته بود و بی خود یا باخود به رای بخشی از ملت گیر داده بود

  من توهینی نکردم به تو
  من برای شخصت احترام زیادی قایلم و تفکرات هم تا درصد زیادی قبول دارم ولی وقتی با جاییش مخالفم اون بخش رو بدون توهین میگم
  اگر برداشت تو از متن من توش توهین بوده ، من معذرت میخوام
  من در حد همون یه مقدار جانب ترانه منظورم بوده به هر حال
  نمیدونم چجوری مینویسم مگه
  کاش ایرانسل رو بفهمم که دیگه باعث ناراحتی دوستان هم نشم و با این وجود بتونم حرفام رو بزنم


  جواب:
  در مورد رای ملت - در واقع نگرش رای دهنده ها و نه خود رای - مبسوط توضیح دادم، اگر خوندی و باز این رو میگی که من نمیتونم جز غرض ورزی برداشتی داشته باشم. خیلی اگر بخوام خوب نگاه کنم میگم جدا اینقدر عصبانی ای واقعا متوجه حرف ساده نمیشب و فرق نگرش رای دهنده با محتوای رای رو متوجه نمیشی.
  برای من نه جمهوری اسلامی ارزشه، نه نبودنش. اینقدر خط کش نذار مردمو با تراز جمهوری اسلامی دو دسته نکن. متن من بوی سیاست نداره، جدا معتقدم هرکسی، به ضرس قاطع هرکسی بوی سیاسی ازش گرفته باید دماغشو اصلاح کنه، دماغ مریضی داره چون.
 • ولی اله نورمحمدی
 • خدا !میدونی کسی که همه حرفاش حکمته یعنی درست و متقن می فرماید حجاب شما را از دسترس مریض دلان دور می کنه!حرف مذهبیها نیست حرف خداست که عقل ترا آفریده! یکی از عوامل تجاوزات جنسی بی حجابی و بد حجابی دیدن عکس سکسی و فیلمهای تحریک کننده است.اهل تحقیق باشی ثابت میشه .واقعیت اینه مرد با دیدن صحنه ها دیوونه میشه مست و لا یعقل میشه.تجربه هم فراوان دختری که با پسرا تو پارک والیبال کرد ناپدید شد .
  جواب:
  اون مرد نیست مدخل!!! میبینه لایعقل میشه، خر و گربه و گاو و سگه!
  بند یک رو شما هی بخون، هی بخون، با شما بودم.
  پدوفیلی چیزیه که این نکبت بهش دچار بود ! شایدم از اینکه همه جور کصافت کاری ای کرده بود و دیگه تجاوز به بچه براش مهم نبود .
  و البته به نظرم کمترین مجازات اعدام با طناب ! قصاص معناش اعدام نیست هرچند ارزش های اخلاقی نادیده گرفته میشه اینجوری ! ولی خب در هر صورت درد و رنج و گریه های اون دختر رو هیچوقت نمیتونه اونجوری که بود لوکالیزه کنه .
  جواب:
  چرا حالا اینقدر اعصابت خورده؟ :|
  درضمن نگفتم در رفتید
  گفتم به خاطر کسالتتون جواب ندادید
  جواب:
  و باز هم شما!
  من اول و اخرش رو نبریدم
  بحث ما از چیزی که شما گفتین هم طولانی تر بود، پس شما هم اول اخرش رو بریدین؟

  اخرش این بود که قرار شد در تلگرام یا پست وبلاگ با هم در موردش بحث کنیم ، هر وقت شما بهتر شدید
  خاطرتون هست؟ حداقل چیزی که توی خاطر من هست که اینه
  من وقتی ایها الناس جوابی ندن میگم که ندادن
  چون عدم پاسخگویی اگه از یک نفر باشه میگیم اون فرد بی اهمیته براش یا اون زمان مشغوله یا هرچی
  ولی وقتی پیش 10 ها نفر میری و میایی و همه بی جوابت میذارن کم کم ذهن ادم میره این سمتی که لابد جوابی نیست دیگه
  من فقط به سوال از روحانیون و دفاتر مراجع و دوستان مدافع و ... اتکا نکردم
  من کتاب ولایت فقیه ایت الله خمینی رو هم خوندم کتاب ولایت فقیه اقای جوادی رو هم مطالعه کردم
  پای مناظره های روحاینون مخالف و موافق هم نشستم
  بعد این نظر پیش اومده و این تفکر به جود اومده
  این تفکر همیشه و همه جای زندگی من جریان نداره

  من هیچ مشکلی با این تفکر با این پشتوانه ندارم ولی اگر شما فکر میکنید این تفکر اشتباه ، واقعا درسته که تکرارش میکنید؟
  جواب:
  و همچنین شما!
 • نویسنده ....
 • @زمر
  بله فرستادین و من خدمتتون گفتم مسائلی که شما مطرح کردید ذیل تاریخ اسلام بررسی میشه و پیگیر هم شدم تا با استادم صحبت کنم که در این زمینه تخصص دارند اما از جهت پایخگو بودنشون اطمینانی نبود،منصرف شدم و گفتم خدمتتون که این سوالات تا به حال برای من پیش نیامده که بخوام پیگیرشون باشم الان کسالت دارم سر فرصت پاسخ رو درموردش تحقیق می کنم و گفتم با این حال اگر در این مدت منابع یا سایتی دیدم که به پاسخ شما مرتبط بود،معرفی می کنم.
  شما که نقل قول می کنید کامل نقل قول کنید،نه اینکه اول و آخر حرف رو بزنید تا بگید:آره ایها الناس ما یه سوال پرسیدیم اینا جواب ندادن در رفتن!
  ببخشین اینطور برداشت می کنم ها!خودتون این شاخص رو دست ما دادین تا حرف هاتون رو مغرضانه برداشت کنیم!
  جواب:
  با تشکر از شما!
  @نویسنده...
  من رای ددان رو مزخرف نمیدونم ، غیرشرعی میدونم
  اسنادش هم براتون فرستادم و جوابی ندادین
  گفتید کسالت دارید و بعدا صحبت میکنیم
  منتظر سرحال شدنتون هستم

  همین اینترنتی که خار چشم اقایون هست و با فیلترینگ میخوان جمعش کنن رو زمان اقای خاتمی و با فشار و مخالفت مستقیم اقای خامنه ای وارد ایران شد
  دفاع من از روحانی و خاتمی و ... به خاطر موافقت با اونها نیست
  به خاطر مخالفت با مخالفین اونهاست
  دشمن مشترک

  در ضمن
  در مواردی مثل این پست هولدن ، من دفاعی از اقای روحانی یا رای دهنده های به ایشون نکردم
  فقط گفتم به نظر من این پست و پست های دیگه از سمت هولدن ، یه مقدار به سمت راستی ها جانب دارانه اس
  البته منم مثل شما انسان هستم و ممکنه اشتباه کنم و توش شکی نیست

  جواب:
  من قسمت مربوط به خودمو جواب میدم، صحبتت با من از "یه مقدار جانبدارانه" خیلی شدید تر بود :|
  قبلا هم که گفته بودی من با مخالفم فرقی نمیکنم گفته بودم که به نظر من این حرفت اشتباهه
  و الان هم میگم
  فک کنم قبلا توضیح هم داده بودم

  موهومات نبود عزیز نظر شخصی بود
  همونطور که نظر تو نظر بود
  رایت هم که گفتم مزخرف از ادبیات خودت برداشتم

  به هر حال
  دعای آخرت آمین داشت

  جواب:
  تو ریشه ی اونها رو از بیخ میزنی، جوری که باعث میشه بیای پیش من بگی "در مورد دست بوس ها نوشتی" "در مورد فلان جیره خوار نوشتی" حتی ادبیات صحبتت در مورد مخالفت احترام نداره! بعد ازشون توقع احترامم داری، همونقدر که تو شاکی ای چرا قبولت ندارن، تو هم همونقدر قبولشون نداری، تو جای اونها قدرت داشتی، همون بلایی رو سرشون میاوردی که اونا دارن سرت میارن، فرقت چیه؟ چون تو مخالف جمهوری اسلامی ای اوکیه یعنی رادیکالیسم و تندروی هات؟ من هر دوسر رادیکالیسم رو یه اندازه بد میدونم! کلا از تفکر ما خوبیم همه بدن حالم به هم میخوره!
  برادر من، بنده تخصص صحبت در مورد موضوع رو دارم، حداقل صلاحیت علمی لازم برای بحث در مورد اختلالات جنسی، آموزش به کودکان و امثالهم رو دارم، نظر من نظر تخصصی بود، نگاه شخصیم داخلش بود ، کاملا از منظر اجتماعی! شما در مورد موضوع حرف نزدی، در مورد شخص من حرف زدی، بهم برچسب زدی، و بله این برچسبهایی که میزنی موهومات هستن!
  رای مزخرف هم در جواب کامنتهای دوستان کاملا توضیح دادم، مثلا تو اگر رای داده باشی، رای تو مزخرف بوده! طبق تعریفی که ارائه دادم!
 • نویسنده ....
 • ضمن اینکه کسانی که خیلی بهشون برخورده سطرهای اول این نوشته با نقد مذهبی ها و ارزشی ها و متدینین شروع میشه،اگر بخواهیم شبیه شما نگاه کنیم الان من و حاج مهدی و ماهی کوچولو و...مابقی باید بهشون بربخوره!
  یک مقدار از تعصبتون کم کنید ببینید اصل حرف چیه!
  جناب زمر شما که کلا رای ندادین و از اساس رای دادن رو مزخرف می دونین نامناسب ترین فرد برای دفاع از آرای یک گروه هستین
  جواب:
  از "زنده باد مخالف من" فقط لاف زدنش رسید به ما :|
  باز ای کاش سیاسی و در مخالفت با جریان سیاسی خاصی نوشته بودم ، اینکه همچین متن اجتماعی خالصی!!! برچسب سیاسی بخوره ، این اوج درد و فغانه!
 • نویسنده ....
 • @سارینا
  گفته چرا رای ای که دادید چشمتون رو روی همه چیز بسته
  این جمله عطف به جملات قبل و در راستای تایید این قضیه هست"که چرا همه چیز رو سیاسی می بینید؟!و به خاطر اینکه به یک نفر رای دادید از همه اقداماتش حمایت می کنید؟!"
  شما می گید رای دادید و حمایت نمی کنید از همه اقدامات،پس این جمله اصلا شما رو شامل نمیشه.
  جواب:
  ای کاش یاد بگیریم صحیح بخونیم! 
  با همه ی حرف هاتون موافق بودم. 
  اما
  "رای مزخرف" رو چسبوندن به این قضیه ی کاملا غیر سیاسی خودش همون سواری کردن با جسد دختر مظلوم مردمه جناب!

  اما خب توقعی نیست. شما فکر میکنید رای دادن به یه نفر یعنی تایید صد در صدی اون و حتی مردن برای اون شخص! شاید چون خودتون اینطورید! اما ما رایی دادیم که مزخرف نبود! رای دادیم اما حامی صد در صدی و موافق تک تک عملکردها نبوده و نیستیم.
  لطفا انقدر همه چی رو الکی بهم نچسبونید!
  جواب:
  من عَلَم شدن ۲۰۳۰ رو وسط جریان، از جانب هر دو سمت سیاسی میدونم، و چه کسی هست فریاد "ای دلواپسان ضد ۲۰۳۰ دیدید چه ظلمی کردید؟" رو توی این یک ماه نشنیده باشه؟ آموزش جنسی دغدغه است، سند ۲۰۳۰ دغدغه نیست. توی این ماجرا باید دست گذاشت روی لزوم آموزش، نه لزوم اجرای سند، کسی که حرفش رو از دغدغه ی صحیح و کلیت بزرگ آموزش تقلیل میده به اجرای یه سند خاص داره سیاسی میبینه، قطعا قصد سواستفاده و بهره برداری سیاسی داره و قطعا رای مزخرفی داده که اینچنین کورش کرده. مثل این هست که توی شهر بگیم اتوبوس نیازه، بعد یه عده قابل توجهی شروع کنن به مانور دادن که "توی شهر اسکانیا لازمه" هی روی برند تولید کننده مانور بدن، نه اتوبوس ی که واقعا لازمه، این جمع قطعا خیر و صلاح جامعه رو نمیخوان، فقط روی موج نیاز جامعه سوار شدن که منفعت شخصی/صنفی/جناحی ببرن و اسکانیا رو بفروشن به ملت، حتی ذره ای نگران حمل و نقل شهری هم نیستن. این نوع نگاه توی مسائل اجتماعی یه نگاه فاسده عملا، فاسد! اما کسی که این نگاه رو نداره، رای مزخرف نداده، رای کاملا اوکی و سالم و فنی و هر اسم خوبی که خودتون دوست دارید روش بذارید داده. اصلا عبارت "رای مزخرف" توی این متن به "رای دهنده ها و نگرششون" برمیگرده نه کسی که بهش رای دادن، بنابراین من و شما میتونیم جفتمون به روحانی رای داده باشیم، رای من مزخرف باشه اما رای شما نه.
  اینهمه رگ گردنی شدن و تعصب بیجا و ناراحتی ، خودش خلاف روح آزادیه... و این بسیار ناراحت کننده است. ظرفیتمون رو بالا ببریم، حداقل متنها رو درست بخونیم!
  ببین کی طرف ازادی بیان قضیه نشسته و به رای ملت میگه مزخرف.
  جواب:
  اگر فردی که به ایکس رای داده، از هر اتفاقی توی مملکتش، توی جامعه اش، بخواد به نفع صاحب رایش، در راستای وجهه سازی برای صاحب رایش "سو استفاده" کنه، بله "رای مزخرفی" داده.
  تلقیتون از دمکراسی رو بازنگری کنید لطفا، معنی دمکراسی کور بودن و ندیدن نیست ، وقتی بازی جناحی ارجح میشه به مطالبه اجتماعی، ندیدنش حماقته! ضمنا معنی دمکراسی تایید همه صحبتهای یک جناح و تفکر خاص هم نیست. دمکراسی یعنی فرصت ابراز نظر داشتن، من مگه فرصت ابرازنظر شما رو گرفتم؟ اینهمه ادم یک ماهه نظرشون رو گفتن، منم نظرم رو با رعایت اصول نقد و کاملا عاری از توهین و تخریب گفتم، این عین دمکراسی هست. اگر جز این فکر میکنید تلقیتون معیوبه.

  اضافه کنم:
  تاینکه میگم "بیخودی" دلیلش یکی مواضعت در برابر اتش به اختیارها و دست بوسهای چند وقت پیشه
  یکی هم اینکه همونطور که خودت اشاره کردی این جنایتها ربطی به یه سری مسائل نداره
  سوما هم اینکه اگر کسانی رو داریم که میخوام به نفع چپی ها از این اب گل الود ماهی بگیرن ، یه عده هم 5 سالی میشه از این موضوع و هر موضوع دیگه ای استفاده میکنن تا به نفع راستی ها و بالایی ها ماهی بگیرن
  ولی توی پستت بیشتر اینوریا رو کوبیدی که بازم میگم به نظرم به رای مزخرفت بر میگرده
  جواب:
  در مورد اتش به اختیار تا حالا مطلبی ننوشتم.
  من عمیقا معتقدم حب و بغض شخصی، اونم در حد نفرت ایدئولوژیک تو، سلامت نگاه رو تباه میکنه. قبلا بهت گفتم تفکر تو برای من فرقی با تفکر مخالفت نداره،چون جفتتون خودتون خوبید همه آشغال.
  دلیلی نداره موهومات تو رو پاسخ بدم، هر چیزی دوست داری برداشت کن.
  خدا هم به من هم به تو، نگاه سالم و فکر سالم بده
  کلیت حرفات که درست بود 
  ولی خوب اون تیکه هایی که بی خودی شروع کردی به گیر دادن به طرفدارای روحانی رو وقتی میذارم کنار موضع گیریت در برابر مطیعی و اتیش به اختیارا ، به نظرم رای مزخرف خودتم توی نوشته ات تاثیر داشته
  جواب:
  گیر بیخودی ای نمیبینم، هر کلام که گفتم رو بهش اعتقاد دارم و سر صحتش با هر کسی از هر تفکری بحث میکنم.
  من جایی میبازم که لازم باشه نیتم رو به چون تویی توضیح بدم و تو رو توجیه کنم که نه نوشته ی من رنگ و بوی سیاسی نداره. مطلب هست و تو هم از ظن خود شو یار من. هیچ مسئله ای وجود نداره.
 • نیمچه مهندس ...
 • آقای سر به هوا
  با توجه به استدلال بند آخرتون در مورد قتل و جزاش،سزای یک متجاوز چیه؟تجاوز بهش؟
  جواب:
  خیلی خوب میشه اینجوری :))
 • مـــحـــدثـــه ...
 • خیلی ممنونم.
  جواب:
  قربان شما!

  روی جسد دختر مظلوم مردم، سواری نکنید!

  دقیقااااااااااا  جواب:
  والا به خدا!
 • سوشیانت زرتشتی
 • با سلام
  به نظر من بهترین راه جلوگیری از این مسائل این هست ریشه بوجود اومدن اینجور آدم هارو با تربیت درست بخشکونیم، شاید ریشه کن نشه ولی حداقل کمتر میشه
  جواب:
  مسئله آموزش مسئله به شدت مهمی هست درهر جامعه ای، جامعه رو با اموزش صحیح میشه رستگار کرد!
  Like
  نظرتون رو دوست داشتم 
  بعضی از کانالها خبر از تایید سند ۲۰۳۰ دادن درسته؟

  کشور ما خودش نمیتونه برنامه اموزشی در این موارد بنویسه و حتما باید با سند ۲۰۳۰ باشه ..کاش جنبه های مثبت برنامه رو میتونستیم با برنامه اموزش خودمون ترکیب کنیم نه کاملا برنامه اموزش همون سند ۲۰۳۰ مدون باشه  جواب:
  نه بابا ۲۰۳۰ ملغی شد تموم شد رفت!

  فکر کنم همه قبول دارن که فارغ از همه دیدگاههای تعصبی و بیجا، سطح آموزش و پرورش و نوع آموزش و پرورش توی کشور ما شدیداً افتضاحه. و سالهاست که هیچ فکر اساسی ای براش نمیشه.
  + درصدها رو خودت ساختی؟! اخبار بیست و سی میخواد خبرو بخونه ها ⁦:-)⁩
  جواب:
  اگه همه قبول داشتن، الان تکون خورده بود :| اظهر من الشمسیه که خیلی ها نمی‌بیننش متاسفانه...
  نه اینا دقیقه :))
 • منتظر اتفاقات خوب (حورا)
 • به قول یک آشنا که نوشت" آب گل آلود است، ماهی بگیرید!"

  ان شاالله که این درصدها دست کاری نشدند!!دی:
  جواب:
  نه دیگه اینا کاملا دقیق هستن :))

  خدا قوت مُحلل:)

  در اینکه آموزش لازمه شکی نیست ولی در مورد کوکان همیشه تجاوز به عنف هست فرض بگیریم کودک در حدی که شما میگی اموزش هم دیده باشه در اون موقعیت با توجه با ضعفش و ترسش قادر به انجام عکس العملی نیست!

  متاسفم واقعا...

  جواب:
  نه تجاوز به کودک یه دسته اش هست، خیلی از کودک ازاری ها با لمس نامناسب و در فضای مثلا دوستانه اتفاق میفته، به اسم بازی و تحقیق و این چیزا... کاملا این اموزشها لازمن
 • آقای سر به هوا ...
 • عاقا ما تک تک کلمه های این پست رو دوست داشتیم و به شدت مورد تاکید ما بود .
  برادران ارزشیش خیلی خوب بود چون به شدت متنفرم از افکار پوسیده بعضی هاشون . کسی که نگاه سو به دوست داشتنی ترین موجود دنیا یعنی دختر زیر 18 سال داره یعنی بیماره آقا بیماررر !
  چرا همه اینطوری نیستن ؟ چرا ما این میل رو نداریم که خودمون رو با دخترهای کم سن و سال ارضا کنیم ؟ اونم به وحشیانه ترین حالت ممکن یعنی تجاوز !
  اعدام به نظر من عقب موندگی نیست ، من اگر بیام شمارو بکشم عادانه ترین مجازات برای من چیه ؟ این نیست که من جون شمارو گرفتم ، جون من هم باید گرفته بشه تا برابری برقرار بشه ؟
  کاش یکم از این عقب موندگی در بیایم ، ای کاش ..
  جواب:
  من چند کامنت قبل تر هم گفتم، برای من هیچکدوم این بندها از اون یکی شنیع تر نیست، همه شون ازار دهنده هستن و همه تا حد ممکن هم آزاردهنده ان!
  من با اعدام مخالف نیستم، برخی از عزیزان مخالف اعدام، الان یهو خواستار اعدام قاتل شدن، گفتم تکلیفمونو مشخص کنن!
 • مهسا ساداتی
 • خیلی ناراحت کننده است این قضیه....
  جواب:
  بلی!
 • مریــــ ـــــم
 • واقعا کیف کردم
  دقیقا همینه
  بیشتر از همه اونایی رو مخ من بودن که قتل اتنای بی گناهو علم حقانیت سند 2030 کردن
  من اصلا نمیدونم سند 2030 چی هست و چیکارمیخواد بکنه ولی میگم حالا اون بچه بدونه جریان چیه...مگه یه دختر بچه ی 7 ساله حریف یه مرد 43ساله میشه؟؟؟
  شما تصور کن مرده اتنارو برده کشونده تو خلوت ،یهو اتنا میگه صبرکن یه برگه از کیفش درمیاره و میگه من سند2030 یا هر کوفت دیگه ای رو اموزش دیدم و همه چیو بلدم
  مرده هم میگه اااا حیف شد دیگه نمیتونم کاری کنم!!!!!

  شاید اموزش بده اما محافظت نمیتونه بکنه
  و به اونایی هم که میگن خون اتنا گردن دحجابا و یا بی حجابست 
  یکی نیست بهشون بگه اخه برادر من
  اونی که به یه بچه ی بیگناهم رحم نمیکنه ،یه ادم مریضه یه ادم روانی سادیسمی...
  من تو گونی هم برم اون کارخودشو میکنه
  ادم مریض مریضه
  دیدم که میگم

  جواب:
  نه واقعا برای من هیچ کدوم این بحث ها از اون یکی رو مخ تر نیستن، تک تک این مسائل یک ماهه من رو آزرده کردن. از بحث حجاب ، فساد و سرکوب، سند ۲۰۳۰ و مجازات قاتل. ما کلا مردم هیجانیم، اولین حرف مزخرفی که به ذهنمون میرسه رو پرت میکنیم!
  من نمیدونم این همه واکنش هیجانی و احساسی نسبت به این وقایع، چقدر ضرورت داره؟ بعد چرا برای بعضی موارد، واکنش انقدر قلمبه! و برای چیزای به مراتب مهم تر،هیچ قلمبه!
  حالا اینکه هر ماجرایی رو سیاسی میکنیم هیچی!
  جواب:
  مطلقا همه ی ماجراها رو سیاسی میکنیم ها :|
 • یادداشت های روزمرگی
 • سلام
  اومده بودم ببینم در مورد مرحوم مریم میرزاخانی چیزی نوشتی یا نه که این پستو دیدم. 

  امیدوارم روزی برسه که پایه و بیس سواد و تحلیل و تفسیرمون درباره اتفاقات تلگرام و اینستا و غیره نباشه.. امیدوارم یاد بگیریم وقتی از مسئله ای خشمگین و عصبانی هستیم همه موضاعات بی ربط رو نذاریم تنگ هم و نتیجه گیری کنیم.امیدوارم درست فکر کردن و درست دیدن رو یاد بگیریم حتی اگه نتیجه اش باب میلمون نباشه.
  جواب:
  این خط آخر رو خیلی دوست داشتم
  واقعا زیبا بود
  واقعا مطلبی که نوشتید، زیبا و قابل ستایش بود
  احتمالا علتش هم اینه که در زمینه ی روانشناسی، دارای تخصص هستید
  سوالی ازتون دارم که شاید شرحش، مفصل بشه ولی در حد کوتاهی لطفا توضیح بدید که چرا و به چه دلیلی این بیماری روانی کودک آزاری در یه فرد شکل میگیره و اگه فردی پیدا بشه که این بیماری رو داشته باشه و واقعا دلش نخواد که اینجوری به زندگیش ادامه بده، آیا راهی برای درمانش وجود داره؟
  همه ی افراد جامعه، فقط مظلومیت این دختر عزیز رو نقل میکنن و البته به حق هم هست، اما چرا کسی به مظلومیت این بیماران روانی که شاید دارن از این حس بدشون درد هم میکشن، نمی پردازه و در مورد مشکلاتشون و ریشه یابی و درمان مشکلاتشون حرفی نمیزنه... من احساس میکنم اگه هر روز خبر کودک آزاری نمیشنویم، علتش این نیست که تعداد این بیماران روانی، کمه بلکه علتش اینه که این بیماران روانی خیلیاشون به بد بودن تفکرات منفی و خورنده ی مغزشون واقف هستند و با این احساسات منفی شون می جنگند و مردانه مبارزه می کنند و در عین حال زجر می کشند و هر چند به دیگران آزاری نمی رسانند بلکه دارند آزار مضاعفی رو بر خودشون تحمیل می کنند و شاید به علت عدم آگاهی در مورد بیماریشون و اینکه آیا قابل درمان هست یا خیر، نمیتونن خودشون رو درمان کنند(در ضمن بیمار روانی، فحش نیست... همه ی ما انسان ها به گونه ای و در بخشی از روانمون دچار بیماری هستیم وگرنه دروغ نمیگیم و غیبت نمیکنیم و خیلی راحت مال مردم رو نمیخوریم و رشوه نمیدیم و اختلاس نمیکنیم و...)
  جواب:
  شما اولین پستی که لینک کردم توی همین مطلب رو مطالعه بکنید! جوابتون هست احتمالا!
  سلام
  در مورد بند اول بغیر از تتلو ندیدم کسی همچین نکته شاذی بگه
  که خب در مورد تدین و ارزشش جای سوال هست‎:|‎
  در کل متن شسته رفته ای بود،ممنون.
  *فک کنم جمله اول یه اشتباه داره، قضیه پسر و دختر افغان بود.
  جواب:
  من توییت هم دیدم در این مورد!
  آره ممنون از تذکرتون!
  این متن های موشکافانتون خیلی خوبن جناب هولدن ؛-)
   ببینین من کاملا با آموزش به کودکان موافقم، چون جلوی خیلی از تجاوزا رو میگیره، ولی میگم فرضا که آتنا یا ستایش آموزش هم دیده بودن، وقتی دزدیده میشن و زور متجاوز بهشون میچربه و مورد سوء استفاده قرار می گیرن، چکار میتونن بکنن؟ نذارن؟ در بهترین حالت میشن مثل زن هایی که تجاوز میشه بهشون...
  کلا خیلی دردناکه این قضیه :-(
  جواب:
  قربان شما لطف دارید!
  آره در این موارد خاص، آموزش تاثیری نداره! اما لزوم نیازش که وجود داره!
  خیلی خیلی ممنون بابت این پست.
  جواب:
  قربان شما
 • نویسنده ....
 • جوهر قلمت خشک نشه،خدا خیرت بده:)
  جواب:
  چشم مایی :دی
 • مـــحـــدثـــه ...
 • یه سوال بپرسم؟
  به نظرتون DSM5 رو ، از کدوم مترجم بگیرم؟؟
  جواب:
  نشر ارجمند، فرزین رضاعی
 • פـریـر بانو
 • عادتمون شده...که تا یه چیز شنیدیم بکنیم تو بوق و کرنا و یقه جر بدیم که آی فلان و اوی فلین! :| بعد نمیریم بیشتر تحقیق کنیم یا حداقل بیشتر فکر کنیم راجع بهش و بعد ازش حرف بزنیم! ماشالله معتبرترین بنگاه اطلاعاتی و اخبار اکثر مردم ما هم شده یه سری کانالای تلگرامی که معلوم نیست مدیرش از کدوم یالغوزتپه ای داره پست میذاره...

  :: ممنون بابت این پست :) خیلی خوب بود...
  جواب:
  من خیلی خفنم چون :|
 • گمـــــــشده :)
 • خب مث این که کپیشده من نفهمیدم
  :دی
  جواب:
  :دی
 • گمـــــــشده :)
 • اولا مثل همیشه حرفات حق
  اصلا از بس همیشه درست و اصولی می نویسی برات کامنت نمی زارم. تایید همیشگی خسته کننده اس
  اما اینو نفهمیدم:
  نمی شه کپیکرد. مورد چهارم می گم. یعنی اعدام کار نشانه عقب ماندگیه؟
  خب پس برای جایگیزینیشباید پیشنهادی داشته باشی. می شه بگی؟

  اعدام ، یا حکم لازم و صوابی هست، یا نه، تحجر و عق ماندگیه!

  Copyright ©هیولای درون
  اعدام ، یا حکم لازم و صوابی هست، یا نه، تحجر و عق ماندگیه!

  Copyright ©هیولای درون
  جواب:
  این بند به این نکته اشاره میکنه که عده ای از محالفان اعدام، که وای اعدام فلانه و بیسار و عمدتا از نحله های فمینیستی، فریاد سر برآوردن که فوری اعدام کنید این مرد رو! خب اگه اعدام بده، برای همه بده، اگه برای این خوبه، برای شهلا جاهد هم خوبه! اگه تو مخالف اعدامی، با اعدام همه مخالفی، اگرم موافقی باید منتظر باشی ببینی خانومها هم اعدام بشن!
 • خانم انار
 • حرفِ حق
  جواب:
  قربانت!
 • بهارنارنج :)
 • یعنی واقعا جای تاسف داره ازین ملت شرم آور!چقدر داریم رو به حماقت میریم!تمام عقلمون شده خبرای تلگرامی!این تلگرامای کوفتی!
  میگن تجاوز شده جار میزنن بله تجاوز شده!
  میگن فلانی بی عفت..داد میزنن بله بی عفت توتلگرام نوشته فلان خبرگذاری گفته
  انقدر بیشعوری درک نمیکنم هیچ جوره!
  اونوقت یه مردیکه تازه به دوران رسیده میاد میگه اینکار به خاطر بد حجابی بوده!درصورتی که بعدا میگن هدف طلاها بوده نه تجاوز!
  و یه مشت ادم میریزن از رکیک ترین فحشا و ...میگن و مینویسن وبیشعوری وحماقت خودشونو وچقدر حرفای وحشتناک میزنن که به اتنا توهین نکن!
  حالا انگار خودشونو کشتن مگه کم ازین بدترشو نداشتیم چرا اونجا رگ گردنی نشدن؟؟؟


  یعنی امروز به حدی امپر چسبوندم میخواستم پست بزنم نزدم!الان پستتو خوندم نتونستم نگم!
  جواب:
  دیگه همه رو گفتی دیگه :|