Inside Monster

Will Come Again
پیام های کوتاه
بایگانی هیولا
نویسندگان

هیتلر: وانمود کن که کشور در خطر است، اگر مردم بترسند برای برده شدن آماده میشوند!

و این تمام داستان این روزهای ماست، بی کم و کاست!

در این راستا ، در این راستا و باز هم در همین راستا

ویرایش بعدی: مستند به عقب باز نمی گردیم که در کامنتهای شما معرفی شد، حتما ببینید، حتما!

 • ۹۶/۰۲/۲۷ ، ۲۰:۱۲
 • هولدن کالفیلد

آراء الحکما: جلد  (۳۲)

گفتم تنها منبعی که تبلیغات انتخاباتیو دنبال کردم تلویزیون بود. و گفتم برنامه مسکن اجتماعیو بطور مشروح "قبل انتخابات" در موردش صحبت شد که من در سایتی خوندم.  خط اول کامنت قبلی گفتم..تا قبل از رقابت های انتخاباتی. درست نخوندید نظر منو و در نتیجه قضاوتتون درست نیست.
سایت کارورزی هم بدلیل بعضی تغییرات تا مدتی مسدود هست.
موفق باشین.
جواب:
منتظر باشید تا سایت کارورزی هم بیاد! :دی
ممنون و پاینده باشید!
متاسفانه و یا خوشبختانه من با هیچکدوم از ( در این راستا بخونیدها) موافق نیستم
نه اینکه من طرفدار روحانی باشم ولی فکر میکنم تحلیلشون درست نیست
جواب:
من موافقم!
تو هم خب آدمی و متفکر قاعدتا میتونی موافق نباشی، نگاه خاص خودتو داری دیگه :دی
درباره برنامه ها.. خب تا حدی فعالیت های دولتو از تلویزیون و خبرگزاری ها دنبال می کردم. تا قبل از رقابت های انتخاباتی. درباره مسکن که دولت برنامه مسکن اجتماعی و مسکن حمایتی رو برای به اصطلاح خانه اولیا و دهک های میانی و مستضعفین در نظر داره. این خبرش مال اواخر سال گذشته است که وعده شو دادن.اونطور که صحبت شده گویا قراره دولت زمین در اختیار تولیدکننده قرار بده و بانکها هم  به کسایی که مسکن استیجاری تولید می کنن تسهیلات بده. از اون طرفم سازمان کمیته امداد و بهزیستی افرادی که در این زمینه واجدشرایطن شناسایی کنن تا در این طرح از اونها حمایت بشه. اینا صحبت هایی بود که معاون وزیر مسکن اواخر پارسال مطرح کرده بود. 
در مورد اشتغالم هنوز سال تموم نشده بود رسانه بخشی از فعالیت های دولتو در بخش های خبری معرفی می کرد. اینکه دولت تلاش کرده به کارگاه ها و کارخونه های کوچک و متوسط تسهیلات بده اعم از وام با درصد پایین و کمک بلاعوض و باعث شده کارخونه ها دوباره رونق بگیره و کارگرا برگردن سر کار. کارخونه منسوجات و پتو در خراسان جنوبی و چند تا کارخونه مواد اولیه دیگه که الان در ذهنم نمونده بخوام بگم. یه مثال نزدیکترش مجتمع فولادی که یکی از نزدیکان خودم درش مشغول به کاره و خدا رو شکر وضعیت بهتری داره نسبت به قبل. 
یه سری از آمارها و برنامه هایی که جهانگیری هم مطرح می کرد در این راستا بود.
درباره طرح کارورزی هم که اخیرا صحبتش شده که تو هشت استان کشور بصورت پایلوت این طرح برای فارغ التحصیلها انجام بشه و مزایایی که از این طرح مطرح شده اخیرا.
درباره سهام عدالتم اگر به سایتشون مراجعه کنید اطلاعات بیشتری کسب می کنید. من خودم تا به الان یه سری کارها رو در این زمینه انجام دادم. 
امیدوارم هر فعالیتی که دارن به نفع ما و در جهت رفع دغدغه هامون باشه.
جواب:
جالبه شما میگید رفتید سایتها ، بعد تنها منبعتون تلویزیون بوده، بعد به آقای رییسی که گفت برنامه ام توی سایتم هست برید مطالعه کنید میگید چرا برنامه اش رو توی تلویزیون اعلام نکرد!
شما خودتون دوگانه عمل میکنید در معیارها و پیگیریهاتون، این جالب نیست به نظرم!
سایت کارورزی از دسترس خارج شد خانوم.
من برای اثبات اینکه شمای نوعی یا شمای شخص اشتباه انتخاب کردین وارد بحث نشدم. من با نوع تفکر و جهان بینی خودم که قطعا پایه و بیسش با تفکر شما تفاوت داره باهاتون صحبت کردم.پس شما هم حق دارید بگین دولت برنامه ای نداشت که ارائه بده. 
در مورد برنامه های دولتم خب من اخبار بودجه بندی سال جدید و همینطور آمار و صحبت های جهانگیریو دنبال کردم. همه اش دروغ نبوده از نظر من. یه نمونه اش سهام عدالته که در جریان روندش تا حدی هستم.

در مورد تبلیغ آقای رییسی هم خب من همچنان به جانبداری رسانه حکومتی معتقدم. چه در پوشش سفرهای استانیشون و چه در نوع تبریک گفتن به منتخب ملت. یه مقایسه داشته باشین با نوع تبریک پرهیاهوی آقای احمدی نژاد فقط در دور اول و تبریک روحانی. دور دوم هیچی. من نظرم اینه که رسانه جانبدارانه حرکت کرده و می کنه و خواهد کرد.
قبلا گفتم که منم از اینکه همه چیو گردن دولت قبل بندازیم موافق نیستم. 

در هر حال.. من از شما خیلی ممنونم بابت وقتی که گذاشتین. حداقل یک نفر پیدا شد با استدلال خودش از انتخاب خودش دفاع کنه و نه تخریب و توهین به سوال کننده.

و به عنوان کاربری که نوشته هاتونو دنبال می کنه تولدتون رو تبریک می گم. :)
جواب:
ممنون بابت تبریک!
فقط من هنوزم نفهمیدم "برنامه" دولت برای سهام عدالت، شغل، کار، مسکن و ... چی بود، یه سری وعده ی دو خطی بود! شما چطوری میگی به اون برنامه؟ میشه اون برنامه رو به منم بگید منم روشن و امیدوار شم؟
گفتن ما متعهدیم به برجام. اما در کنارش در تبلیغاتشون این چیزی که من بهش اشاره کردم هم گفته شده. گفتم که من دنبال جواب چطوری شدنش بودم. و الا در متن قانون که خیلی مسائل اومده. آیا تا به الان همه اونچه که در متن قانون اومده اجرا شده؟

من سعی کردم با توجه به آمار مستندی که آقای جهانگیری داد خوشبین باشم. اشکال که نداره؟ این برمی گرده به تفاوت در سلیقه فکری من و شما. من و شما می تونیم در مورد یه مسئله مشترک نتیجه گیری متفاوت و تصمیم متفاوت داشته باشیم. نمی تونیم؟

در مورد مستند و تبلیغ هم همین طور. نگاهمون متفاوته. من می گم نباید شما می گی نه. من می گم تلویزیون یه رسانه حکومتیه و نه دولتی و باید بدون جانبداری کار کنه اما خلاف این رو همیشه دیدم. بله حرف شما هم درسته.. دولت هم به اون شکل از ظرفیت ها استفاده کرده. اما برای من که شخصا اخبار تبلیغاتو فقط از تلویزیون دنبال می کنم این یعنی تبلیغ. 

در مورد بند اخر صحبتاتون. در کامنتهای قبلی گفتم با توجه به چه مواردی انتخاب کردم. این مثالم مطلق نیست از نظر من. هر کس با توجه به عقل و منطق خودش تصمیم گرفت و من هم. تازه کار بودن هیچ عیبی درش نیست. برنامه داشتن مهمه که من چیزی ندیدم. نه اینکه نخواستم ببینم واقعا ندیدم. دشمنی که ندارم.
جواب:
من هنوزم نمیفهمم چرا شما آماز کذب و دروغ دولت رو خوشبینانه میتونید نگاه کنید، برنامه ندادن دولت رو میتونید بپذیرید، دروغهای دولت رو میتونید راست بپندارید، نصف اینها رو اجازه نمیدید کسی در مورد کاندید مورد نظرش داشته باشه؟
بنده توضیحاتم در مورد هر کدوم از این مباحث رو بارها دادم، و نمیبینم شما توضیحی بدید، یه سری حرف کلی میزنید، یه بار یه چیز عیبه و یه بار نیست، برای یکی عیبه و برای اون یکی نیست.
همین که شما متوجه نیستید "اون سی دقیقه برای آقای رییسی بوده و تبلیغ ایشون" کلا بحث رو برای من تموم میکنه.
موفق باشید، اگر پاسخ واقعی ای داشتید به انتقادات من خوشحال میشم بشنوم، اما اگر قراره مثل این چند کامنت حرفای قبلتون رو تکرار کنید که بحث تمومه برای من.
البته حق حرف زدن شما محفوظه ، منظورم اینه پاسخی ندارم دیگه.
فقط خوشحالم میشم شما که این رو گفتید "برنامه داشتن مهمه که من چیزی ندیدم" خلاصه ای از برنام های دولت مستقر برای چهار سال آینده رو که در مناظره ها اعلام کردن بیان کنید!!! میخوام بدونم چه برنامه ای در مناظره ها از سمت دولت چشم شما رو گرفته ، چون چیزی که من از دولت دیدم انتقاد از دولت مستقرِ آقای احمدی نژاد بود :))
سلام 
ببینید آقای هولدن من از 88 به این طرف تو انتخابات شرکت نکردم. حتی سال 92 هم اصلا دلم نمی خواست آقای روحانی رییس جمهور بشه. ولی شد. اینکه از شما پرسیدم چرا به احمدی نژاد رای دادین فقط می خواستم نظرتونو بدونم و دنبال این نبودم که از صحبت شما استفاده کنم و بگم خب منم به این دلیل نظرم شد روحانی. 
اما من وقتی می بینم یه عده دوباره شعار می دن تحریم بر ما سازگار نیست و فرصته. نتیجه گیریم می شه اینکه احتمال بدم  ونه اینکه بترسم دوباره یکی می خواد پیدا بشه و به تحریم بگه کاغذ پاره و شاخ و شونه کشیدنو شروع کنه. بله می دونم همچنان در حال تحریم شدنیم ولی حداقل یه سری شعار احساسی بی منطق نمی شنوم. اگرم می خواستم خیلی منطقی تر تر فکر کنم همچنان باید انتخاباتو برای خودم تحریم کنم. در هر حال من درستی هایی از دولت وقت دیدم و انتخاب کردم. 

آقای قالیباف و رییسی گفتن می شه اما در نهایت نگفتن چطوری می شه. این "چطوری شدن" چیزی بود که من در مناظره ها دنبالش بودم و در نهایت به هیچ نتیجه ای نرسیدم واقعا. اینکه ازتون پرسیدم قانعم کنید چرا رییسی به خاطر همین بود.. چطور قرار بود بشه.
در مورد نکته 1: منم واقعا نخواستم همه مشکلاتو به دولت قبل گره بزنم اما حداقل در مورد استخدام فله ای معلم مطمئنم. چقدر معلم هستن که الان با رشته غیرمرتبط مشغول تدریسن. خب رشته من که اصلی ترین شغل براش تدریس بوده و هست. اگر این اشتباه صورت نمی گرفت شاید الان من هم به چیزی که می خواستم رسیده بودم. بد می گم..؟ در مورد بخش دوم هم درسته.. اما داعیه داشتن مهم نیست. مهم اینه که در عمل ثابت کنن که متاسفانه هیچ کدوم از دو جناح طبق گفتمانی که شعارشو می دن جلو نرفتن. گفتم که به رفتار و صحبت های آقای روحانی نقد دارم.

نکته2: آقای هولدن من کجا گفتم "دفاع از حق محروم و فقیر جامعه ایران و گوشزد کردن کم کاری دولت ضدیت با دولته،"؟؟ گفتم تبریکش تبریک نبود. اگر سیاستمداران ما واقعا دنبال برطرف کردن معضلاتن بینی بین اللهی دست به دست هم می دن و مشکلاتو برطرف می کنن. که خب الحمدلله هیچ کدوم اون یکیو قبول ندارن و مدعین که کلید مشکل فقط و فقط به دست اونا باز می شه.  

در مورد زیرنویسم بله منظورم همون بود. وقتی می شه بخش دادگاه آقای کرباسچی از فیلم مستند ایشون حذف بشه چرا این نباید بشه. در هر حال تبلیغه. اگر کسی به عدالت معتقده و قبل از اینکه رقابت های انتخاباتی شروع بشه نامه می ده به صدا و سیما و در مورد پخش افتتاح پروژه های دولت مستقر دعوت به عدالت می کنه خودشم باید این مسئله رو رعایت کنه و تو فیلمش یه همچین چیزیو نذاره. بد می گم..؟

هیچ اشکالی نداره شما نظر منو منطبق با منطق و استدلال ندونی. من فکر کردم و بدون در نظر گرفتن هر گونه ترسی که القا شد تصمیم گرفتم.حتی قبل از رقابت های انتخاباتی تصمیم گرفته بودم. باورتون بشه یا نه. اینجا گفتم انتخابم کی بوده. اما تو دنیای واقعی ترجیحم اینه که به جز نزدیکانم کسی ندونه. وقتی می بینم یه عده همچنان فکر می کنن بقیه آشغالن و خودشون پاک و مطهر و رای دادن من به ایشون رو در حکم محاربه با امام زمان می دونن ترجیح می دم سکوت کنم.
صحبت هامو با آرامش کامل نوشتم با آرامش بخونید. :)
جواب:
این حرف تحریم فلان است رو بارها و بارها هم رییسی هم قالیباف گفتن ما متعهدیم به تعهدات ایران ، و برجام رو اجرا میکنیم، فقط معتقدیم دولت در گرفتن حقش کم کاری میکنه! این که شما نشنیدی مسئله من نیست واقعا. شما هم کانه رییس جمهور خودتونو زدید به نشنیدن چیزایی که خوب نیست بشنوید، وگرنه این جریان تحریم خیلی بار پاسخ داده شد!
در مورد چطور شدن، سالی یک میلیون شغل متن قانونه، من ترجیح میدم بین کسی که میگه قانون رو اجرا میکنم (حتی اگر نتونه اجرا کنه) و کسی که صاف صاف تو دروبین زل میزنه میگه نمیکنم و اصلا نمیشه! به اولی رای میدم! چون از اولی میتونم سوال کنم، دومی همونطور که توی این 4 سال همه چی رو به همه جز خودش حواله داد، 4 سال دوم هم همین رو میگه!
در مورد مستند، مستند ذاتش تبلیغاتیه، برای خود فرده، و اون فرد به طرفدارهاش گفته بیاید مصلی، اینکه این تبلیغه رو به قول یکی از دوستان به مرغ پخته بگید خنده اش میگیره! بعیده از شما که سعی در منطقی صحبت کردن دارید اینقدر حقایق واضح و بدیهی رو نادیده بگیرید! ایشون از ظرفیت مستندش برای جمع کردن طرفدارهاش استفاده کرده شما چرا ناراحتین؟ دولت نشسته فله ای کانال تلگرام خریده، مسئولین وزارت امور خارجه که در صورت شرکت در همایشهای حزبی مستعفی محسوب میشن (شخص آقای ظریف و تخت روانچی) رو توی میتینگ های تبلیغاتیش برده و هر دو این عزیزان مستعفی محسوب میشن و الان غیرقانونی سر کارن، اینهمه توهین و تخریب و تهمت بوده، بعد شما الان ته جانبداری ای که دیدی این بوده که آقای رییسی استفاده سالم از ظرفیت مستندش کرده؟
بنده از شما میخوام توضیح بدید بالاخره آزموده را آزمودن خطاست یا نه؟ و بالاخره اگر رای دادن به تازه کار بده چرا روحانی؟ و اگر با دو تا استدلال متفاوت میتونید فکر کنید، چرا همین رو به بقیه تعمیم نمیدید!
بنده کاملا آروم هستم!
آزادی فقط اینه که دم انتخاباته فقط بری پیش حاج آقا دساتو بزنی بالا تتوهاتو نشونش بدی و بگی واس امام رضا آهنگ خوندی؟ 
داداش آزادی و دموکراسی دو طرفس، این تتلو تو خیابون بره فردا باس دساشو بپوشونه با جوراب پارازین  بخاطر تتوهاش که نگیرنش! بعدشم همین تتلو تو مشهد میتونه کنسرت بزاره! 

جواب:
چرا خودتو میزنی به اون راه خدایی؟
من از رییسی-روحانی و شوی آزادیشون حرف زدم مگه؟
میگم تو، توی بدمست!!! تویی که از نوشته هات چکه میکنه "به آرا و عقاید مردم هرچه که باشد احترام بگذارید" میرسه به احترام گذاشتن خودت به تفکر و عملی که نمی‌پسندی، روشنفکریت نم میکشه یهو؟ یهو میشی تتلو خیلی خز بود؟ :)) کجاست اون احترام و ازادی اندیشه که "آخوندا نمیذارن داشته باشی" تو که دستت برسه از اینا هم بدتری رفیق من.
با خودت روراست باش، با من نمیخواد باشی!
سلام دوباره
در مورد بند آخر صحبتتون.. خب من که توی کامنت قبلی گفتم دولت مستقر دولت "مطلوب" من نیست. باور کن وضع منم خوب نیست.. منم مثل خیلی از جوونا بیکارم هنوز.. این برام مایه سرافکندگیه.. از این همه تلاشی که برای درس خوندن کردم هنوز نتونستم بهره چندانی ببرم. مگه چقدر جوون می مونم..؟ تازه من  دو سال از شما بزرگترم و دختر.. هر جا هم بخوام برم اولین چیز همین سنمه که بهش بابتش گیر می دن و مهارت و تواناییم نادیده گرفته می شه. به کی نفرین کنم؟ به دولت قبل که زمانی فله معلم استخدام کرد و حالا که نوبت من شده بهم بگن دیگه گرایش تو رو نمی خوایم؟ به این دولت نفرین کنم؟ از اون طرف می بینم مریضم داره جلو چشمم آب می شه و من حتی یه وقتایی نتونستم دارویی که لازم داره براش تهیه کنم. از اون طرف تر می بینم اقوام و دوستان خارج از کشورم وضعیتشون نسبت به قبل در جامعه ای که زندگی می کنن بهتر شده. می خوام بگم برای اینکه رایم آقای روحانی شدتنها به وعده 100 روزه ای که محقق نشد نگاه نکردم. کار اجرایی فارغ از اینکه کی راس کاره فوق العاده سخته. همتشونو گذاشتن واسه برجام و از داخل تا حد زیادی غافل شدن. حالا نه صد در صد چک برجام نقد شده و نه صد در صد اوضاع داخل بهبود پیدا کرده. این دولت ضعف های بی شماری داره. قبلا هم گفتم نظر من که جزء همین مردم محسوب می شم کامل و بی نقص نیست. اما من هم به یک نتیجه ای رسیدم و انتخاب کردم.

حرفتون کاملا درسته. آقای روحانی هم سابقه بودن در هیئت دولت رو نداشتن. اما حالا که دارن.. یه دوره چهارساله. من که نمی تونستم با این فرض که دولت چون چهار سال خوب کار نکرده در نتیجه بره و کار رو دوباره به یه آدم نابلد بسپره. بله.. اگر این ائتلافی که بین دونفر شکل گرفت برعکس می بود و آقای قالیباف به جای آقای رییسی حضور داشت باز یه چیزی. کما اینکه خیلی از طرفدارای قالیباف گله همین نابلدی و بی برنامگی رییسی رو داشتن و در نهایت یه عده شون یا رای ندادن، یا رایشون روحانی شد و یا به رییسی رای دادن. حداقل قالیباف تجربه خیلی خوبی از کار اجرایی داشت نسبت به رییسی. 

ببینید من اصلا و ابدا رفتار آقای روحانی و بداخلاقی هاشونو نفی نمی کنم. اتفاقا بارها و بارها با نزدیکانم که صحبت می کردم بهش انتقاد داشتم. اصلا چرا ایشون باید بیان بگن به اینا رای ندین بدبخت می شین و به عقب برمی گردین و چه و چه. این شیوه صد در صد غلط و حتی بچه گانه استو در شان یه سیاستمدار در بالاترین سطوح اجرایی نیست که بخواد اینطور صحبت کنه. اما شما اگر مناظره اول رو می دیدین متوجه می شدین که از کجا شروع شد این مسئله. شاید اگر آقای قالیباف به اون شکل وارد نمی شد و در مقابل، جهانگیری اونطور جبهه نمی گرفت بی اخلاقی و بداخلاقی اینقدر عادی و و روش معمول برای رقبا نمی شد. 


راستی امروز داشتم بیانیه آقای رییسی می خوندم. تو بیانیه اش اثری از تبریک به رقیب ندیدم جز آرزوی موفقیت برای دولتمردان. یاد انتخابات فرانسه افتادم و صحبت رقیب شکست خورده که خیلی برام جالب بود.. گفته بود بهتون تبریک می گم اما از این لحظه به بعد مخالف سرسخت دولت هستیم! این خیلی خیلی خوب بود!

از اون طرف صحبت شریعتمداری کیهان هم جالب بود. که می گه دولت همه رسانه ها رو در اختیار داشت و باز هم رقیبش 15 میلیون رای آورد. آخه پدرآمرزیده رسانه ملی که بزرگترین حامی آقای رییسی بود. :) حتی همایش مصلی تهرانشو هم زیر نویس کرد! نمی دونم آقای رییسی اونموقع کجا بود که دوباره نامه بده به رییس رسانه ملی و بگه عدالتو رعایت کن! 

در هر حال انتخابات تموم شد. من از ته دلم امیدوارم و دعا می کنم که اوضاع معیشت و اقتصاد مردمم بهبود پیدا کنه. 

ببخشید که طولانی شد. 

جواب:
بند دوم حرفتون کاملا با حرفای قبلتون و حرفای دولت تناقض داره، شما قبل به من گفتید چرا میخوای به تفکری که یه بار سر کار اومده دوباره اعتماد کنی (تفکر آزموده شده) و بعد گفتین رییسی بی تجربه است چرا بهش رای میدی (نیروی جدید) ٬ بعد شما دولت روحانی اول رو سر کار آوردید بدون تجربه (نیروی جدید) و الان میگید روحانی دولت بدی بوده اما نمیشه  به بی تجربه ​ها اعتماد کزد (تفکر آزموده شده). جهت گیری فکری شما کاملا بنا به امیال درونیتون جهت میگیره و یه خط فکری مستدل و ثابت قابل استناد رو به من نشون نمیده. شما فرمودید چرا دور دوم به احمدی نژاد اعتماد شد، چون ۴سال اولش برای توده مردم بسیار خوب بود، حالا شما میگید من به دولت بد دروغگوی ناموفق رای میدم چون تجربه داره!!! چرا مردمی که پس از ۳۰سال انقلاب بالاخره توسط احمدی نژاد دیده‌شده بودن نباید به دولت موفقش دوباره اعتماد میکردن؟
ضمنا آقای جهانگیری گفتن آزموده را آزمودن خطاست، دولت روحانی دولت به شدت ناموفق آزموده است و لزومی ندارد دوباره آزموده بشه. اگر تمام تناقضهای فکری شما در ابن موضوع رو کنار بذاریم، که هیچ سیر منطقی و‌پیش بینی پذیری نداره. میرسیم به انتخابات به شکل کلی، من اگر امروز به رییسی رای دادم و رییس جمهور شد، ۴ سال دیگه که ناموفق باشه دوباره بهش رای نمیدم، با هیچ استدلالی، حتی بد و بدتر هم بهش رای نمیدم، دولت مسئوله، ایشون برنامه داشت و من تمام این ۴ سال مطالبه گر برنامه ها بودم، انجامش میدادن یا حداقل من تلاش جدی در جهت انجامش میدیدم، رای منو داشتن، در غیر این صورت به هیچ عنوان دلیلی نداره به دولت دروغگوی بی برنامه دوباره اعتماد کنم (کما اینکه نکردم)٬ به صورت کلی من به کسی رای دادم که حداقل میگفت میشه و میتونیم، آقای روحانی بای دیفالت گفتن نمیشه، چهار سال بعدم همینو میگه که من که گفتم نمیشه!
نکته ۱: بالاخره یه جایی باید تموم کنید مشکلات این دولت رو به احمدی نژاد گره زدن، احمدی نژاد فله معلم گرفت، احمدی نژاد این، احمدی نژاد اون... بسه، الان دولت گذشته خود دولت روحانیه، ضمنا پاس دادن هر بداخلاقی انتخاباتی به جناح مقابل هم همینه که اونا شروع کردن! اصلاح طلب داعیه گفتمان و ادب و ازادی داره، اینه اون ادب و گفتمان؟ ته استدلال اینه که قالیباف بی شعور بود منم باشم؟
نکته ۲: خواهر من فقط شما بیانیه حاج آقا رییسی رو نخوندی، منم خوندم! ایشون خیلی شیک برای دولت ارزوی موفقیت کرد که خود تبریک حساب میشه!!! (که مدعی دونبش اصلاحات اقای موسوی با داعیه روشنفکری همینم نکرد) و گفت من صدای محرومان هستم و اگر کاستی ای باشه ایستادم. اینکه شما میگید دفاع از حق محروم و فقیر جامعه ایران و گوشزد کردن کم کاری دولت ضدیت با دولته، شیرین ترین اعتراف به ناکارآمدی دولته که من از یه طرفدار روحانی شنیدم، اینکه میدونید هیچ برنامهدای برای فقرا و محرومین نداره، بهترین حرفی بود که زدید!
اوه اوه من یه چیزو جا انداختم ... خانم محترم زیرنویس همایش مصلی تهران، زیرنویس مستند دوم آقای رییسی بود و ربطی به صدا و سیما نداشت و فقط توی‌ زمان مستند خودشون پخش شد، زیرنویس فیلم بود و نه زیرنویس صدا و‌ سیما. چطور انصاف میکنید اینو؟
چطور داری از یک احمق سوال می پرسی ؟!
من معتقدم یک احمق همیشه احمق میماند چه بسا حماقت خود را نشر دهد و دیگران را در آن به دام بیندازد. البته متوجه شدم که از جواب دادن به سوال طفره رفتید
ولی به نظر من آدم ها ثابت کرده اند که همیشه احمقند اگر فکر میکنید غیر از این است لطفا با رسم شکل توضیح دهید.
جواب:
دلیلی نداره حرفی که با سو نیت زده میشه رو پاسخ داد، همینقدر که شما آزادانه فحشت رو میندازی زمین و توقع داری من برش دارم بسه دیگه :))
بعد از دو هفته نبودن اومدم دیدم همه در حال انتقادن
،بهتره بگم له کردن هم،بهتره دعا کنیم کرسی سهه هر کسی شد،بتونه لیاقتشو نشون بده و از پس مسولیتش برآد.
جواب:
ان شا الله!
همیشه یک احمق ، احمق است.
هیچ وقت تغییر نمیکند.
آیا غیر از این بوده است ؟
جواب:
دیگه شما اسم خودتو نوشتی احمق، جواب سوالت پیش خودته!
من از شما میپرسم ... آیا غیر از این بوده است؟
اینهمه مفسد اقتصادی از روحانی حمایت کردن به کفشمون هم نگرفتیم، یدونه تتلو رو ببین چه دستاویز کردن بندگان خدا. :)) دیگه مورد ارجح تر از این نداشتن گویا. :))
جواب:
:| :|
واااای! این مستنده مــَــــحشر بوووووود! :)
جواب:
آره!
 • دچـــــ ــــــار
 • :)
  جواب:
  :|

  در خصوص مستند "به عقب بازنمی گردیم"

  اونهایی که حوصله دانلود فایل بزرگ ندارن، میتونید این مستند رو در 11 قسمت دو دقیقه ای ببینید: لینک
  https://t.me/mobarez88/102

  #رسانه_شمایید

  جواب:
  ممنون
 • آقای سر به هوا ...
 • پیشوا رو واقعا دوست دارم و به عقایدش معتقدم ...
  پست خوبی بود به فکر رو بردمون .
  جواب:
  :|
  جناب هولدن ! در خصوص حمایت جناب تتلو از سید ابراهیم رییسی چه نظری دارید؟

  جواب:
  بدون شک حرکت پوپولیستی ای بوده!
  اما وقتی فکر میکنم همین آدم رو به خاطر صرفا حمایت کردن (الفبای دمکراسی) مسدود کردن، میفهمم که حرکت پوپولیستی خوبی بوده!
  ضمن اینکه شما این همه بی اخلاقی (و نه بد اخلاقی) آقای روحانی در دوران تبلیغات رو ول کردید، گیرتون تتلوئه؟ :|
  تتلو عاخه؟؟!!
  هیچی اینو توجیه نمیکنه!
  :)))
  جواب:
  یادمه توی خیلی از نوشته هات از نبودن آزادی و دمکراسی و پذیرفته نشدن و انگ های منفی زدن به بقیه نالیده بودی!
  چی شد حاجی؟ یادت رفت؟ :))
  معذرت می خوام بابت استفاده از شهرتتون. راستش خیلی با اسم مستعاری که دارید راحت نیستم. در هر حال ببخشید.
  من نظر خودمو همین جا می گم. فقط همین جا. تا به الان حتی تو وبلاگ خودم یه خط از احوالات این روزا ننوشتم. حتما با من موافقید که برای رسیدن به یه تحلیل درست و نه لزوما صد در صد متقن باید حرف دو طرفو شنید. من با دانش اندک خودم در حوزه سیاست به این نتیجه رسیدم که رییسی نمی تونه گزینه مناسبی برای ریاست جمهوری باشه. چرا..؟اول اینکه خیلی انتظار داشتم در مناظره سوم که درباره اقتصاد بود حرف اصلی خودشو بزنه. اما متاسفانه این اتفاق نیفتاد. ایشون حتی نتونست درباره شعار یارانه ایشم پاسخ قانع کننده ای بده. سواد اقتصادی ایشون واقعا ضعیف بود. از اون بدتر جا موندن در مباحث بود. تا حدی به خاطر استرس طبیعیه. اما نه اینکه هر سوالی که جلو می رفت تازه جواب سوال قبلو می دادن.
  دوم اینکه به نظرم عالی ترین مقام اجرایی جایگاه آزمون و خطا نیست. رییس جمهور نابلد باعث مشکلات بسیاری خواهد شد که احتمالا تاوانشو ملت باید بپردازه. باز هم به نظر من مردم ما یکبار چنین تجربه ایو داشتن.. در سال 84.. من اصلا و ابدا کارهای رییس جمهور سابقو زیر سوال نمی برم. اما مثال عملکرد ایشون مثل معماری می مونه که برای یه خونه در ساخت.. پنجره ساخت.. اما در کنارش می زد پی ساختمونو می ریخت! همین باعث شد که همه کارهای خوبش زیر سوال بره. و همین باعث شد مردم دوباره به آغوش همون حاج آقای خدابیامرز پناه ببرن. 
  من می گم چرا با رای دوباره به همون تفکر و همون سیستم راه رفته دوباره تجربه کنم..؟متاسفانه من همون شعارها رو دارم می بینم..یه کم عقب تر بریم.. زمانی نزدیک انقلاب شعار می دادن "نان،مسکن،آزادی" همین علما و آقایونی که در صحنه هستن خرده می گرفتن و می گفتن شعار کمونیستیه.. الان می گن"اشتغال،کار،ازدواج" چی شده که الان این شعار خوبه و تغییر به نفع مردم اما دیروز انواع تهمت ها روش بود؟ 
  نمی دونم شما چرا در سال 88به دولت احمدی نژاد اطمینان کردین. دوست دارم نظرتونو بدونم اگه اشکالی نداره. اما در هر حال دولت مستقر دولت مطلوب و دلخواه من نیست.. ولی به نظرم من به عنوان کسی که حق رای دارم می تونم بهش فرصت بدم. ما با دنیا تعامل خوبی داشتیم و به قول آقای میرسلیم ندای مظلومیت خودمونو به گوش همه رسوندیم. و البته نشون دادیم که اهل گفتمان هستیم و نه خیلی عذر می خوام هارت و پورت و شاخ و شونه کشیدن برای همه. که وقتی هم تحریم بشیم بگیم تحریم به ما اثر نداره.. که داشت و داره. من خیلی به این مسئله معتقدم که تا روابط خارجی سامان پیدا نکنه اقتصاد داخلی درست نمی شه. اما هنوز اول راهیم.. در این فرصت 4ساله بخشی از مسیر هموار شده با همه سختی ها و محدودیت ها.

  حرفایی که گفتم "نظر منه". من خیلی علاقه ای به کانال های هواداری و دنبال کردن مسائلشون ندارم. در نتیجه اصلا هم نمی ترسم که حوادث 88بخواد تکرار بشه. دولت محبوب خودشونه. آبروی خودشون می ره اگه بخوان حرکتی کنن. اگه بخوام بترسم پس باید از اظهار نظر اون مقام اسراییلی هم بترسم که گفته ما خواهان این هستیم که رییسی رییس جمهور ایران بشه! 

  جواب:
  1- تمام رسانه های اسراییل از صحبتهای ساختار شکنانه حسن روحانی تشکر کردن!
  2- شما چرا داری به یه دولت ورشکسته ی شکست خورده اعتماد میکنی؟ چه استدلالهایی براش میاری؟ همونها رو در مورد ما و انتخاب احمدی نژاد هم بگو، که احمدی نژاد 84-88 ده دوازده برابر روحانی کار کرده بود!
  3- آقای روحانی چند روز هیئت دولت بودن قبل از ریاست جمهوریشون؟
  4- شما به تفکر غلط موجود رای دادی به نظر من، چرا فکر میکنی تفکری که در ذهن خودت "بد و منفی" بوده، لزوما بد و منفیه؟ البته اول باید این پیش فرض رو بگیریم که این تفکر همون تفکر قبل هست، که من تشکیک جدی میکنم این مسئله رو!
  5- بنده قبلا در یه پست دیگه گفتم، الان هم میگم خدمت شما، "میانه روی مقتدرانه" کاملا متفاوته با "ضعف منفعلانه" ، مشخصل وقتی ضعف نشون بدی قدرتهای بین المللی حلوا حلوات میکنن، جرج واشنگتن یه جمله داره میگه بهترین راه برای صلح، همیشه آماده ی جنگ بودنه!
  6- دولت یازدهم قرار بود توی 100 روز گشایشی ایجاد کنه که مردم تاثیراتش رو توی زندگی روزمره ببینن، نه بعد 4 سال بگه اول راهیم :)) فکر میکنم این به اندازه کافی گویای یک دولت شکست خورده باشه!
  موفق باشید، شما رو با مورد 6 تنها میذارم :دی
  سلام
  خلاصه و مفید:
  خوب بود! 
  جواب:
  قربانت!
  دو مرتبه لایک! :))
  جواب:
  :))
  بخش‌هایی از این نظر که با * مشخص شده، توسط مدیر سایت حذف شده است
  سلام
  آقای ***** **** به من بگین چرا تصور می کنید رییسی بهترین گزینه است؟ خواهش می کنم.. تا الان هیچ کس نگفته.. من قانع نشدم.
  جواب:
  شما من رو در مورد انتخابت روشن کن، من شما رو در مورد انتخابم روشن میکنم!
  اینو هم اگه فرصت داشتید ببینید:
  tg://resolve?domain=mobarez88&post=43
  به نظرم بسیار جالب بود

  جواب:
  ممنون!
  :))))))

  جدن خیلی خوب و تتلویی تبلیغ میکنی!

  :)))))


  جواب:
  نه من با خواننده سوسن خانم تبلیغ میکنم :))
  خواهش میکنم
  وظیفه بود
  قابل شما رو نداشت
  بذارید به حساب تشکر از پست های خوبتون
  جواب:
  ممنون!
  سی ثانیه مو میدم به تو ملت شریف ایرانو ارشاد کنی!
  :))

  خیلی چون کاریزما داری و اینفلوئنسری
  جواب:
  مردم شریف ایران ... یادتون می آید چهار سال پیش روحانی نبود؟ :))
  بدترین نوع بیسوادی، بیسواد سیاسی است، بیسواد سیاسی کور و کر است، درک  ندارد و نمی‌داند که هزینه‌های زندگی از قبیل قیمت نان، مسکن، دارو و درمان همگی وابسته به تصمیمات سیاسی هستند.
  او حتی به جهالت سیاسی خود افتخار کرده، سینه جلو می‌اندازد و می گوید که: “از سیاست بیزار است».
  چنین آدم سبک‌مغزی نمی‌فهمد که بی‌توجهی به سیاست است که زنــان فــاحــشه و کــودکان خــیابانــی می‌سازد، قتــل و غــارت را زیاد می‌کند و از همه بدتر بر فساد صاحبان قدرت می‌افزاید… برتولت برشت

  امیدوارم همه کسایی که واجد شرایط رای دادن هستن، باسواد سیاسی باشن.
  بحث امروز و انتخاب امروز بحث اختیاره! ولی اینکه فردا چی میشه، دیگه جبره! جبری که نتیجه ی اختیار امروزه.
  یادمون نره که سیاسیون میان و میرن، اون چیزی که بعدش میمونه معنی و ارزش کلماتییه که بارها و بارها ازش استفاده کردن. این کلمه ها تا مدت زیادی دیگه ارزش واقعی خودشونو ندارن. چون دسمالی شدن.
  به حرفا و کلمه هایی که "کد" انتخاباتی این روزا شدن خوب دقت کنیم.
  جواب:
  شما سی ثانیه دیگه وقت دارید ... :))
  صحیح است صحیح است:))
  جواب:
  ما انسان صحیحی هستیم! :دی
  موافقم... 
  جواب:
  خودمم موافقم!
  از معدود جاهایی می شود با یک عدد هولدن به شدت موافق بود، به گمانم همین نقل قول از جناب هیتلر باشد!
  شرایط، به طرز ترسناکی شبیه جمهوری وایمار و مابقی قضایاست...
  جواب:
  قربانت
  این کلیپ رو ببینید:
  https://www.tasnimnews.com/fa/news/1396/02/27/1411157/%DA%A9%D9%84%DB%8C%D9%BE%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D9%85%D8%AC%D9%88%D8%B2-%D9%BE%D8%AE%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%86%D9%87-%D9%85%D9%84%DB%8C-%D9%86%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA-%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85
  جواب:
  این خیلی خیلی خوب بود، خیلی زیاد!
  ممنون!
  اوضاع قاراش میشیه جدا! :| منم که رای اولی! :/ 
  دو روزه دارم پژوهش می کنم که حداقل رو هوا رای ندم! حداقل این افتخارو پیش خودم دارم که الکی الکی رای ندادم و چارتا مطلب خوندم و مستند و مناظره دیدم :))

   راستی سلام هولدن ^_^
  جواب:
  سلام علیکم و رحمه الله و برکاته!

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی