Inside Monster

Will Come Again
پیام های کوتاه
بایگانی هیولا
نویسندگان

با سلام خدمت بینندگان عزیز در خدمت آقای سید هولدن کالفیلدی طبا از نامزدان محترم ریاست وُبلوگی هستیم، آقای سید هولدن کالفیلدی طبا صحبت ابتداییتون؟

- سلام سلام​ صد تا سلام (دارارام دارارم رام)

:| خب آقای کالفیلدی طبا نظرتون راجع به حفظ محیط زیست چیه و چه برنامه ای برای برطرف کردن خطر انقراض گونه های خاص دارید؟

- آهویی دارم خوشگله فرار کرده ز دستم... دوریش برایم مشکله کاشکی اونو میبستم ... کاشکی اونو میبستم

:| :| خب سوال بعدی من از شما اینه که برنامه شما برای متوقف کردن روند مهاجرت به شهرهای بزرگ​ و توانمندسازی روستایی ها چیه؟

- خوشا به حالت ای روستایی چه شاد و خرم چه با صفایی ... در شهر ما نیست جز دود و ماشین دلم گرفته از آن و از این

:| :| خب اقای میرمهدی حاجی​ جیگر ... چیز ببخشید کالفیلدی طبا... شما چه برنامه ای برای ایجاد اشتغال دارید؟

من کارم... بازو و نیرو دارم...هر چیزی رو می سازم .. از تنبلی بیزارم......اسم من اندیشه به کار می گم همیشه بی کار و بی اندیشه چیزی درست نمی شه... ما کار و اندیشه با هم هستیم همیشه ...می دونیم تنهایی چیزی درست نمی شه

:| ما رو گرفتی؟ خدایی؟ بله بله ... از اتاق فرمان میگن شورای نگهبان قانون وبلاگی صلاحیت شما رو تایید کردن و باید سوال بعد رو بپرسم ... خب برنامه شما برای ایجاد فضای آزاد در جامعه چیه؟

صد دانه یاقوت، دسته به دسته ... با نظم و ترتیب یکجا نشسته ... هر دانه ای هست خوشرنگ و رخشان ... قلب سپیدی در سینه ی آن

:| :| و‌نظرتون در مورد امنیت اجتماعی؟

- شبا که ما میخوابیم آقا پلیسه بیداره ... ما خواب خوش میبینیم اون دنبال شکاره

میدونستم اینو میگید :| سوال بعد اینکه اگر تهدیدی متوجه میهن عزیز وبلاگیمون بشه برخورد شما چیه؟

بازم مثل همیشه ... ایران برنده میشه!!!

بله :| خب آقای میرمهدی حاجی جیگر ... اهههههه ... کالفیلدی طبا سخن آخری اگر هست بفرمایید...

- ما گل‌های خندانیم... فرزندان ایرانیم ... ما سرزمین خود را ... مانند جان میدانیم ... ما باید دانا باشیم... هشیار و بینا باشیم ... از بهر حفظ ایران ... باید توانا باشیم ... آباد باش ای ایران ... آزاد باش ای ایران ... از ما فرزندان خود ... دلشاد باش ای ایران :)

:| :| :|

 • ۹۶/۰۲/۲۳ ، ۱۹:۳۸
 • هولدن کالفیلد

آراء الحکما: جلد  (۵۱)

 • مریــــ ـــــم
 • خندیدیم :)
  جواب:
  میخندید؟ :(
  کلی گفتم هولدن جان


  جواب:
  قربانت!
  نمیدونم.
  مرسی به هر حال بابت وقتی که گذاشتین.
  جواب:
  قربانت ، فدایت!
  http://www.khabaronline.ir/detail/666490/Politics/election

  برای من دیگه اگر در مورد میرسلیم تردیدی بود با این خبر دیگه از بین رفت.
  هاشمی طبا وقت مردم رو تلف کرد ولی قالیباف کارش اشکال نداشت!!
  عجبا!
  میرسلیم حتی نمیتونه ژست مثلا منطقی ای که گرفته رو حفظ کنه
  حرفای خودش با خودش تناقض داره
  جواب:
  حقیقتا کسی که توی انتخاباته و میگه رای من یکی دیگه است وقت مردم رو تلف کرده! مگه شک داری به این؟ :|
  قالیباف ائتلاف کرد :| یعنی قالیباف برنامه اش ریاست جمهوری بوده، بررسی شرایط نشون داده بهش ائتلاف کنه! این فرق داره خدایی :| :| وجدانا این تناقض نیست :|
  هاشمی طبا توی انتخاباته! میگه من به یکی دیگه رای میدم، خب تو که به خودت اطمینان نداری، چرا شرکت کردی اصلا؟
  چرا من به هاشمی طبا رای میدم:
  1- همه حرف هاش با منطق "من" سازگار بود تقریبا (مثلا بحثش راجع به تولید برای خارج و اینکه یه عده میان اعتراض میکنن میگن جنس تولید شده ایرانی رو بدیم کفار (یا یه همچین اصطلاحاتی) استفاده کنن کاملا با سلیقه و منطق من جور بود شاید با یکی دیگه نباشه)
  2-از چیزهایی که به عنوان پایه قبول کرد با استنتاج منطقی اومد بالا.
  برای روحانی و جهانگیری و قالیباف که فکر نکنم نیازی باشه مثال بزنم از عدم رعایت این مورد.
  در مورد آقای رئیسی از خود مناظره ها چیزی به خاطر ندارم حقیقتا اما خارج از مناظره ها:
  ایشون اگه واقعا به نظرشون این کار تهمت زدن و افشاگری، نادرسته دیگه این که توی سفرهای استانیشون میگن سینه من مخزن اسراره چه صیغه ایه؟ این هم مصداق افشاگری بدون سنده، تازه نمیگن چی هم هست که طرف اگه دفاعی داره انجام بده.
  به شخصه با افشاگری هیچ مشکلی ندارم، به شرطی که محترمانه باشه و قابل اثبات.
  میرسلیم خیلی منطقی تر جلو اومد نسبت به بقیه کسایی که توی مناظره صحبت کردن (به جز هاشمی طبا) اما مواردی بود
  مسخره ترینش از نظر من که واقعا عصبیم کرد این بود که گفت (نقل به مضمون) که این که برای اومدن هواپیماهای جدید خوشحالی کردن اشتباهه و ما که موتور ملی و موتور دیزل ملی ساخته ایم چرا هواپیما نسازیم (!!!) و یا حداقل مثل کشورهایی مثل ترکیه و یه کشور دیگه که اسمش یادم نیست بعضی قطعاتش رو خودمون بسازیم بقیه اش رو وارد کنیم.
  اولا که این که بعضی قطعاتش رو خودمون بسازیم بقیه ش رو وارد کنیم نمیدونم عملیه یا نه (و شکم در این مورد جدیه) ولی اگه عملی باشه حرف خیلی خوبیه. حرف وسطی که کاملا مشخصه مسخره س (من نمیگم ایرانیا نمیتونن هواپیما بسازن ولی اولا این صنعت تا جایی که من حالیم میشه صنعت خیلی عظیم و پیشرفته ایه (مثل اینکه یکی بیاد بگه به جای اینکه CPU های اینتل رو وارد کشور کنیم خودمون CPU بسازیم و تازه باز به نظرم این کار راحت تر باشه). همین حالا من نمیدونم کشوری به جز آمریکا و روسیه هست که صنعت کامل هواپیما سازی داشته باشه یا نه. دوما این کار در صورت امکان سرمایه عظیمی میخواد و به این زودی ها هم بازده نداره، حالا وضعیت ناوگان هواپیمایی ما که مشخصه، بیایم با این اوضاع کلی صبر کنیم تا یه روز خودمون هواپیما بسازیم؟
  3- هاشمی طبا تا جایی که میشد (با توجه به اینکه به هر حال تمایلات جناحی داشت) انصاف رو در حرفاش رعایت کرد.
  باز هم مثال نقض در مورد میرسلیم رو میگم: ایشون اوایل مناظره دوم شروع کرد واکنش های نادرست آقای روحانی رو به انتقادات (که از مواردیه که خودم هم بهش انتقاد دارم) رو بگن ولی انصاف این بود که میگفتن که انتقادهایی که از طرف رسانه هایی که بودجه از طرف خود حکومت میگیرن به دولت از همون روزهای اول شروع شد (این که بودجه از طرف حکومت داره خیلی مهمه و گرنه خصوصی هر جور دلش خواست میتونه باشه (با رعایت اخلاقیات کلی البته) فکر کنم جهانگیری هم یه جا به این موضوع اشاره کرد، من نمیگم که واکنش روحانی درست بوده، اما انصاف این بود که به شرایطی که تحتش قرار گرفته هم اشاره بشه (کاری که آقای هاشمی طبا انجام داد.) (در ضمن لحن خوندن میرسلیم توی این قسمت واقعا کمیک بود به نظر من. همینجوری)
  4- میرسلیم که این قدر به بقیه انتقاد میکرد که چرا برنامه ارائه نمیدین (که بخشیش درست بود از این جهت که بعضی وقتا نامزدها کلا موضوع رو ول میکردن وارد یه بحث دیگه میشدن) خودش چه برنامه ای ارائه داد توی نوبت های خودش؟ وقتی که نشسته بود که فقط داشت سوال میپرسید. وقتی هم که میرفت پشت تریبون من دو مورد رو یادم میاد یکی همون مناظره دوم که به جای برنامه دادن یادم میاد شروع کرد به حمله به دولت اون یکی هم مناظره آخر در مورد رابطه دانشگاه و صنعت حرفهای کلی زد مثل اینکه رابطه دانشگاه و صنعت رو خوب میکنیم و اینا.
  من ایراد نمیگیرم که چرا برنامه ارائه نداد، هیچ کدوم دیگه هم برنامه ارائه ندادن اون هم به نظرم به خاطر ساختار مسخره مناظره بود. ولی خب تو که خودت چیزی ارائه ندادی برا چی به بقیه انتقاد میکنی؟

  انتقاداتم بیشتر به میرسلیم بود چون این طور که فهمیدم رایت میرسلیمه احتمالا
  و یه چیزی من اصلا مطمئن نیستم که هاشمی طبا در مقام اجرایی بتونه با قدرت عمل کنه ولی حداقلش اینه که توی همین مناظره ها و برنامه ها کسی بود که رعایت اخلاق و منطق رو بیش از همه کرد، اونای دیگه همین کار رو هم نکردن
  کما اینکه شما خودت میگی تا قبل مناظره ها رایت روحانی بوده، در طول این مناظره ها عملکرد روحانی که تفاوتی نکرده!
  جواب:
  رای من میرسلیم نیست، ولی میرسلیم رو بهترین کاندیدای مناظره ها میدونم، شما حتی توی برنامه های تبلیغاتی هم چند لول از بقیه بهتر عمل کرد، بهتر از دید من البته، تمام برنامه هاش توی جامعه دانشگاهی بود، با زبون آکادمیک حرف زد، اصلا دانشگاهی و متین ، اتفاقا زبون دانشگاهی هم زبون نقد و سواله، من نمیفهمم میگید مودب بود هاشمی طبا؟ هاشمی طبا خنثی بود نه مودب، مودب میرسلیم بود! رییسی هم اخلاق مدارانه مناظره کرد، بقیه یه مشت بی ادب بد دهن! :|
  ببین من برخی نقدهات رو میپذیرم، مثلا حرف در مورد تولید هواپیما برای کوتاه مدت واقعا وارد نبود، اون که قطعاتش رو بزنیم چرا حرف خوبیه، ولی اینم حرف خوبیه که وارد کردن (هر چیزی) جشن گرفتن نداره! واقعا نداره!
  من دفاعی از میرسلیم ندارم، چون خودش باید از خودش با حرفا و کارهاش دفاع کنه، یعنی اصلا مسخره است من بگم این حرفش معنیش این بود یا اون، فقط در مورد برنامه بگم، میرسلیم برنامه خاصی که بگیم مدون باشه نداشت، اما تنها کاندیدی بود که پلن مدون داشت، و میدونست برای هرمسئله خاص از کجا باید وارد بشه، در واقع به علت شخصیت آکادمیک و دانشگاهیش، میدونه که برنامه ی خیلی از نیازهای کشور به شکل تئوریک ریخته شده، و اصلا برنامه ریزی نیاز نداره، فقط باید با وصل کردن دانشگاه به دولت (که هر کشور پیشرفته ای انجامش میده) برنامه ها رو عملیاتی کرد!
  در مورد رای، من چون ثبات دولتی برام مهمه، میخواستم به روحانی رای بدم، مناظره اول رو ندیدم، مناظره دوم که عمیقا نوشتم چیا ناراحتم کرد که رایم رو زد، در ادامه هم روحانی بدترش کرد، سخنان ساختار شکنانهف تهمت ، افترا، تهدید، رقیب هراسی، دروغ، خریدن رای، سانسور شدید مخالفین، زیر سوال بردن منافع ملی... دروغ و دروغ و دروغ!
  من چرا باید به این آدم رای بدم؟
  کامنت توکا:)))

  "به نظر منم": آغااجاان دلمان بخواد تو وبلاگمان مستقیما به اشخاص مشهور و غیر مشهور از اینا : @#$%^#@  هم میگیم..بالاخره شاید یه بار ادم اعصاب نداشته باشه:/
  به خودمان ربط دارد و وجدانمان و اخلاقمان ...
  شماهاا نخونید خپ ای دوستان مثلا مبادی آداب:|
  مرسی اه^__^


  جواب:
  والا من توهین و تمسخر نکردم، بالله نکردم که بخوام با این استدلال مورد قبولش کنم، این متن در نهایت احترام نگاشته شده کاملا هم مورد قبوله!
  سوال من هنوز پا برجاست . کجای این مساله نقد بر انگیز بود برای شما ؟؟؟ با توجه به شرایطی که وجود داشت . 
  دقیق تر اگه نگاه کنیم توی تایمی بقیه کاندیدا ها مشغول توجیه یا حمله بهم بودن . ایشون صرفا از طرف خودش و نظر خودش و حرف خودش رو زد در جمع بندی که جای مناسبی هم برای فرمایشاتشون بود از نظر جایگاهش در برنامه . حالا از این نظر که حرف های ایشون و نوع بیانشون سطحش از بقیه پایین تر نبود عرض میکنم کجای این موضوع به نظر شما نقد برانگیز بود ؟؟؟ واقعا سوال شده برام که این همه آدم به چی میخندید .
  جواب:
  جواب این سوال هم که چرا خوندن شعر کودک در مناظره سیاسی خنده داره هم در کامنتهاست هم یه امر بدیهیه، اگر شما رو قانع نمیکنه، جواب جدیدی وجود نداره، کامنتها رو با دقت مطالعه کنید.
  موفق و موید و منصور باشید!
  واقعا سوال دارم . به کی میدی ؟
  جواب:
  نمیتونم بگم، ستادمون ممنوع کرده :))
  من یه چیزی که متوجه شدم و به نظر صحیح نیست اینه که شما مکررا تاکید داری که این آقای نامزد همه سوالات رو با شعر جواب میده در حالی که من توی خاطرم چیزی که هست اینه که ایشون دوبار اونم در تایم جمع بندی صحبت هاشون شعر خوندن . یعنی در جواب سوالی یادم نمیاد به شعر بسنده کرده باشن و در تایم جمع بندی که اختیار کلام با خودشونِ دوست داشتن شعر بخونن . که باز هم میگم به نظر من نقدی به این موضوع وارد نیست اما دوست دارم بدونم از نظر شما چرا این موضوع نقد برانگیزِ ؟؟ 
  جواب:
  نه من اینو نگفتم، کامنتها رو با دقت بخونید!
  میگم هولدن جان یه بحثی هم بزار در مورد امضای مزخرف سند 2030
  جواب:
  من خودم نمیدونم جریان از چه قراره چه بحثی بذارم؟
  خخخخخ

  حوصله خوندن کامنتا رو ندارم فعلا کافیدی طبا
  جواب:
  :| خخخخ؟ :|
  "من نگفتم چاردیواری اختیاری، فقط عرض کردم بنده جوری که خودم صحیح بدونم مینویسم، نگفتم حق دارم همه چی بنویسم! اینا فرق دارن آقا پرهام"

  بله حق با شماست. من شاید به خاطر علاقه م به هاشمی طبا زیادی باطرفانه (!!!) قضاوت کردم.خوشحالم که خودتون منظورم از حرفم رو فهمیدین و دقیق جواب دادین.
  "نمیدونم این چه دردیه افتاده به جون جامعه ما..."
  بقیه جاها هم فکر نکنم این موضوع مطلقا وجود نداشته باشه گرچه توی جامعه ما احتمالا (میگم احتمالا چون در مورد بقیه جامعه ها اطلاعات مستقیم ندارم) غلظتش نسبت به خیلی جاها بیشتره، این هم مطمئنا مقصر "تنها" مردم نیستن (این رو گفتم گه بگم از پست قبلیتون اصلا خوشم نیومد، اصل حرف درسته ولی قضاوتی که توش هست کاملا منصفانه نیست به نظرم). مردم توی یه محیطی به دنیا اومدن. همین مردم وقتی میرن توی یه جامعه دیگه اکثرشون رفتارهای نادرستشون رو اصلاح میکنن اگه اونجا این رفتارها منتفی باشه.
  "در مورد اینکه چرا بهش رای میدید بنویسید و من خوشحالم میشم"
  مرسی از لطفتون. (خوشحال شدم (گر چه خودم دوست داشتم خوشحال نشم :/) از این حرفتون) الآن سرم یه مقدار درد میکنه. در آینده حتما مینویسم ذیل همیین پست.
   "اصلا این نوشته محض اثبات اینکه هاشمی طبا گوگولیه یا به درد نمی‌خوره نیست، نظر من حقیقتا همینه ولی این به اون دلیل نیست، "
  من نمیدونم قصد شما چیه (یعنی حقیقتش اول میخواستم بگم این حرفت رو قبول ندارم ولی بعد دیدم قصد خوانیه که اگه ممکن هم باشه کار خیلی سختیه) ولی اثرش این بوده (بد هم نیست لزوما، گرچه از نظر من بده چون "به نظر من" مطمئنا هاشمی طبا مجموعه صحبتاش با اختلاف از همه آقایان منطقی تر و مستدل تر و راست تر بود) مطمئنا شما میدونی که قصد آدمها (گرچه البته شاید مهم ترین چیز باشه به نظر من) همه ی قضیه نیست. (احتمالا دلیلت برای رای ندادن به هاشمی طبا هم همینه، یا شایدم نه)
  من اگر توی خیابون های شهر توی ساعات خلوت شب با صدتا ویراژ بدم مطمئنا قصدم این نیست که یه عابری که لباس تیره پوشیده و سخت تر دیده میشه رو بکشم ولی این موضوع حاصل منطقی همون ممکنه باشه (حالا گیرم به احتمال یک در میلیون)
  "میدونید دیکتاتوری کی به وجود میاد؟ وقتی شمای نوعی آدمی رو مجبور میکنید برای یه کار ساده بارها توضیح بده قطعا دیکتاتوری میشه توی جامعه، از خود جامعه نه از بالای جامعه!"

  اون از خود جامعه نه از بالای جامعه رو شدیدا هستم ولی بقیه ش رو به نظر من (که مطمئنا طرف خودم هستم) بی انصافی کردی.
  جواب:
  ببین، قصد من شوخی بود، موقعیت کمیک بود، خیلی هم کمیک، اصلا یکی از جذاب ترین موقعیتها اینه که یه کاندیدایی همه سوالها رو با شعر کودک جواب بده :))
  وقتی گفتم دیکتاتوری از جامعه، شخص تو رو نگفتم، همه رو گفتم! ببین یه شوخی ساده است، خیلی صریح تر از این رو همه جای دنیا با سیاستمداراشون میکنن، تازه من از مدار ادب خارج نشدم، نسبتی نزدم، حرف زشتی توی دهن کاراکتر های داستانم نگذاشت! حتی اسم کاربری خودم رو روی کاراکتر هاشمی طبا گذاشتم، یعنی من خودم رو گذاشتم جای اون کاندیدا! چه توهینی؟ چه تحقیری؟ من خودم رو تحقیر میکنم؟ این چه حرفیه آخه؟
  اینکه میگم جامعه دیکتاتوره همینه، ما نمیتونیم هم رو تحمل کنیم، روی هر چیزی که تعصب داریم خط قرمزهای بیخود داریم، نمیذاریم افرادی که ارادت خاصی ندارن به چیزی یا کسی ، در کمال احترام باهاشون شوخی کنن یا جدی نقدشون کنن!
  این یه چیزی بود که بخندید و برید، متن قشنگی هم بود به نظرم! که خب دیگه :|
  آخ ژون دعوا :)) 
  [آیکون پاپ کورن مرا بیاورید]
  جواب:
  :|
  :))
  آخ نه. من فقط نظرمو راجع به آقای هاشمی طبا گفتم. اول جمله ام که گفتم به دور از صحبت هایی که مطرح شد. 
  جواب:
  بله ایشون آدم محترم و شریف و مودبی هستن، بر منکرش لعنت!
  :))

  دوستای هولدن من از شما معذرت میخام که بهتون گفتم باگ!

  شمام مث آقای هاشمی طبا نباید بهتون توهین بشه!  جواب:
  دوست نیستن کاربرن!
  من توهینی به هاشمی طبا نکردم عذری هم بابتش نمیخوام، متن خوبی هم بود به نظرم!
  اپولوجی اکسپتد، خدایی ولی کسی تا حالا به من نگفته مبتذل مینویسی. اون دانش گا و همه ی پسوندای دیگه ی گا دار هم همون به چاش کشیدن و نمیدونم انتقاد و اینا رو دل خودش مخفی داره، اگه جدن بخای بدونی چرا!

  خب باگ نیستن! فیچرن! آپشنن!

  مگه باگ فشه؟ باگ ینی یه ایراد! یه چیزی که نمیذاره سیستم بهینه کار کنه! 
  جواب:
  باگ توهینه
  شما باید از همه معذرت بخوای، سیستم وبلاگ من وقتی بهینه است که همه بتونن با رعایت احترام حرف بزنن نه تو بیای به بقیه بگی ایرادن و مشکل.
 • منتظریم بقیه توهین هاتون رو هم ادا بفرمایید!
 • فقط هاشمی طبا اینجا شخصیت داره و هیچکسی نباید باهاش شوخی !!!!کنه بقیه رو حق داریم بهشون توهین کنیم و بگیم:باگ!
  جواب:
  :|
  چرا شاید باشه!

  ولی من که ادعایی مبنی بر عدم ابتذال و طنز نقادانه ندارم!

  تو نوشتی من به شخصیت های مشهور و غیر مشهور توهین کردم، خاستم بدونم کی اینجوری بوده که یادم نیس!

  پس به عنوان یه باگ به وکیل وصیات نگا کن.
  جواب:
  من داعیه طنز نقادانه دارم و‌ انجامش میدم، اما بر فرض بروز ابتذال سهوی یا عمدی، اونی که میتونه از این ابتذال انتقاد کنه کسی نیست که مبتذل مینویسه، حالا اگر من اون عبارت شخص رو به کار بردم و اشتباه کردم عذر میخوام! اما این اصل قضیه رو تحت شعاع قرار نمیده.
  من به کاربر ها به عنوان افراد مستقل نگاه میکنم که نظر دارن، شما اول میای بهشون تیکه میندازی بعد میگی من کی به کسی حرف زدم بعدشم که نشونت میدم میگی باگن!
  خلاصه همین، فکر نکنم حرفی مونده باشه، اگر هست بگو.
  عبارات ناشایست به شکل طنز یا جدی روی به شخصیتهای مشهور یا غبر مشهور استفاده شده،
  الان دانش گا به کدوم شخص مشهور توهین کرده؟؟؟
  :))

  هولدن فرزند! من به کامنت گذارای تو چیکار دارم"همیشه"؟؟ جدی من تا حالا اومدم اینجا با @ و # و & برا کسی چیزی نوشتم که حالا میگی همیشه وختی با تو مخالفن یه چیزی بارشون میکنی!!! من اصن به کامنت گذارای تو کاری ندارم. من همیشه با خودت حرف زدم، جوابمم از خودت شنیدم.
  اینم که الان گفتم چون چار نفر میگن باحال بود و خندیدیم، واسه این گفتم که تو میگی ملت دوسش داشتن! ملت کین؟ ملت همینان که کامنت میذارن!

  +باشه بذار من بگردم ببینم کیو میتونم پیدا کنم بین ما قضاوت کنه! :))
  جواب:
  چون به سمت کسی نیست، مبتذل نیست؟ ناشایست نیست؟ ابتذال اینه.
  بار اولی نیست که از وکیل وصی های من حرف زدی، زیاد پیش اومده اشاره کنی به این موضوع!
  حالا تو کی از  من پرسیدی و من کی به تو گفتم آزادی نیست؟

  چرا فرافکنی میکنی؟ کی اصن از آزادی و دولت حرف زد؟
   

  چی میگی واقعن؟ شد یه بار آدم با تو حرف بزنه چاقو در نیاری؟ همیشه پرخاشگرانه جواب میدی. همیشه واسه اثبات حرفات از این ور و اون ور نکته و جمله و تعریف میاری، باز تو همونام اگه بهت ایراد بگیرن توجیه میکنی!
  الان تو تعریف طنزو نوشتی منم طبق همون ازت پرسیدم دقیقن با این متنی که نوشتی و ملت! دوسش داشتن چیو نقد کردی؟
  من اینو ازت پرسیدم! الان نقدی که کردی کو؟ شعره اشتباه بوده به نظرت، باشه، من نقدی نمیبینم! چیزی که من میبینم تمسخر و ابتذاله!
  اینم که چار نفر بیان بگن خخخخ خیلی خندیدم دلیل نمیشه که تو چیز خوبی نوشته باشی!

  یک نمونه از اون نوشتارهای منم برام بنویس، از مرورش به خودم ببالم!

  +من از طرف خودم و برای نظر خودم حرف میزنم توهین و تهمت و هر چیزه دیگه ای که زیر این پست یا زیر هر پست دیگه ای نوشته میشه به من ربطی نداره که بخاد غرض ورزی یا غرض نورزی منو نشون بده.

  جواب:
  پرخاش قطعا الان وجود داره، اما از جانب تو به من. من پرخاشی نکردم منطقا هم جواب دادم، میتونی قانع نشی، توضیحم همونه، برعکس حرفی که میزنی هم صادقه، این که فرض تو اینه این ابتذاله، دلیل نمیشه ابتذال بشه، چون اینجا کسایی هستن که معتدقن این یه شوخی ساده است، مبتذل فی المثل عبارت "دانش گا" بود که شما توی کامنتهای همین وبلاگ و در تعدادی از پستهای خودت استفاده کردی.
  به هر صورت، شما این رو به یه متخصص امور طنز نشون بده، اگر گفت این "تمسخره و مبتذله" من حقیقتا دیگه هیچوقت دست به قلم نمیبرم. مثلا توی فیلم دیکتاتور بزرگ، چاپلین هیتلر رو مبتذل مسخره کرد؟
  در مورد نقد بودنش هم یه بار گفتم، خوندن اون شعر برای من مسخره است اشتباهه، فکر پشتش هم، اصلا ایده اش هم، منم تسریش دادم به همه جوابها، شما باز هم میگم، ظرفیتت رو بالا ببر جای ایراد گرفتی از کاری که نکردم، ضمنا بنده جواب تمام کامنتها رو در کمال آرامش دادم، نه این نه قبلی پرخاشی توش نبود، دست از قضاوت بردار.
  + اگر شما از طرف خودت حرف میزنی، اینقدر به کامنت گذارهای وب من کاری نداشته باش، هر بار با هرچی موافقن و تو مخالف هستی یه تیکه ای بارشون میکنی! شما از طرف خودت حرف میزنی اونا هم از طرف خودشون.
  والسلام
  میخواستم راجع به هاشمی طبا و این که چرا بهش رای میدم اینجا بحث کنم اما کامنت ها رو که خوندم دیدم شما هدفت از این پست بحث نبوده و همون طور که خودت گفتی - درست یا غلط - چاردیواری اختیاری.
  فقط این کامنت رو گذاشتم که اگه احیانا یک نفر کامنت های این پست رو خوند بدونه همه با اکثریت افراد جامعه موافق نیست که هاشمی طبا رو یه آدم به قول شما گوگولی میدونن.
  میدونم که وبلاگت - با این که پرطرفداره - ولی یک ده هزارم جمعیت ایران هم مطمئنا این کامنت رو نمیبین ولی ... همینجوری
  جواب:
  من نگفتم چاردیواری اختیاری، فقط عرض کردم بنده جوری که خودم صحیح بدونم مینویسم، نگفتم حق دارم همه چی بنویسم! اینا فرق دارن آقا پرهام، من واقعا درک نمیکنم چرا اینقدر مردمان بی ظرفیتی هستیم، یه شوخی ساده است، اصلا محض عوض شدن حال و هوا و بدون رویکرد سیاسی. اگه حرف سیاسی جدی داشته باشم که مثل پستهای قبلی مینویسم به راحتی. نمیدونم این چه دردیه افتاده به جون جامعه ما...
  در مورد اینکه چرا بهش رای میدید بنویسید و من خوشحالم میشم، اصلا این نوشته محض اثبات اینکه هاشمی طبا گوگولیه یا به درد نمی‌خوره نیست، نظر من حقیقتا همینه ولی این به اون دلیل نیست، موقعیت کمیک با پتانسیل بالایی بود.
  میدونید دیکتاتوری کی به وجود میاد؟ وقتی شمای نوعی آدمی رو مجبور میکنید برای یه کار ساده بارها توضیح بده قطعا دیکتاتوری میشه توی جامعه، از خود جامعه نه از بالای جامعه!
  :دی 
  چقدر خوب طنزش کردید :)
  جواب:
  :))
  بابا! طناز!

  خوبه ماشالا وکیل وصیم زیاد داری، همه ام سر سپرده و آماده ی خدمت.

  حداقل برا همین سرسپردگانت روشن کن کل وبلاگ!!! بناش لودگی نیس و اصن لودگی با طنازی فرق داره و خود طنز میتونه فاخر باشه میتونه سخیف باشه. تهشم یه وختی برا من در نظر بگیر و بگو دقیقن کدوم ضعف آقای هاشمی طبا رو.با بذل خشم ونقیضه "نقد" کردی.
  ممنون.
   
  جواب:
  اینکه تو اینهمه توهین زیر همین پست رو نمیبینی غرض ورزیت رو باید نشون بده، به هر حال نوشته، موافق و مخالف داره، ملت متن رو دوست داشتن، خودمم دوستش دارم، کسی هم وکیل وصی من نیست، شما یه حرفی رو عمومی زدی کسی هم که خونده عمومی جواب داده، اگر از شخص من جواب میخوای خصوصی باهام ارتباط بگیر خودم شخصا جواب میدم! این از این که این شانتاژ ها تموم بشه و بدونی که روند اینجا خیلی دور از ایده آل، اما بر اساس یه آزادی نسبی بیانه.
  دلیلی نداره وقتی یکی داره چرت میگه بهم و حرف نامربوط میزنه من جواب بدم، اینکه کل بنای وبلاگ من بر اساس لودگی نیست چیزی نیست که لازم به اثباتش باشه، اون حرف اوشونم در حمایت شما بود و در کوبیدن من!
  در مورد طنز (و هر مطلب دیگه ای) اضافه شدن عبارت فاخر بهش کشتن و مثله کردنشه! اصلا از تو بعیده این حرف، این حرف فاخر و این چیزا حرف اون دولتی و مسئولیه که میخواد یه موضوعی رو بزنه یا ببنده، لباس فاخر، فیلم فاخر، حجاب فاخر، کوفت فاخر... فاخر کردن روند خنثی سازیه! اما از اون طرف مبحث سخیف، طنز سخیف طنزیه که برای خندوندن مخاطب خط قرمزهای واضح اعتقادی، ارزشی، هنجاری، جنسی و نژادی و قومی رو بشکنه و یا از عبارات رکیک و زننده توش استفاده بشه و یا توش مستقیما به شخصی توهین و بی احترامی بشه ، این متن در نهایت احترام نگاشته شده، هیچکدوم از مسائل مطروحه رو در بر نمیگیره و توش هیچ حرمتی شکسته نشده. اینکه شما تحمل شوخی نداری، هیچ ربطی به متن نداره، وگرنه وبلاگ شما پر از نوشتارهاییه که توشون از عبارات ناشایست به شکل طنز یا جدی روی به شخصیتهای مشهور یا غبر مشهور استفاده شده، شما اگر اعتقادی به طنز فاخر داری اول فاخر بنویس.
  در مورد این تاکیدت روی نقد، خود طنز موضوعی که بیان میکنه نقدشه!!! و اگر دقت کنی نوشته اشتباهات و تفکرات در طنز نقد میشن، و به نظر شخص بنده خوندن این شعر اشتباه بوده، تفکر موجود پشتش هم - با فرض نیت خوب - اشتباه بوده، ضمن اینکه جواب دادن سوالهای سیاسی با شعرهای کودکان یه موقعیت واقعا کمیک و بامزه است و بنده از پتانسیلش استفاده کردم.
  شما توی پستی که من گفتم به روحانی رای نمیدم تمسخرم کردی، اینجا حرف زدم باز بهم میگی چرا شوخی میکنی، و در تمام این مدت اگر ازت بپرسن اولین نقدت به مملکت چیه میگی "أزادی نیست". خوبه که تو سمت آزاد مملکت ایستادی و اینا رو میگی.
  ظرفیتت رو ببر بالا، جای اینکه از من برای کار نکرده عیب بگیری.
  می گن کسی روکه خوابیده می شه بیدار کرد اما کسی رو که خودش رو به خواب زده نه! 
  مصداق کامنت های همین پسته. پستتون و توضیحاتی که در جواب کامنت دوستان دادین خیلی هم خوب بود... :)))))))))

  جواب:
  نمیفهمم اصلا به راستی چرا...
  ممنون
  جناب هولدن این ملت حالشون خوب نیست.
  من که بسی لذت بردم.
  دمت هم گرم جناب هولدن

  جواب:
  واقعا نمیفهمم یه متن طنز خیلی ساده چرا باید اینهمه خشم ایجاد کنه
  آخه طنز بده، مستقیما به نویسنده طنز فحش دادن خوبه :)))
  اینکه شما این متن رو به نظر خودت طنز میبینی خودش طنزی بیش نیست ! 
  وبلاگ خودتونه و مختارید نسبت به نوشته ها ولی قطعا این متن طنز نیست . توی هیچ طنزی شرافت انسان زیر سوال نمیره . متنی که شما نوشتید مثال این موضوع میتونه باشه که یه نفری توی یه جمعی حداقل به نظر خودش یه شعر یا هر حرف دیگه ای بزنه و بی ادبی و بی ربط هم نباشه و شما به مسخره ترین و لودگی ترین شکل ممکن یخوای اون رو دستمایه خندیدن جمع قرار بدی که من فکر نمیکنم کوچیکترین اثری از طنز در این موضوع وجود داشته باشه ! 
  شما مشکلتون این هست که فکر میکنید با خوندن 4 خط کتاب یا 2تا سخن بزرگان عالم جهانیان میشید و من یکبار هم ندیدم که شما فکر کنید دارید اشتباه برداشت میکنید یا اشتباه میکنید !! این خودش برای خودتون حداقل باید نشانه خطر باشه ! 
  جواب:
  شما مغزت رو حتما به دکتر نشون بده اگر از این متن حس کردی شرافت ادمی زیر سوال رفته
  متاسفانه انقدر شعور و شخصیتت پایینه که نمیشه برات چیزی نوشت و کلا احمقی بیش نیستی. جمعه انقدر سوختین و آتیش گرفتین که نمیدونین چطوری خودتونو خالی کنین
  کاش به جای درس روانشناسی که خوندی میرفتی خودتو به ی روانپزشک نشون میدادی البته چاره ی کار تو یه ویزیت تنها نیست انقدر مشکلای شخصیتی داری که باید بستری بشی تا بلکه کمی بتونن درمانت کنند.

  سلام
  شما می گی طنزه قبول. ولی به دور از این صحبت هایی که مطرح شد من ایشونو شریف ترین و مودب ترین فرد در بین شش نفر دیدم و همیشه براش احترام قائلم. هیچ کجا ندیدم با تخریب بخواد حرفشو بزنه.
  جواب:
  من نمیگم طنزه، واقعا طنزه!
  من اصلا مگه در تمام این پست حرفی در مورد شخصیت هاشمی طبا زدم؟ مگه نسبتی بستم بهش؟ مگه شرافتشو زیر سوال برم؟
  چقدر ظرفیتهاموم کمه، چقدر کم!
  کامنتا نشون میده که ما هنوز تفاوت طنز با مسخره کردن رو نمیدونیم
  من فکر میکنم همه ی این مناظره ها و بالا و پایین کردنا و این شوی سیاسی که راه افتاده همش بخاطر حضور مردمه که مشروعیت نظام رو ثابت کنه و گرنه رییس جمهور بعدی کسی نیست جز روحانی

  باقی بقایتان
  جواب:
  الان تو میگی این طنزه یا تمسخر؟
  من از رته حذف گزینه رفتم..هاشمی طبام که خط بخوره فک کنم رای ندم اصلا:\
  جواب:
  منم دقیقا دارم مهندسی معکوس می‌کنم! :دی
  حق با شماس که از جمله‌ی امری نباید استفاده می‌کردم ولی همچنان "نظر من" همونه. چون حسی که نوشته‌ی شما ایجاد می‌کنه تحقیره نه نقد
  جواب:
  میتونید نظر خودتونو داشته باشید، این طنزه، و تا وقتی که من میدونم و ایمان دارم توهینی اینجا دیده نمیشه اصلا مهم نیست که شما یا دیگر دوستان ممکنه بهتون بربخوره، همین رفتارهاست، همین اغراقها و تقدس زاییهاست که وضعمون اینه، یه کم یاد بگیریم آزادی در عین احترام رو تمرین کنیم.
  *

  کسی ناراحت نیست من با مرتضی حیدری شوخی کردم؟ وجدانا ناراحت نشدین؟ خدایی زشت نیست با حافظه اش شوخی کردم؟
  اینا وقتی کم میارن میافتن رو ک... شعر 
  جواب:
  :|
  خوندن این شعر توسط ایشون در نگاه اول به نظرم جالب نبود اما بعد که عمیق تر نگاه کردم و درباره ش فکر کردم دیدم که اصلا هم مسخره نیست.خصوصا با صحبت کوتاهی که در رابطه با نوه ش داشت و توجه به مفهوم شعر! 

  جواب:
  اتفاقا "به نظر من" خیلی هم سوژه خوبی بود!
  میرمهدی جیگری طبا، شصتاد از اختراعات اینجانب میباشد... گفته باشم|:

  جواب:
  بشین بچه! تو به دنیا نیومده بودی ما میگفتیم شصتاد! :|
  از مسخره کردن خوشم نمی‌آد. یه جای دیگه هم لغت اکسپورت اورینتد ش رو مسخره کرده بودن. اگه به نظر شما پاسخ‌هاش بی‌ربط بود همینو بگو نه اینکه شعری که خوند و اتفاقا دلنشین هم بود دستمایه قرار بدی. ایشون بین تمام کاندیداها صحبتهاش مودبانه و منطقی بود و برخلاف سایرین کسی پرونده‌ای ازش رو نکرد البته تا اونجایی که من دیدم.
  جواب:
  اول آنکه همونطور که میبینید اینجا وب منه و در وبی که "من" نویسنده هستم شما سیاستگزاری نمیکنید که من از کدوم در وارد به قضایا بشم!
  دوم آنکه من هر چی بالا تا پایین متنم رو میخونم، مسخره کردن نمیبینم. این طنزه، اتفاقا به نظر خودم طنز خوبی هم شده، چون هم سوژه اش خوبه، هم پرداختش! خیلی هم خنده داره، این شوخیه، تمسخر نیست! شما و امثال دوستانی که چه با زبان خوب چه با زمانی که بلدن! میگن "شوخی نکن" بهتره ظرفیتتون رو بالا ببرید! طنزه ، طنز!


  در ادبیات طنز به نوع خاصی از آثار منظوم یا منثور ادبی گفته می‌شود که اشتباهات یا جنبه‌های نامطلوب رفتار بشری، فسادهای اجتماعی و سیاسی یا حتی تفکرات فلسفی را به شیوه‌ای خنده دار به چالش می‌کشد.
  فرهنگ واژگان و اصطلاحات طنز

  *


  در تعریف طنز آمده‌است: «اثری ادبی که با استفاده از بذله، وارونه سازی، خشم و نقیضه، ضعف‌ها و تعلیمات اجتماعی جوامع بشری را به نقد می‌کشد.»
  مقدمه مگ گراهیل بر ادبیات
  عه عه  من میخواستم به هاشمی طبا رای بدم :))))
   اخه اول قرار بود کلا رای ندم گفتم هیچکدوم بدرد نمیخورنبعد گفتم حالا به یکی بدیم رای رو دیگه گفتم این خیلی گوگولیه :)))
  عه عه عه حالا به کی رای بدیم ینی؟
  جواب:
  به میرسلیم رای بده، حداقل خوب حرف زد! :دی
  تبریک میگم برای درنوردیدن مرز های حقارت از طرف شما. 
  نهوع آور بود این پست . 
  نشون دادین چقدر از ادب و منطق می تونید بیشتر از انتظارات حتی فاصله بگیرید . 
  :))
  جواب:
  :دی
  ما هم همون که جناب  Mr. Moradi@ فرمودند
  جواب:
  من هم همینطور!
  @نازنین.
  شما وبلاگ و کامنتارو ببین. کلاً بر پایه لودگی بنا شده. 
  انتظار نقد منطقی از اینجا دارین؟
  :-)) خودشو با شعرش ترکوند
  من دور قبلی توقع داشتم ملت همین عکس العمل رو به کلید مسخره ی روحانی هم نشون بدن
  اون موقع تعجب کردم ولی الان طبیعی بود 
  جواب:
  :)))))))))
  چقدر رک و صریح :)))
  جواب:
  :))
  چقدر رک و صریح :)))
  جواب:
  بابا طنزه فقط!
  @فاطمه
  میره انصراف می ده:))))))))
  جواب:
  :))
  حیف که خردسالان حق رای ندارن، وگرنه بُرد با هاشمی طبا بود!
  جواب:
  :|
  دقت کنی هاشمی طبا از همه درست تر حرف زد.


  حالا تو اگه دوس داری طنازی کنی، بحثش چیزه دیگس.


  جواب:
  من دقت کردم میرسلیم حرف خوبا رو میزد!
  بله طنز پردازی در مورد موضوعات روز، نه تنها بد که بسیار هم شیرین و دلچسبه و معمولا نویسنده طنز برای نوشتنش نیاز به اجازه گرفتن از بقیه نداره!
  راستش من زمان حرف زدن هاشمی‌طبا -به‌جز صحبت پایانیش که شعر خوند- استراحت می‌کردم :دی یعنی اینقدر پرت حرف زده در طول مناظره؟ :)) 
  جواب:
  ما هم!
  :)))))))))))(
  جواب:
  :))
  شما تو مجمع عمومی وبلاگیون رد صلاحیت شدین:/
  جواب:
  :|
 • یا فاطمة الزهراء
 • :)))))) 
  هاشمی طبا این رو بخونه میره خودش رو دار میزنه
  جواب:
  :))
  خب که چی واقعن؟؟؟
  جواب:
  اینکه تو وبم مینویسم؟ هیچی دلم میخواد!