Inside Monster

Will Come Again
پیام های کوتاه
بایگانی هیولا
نویسندگان

شاید فکر کنید که سه گانه ی "قالیباف-جهانگیری-روحانی" (هر سه تاشون، نه یکی از سه تا) سه بیشُعور انتخاباتی برگزیده هستن که با وقاحت و دریدگی زیاد به همه تاختن و به همه تهمت زدن و به همه پریدن و بزرگتیرین بی اخلاقی های ممکن رو ، بالاترین فسادهای ممکن رو، بیشترین سیاه رویی رو ایجاد کردن و حتی به این فکر نکردن که امروز روز تولد امام زمان بود و احترام روز واجب! اما نه، بیشُعور انتخاباتی ما اینها نیستن، بیشُعور انتخاباتی اون مردمی هستن که به صِرف یه مناظره، آن چنان شهر رو قفل کردن، آنچنان ترافیکی ایجاد کردن که مسیر های ده دقیقه ای چهل دقیقه بشن! و فکر نکردن، شاید مریضی، شاید آتشی، شاید خطری مردمی رو تهدید کنه که نیاز به حضور سریع نیروهای مربوطه باشه و پشت ترافیک احمقانه ی تو ، مادری بمیره، خونه ای بسوزه یا به دختر جوانی تجاوز بشه!

مردم بیشُعور انتخاباتی ایران ... یادتون می آید خیابان جای حرکت ماشین ها بود؟ یادتون می آید پیاده رو ها برای حضور شما بودند؟

پ.ن 1: این نوشتار در مورد طرفداران جریان سیاسی خاصی نیست و در واقع درباره ی رفتار به شدت شنیع مردم ایران در قانون نا مداری!!! هست، چه بسار هر گروه دیگه ای امشب احساس پیروزی میکردن، باز هم همین روند و حتی بدترش انجام میشد!

پ.ن 2:

جشن هسته ای ایران ، 1394 ، تهران

جشن خیابانی مردم کره جنوبی ، جام جهانی 2002 ، سئول

پ.ن 3: ...

 • ۹۶/۰۲/۲۳ ، ۰۳:۱۱
 • هولدن کالفیلد

آراء الحکما: جلد  (۲۹)

 با کجا مقایسه کردین برادر من!!!!

بعدا میام کامنتا رو میخونم فعلا این کنفرانس کوفتی رو بخونم« چرا دارم توضیح میدم؟!»
جواب:
با کُره!
 • منتظر اتفاقات خوب (حورا)
 • و متاسفانه از اتفاقات بدی که برامون میفته هم عبرت نمی گیریم!!
  تا حدودی بدمست درست میگن! 
  جواب:
  تا حدود بیشتری من درست میگم!
  حالا هی الان شلوغ بازی درمیارن فک میکنن خیلی زیادن و بیشمارن و اینا، بعد پس فردا اگه خدا بهمون رحم کنه و رای نیارن،  دوباره توهم تقلب میرنن، چریکی میزنن تو خیابون|:
  جواب:
  :|
  عطف به پاسختون به جناب من: بی موالاتی نه دوست دوست عزیز. بی مبالاتی
  و پیروی متنتون عرض بنمایم: ازین رو اعصاب تر کارناوال های عروسیه که عملا ناشینا رو توی عرض خیابون پارک می کنن ، جاده رو می بندن و شروع می کنن بزن و برقص. آدم می خواد بزنه لهشون کنه
  جواب:
  چرا دوبار آبرو میبرین!
  عطف به پاسختون به جناب من: بی موالاتی نه دوست دوست عزیز. بی مبالاتی
  و پیروی متنتون عرض بنمایم: ازین رو اعصاب تر کارناوال های عروسیه که عملا ناشینا رو توی عرض خیابون پارک می کنن ، جاده رو می بندن و شروع می کنن بزن و برقص. آدم می خواد بزنه لهشون کنه
  جواب:
  اوا اشتباه نوشتم :|
  :|
  مناظره‌ی دیروز چی بود که نیاز به تجمع داشته باشه؟ همون برجام هم نیاز به تجمع نداشت!! ضمن اینکه کاملا قبول دارم که اینجور تجمعات و بستنِ راه‌ها مصداقِ بارزِ بی‌شعوریه... 

  @ثریا
  قبول دارم. مظلوم‌نمایی و مظلوم نشون دادن روحانی ترفندی بس بچگونه‌ست. دیروز دیدیم طول زبانِ روحانی، به‌هیچ‌عنوان کوتاه‌تر از بقیه‌شون نبود اگه بیش‌تر نبوده باشه!! 
  جواب:
  دیگه شد و گذست
  ان شا الله بهتر بشه!
  ثریا :|||
  جواب:
  کدوم حرفش غلطه؟
 • یا فاطمة الزهراء
 • اینا احتمالا دارن سرود ما فرزندان ایرانیم رو تمرین میکنن 
  + من نفهمیدم چرا به پستت ایراد گرفتن؟ مگه تو گفتی جشن نگیرن و مخالف جشنی:| نکنه گفتی من متوجه نشدم :|
  من فکر کردم فقط گفتی شعور داشته باشیم راه بندون نکنیم :|
  ولی خدایی پیاده رو های کره رو دیدم یاد این جمله افتادم تو پیاده رو خیابون میکشن انقد عریضن برای خودشون خیابونین :)) 
  جواب:
  منم نمی‌فهمم چه گیری به پستم دادن :))
  :)))))
  واقعا تاسف برانگیزه.....
  مطمئنا جمعه شب تا چند روز بعدش هم شاهد این بدفرهنگی ها خواهیم بود و مشکلاتی که گفتین حتما رخ میدن ولی چون حجم ابعاد زیادی نداره به چشم نمیان...
  جواب:
  خدا کنه پیش نیاد :|
  @سهی
  این رو به مرغ پخته هم بگید خنده اش می گیره،روحانی از خودش دفاع نکرد؟؟!!!!روحانی مظلومه!!!تو رو خدا نگید اینجوری
  دیشب همه دیدن تا چه اندازه پتانسیل این رو داره که وقیح باشه دفاع چیه!دفاع کجا بود اصلا!
  روحانی از مناظره اولش تا الان هرچی دوست داشته گفته.توی این چهار سال ریاست جمهوریش بی ادبی رو منتهای خودش رسونده تعجب می کنم که طرفدارانش همون کسانی هستن که پشت سر موسوی می ایستادن و شعااااار می دادن:ادب مرد به ز دولت اوست!
  اینکه نتیجه این انتخابات چی بشه مهم نیست،مهم اینه که این انتخابات برای همه روشن کرد ایدئولوژی که پشت سر امثال روحانی ایستاده چقدر می تونه متحجر باشه چقدر دگماتیسم عمل می کنه.ثابت کرد که علت طرفداری از موسوی هم می تونه مورد تشکیک قرار بگیره.هواداران این جریان ها هم نشون دادن عیار استدلال هاشون با تغییر زمانه و منافع حزبی شون تغییر می کنه.
  جواب:
  کاملا موافقم!
 • قاسم صفایی نژاد
 • :(
  جواب:
  :|
  دقیقا من نفهمیدم چی شد؟! چرا باید مردم بریزن بیرون؟ 
  دیشب که جو مناظره واقعا حال بهم زن بود، فقط بزن بزن کم داشت :-/
  جواب:
  مناظره رو برده بودن گویا :|
  این مناظره نشون داد که حاکمان ما رانت خوار,فاسد و اگه پاش بیافته جانی هستند
  جواب:
  فکر نمیکنی این خودمونیم؟
  کاملا این پستتون رو تأیید میکنم و به معنای واقعی بی شعورن
  اما سؤالی که پیش میاد اینه که آیا اینا می دونن که با این تجمعاتشون ممکنه چه بلایی سر دیگران بیارن یا نمیدونن؟؟؟ اگه بدونن که مثلا ممکنه با این کارشون، باعث مرگ کسی بشن و باز هم این کار رو بکنن نه تنها بی شعورن بلکه اصلا انسان هم نیستند و به معنای واقعی ظالم و بی احساس و دیو صفت هستن و اگر ندونن که ممکنه چه اتفاقاتی پیش بیاد هم واقعا بی شعورن و اینکه چرا بی شعورن باید ریشه یابی و درمان بشن... قطعا ریشه اش به تربیت خانوادگی و آموزش ضعیف توسط نظام آموزشی برمی گرده و از دل همینا بی شعورهایی خلق میشن که نامزد انتخاباتی میشن و این کارها رو می کنن
  # اما در مورد نامزدهای اتخاباتی: دلم خونه از دست دروغ های اینا... یادمه یکی دو روز قبل از آقای جهانگیری پرسیدن که روش شما در مناظره ی سوم چه جوریه و اونم اینجوری جواب داد(البته فحوای کلامش این بود): من اخلاق رو رعایت خواهم کرد و برنامه های اقتصادیم رو ارائه خواهم کرد تا مشکلات اقتصادی مردم حل بشه و اگه ببینم اونا به جاده خاکی می زنن منم روشم رو تغییر میدم و حالشون رو می گیرم.... خب برادر من مگه قرار نبود تا اونا به جاده خاکی نزنن، تو خودت به جاده خاکی نزنی؟؟؟ خب دیروز تو اولین نفری بودی که شروع کردی و با ادبیات بد و زشتت، بدترین توهین ها رو به قالیباف و رئیسی که رقیبات هستن نثار کردی و در ضمن هیچ برنامه ای هم ارائه نکردی و در کمال پر رویی بر میگردی میگی(با لحنی دلسوزانه) که چرا برنامه ای برای حل مشکلات اقتصادی مردم نمی دید؟؟؟!!!! که میرسلیم واقعا خوب جوابش رو داد و گفت که اول خودت برنامه بده بعدا از سایرین برنامه بخواه.... خب کی دروغ رو شروع کرد؟؟؟ کی فیتیله ی تهمت ها و افترائات رو روشن کرد تا این آتیش دعواهای بین نامزدها شکل بگیره؟؟؟ آتیشی که مردم رو هم به خیابون کشوند و شاید بلایی رو سر مادر بارداری و فرزندش آورد.... آتیشی که  قالیباف البته مقصره ولی خیلی تقوا و بینش متعالی میخواد تا کسی بهت توهین کنه و سیل تهمت ها و حرفهای زشت رو نثارت کنه و تو بهش هیچی نگی...  
  من طرفدار جبهه ی مخالف دولت  فعلی نیستم ولی به شدت مخالف با دولت فعلی هستم و نه تنها مخالفم بلکه متنفر هم هستم... این دولت اگه به لحاظ اقتصادی هم خوب عمل کرده باشه که نکرده، ولی به لحاظ بی اخلاقی هایی که دارم ازشون می بینم اصلا شایستگی و لیاقت این رو ندارن که 4 سال دیگه هم دولت رو به دست اینها بسپاریم... بی اخلاقی های اینا هم یکی دو تا نیست... آیا درسته که آقای آخوندی وزیر محترم راه و شهرسازی میکروفون خبرنگار رو با عصبانیت از دستش بگیره و پرت کنه؟؟؟ ما ادعای فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی مون گوش فلک رو کر کرده ولی این رفتارها از بالاترین مقام های اجرایی کشورمون سر میزنه... من فکر میکنم آقای رئیسی با این حال که بدترین توهین ها رو نثارش کردن، با ادب بیشتری انتقاد کرد... آقای میر سلیم قطعا از همه شون متخصص تر و شاسته تر و با اخلاق تر هستن ولی قطعا رأی نمیارن ولی با توجه به اینکه نوک پیکان اتهامات به سمت آقای رئیسی  و قالیباف بود و آقای رئیسی نسبت به آقای قالیباف مودبانه تر برخورد کردن هر چند تهمت ها به ایشون بیشتر از آقای قالیباف بود، به نظرم به لحاظ اخلاقی گزینه ی مناسب تری هستن(هر چند ایشون هم حرفهایی رو زدن که نباید میزدن ولی در مقابل پر رویی و وقاحت و بی ادبی و توهین کردن و تهمت زدن عده ای نمیشه که کلا سکوت کرد و هیچی نگفت چون اینجوری به نوعی حرفهاشون رو تأیید کردی و اینجوری نشون دادی که حرفاشون درسته)

  # ولی در کل اینو بگم که سیاست، چیز کثیفیه و دیروز حالم از هر چی سیاست مداره به هم خورد.... مردم آرامش و شادی میخوان و این، با شعار به دست نمیاد
  جواب:
  در مورد بی شعوری هم عقیده ایم، اما من اینجا مخالف هستم که کی گفته دولت و خانواده؟ اصلا قرن ۲۱ باید یکی بیاد بگه خیابون رو نبند؟ این میشه که میشه بی شعوری! بی شعوری با آموزش برطرف نمیشه!
  الباقی حرفتونم اگه عصبانیتشو کم کنیم موافقم!
  سیستم درست، آدمِ درست تربیت میکنه
  سیستم غلط، آدم غلط تربیت میکنه!
  تو سیستمی که حاکمانش اینچنین هستن، از مردمش نباید انتظار بیش از این داشت!
  جواب:
  اتفاقا میفرماید مردم لایق حاکمانی هستند که به آنها حکومت میکنن، تو سیستمی که مردمش اینن، هیچ توقعی از حاکمانش نمیره!
  تا بوده همین بوده ...
  بنظرم تقصیر اصلی ملت نیستند بلکه همین مسولین جامعه هستند که در طول سال بسترهای شادی و نشاط  ملی جامعه رو خوب فراهم نمیکنن نه فقط تو تهران ...تو همه شهرها...
  اونوقت مردم فقط تو دوجا خوشحالی و هیجانات کاذب خودشون رو نشون میدن اونم یکیش انتخابات یکیش فوتبال های جام جهانی است...  جواب:
  سرجاشون نمیتونن؟
  حتما باید بریزن خیابونو ببندن؟
  تو مرام شما اگه بهتون روبروی دوربین رسانه فحش بدن و مردم برای قضاوت نگاهتون کنن باید لبخند زد یا گفت جواب ابلهان خاموشیست؟
  روحانی سری قبل دفاع نکرد اون پست را گذاشتید حالا که جواب داد میگید بیشعور؟ اصل حرفتون کاملا متین ولی انصافی تو
  جواب:
  دولت مکرمه جناب روحانی خودش آغازگر فحاشی ها بوده، همیشن که همینطور بوده.
  شما پست من رو بند بند منتقل من توی کامنت ها، دفاع روحانی در مورد اون موضوع رو بنویس.
  اگر شما با استناد به حرفای روحانگیری!!! توی مناظره سوم جواب نقدهای دو پست قبل تر من رو دادی، اگر روحانی کلمه ای توی مناظره سوم در مورد انتقادات مطروحه من حرف زده باشه، من مرد نیستم وبلاگمو حذف نکنم و نوشتن رو نذارم کنار!
  ضمنا من مگه حرف جناحی زدم در مورد موضوع، چشم شما اسم قالیباف رو نمیبینه اونجا؟ نمیفهمی درد من فارغ از طرفداری کور تو از روحانیه؟
  از اینا بی‌شعورتر اونایی هستند که منتظرند هرکدوم از هم‌وطنا یه کاری بکنند چه جشن و چه عزا و اونها سریع بیان با تحقیر هم‌وطنا سطح شعور خودشون رو به رخ دیگران بکشند. کم خودمون رو تحقیر کنیم. توی همون فرانسه که مهد دموکراسی و شعور سیاسی هست هم یه مناظره مردم رو خوشحال می‌کنه و میان توی خیابونا جشن می‌گیرند. اگرم یه نامزد خاص پیروز این انتخابات بشه باید توقع داشته باشیم دوباره مردم توی خیابونا جشن بگیرند. خوشحالی حق مردمه کاستی از مسئولین که یه جای مشخص برای شادی و خوشحالی مردم قرار ندادند. مثل یه پارک و یه تلویزیون. این بحران‌اندیشی‌مون رو خوبه که کنترل کنیم.
  جواب:
  ولی هنوزم فکر می‌کنم که اونی که به فهم فرق بین پیاده رو و خیابون نرسیده، از همه بی شعورتره.
  و البته اینم فکر میکنم که کسی که از بقیه میخواد توی جای مشخص و بدون به هم ریختن روند شهری خوشحالی کنن قطعا بیشعور نیست.
  این حرفا اگه اساس داشت سیستم قضایی باید اون کاندیداهارو به خاطر فسادشون به دادگاه میکشوند...اونوقت ببین با این حرفای بی پایه اساس ریختن خیابون...

  انگار توی این کشور زندگی نمیکنن و نمی بیننن آقایون 4 سال وعده دادن و حالا حتی زیرهمون وعده ها زدن و و بدترهم وقیحانه میگن 4 سال دیگه وقت بدین...4 سال اقتصاد و صنعت کشور رو خوابوندن که کدخداشون نظری بکنه، مثل گداها...
  4 سال برجام برجام کردن، که تهدید تحریمها حذف بشه، حالا هم هسته ایمون تعطیله، هم تحریما هستن هم رکود اقتصاد و صنعت و رکورد بیکاری...دیگه کار به جایی رسیده که حتی عربستان فسقلی هم مارو تهدید نظامی میکنه، ادعا هم دارن که همه چی گل و بلبله و شور و نشاط و امید در جوانها موج میزنه :|

  جواب:
  من نظری در این باره به این شدت شما ندارم :|
 • هاگورا ساواچی
 • خیلی خودخواهیه خدایی...
  جواب:
  بلی
  معلومه پشت ترافیک موندینا. :)
  این مسئله قبلا هم اتفاق افتاده. هشت سال پیش... اونموقع همین گزارشگرای رسانه مثلا ملی اسمشو گذاشته بودن شور انتخاباتی مردم! الان دیگه نمی دونم چطور می خوان توجیه کنن. این رفتار غلطه. چه اون زمان چه این زمان. همون موقع هم خیلی ها بی جهت آسیب دیدن از این معضل. در حالیکه هنوز انتخابات به سرانجام نرسیده بود.
  جواب:
  موندم، بدم موندم! اعصابمم خورد شد، از دست مردم خورد شد، از دست بی موالاتی و بی شعوریشون!
 • آقای سر به هوا ...
 • همیشه اونهایی که بلندترین سر و صدا رو دارن پوچ ترین آدم ها هستن !
  جواب:
  حالا همیشه ی همیشه هم نه :|
 • پری ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌
 • چه منظمن خدایا، چرا ما هیچوقت آدم نمیشیم آخه
  جواب:
  نمیشیم واقعا چرا؟ :(
  فقط بیشعور انتخاباتی؟!!
  جواب:
  و الباقی بیشعوری ها!
  مناظره دیروز دقیقا عین مناظره 88 بود با این تفاوت که بجای دو نفر چار نفر بحث میکردن. 2تا آخوند و حقوقدان و دو تا هم یه جور دیگه. نگو سه گانه، این مناظره کاملا چهارگانه بود. همین مردم کسایی بودن که از نادونیشون و از اون عکس گرفتن با گوشیهای بیصاحابشون و ترافیک کردن باعث شدن اونهمه شهید توی پلاسکو بدیم. شاید چند نفر میتونستن زنده بمونن اگه نیروهای کمکی توی صف کمک به مردم گیر نکرده بودن. الان تهرانیا اومدن یه هفته قبل انتخابات فستیوال یا کارناوال پیروزی راه انداختن که چی بشه مثلا؟ فقط خدا کنه امسال مثل سال 88 اون اتفاقا نیفته. همه جای کشور که چندنفر تهرانی بیرون ریخته از خونه نیست. ملت خسته شدن از این رفتارا و بی اخلاقیا.
  جواب:
  کلا خدا به خیر بگذرونه کلا و خدا خدایی باید به خیر بگذرونه!
  تاسف:(
  جواب:
  بلی

  بی فرهنگی به کنار، رسوایی انتخاباتی هم به کنار...

  ولی جشن چی؟!!
  نکنه دیروز انتخابات انجام شد و ما نفهمیدیم!
  معلوم شد کی رئیس جمهوره؟!

  این رسوایی گریه داره نه جشن...
  بی فرهنگی ترافیکی، بی انضباطی شهری گریه داره...
  بعد تا میایم حرف بزنیم میگن چرا جلوی شادی مردم رو میگیرید، بذارید مردم شاد باشن!!

  جواب:
  نه به نظر من ذات کار اشکالی نداره، به هر حال کارناوال انتخاباتیه، مردم شور و نشاط لازم دارن، خیلیا منتظرن چهار سال این مدت یه کم بدون ترس از حکومت و نظام تو سطح شهر شادی کنن،حالا درسته به نظر منم بی جنبگیه ولی من اینو حقشون میدونم. اما اینکه خیابون رو کنی محل جشنت و مخل آسایش شهر بشی، نه این بیشعوریه!
  ای کاش به جای اینکه مردم از شنیدن و دیدن بی پروایی افراد لذت می بردن ,آمار و برنامه های آنها را پیگیری می کردن 
  اینطوری مناظرات تبدیل به شو تلویزیونی نمیشد 
  جواب:
  واقعا... واقعا ها!
  بله متاسفانه دم از فرهنگ میزنیم و بی فرهنگ عالمیم
  جواب:
  بله

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی