Inside Monster

Will Come Again
پیام های کوتاه
بایگانی هیولا
نویسندگان

جایزه ی احمقانه ترین حرکت با نیت مثلا خیرِ سال 95 تقدیم میشود به اون رفیق گیتاریستمون توی میدون تجریش که گنده روی کاغذ نوشته "تمام درآمد حاصل از این کار به سگ های بی سرپرست تعلق میگیرد".

چون ما مشکلات بچه های بی سرپرست رو حل کردیم، الان حیفمون میاد سگهای تهران گرسنه بمونن!!!

پ.ن1: هر چی هم که بگید باز به نظر من تا وقتی آدمیزادِ بی سرپرست بی دفاع بدبخت خردسال به وفور توی شهر ریخته، هزینه کردن برای سگ بی سرپرست احمقانه است!

پ.ن 2: کامنتها رو هم به زودی جواب میدم!

باقی بقا!

 • ۹۶/۰۱/۰۷ ، ۰۱:۴۱
 • هولدن کالفیلد

آراء الحکما: جلد  (۲۹)

 • رها مشق سکوت
 • من خودم اولویتم انسانهاست و اگر قرار باشه کاری انجام بدم، صد درصد برای انسانهایی که مشکل دارن انجام میدم. و اعتقاد دارم تا وقتی اینهمه انسان هست، چرا باید به حیوانات کمک کنم اما همیشه خداروشکر میکنم که بقیه ای هستن که نگاه و اولویت های دیگه ای دارن و مثل من فکر نمیکنن و اینجوری تو یه سری زمینه ها تعادل برقرار میشه
  جواب:
  این باز حرف معقولیه :|
  یه نکته دیگه بگم، اینجوری که شما میگید پس آدمی که شعور داره و میتونه از پس خودش به هرصورتی بربیاد اصلا نیاز به کمک نداره.  حیوانات نمیتونن از پس خودشون بربیان و مظلومترن. پس باید به اونا کمک کرد. کاری رو که انسانیتتون درک نمیکنه نگید احمقانه لطفا.
  جواب:
  کاملا برعکسه، حیوانات توانایی زندگی وحشی دارن و انسان نداره! حداقل دو قرون مطالعه کنید در مورد حیواناتی که می‌خواهید با انسانیت مثال زدنیتون جای انسانها کمکشون کنید!
  دوست خوبم، اولویت بندی وظایف انسانی کار درستی نیست. کار اخلاقی ای نیست. و کمک به کودک،  بزرگسال، حیوان و طبیعت همه وظایف انسانی اند. اگر تو ذهنتون اینا طبقه بندی شده هستند باید روی خودتون بیشتر کار کنید چون تا انسان بودن راه پیش روتون هست. اینو بدون جانبداری از من قبول کنید. من دقیقا نظر شما رو داشتم ولی روی خودم کار کردم.
  جواب:
  شما به نظرم روی خودتون کار کنید که هنوز نمیتونید فرق بذارید بین کودک ذی شعور گرسنه و سگ بی‌سرپرست!!! که بنا به قدرت غریزه توانایی مراقبت از خودش رو داره! کسی که نتونه بدیهیات واضح جلوی چشمش رو ببینه و روشون اسم "انسانیت" بذاره قطعا راه داره تا رسیدن به انسانیت!
  ضمنا انسانیت اگر معنیش اینه همنوعت رو نبین و دلت برای سگ بسوزه، من خوی حیوانی رو ترجیح میدم!
 • مونا نِوِشته
 • دیدی که دارید خیلی بیرونیه.

  اگر از درون یک آدم نگاه کنید، میبینید که خیلی از ما در خیلی از شرایط کج رفتاری داریم، و مجموعه‌ی کجی‌ها و راستی‌ها با هم میشه زندگی و تجربه‌هایی که تلخ و شیرین میشه و ارزشمند برای هر کسی. سعادت هیچکس مطلقا در همسویی با معیارهای بیرونی بدست نمیاد. چون توی این همسویی با یک معیار ("ابتدا همه به کودکان بی‌سرپرست کمک کنند") خیلی طیفهای دیگه و دردهای جامعه به ناچار بی‌توجه باقی میمونه. تنوع از بین میره، اقلیت کمرنگ میشه. میشه تشخیص داد که کمک به بیماران روانی اولویت بیشتری داره یا کمک به معتادان؟ یا کمک به مناطق بدون آب و برق؟ یا احداث مدرسه برای آموزش بچه‌ها؟ یا فرهنگ‌سازی برای بزرگسالهای کودکان کار که بذارند درس بخونند مثلا؟ حتی اگر انسانیت رو فقط مرتبط با انسان دوپا بدونید، باز هم تنوع طیفی خیلی زیاده. اتفاقا انسانیت تنها کمک به انسانها نیست. بعیده که در دنیا روزی هیچ کودک بی‌سرپرستی نباشه، ولی مهمه که همیشه آدمهایی باشن برای کمک بهشون و همزمان آدمهایی هم باشن برای کمک به چیزهایی که از دید خودشون شایسته کمکه. منظورم این بود.
  جواب:
  بحث آدم و آدم، متفاوته با آدم و حیوان، اونم حیوونی که توی شهر ما کلا اضافی محسوب میشه، اصلا جزو اکو سیستم تهران نیست که بخواد بی سرپرست باشه! اولویت ها کاملا متفاوته، پاسخ حرف شما هم توی کامنتهای دیگه و پاسخهاشون هست.
  والا تنفر از بدو تولد نبوده
  یکی از عوامل ، همین کارهای احمقانه اشون بوده که تنفر رو به وجود آورده

  حالا چطوره که وقتی میخوایم احمقانه ترین کار رو انتخاب کنیم حکومت یه سمت و مردم یه سمت من نمیدونم
  اونم توی حکوتی که ادعای جمهوریت داره و ظاهرا رای نظر مردم توش ملاکه
  اونم سر یه کاری مثل این کارهای بیهوده و پول حروم کن

  حالا سر بحث بودجه نظامی و ... باشه ادم حکومت رو از مردم جدا میکنه ولی این چیزا...
  جواب:
  چون روی حرف من به مردمه، دارم در مورد آدم عادی ای حرف میزنم که نیت خیر داشته، نه حماقت سیستمی و نظام مند!
  دارید ناخواسته طبق بندی میکنید و برایش توجیهاتی میارید اما دلایلی که ارائه میدید منطقی نیست مادامیکه از نیت درونی اون فرد و دلایلش برای این کار اطلاع ندارید .... این یک انتقاد بلاتکلیفه به نظرم :)

  در مرکز کمک های سازمان ملل مدیران باتجربه ای کار میکنند که با مدیریت استراتژیک خود کمک های جهانی را هر بار در موردی خاص صرف خواهند کرد! اونجا هم طبقه بندی و اولویت بندی وجود داره اما در مقام یک فرد مسوول با دید همه جانبه ای که دارند و مستندات زیادی که به دستشون می رسه هر لحظه! این قضیه اش کاملا فرق داره با یک فرد گیتاریست که هیچ دید چندجانبه ای نداره و مهم تر از همه مقام مسوول نیست و فقط بر اساس عواطف و احساسات شخصیش داره یک کاری را انجام میده تا آرامش پیدا کنه! شاید با صحنه ای مواجه شده که نگاه یک سگ آواره دلش رو به درد آورده .... من خودم کمپین حمایت از پروانه ها رو برگزار کردم! حالا این کار شاید از نظر شما احمقانه باشه اما من در یکی از ایالت های هند صحنه ای دیدم که مردم روستا به اعماق جنگل ها میروند و پروانه های رنگارنگ شادی که در حال پرواز و زاد آوری .... هستند و در حال انقراض هستند از شکار بی رویه را به تور می گیرند و بعد به تاکسیدرمیست ها میدهند تا با فرو کردن سوزن در مغز و چند ماده دیگه خشک بشوند و به تمام دنیا از همان تابلوهای پروانه ای صادر کنند تا من نوعی به دیگران هدیه بدم یا گوشه خونه خاک رویش بنشینه ... در حالی که عصرها میتونستند با کشت بذر گل در حاشییه مزرعه هاشون به خاطر اقلیم خوب آنجا گلهای زیبایی تولید کنند و به دهلی بفرستند به جای گونه های در حال انقراض پروانه! یا دختران و زنانشون مثل خود با متریال های مصنوعی پروانه های زیبایی بسازند و در قاب بگذارند و بفروشند تا صنایع دستیشون رشد کنه ... من چهار روز اونجا کمپین گذاشتم و یک سری انسان ناآگاه را به سمت بهتری سوق دادم ...حدود 500 دلار هم از کل دنیا به من کمک مالی شد تا متریال و آموزش در اختیار روستایی های اونجا بذارم ...من فقط 16 ساله بودم و این تصمیم احساس خوبی به من داد ...شاید شما بودید میگفتید توی هند کلی بدبخت بیچاره ریخته چرا حالا پروانه ها؟ قطعا سوالتون رو با یک نگاه عمیق به جنگل های رو به نابودی اون ایالت بو آهی از بنیاد بی پاسخ میذاشتم :)
  منظورم اینه که توجیهات هر فرد با توجه به تجربیات فردی اش متفاوته و قضاوت نباید کرد کارشو ...شاید در دنیای اون فرد بهترین کار ممکن همینه! کلا در دنیای آماری صفات نسبی را نمیشه به عنوان فاکتورهای مطلق مورد مطالعه و دسته بندی قرار داد چون متغیرهای انسانی در آنها دخیله ...مثل میزان احمقانه یا منطقی بودن یک کار! احمقانه بودن نسبیه ...
  ببخشید زیاد نوشتم :)
  جواب:
  ناخواسته طبقه بندی نمیکنم، کاملا خودخواسته طبقه بندی میکنم! مادامی که جلوی چشم گیتاریست داستان ما "کودک کار فقیر و محتاج" داره دستفروشی میکنه و نگاه گیتاریست داستان ما به سگ هاست، از نظر من این حماقته، اگر هم طرف چیزی دیده که دلش به رنج اومده، دلش برای چیز احمقانه ای به رنج اومده!
  برای حیوانات سازمانهایی هستن که رد حد رفع نیاز هر منطقه جغرافیایی وارد عمل میشن، آدمیزاد تا به درک کمک به همنوعش نرسیده اصلا لازم نیست بره بقیه مخلوقات خدا رو در بیابه!
 • مونا نِوِشته
 • به نظر من اگه هدف کمک به سگهای بی سرپرست باعث میشه ایشون توی تحریش با گیتار زدن پول جمع کنه، هیچ اشکالی بهش وارد نیست و دستش هم درد نکنه. 

  ممکنه در درون ایشون احساس و انگیزه‌ی قوی‌ای برای مشکلی که از نظر شما جدی تره (در اینجا کمک به انسانهای بی‌سرپرست) وجود نداشته باشه، شاید تجربه‌ی شخصی‌ای داره برای کمک به سگهای بی‌سرپرست، براش ملموس‌تره، نمیدونم هرچی. وظیفه که نیست، هرکسی هرتکه‌ای از کار رو میگیره که میتونه. من نشان حماقت رو در این زمینه اعطا نمیکردم! 
  جواب:
  مشکل انسان بی سرپرست "از نظر من" جدی تر نیست، واقعا جدی تره! اینکه ایشون انگیزه کمک به انسان رو نداره، ولی برای سگها دلش به درد اومده نشون میده از قدیم الایام "انسانیت" رو کج یاد گرفته، و اینکه وظیفه اش نیست دلیل نمیشه کج رفتار کنه!
  کما اینکه من گفتم "حماقت در کار خیر" نه حماقت در معنای مطلق!
  به سادگی برادر من
  قصر به اون گندگی ( که از جیب خودشون هم نساختن و از جیب همون ادم نیازمندی که شما تو متن بهش اشاره کردی ساختن) رو ول کردی به ادمی که با زحمت خودش پول دراورده و در راستای موجودی که خودش صلاح دیده ، خرج کرده میگی احمق ترین ادم؟؟؟؟
  پست موضوعش این بوده که چقدر احمقانه اس که انسان نیاز مند کمک رو ول کنیم و بچسبیم به چیزای کم ارزش تر
  منم گفتم وقتی ادم نیازمند هست کمک به انسان نباید الویت باشه ، درست
  ولی قصر ساختن با پول همون ادم نیازمند برای یه جنازه خیلی احمقانه تره
  ادم باید بد و بدتر رو بسنجه خوب
  آقا داری جایزه میدیا!!!
  حق و ناحق نکن دیگه :-D
  جایزه احمقترین ها سی چهل ساله برای یه عده خاص بوده و هست ...
  "حالا خواهد بود" رو نمیدنم
  امیدوارم در اینده نباشه
  جواب:
  نه برادر من، این تنفری که شما از حکومت داری ،باعث شده کار سیستمی رو با کار آدمهای عادی قیاس کنی، من دارم از آدمهای اجتماعمون حرف میزنم!
  تو اورژانس یه بخش هست به اسم تریاژ که بیمارا سطح بندی میشن... مثلا وقتی نوزاد میارن با رنج تنفسی احمقانه ست که بشینی فشار فرد سرماخورده رو بگیری...یه حماقت نسبی که بدجوری ام حماقته... درصورتی که اگه نوزاده نباشه گرفتن فشار اون فرد سرماخورده مفید ترین و درست ترین  و خدا پسندانه ترین کاره...
  الان معلوم بود موافقم دیگه؟!:)) 
  جواب:
  بسیار هم عالی :دی
  به نظر من چیزی که احمقانه‌س دسته‌بندی کردنه. حیواناتی هستن که نیازمند کمکن همینطور بچه‌های بی‌سرپرست. بچه‌های بیمار. بزرگسالای بیمار. معتادها. زندانی‌های دیه. خانواده‌های بی‌سرپرست و.... هرکس به سهم خودش میتونه به هرکدوم از اینا کمک کنه‌. شاید من بنا به حرفه‌ی خودم یا محیط زندگیم توجه بیشتری به مشکل بیکاری جوونا داشته باشم و بخوام در اون زمینه کمک کنم. شخص دیگه‌ای مشکل هزینه‌های درمانی رو برجسته‌تر ببینه و... . این که یک نفر بیاد به من بگه کارت احمقانه‌س و مثلا تا وقتی بیمار سرطانی‌ای داریم که نیاز به پول داره، باید احمق باشی که پول بدی به جوون سالمی که بیکاره، به نظر شما درسته؟ اصلا چنین حقی رو داره؟ این حرف به نظر من احمقانه‌تره‌. اون آدم دغدغه‌ش متفاوت با ما بوده درسته ولی کار بیهوده‌ای نکرده ‌ شمایی که فکر میکنی کمک به بچه‌های بی‌سرپرست اولویت داره بهشون کمک کن ولی حق نداری به کسی که با نیت خیر کاری انجام داده بگی احمق. همونطور که دیدن بچه‌ای که سرپرستی نداره، سقفی بالای سرش نیست، گرسنه‌س و نیاز به درمان و آموزش داره، دردناکه دیدن سگی که از گرسنگی و بیماری جونش در خطره و یا آسیب دیده هم دردناکه. درسته که اولویت رو بین این دوتا به اون بچه میدیم ولی انسانی نیست که هیچ توجهی به اون سگ نداشته باشیم و کسی که برای کمک بهش قدمی برمیداره رو احمق بدونیم.
  جواب:
  اول روشن کنم من به آدم نگفتم احمق، به کارش گفتم احمقانه، این دو تا کاملا فرق دارن!
  دوما حرف ساده رو الکی پیچیده نکن، برو به هر آدمی که میخوای کمک کن، به هر انسانی که دم دستت میرسه، ولی هنوز داری به آدم کمک میکنی، اصلا کمک نکن، چون حداقل دید بقیه رو از کمک خراب نمیکنی، ولی وقتی شهر ما سرطان خون پیشرفته داره، اینکه دغدغه ی تو این باشه که این شهر ریشهاش رو خوب نزده، اون گوشه ی صورتش هنوز مو هست، از احمقانه بسیار بسیار فراتره!
  الباقی جوابهاتون هم توی جواب کامنت سر.واو.شین و بقیه دوستان هست که بخونید
  سگ سرپرست میخواد چیکار؟ طبیعت رو گند نزنید تا واسه خودشون زندگی کنن، جل الخالق گند میزنن طبیعت بعد میری خونه هر کی چند تا سگ از کوجیک و بزرگ با اسمای خارحکی میان جلوت، در کل خپاستم بگم با نظرتون موافقم
  جواب:
  قربان شما!
  احمقانه س ولی بی فایده نیست.هرکسی به نوعی تاثیر مثبت میذاره از خودش به جا(:/) از جانب کسی ک سگ و انسان براش اولویت بندی نمیشه احمقانه س.
  جواب:
  منم نگفتم بی فایده، به هر حال داره خلق خدا رو کمک میکنه، ولی احمقانه است، منم اصلا روی احمقانه بودنش با هر کسی مناظره میکنم!
  غیر ازینکه اولین قدم مهم برای حمایت از حقوق حیوانات و سگ و گربه و موش، اینه که اجازه ندن کسی اینا رو ببره توی خونه به عنوان حیوون خونگی! واقعا اون سگای بی سر‌پرست زندگی بهتری دارن ازین بدبختایی که عقیم‌شون میکنن. واللا!
   هنوز جو رو یادمون نرفته‌! D:
  جواب:
  والا به خدا، باز اون بی سرپرست ها یه لذتی از زندگی میبرن :))
  جو :))
 • نیمچه مهندس ...
 • مخالفم
  قشنگ بگردی احمق تر هم پیدا میکنی.این اقلا کارش یه سودی داره.بعضیها کارایی کرده ان مطمئنا که نفع که نداشته هیچ،ضرر هم رسونده.احمق اونه به نظر من
  جواب:
  این کار خیر کرده مثلا، برای کار خیر، این کار احمقانه است! نگفتم احمقانه ترین عمل کل سال که! :|
  دیدم اون اقا رو یبار. ننوشته بود حمایت از حقوق حیوانات؟ اینو میتونم هضم کنم. چون این باز فرق می کنه با سرپرستی سگ حیوانات احتیاج به سرپرست دارن مگه ؟
  جواب:
  نه، یعنی حداقل تا جایی که من یادمه سگ بی سرپرست توش بود، حالا سگ هم نبود، عبارت بی سرپرست توش بود، اصلا همین حساسم کرده بود روی موضوع، وگرنه حمایت از حقوق حیوانات که معقوله!
  مراد سگ ولگرد بوده، که اصلا توی بافت شهری تهران موضوع مهمی نیست!
  خب چه کاریه بره گیتار بزنه، پول جمع کنه؟! :| سرپرستی چندتا قلاده رو خودش به عهده بگیره مثلا :| ریاهم نمیشه دیگه! :| حالا اگر خودش سرمایه نداره واسه سرپرستی و اینا، فدای سرم :| راه حل خطور شده به ذهن مبارکم همونه که فرمودم :| 
  جواب:
  :))
  بشر اخه کمک کردن داره, نسلش منقرض بشه تموم بشه بره ناموسا
  :))
  جواب:
  ولی جایی که بشر کمک نداشته باشه، قطعا سگ ولگرد تهرانی کمک نداره!

  آدم میمونه چی بگه. این همه بچه های گرسنه و سوء تغذیه ای رو ول کرد رفت سراغ سگا؟ هعییییی.... 
  جواب:
  همین، دقیقا یعنی همین!
  دوربین کجاست من برای این کار مثلا خیر سه ساعت بهش خیر بشم؟ :|
  جواب:
  :|
  فقط سرکوب میکنی...
  همونقدر نقشش تو جامعه، هر چقدر کم، اما مقداری رو به مثبت قابل تقدیره... با پول دو ساعت نت گیتار یک جوون مجرد بیکار چه کاری میشه کرد! اون گیتاریست اگه خودش چرخ زندگیش بی نقص میچرخید دیگه تو خیابون برای بقیه گیتار نمیزد ! انتظار چی داری ؟ فقط بلدی تو چهار خط یکی رو تو یک بلاگ نقد کنی! خودت میتونی غرورت رو بشکنی بری تو خیابون یک نت گیتار بزنی کلاهت رو بگیری دستت یک مقدار پول جمع کنی اونم برای کمک به یک قشر دیگه! شما میتونی برو جمع کن برای بچه های بی سرپرست!
  حرفت غلط نیست اما کار اون فرد هم نه بی ارزشه نه احمقانه! فقط یک سمت و سویی از تفکره.
  جواب:
  یک سمت و سوی مسمومی از تفکره که باید نقد بشه و من نقد میکنم و نقد کردنم به هیچ عنوان به شمای شخص و حتی به شمای نوعی ارتباطی نداره! مخالفتی مخالفتت رو بنویس، معتقدی حرف من احمقانه است بگو نه حرف شما احمقانه است کار او ن درسته! دیگه اینکه من چیکار میکنم و چیکار نمیکنم به شما کوچکترین ربطی نداره! در مورد چیزهایی هم که نمیدونید کلا حرف نزنید!
  فکرینگ...
  جواب:
  والله به خدا!
  موافقم ...
  جواب:
  خودمم موافقم!
  من به نشانه ء اعتراض بخاطر دیر جواب دادن کامنت ها ، کامنت نمیزارم‌ :|
  جواب:
  :| :|
  نه اقا احمق ترین چیه
  باز خدا پدرش رو بیامرزه که با نیت مثلا خیر قصر واسه جنازه های نظام نساخت
  احمق تراش ریختن تو این رژیم
  دست بالای دست بسیار است
  اون بنده خدا ادم زنده رو ول کرده ولی بازم داره به یه موجود زنده دیگه کمک میکنه
  نظر من به اینه که کارش عاقلانه ترین کار نبوده
  ولی احمقانه ترین کار هم نبوده

  جواب:
  تو همون راننده تاکسی معروفیه که میگه "همش کار خودشونه" ؟ :))
  خدا وکیلی چه طوری تونستی از پست من ارتباطی برای کوبیدن حکومت پیدا کنی؟ :|
 • گمـــــــشده :)
 • والا حق داری

  ://

  جواب:
  :| :|
 • هانیه شالباف
 • الان باز یه‌سریا میان کامنت می‌ذارن و دم از حقوق‌حیوانات می‌زنن :|
  جواب:
  قطعا میان :|
 • سُر. واو. شین
 • خب لابد اگه یه روزی بچه‌های فقیر هم مشکلشون حل شد باید ارزش حیوونا رو هم طبقه‌بندی کنیم.

  مثلاً تا مشکل گوسفندان بد چراگاه حل نشده و چراگاه‌های خوب براشون ایجاد نشده نباید سراغ اسب‌ها بریم. و تا مشکل اسب‌های بدسرپرست حل نشده نوبت سگ‌ها نمیرسه. هوم؟
  جواب:
  البته تو برای تمسخر این حرف رو زدی ولی حقیقت اینه که بله، اگر قرار به کار سیتماتیک باشه، هر منطقه ی خاص باید دسته بندی کنه ببینه نیازهاش در کمک به کدوم دسته از مخلوقات ارجحیت داره بیفته دنبال کارهاشون!
  اما جواب حرفت اینه که خیر، من نگفتم حیوونها هم دسته بندی کنیم، مسئله ی خیلی ساده ایه، "آدمیزاد ذی شعور متفکر فقیر بدبخت" داریم توی شهرمون، توی همون تجریش بیخ ریش همون آدم که برای سگها آهنگ میزنه N تا کودک کار دارن دستفروشی میکنن، کسی که اولویت ذهنیش کمک به سگ بی سرپرست - اون هم توی تهران، نه لُس آنجلس که سگ ولگرد مسئله ی مرسومی باشه - و نه کمک به آدمیزاد مشکل دار هست، به نظر من قطعا احمقه!
  اینجا جنگل نیست که کمک به حفظ اکوسیستم حیوانی میئله ی بحرانی ای باشه، همه ی سگهای ولگرد این شهر همین الان بمیرن، هیچ اتفاقی توی تهران نمیفته!
  تکبیر ...
  برای سلامتی تون همین الان سه تا صلوات فرستادم...


  +
  نوروزتون هم مبارک...
  جواب:
  نوروز شما هم مبارک!
 • یا فاطمة الزهراء
 • کاملا موافقم
  اگه انسان نیازمند نداشتیم جای تقدیر داشت ولی الان واقعا احمقانه است 
  جواب:
  آره منم حرفم همینه!

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی