Inside Monster

Will Come Again
پیام های کوتاه
بایگانی هیولا
نویسندگان
جهان بیرون غار

خوش خطِ مظلوم

يكشنبه, ۲۳ آبان ۱۳۹۵، ۱۰:۲۲ ب.ظ

پیش نوشت: تمامی این سطور اعتقادت شخصی نویسنده است و ضمنا از نگاه این جانب این موضوعات عمومیت دارند ولی قطعیت ندارند!

ایام محرم بود که خانواده پزشک تبریزی علیرضا صلحی پس از خوردن غذای مسموم از دنیا رفتن، از همون تاریخ دو تا موج بزرگ راه افتاد، اول بر ضد غذاهای نذری و مراسم آیینی مستحب مسلمانها "که ای دل غافل چقدر این مسلمون نماها حروم خور و پول حروم کن هستن" و موج دوم توسط جامعه ی همیشه در صحنه پزشکی، چه صحبتها در مورد اینکه "آه! این پزشک مظلوم، خوش خط، موسیقی دان، کار خیر بُکُن، بسیار مردم دار و به شدت آقا و همه چیز تمام قربانی عناد معاندین و حسودان و مردم بخیل و بدبخت و آشغال و غیر دکتر شده است" چه نوشته هایی که در رثای مظلومیت دکترها و اینکه اونها خوبن و ماها آشغالیم نوشته نشد، یکی از بلاگرهای دکتر - که از دوستان نادیده ی خوبمه - صراحتاً نوشت که دکتر مظلوم قصه ی ما "قتل که نکرده" و ما خیلی بی جنبه و بی فرهنگیم و همه ی ما به همه ی پزشکها حسودی میکنیم ، چون اونها موفقن و ما نیستیم و اونها خفنن و ما نیستیم و اونها لقمان حکیمن و ما قارون بخیل و حسود و اینگونه میشه که اینجوری میشه!

موج بزرگی بود، و از مورد توجه ترین قشر کشور ، پزشکها ، اومده بود و به شدت داغ شد! همه شدن آدم بده، همه شدن حسود و معاند ، همه شدن نا موفقهایی که چشم دیدن موفقیتهای پزشکی رو ندارن و رفتن از سر حسودی و خاک بر سری و ندیدن چشم موفقیت "پزشک مظلوم و موفق و خفن تبریزی" خانواده ی دکتر رو ناکار کردن!

اینجا معمولا من متهمم به عناد به پزشکها، با اینکه باهاشون عنادی ندارم و بارها گفتم به سلامت کاری جامعه پزشکی اعتقاد دارم ، صرفا چون معتقدم بیش از حد و اندازه و تخصصشون مورد توجه هستن، چون معتقدم یه خودبزرگ بینی و خود برتر بینی آزار دهنده و به شدت غیر واقعی دارن، و چون معتقدم زیادی توی چیزهایی که ذره ای درش تخصص ندارن دخالت میکنن، شدم دشمن پزشکی! که اینگونه نیست و من صرفا از این همه "ما دکتریم شما هیچی نیستید" و "ما دکتریم موفقیم، شما نیستین نا موفقین" و "ما دکتریم، قطعا بهترینیم" و "ما دکتریم و دکترها در همه چیز تخصص دارن" بدم میاد! بریم سراغ بقیه ماجرا...

چند وقت پیش بود که خبر رسید "غذاها نذری نبوده و دکتر مظلوم و ناکام و خفن و مهربون و همه چی تموم و خوش خط خودش غذاها رو از یه رستوران خریده"! تئوری مسموم بودن غذاهای رستوران به دلیل گزارش نشدن حتی نیم مورد مسمومیت دیگه از غذاهای اون رستوران در همون شب کاملا رد شد، مشخص شد دکتر مظلوم خودش شخصا غذا رو به خونه برده و بعد از خونه خارج شده! خب من فکر میکنم تا همینجای کار ، تا همین قسمت و بدون اینکه حتی ذره ای جلو بریم، همه ی پزشکانی که در رثای دکتر مظلوم حماسه ها سراییدن و بر طبل "ای ملت حسود حقیر" کوبیدن باید بیان تا کمر جلوی مردم خم بشن و بگن "ببخشید"!

اما قضیه به همینجا ختم نشد و همونطور که توی همون لینک قبلی دیدید، خود پزشک تبریزی متهم ردیف اول و مظنون اصلی در این پرونده قتل بوده و مدتهاست در بازداشت به سر میبره! حتی از اینها هم فراتر رفت و پزشک تبریزی پس از مدتها کتمان و انکار، با توجه به مدارک متقن بالاخره "اعتراف کرد که غذاها رو خودش شخصا خریده و به خونه برده"... پزشکی قانونی در حال تطابق سمهای موجود در غذا و جسد قربانی ها با هم هست، و همین الان که با هم صحبت میکنیم تنها مظنون به قتل در پرونده دکتری که همکارانش تمام قد در دفاع ازش بلند شده بودن و میگفتن "خیلی دکتر خوب و عالی ایه اِی حسودان و معاندین، قتل که نکرده" خود همون دکتره!

ما نمیدونیم دکتر قانل باشه یا نه، هنوز حکم پرونده اعلام نشده، اما به نظر شما دکتری که بی گناهه در مورد غذایی که خودش برده خونه میگه "نذری بوده" یا میگه "از سلف درمانگاه گرفته بودم" یا حتی بیشتر از اون نمیگه "غذاها رو خودم خریده بودم"؟

پزشکهای گرامی! شما یه عذرخواهی بزرگ به همه بدهکارید! چون اولا یه مقوله ی اجتماعی رو به شدت صنفی کردید، دوما در دفاع از هم صنفیتون به هر کسی که دستتون رسید تاختید و کوچکترین نقدی رو برابر با عناد و حسودی و حقارت کردید، سوما چون شما (که ماشالا تحصیل کرده هم هستید ناجور) در استناد به خبرها و شایعات خاله زنکی همونطوری رفتار کردید که اون هتاک و بی سوادی که به شما توهین میکرد، در قبالشون رفتار میکرد، چون کوچکترین شکی به اصل موضوع نکردید، چون نگفتید "صبر کنیم تا متخصصین امر قضاوت و وکلا و پلیس ها و کلا ضابطین انتظامی نظر تخصصیشون رو بدن" و خودتون لباس قضاوت رو پوشیدین و نه تنها حکم قاتل رو صادر کردید، بلکه به بسیاری از مردمان این مملکت انگ حقارت و دشمنی و بی سوادی و از خودتون کمتر بودن زدید!

یک قاتل رو شغلش قاتل نمیکنه، برای منِ شهروند فرقی نداره این قاتل تحصیلاتش چی باشه، ضمنا اختلالات روانی برای آدمهاست، و پزشک خوش خط تبریزی هم یه انسانه که احتمالا اختلال شخصیتی (یا هر اختلال دیگه ای) داره و دست به این کار زده! برای من متخصص اون یه مورد مطالعاتیه در راستای شناخت بهتر موضوع، برای من شهروند اون یه آدمه و شغلش هویتش رو مشخص نمیکنه! برای من موضوعِ تخصص اون آدم کوچکترین اهمیتی نداشت و نداره اما ... اگر شما پزشکهای محترم این بار بر خلاف همیشه چشمتون رو به روی حقایق اطراف نبندید، میبینید که فارغ از اون دسته از افراد هتاک و حقیر که همیشه هستن عمده ی نقد های جدی و بزرگی که به رفتار و نوع منش جامعه ی پزشکی وارد میشه نه از سر حقارت و حسودی و دشمنی که آینه ی تمام نمای رفتار متفرعن و غیر واقعی و خود شیفته و خود برتر بینانه ی شماست! خودت رو از بقیه که بهتر بدونی، خودت رو از بقیه که بالاتر ببینی میشه این و همونطور که قبلا توی یکی از کامنتهام در یک پستی گفتم: وقتی "من دکترم" میشه دستمایه فخر فروشی و "من از تو بهترم" و "من از تو باهوشترم" و "من از تو کاملترم" قطعا همین فضا(ی متشنج ضد پزشکها) به وجود میاد، نه چون مردم عقده دارن، خیر برادر، چون مردم میل تاریخی به اثبات این قضیه که "همه ی ما آدم و مثل همیم" دارن! اگر میخواید مثل بقیه باهاتون رفتار بشه باید مثل بقیه رفتار کنید!

پ.ن: تمامی این سطور اعتقادت شخصی نویسنده است و ضمنا از نگاه این جانب این موضوعات عمومیت دارند ولی قطعیت ندارند!

 • ۹۵/۰۸/۲۳
 • هولدن کالفیلد

آراء الحکما: جلد  (۵۰)

سلام هولدن
کار داشتم فرصت نشد جواب بدم
داداش چرا بیخودی با من عناد میکنی
اصلا تو بزرگ و ... من میگم بهترنیس بزرگتر سرسنگین باشه و به کارایی که بهش مربوط نیست سرک نکشه؟
اصلا تو بزرگ وبلاگ و صاحبخونه و ... ولی دور از ادبه وقتی دوتا مهمون باهم حرف میزنن صاحبخونه تو کارشون سرک بکشه
اینا رو فقط بخاطر این که دوست دارم گفتم تا یه موقع ندونسته جلو دیگران این رفتارو نکنی
درکل اگه از حرفام خوشت نیومد جوابتو به پست 526 خودت ارجاع میدم

و من الله توفیق


پاسخ:
یعنی ببین شعور آدم میتونه چقدر باشه که زیر تالیفش حرف بزنن و بهش بگن "به تو مربوط نیست"، یعنی ببین شعور آدم کجا باید باشه!
ناراحتی میتونی به پستی که ارجاع میدی استناد کنی، شما از این لحظه کاربر تموم شده حساب میشی، یا علی.
سلام هولدن
خوبی
مسافرت بودم نتونستم به موقع جواب بدم
داداش چرا اصرار داری کامنتو نخونده جواب بدی
بلدم بلدم کنی
بگی منم هستم
من تو کامنت نوشتم جواب یه عده از کامنتاس بعد تو میای میگی به پست ربطی نداره
اخه عزیز مگه چنتا از کامنتا اینجا به پستتت ربط داشت
من چن بار به دوستایی که تو وبلاگت کامنت گزاشتن پیام دادم بعد تو اومدی خودتو قاطی کردی
عزیز من اگه باهات کار داشته باشم اولش مینویسم با تو هستم هولدن و مثل اون دوستمون بی تربیت نیستم که بگم اسمت سخت بود
قبلا هم که جوابمو دادی تو رو به پست خودت لینک کردم حالا هم جواب تو رو به پست 526 خودت ارجاع میدم

و من الله توفیق
پاسخ:
من توی وب خودم با قوانین خودم خدایی میکنم، ناراحتی به سلامت!
یه جوری میگی چرا جواب من رو دادی، انگار من اینجا مهمونم تو میزبانی، نه جناب، اینجا تو مهمونی، من صاحبخونه، صاحبخونه هم اجازه مهمون رو لازم نداره!
یا علی!
 • منتظر اتفاقات خوب
 • اخبار تلویزیون خودمون گفت پلیس فهمیده کار خودشه اما علتشو نفهمیدن. میگن گرفتنش.
  مراسم چهلم خانومش بود، توی اعلامیه ها اصلا اسمی از این آقای دکتر نیاورده بودن. برعکس مراسم تشییع و اینا که اون اوایل بود و کلی تسلیت به آقای دکتر رو در و دیوار.
  پاسخ:
  :|
  جدی؟ :|
 • میرزاده خاتون
 •  الان یه جمعى از پزشکها زانوى غم به بغل می گن اگه این حرفها درست باشه دوباره  حمله به پزشکها شروع می شه  و واویلا . به نظر من باید یه نگاه واقع بینانه به پزشک به عنوان یه انسان داشته باشیم( اشرفِ مخلوقاتِ مورد علاقه ی شیطون رجیم!) . هیچکس هیچوقت هیچ تست بررسى شخصیتى از هیچ پزشکى انجام نداده و همیشه فقط توانایى علمى ما سنجیده می شه . هر سال هم حدود پنج هزار نفر با سطح اجتماعى و فرهنگى مختلف فقط بخاطر موفقیت توی کنکور سراسرى می شن همکار ما و فکر اینکه من و سایر همکارها م مجبور باشیم همیشه پاسخگو و مدافع  اعمال و رفتار این پنج هزار نفر باشیم بیشتر شبیه به شوخىه!!! واسه من واضحه که دفاع همه جانبه از همه ی رفتارهای صنف به این بزرگی٬ فقط باعث سرخوردگى  مدافعین می شه.
  پاسخ:
  کل حرف من همینه :| میگم همه آدمیم دیگه :| من بهترم تو بدتری، یا تو بهتری من بدترم، صرفا به خاطر رشته تحصیلی؟ به خاطر موفقیت مالی؟ چه ارزشی داره این خدایی؟ و وقتی یه اکثریتی (چه از درون جامعه پزشکی، چه از قلب جامعه که پزشکی رو در حد بهترین شغل همه ی قرون و اعصار کردن) به این فرضیات غلط دامن میزنن، میرسیم به همین وضعی که الان جامعه در برابر پزشکی شکل دو قطبی گرفته!
 • منتظر اتفاقات خوب
 • از اون موقع تاحالا چه شایعه ها که نشنیدیم. یکی می گفت ماجرا عشقی بوده و خواستگار قبلی زنش اینکارو کرده؟!بعدش هم که گفتن دکتره مظنون اصلی هست ولی چند روز بعد یکی گفت اینو که نگرفتن و راست راست تو مطبش نشسته!!!اخبار هم گفت کار خودش بوده ولی کسی نگفت چرا اینکاروکرده؟؟!!
  پاسخ:
  هنوز اثبات نشده که، شد؟
  حاشا نمی کنم ولی آدما تو بعضی موقعیتا هم طالب بیشتری دارن واسه تورشدن هم اینکه دستشون  باز تره برای اشتباه .وقتی ماشین مدل بالاتر،درآمد بیشتر نسبت به متوسط جامعه داشته باشی مسلما افراد بیشتری دوست دارن باهات باشن ،من حرفم اینه که مقایسه فردی که موقعیت بیشتری داره برای منحرف شدن با یه فردی که این موقعیتو نداره اشتباه ست .
  خیلی از همین آدمای هیز اگه بعضی رفتارا نبود من مطمئنم به این راه کشیده نمی شدن.
  پاسخ:
  بله حتی مقصر اون وسایل دکترها هم که تو شکم بیمارها جا میمونه ، بیمارهان، وگرنه دکتر و اشتباه؟
  لطفا دیگه در این موضوع کامنت ندید، ممنون!
  راستی اگه قرار باشه بگیم ترم یک پزشکی قد ....نمی فهمه ترم یک همه رشته ها اینجورین دیگه،یا نکنه بقیه تو یه رشته ای ابتدا به ساکن عالم هستن بعد میرن دنبال مدرک بودن .اینجور جمله هاست که میگم این روزا عین قبل نیستی.
  پاسخ:
  ترم یک هیچ رشته ای از تخصصش قد خر نمیفهمه، ولی ترم یک دوسه تا رشته خاص هستن که خودعلامه دهر پنداری دارن!
  من همونم، متر و معیار شما فرق داره الان!
  وقتی میبینم یه دختر انقدر راحت و بدون حیا عزت نفس خودشو از بین میبره ناراحت میشم،خیلی از اون دکترای هیز انقدر که با آدمای این مدلی طرف بودن افتادن تو خط....
  پاسخ:
  دیوار حاشا بلنده دیگه خانوم:)
  خطاب به باران میم.ببخشین خانوم دکتر میشه بفرمایین یه مریض برا دکتر میتونه چیکار کنه؟؟؟ چرا جامعه پزشکی فکر میکنه هر مریضی که بیاد بیسواده؟؟بابا ما پزشک نیستیم لااقل 7سال سراسری درس خوندیم و ارشد داریم خوب میفهمیم چی به چیه. الانشم میگم ماها زیادی به دکتر جماعت پروبال دادیم طرف دکترای فلان رشته هم میگیره هیچکی نه بهش میگه دکتر نه اون احترامو داره نه نصف درآمد یه پزشک عمومی رو.به خدا  حیفه روی بعضی از این پزشکای عمومی اسم دکترو گذاشت.حیفه پولی که دولت برا اونجور آدما خرج کنه.
  والسلام
  پاسخ:
  من هنوزم معتقدم سلامت کاری عموم پزشکها به هیچ عنوان زیر سوال نیست، اصلا زاویه ی نگاه من و شما فرق داره به این قضیه، اشتراکاتی داریم، ولی من اینقدر به یه چوب روندن رو نمیپسندم!
  اگه نظرم رو کامل بخوام بگم خودش یه پست وبلاگ میشه فقط همین قدر بگم باهات موافقم نمی دونم چرا یاد دانشگاه شریفیا افتادم 
  پاسخ:
  شریفی ها هم هی بگی نگی همچین ایگویی ازشون باد کرده :|
  هولدن به خاطر تموم حرفای زشتی که به کار بردی .... هیچی نمی تونم بگم فقط اینکه والا ما مهندسشم دیدیم که همون ترم اول بهش میگن مهندس ،یه زمانی بین بچه های تربیت معلم بودم همون ترم اول صدات میزدن خانوم معلم.
  ممکنه یه عده فهمشون کم باشه الانم در مورد خیلی بیماری ها بپرسن که توی حیطه من دانش من نیست ولی وقتی جواب منو میشنون که فلانی من اینو نمی دونم همون جمله کلیشه ای استفاده میشه که چقدر دکترا بیسوادن،،،حالا اونا نفهمن یا دکترا؟
  و اینکه مردم چاک یقه شونو عمدا باز میکنن به خیال خودشون به عنوان تله.یه عده تلاش کردن شدن خانوم دکتر ،یه عده دیگه با چاک سینه و عشوه خرکی میخوان بشن خانوم دکتر...
  پاسخ:
  اول اینکه من حرف زشتی نزدم
  دوم اینکه بله، به ترم یکی مهندس گفتن هم باعث شده مهندس ها بیان کنار دکترها قرار بگیرن!
  نفهم اونیه که به دکتر میگه بی سواد (بدون اینکه بهش اثبات شده باشه) و نفهم اون پزشکیه که توی چیزی که نمیدونه (به هر نحوی، از همون حیطه های پزشکی که نمیدونه گرفته تا روانشناسی، حقوق، مهندسی، برنامه ریزی آموزشی و ...) دخالت میکنه! نفهم بودن X آیا نفهم بودن Y رو کان یم لکن خواهد کرد؟
  و نهایتا من بازن نمیفهمم، یکی دیگه چاک یقه اش رو باز کرده، یکی دیگه اغوا شده / نشده، شما چشمت روی یقه اون خانوم چیکار میکرد؟ ایضا من میتونم بی شمار هیزی و دزدی و بی ناموسی از پزشکها نسبت به بیمارهای خانومشون همینجا بیارم ببینید، اونم نه مطب خصوصی، توی بیمارستان دولتی! چی فرض کردی شما من رو که توقع داری با همچین چیزهایی قانع بشم؟

 • نویسنده ....
 • باشه:/
  :)
  پاسخ:
  قلبونت! :|
  میگم اینکه یه عده میگن تقصیر خودمونه که به پزشکا پرو بال دادیم یعنی دقیقا چی کار کردن واسه این پزشکا.البته من یه چند موردشو  میگم شاید اینا منظورشونه
  ما وقتی زمان کلاسمون تموم میشد یه سری از عزیزان رشته های دیگه  همیشه جلو در کلاس ما رژه میرفتن تا پسر تور کنن، و واقعا اعتماد به نفس همکلاسی های پسر مارو به آسمون رسونده بودن.دانشکده معماری و کشاورزی خودش زیراکسی داشت ولی دختراش نمی دونم چرا میومدن دانشکده ما برا زیراکس ،قطعا به خاطر کیفیت زیراکسی دانشکده ما بوده.آفرین به غیرت پسرای رشته های دیگه که حداقل اینجور تابلو بازی در نیاوردن
  .الان هم تو کلینیک همین طوره ، طرف پسربچه شو آورده ارتودنسی بعد به دکتر پیشنهاد دوستی میده ،
  یا خیلی از دخترا میان کلینیک و اصرار که پزشکمون فلان دکتر مرد باشه وقتی هم که میرن زیر دستش دیگه دکمه آخر مانتو باز .لباس ...هم که نپوشیدن به نظرشون هم خیلی سکسی و لوند شدن ،
  به نظرم هرکس خودشو اصلاح کنه و به بقیه کاری نداشته باشه ،جامعه سریعتر اصلاح میشه.

  پاسخ:
  آهان شما رشته ات پزشکیه پس که الان اینقدر میانه رو شدی یهو؟ :))
  نه خانم اینا نیست!
  از بچگی گفتن "بخون دکتر شی گلم" "دکترها خوبن" وقتی دانشگاه قبول شده طرف و قد خر نمیفهمه هنوز بهش گفتن آقای دکتر ، خانم دکتر، وقتی داشته اندیشه دو پاس میکرده ازش ویزیت و دارو خواستن و بیخود و بی جهت تکریمش کردن، هر چی شده گفتن "تو دکتری" ، شما اسب و خر رو هم اینقدر بی جهت تکریم کنی، کراوات میزنن تهش و جای یونجه بیفتک میخورن، دیگه آدمیزاد ذی شعورِ دانشگاه دیده که جای خود داره!
  بله بهتره خودتونو اصلاح کنید جای اینکه سرتون توی چاک یقه لباس مردم باشه خانم باران!
 • نویسنده ....
 • آقااا این کامنتای بالا هجده رو غلط گیر بزن اینجا خانواده رد میشه(مخصوصا خانواده از نوع کنجکاو و تک تک کامنت ها رو بخون:دی)
  خداییش من فکر نمی کردم ارازل و اوباش هم به نت وصل بشن همیشه فکر می کردم اینا سرگردنه ای جایی وای می سن فحش می دن جیگر می زنن مزاحم مردم می شن و اینا:)))
  کلا فخر فروشی عادت ناپسندی ست.پست استخوان داری نوشتید خواندیم،مشعوف شدیم،رستگار باشی برادر:)
  پاسخ:
  اتفاقا عمدا گذاشتمشون باشه! لازمه بعضی وقتها همچین چیزایی رو همه ببینن!
 • خانم لبخند
 • این جا موند،
  برتر بودن هم تنها به یک معیار بستگی داره و اون هم تقوا.
  در جواب اینکه گفتید چرا نمیتونیم برتر بودن فردی رو نسبت به خودمون بپذیریم.
  پاسخ:
  با تشکر!
 • خانم لبخند
 • @sophist
  مشکل از خودِ اون آدم هایی هست که تا کمی درآمدشون میره بالا غرور میگیرتشون و همه رو زیر دست خودشون میدونند. وگرنه آدمی که درآمدش بالا و در عین حال متواضع و افتاده باشه، دیگه باید قطعا مرض داشت که نشه موفقیتش رو دید. اغلب موارد مردم واسه کسی که گارد بگیره و دور خودش یه خط بکشه و بقیه رو سوا کنه از خودش گارد میگیرند. اصلا رشته و شغلای دیگه به کنار، تو همین صنف پزشک ها، کسانی که مثل همکارهاشون انقدر خودبزرگ بین و خودشیفته نیستند از محبوبیت بالایی بین مردم برخوردارن و نمیشه گفت مردم چشم دیدن درآمد بالا و شان اجتماعی خوب رو ندارن. همه چی برمیگرده به خود پزشک ها و رفتار و اخلاقشون..

  خانم مهسا هم که نمایشگاه ادب و فهم و کمال به راه انداختند تبریک میگم :|
  پاسخ:
  البته همه چی هم نه، ولی به اونها هم برمیگرده!

  من واقعا نمیدونم چرا اینجا یه سری نوشتن اونایی که پزشک نیستن زورشون میاد از پولی که دکترا میگیرن یا چه بدونم شان اجتماعیشون .

  نخیر ! ما فقط تجربه شو داشتیم که عزیزمون براش مشکلی پیش اومده و به چشم دیدیم تمام بی توجهی ها و دست دست کردنای "بعضی" از این پزشکها رو که قسم خوردن و توی تک تک به قول شما با سختی درس خوندناشون باید در نظر میگرفتن که جون بنی بشر چیز کمی نیست وگرنه از پزشکها صد برابر پول دار تر و بالاتر هم هست ... من منکر نیستم که مثل هر قشری آدم شریف توی پزشکانم هست ولی من نمیفهمم چرا انتقاد از اون بدهای رشته شون رو که اصلا نباید "دکتر" بهشون گفت رو به کل خودشون تعمیم میدن . منم که مهندسی خوندم هزاران بار شنیدم که به کل مهندسا بگن بی سواد و نابلد ولی کسی نمیاد بگه تو خودت مهندسی قبول نشدی زورت میاد که این حرفا رو میزنی .

   از ته دلم دعا میکنم هیشکی به بستر نیفته . هیشکی بیمار نشه و هیشکیم بیماردار نشه ...


  پاسخ:
  اصلا ایشالا دکترامون از بیکاری ورشکست شن اینقدر همه حالشون خوبه :دی
  سلام
  چرا جامعه ما یه جامعه پزشک ستیز هست
  یا کلا جامعه ما با هر کسی که دارای پرستیژ بالا هست مشکل داره
  چرا نمیتونیم برتر بودن یکی نسبت به خودمونو بپذیریم
  اصلا چطوره یه کمپین تشکیل بدین هرکس که موفقه یا یه شغل خوب داره یا درامد خوب داره یا مشهوره بایکوتش کنین از پزشک بگیر تا هنرمند تا ورزشکار تا ...
  مثلا واسه پزشکا که کلا مغرورا و درامدشون بالاس و سواد ندارن و ... یه کمپین بسازین به اسم دکتر بای
  قرار بزارین دیگه نرین پیش پزشک
  اونوخ ارزش پزشکی میاد پایین، دیگه اون وجهه اجتماعی رو نداره، دیگه درامدی نداره و یحتمل از گشنگی میمیره
  شما که دست به کمپین تون خوبه فعالیت اجتماعی بالایی دارین از توییتر گرفته تا تلگرام
  چن بارم کمپیناتون جواب داده موفق بودین مثلا همین اخریا که خودرو سازای خودمونو تحریم کرده بودین و بعد دولت مجبور شد ماشینایی که تو دستش مونده مفت تو پاچتون کنه
  اخه عقده و کینه و توهم تا کِی


  هولدن جان جواب یه سری از کامنتای این پست بود

  پاسخ:
  اسمت به کامنتی که گذاشتی به شدت میاد رفیق!
  من چی میگم تو چی میگی خدایی؟

  @مهسا
  حتی اگه شما پزشک هم باشی اون همه تلاشت واسه قبول شدن تو پزشکی و درس خوندنت هیچ تاثیری رو ارتقا سطح شعورت نداشته... یک صدم تلاشت واسه قبولی رو میذاشتی تا آدم باشی...
  پاسخ:
  همین الان یه متنی از کانال تلگرامی کاف به دستم رسید که میگه:
  ‏بعضی وقتا سوالی که برات پیش میاد این نیست که «چرا» طرف این‌قدر بی‌شعوره، بلکه اینه که طرف «چطور» می‌تونه این‌قدر بی‌شعور باشه.

  واقعن خوندن این حرفا تاسف باره. مگه راه پزشک شدن بر کسی بسته بود؟!!!! مگه شما رو مجبور کردن بری انسانی بخونی و بعدشم روانشناسی بیاری؟!!!! جدی اینهمه تنگ نظری و بخل و حسادت از کجا میاد؟ تفکرات چپ گرایانه و کمونیستی چیز جدیدی نیست توی این مملکت، اما کون سوزی عجیب ملتی که  گشادی خودشون رو نسبت میدن به بقیه ای که با بدبختی درس خوندن و موفق شدن خیلیه بخدا. خجالت بکشید و بساطتون رو جای دیگه ای پهن کنید. شرم آوره اینهمه تهمت به کسی که هنوز جرمی نه بر له و نه بر علیهش ثابت که هیچ، مطرح هم نشده. از خدا بترسید لااقل، بیشعوری مصداق بارز همین خاله زنک بازیهاست واقعن. شما که خیلی زورت میومد از پزشکا، خب الان برو پزشکی بخون. توان قبول شدن نداری؟ خب برو دانشگاه آزاد بخون. ماشالا فراوونه که دانشگاه آزاد توی این کشور بی سرو سامون. ولی از خدا بترس که میای دامن میزنی به موج بیشعوری جامعه و یه سری حرفای خاله زنکی رو رو میکنی. ته تهش باید زیردست یه روانپزشک کار کنی، لااقل از اونی که داری از قبلش نون میخوری خجالت بکش. بخدا تو از اونهایی که اگه در توانت باشه آدمهای موفق رو میکشی، اون پسره که دکتر اصغر پیرزاده رو کشت فکر میکنی کی بود؟ یه حسود بدبخت مثل تو که خودش کون تلاش و کار نداشت موفق شه، زد دکتر بدبخت رو کشت. از فردا هم غلط میکنی بری دست به دامن دکتر شی اگه مریض شدی، بدون که حرامه بری پیش دکترایی که اینجا انقد حرف مفت راجبشون زدی. حرام اندر حرام اندر حرام. حالا بازم برید دکتر و مث چی پشت در مطب منتظر تا نوبتتون شه، بعد بیاین بعد از شمردن درآمد دکتر، توی وبلاگاتون حرف مفت و چرت و پرت بزنید تا کون سوزیتون آروم شه
  پاسخ:
  بی شعوری :)
  با شما بودم ها، بی شعوری، بی شعوری از کلمه کلمه حرفات میریزه، از لحنت، از صحبتت، از بروز و ظهور تربیت ناصحیحت ، بعد میای حرف از شعور میزنی؟ بی شعوری دیگه، بی شعوری!
  به سلامت بی شعور!
  با پستت موافقم  فقط با این تفاوت که با سلامتی کاری پزشکان هم مخالفم.تقصیره همه ماهاست که زیادی به پزشک جماعت پر و بال دادیم و بزرگشون کردیم.انگار فقط اونا درس خونده ان مهارت دارن و بقیه ملت کشک هستن.پزشکای عمومی(بغیر از تعداد اندکی) بیسوادترین قشر جامعه هستند.پزشکی که نتونه  فرق عفونتو  تشخیص بده و بگه پرتقال باعث افت فشار شده همون بهتر که محو بشه.خداییش غریبه ها هم به نذری امام حسین حرف نزده بودن وتهمت نبسته بودن که این دکتره زد.                                                                                    
  پاسخ:
  نه من کاملا به سلامت عمومی کاریشون ایمان دارم، میدونی، متوجهم که پزشک ایرانی نسبت به همتای هندیش!!1 (نه حتی اروپاییش) وقت کمتری روی بیمار میذاره، ولی شما اطرافت رو نگاه کن، مهندس ایرانی نسبت به مهندس هندی، روانشناس ایرانی نسبت به همتای هندیش، وکیل ایرانی نسبت به وکیل هندی و هر شغل دیگه ای توی ایران نسبت به همون شغل در یه کشور مشابه، وقت کمتری روی کارش میذاره ، این عیبه و قطعا عیبه، اما عیب پزشکها نیست دیگه، عیب ایرانیه، چیزی نیست که من بتونم از یه دکتر ایراد بگیرم، چون خودم دارم انجامش میدم! میدونم پزشکی حساستره و اصلا برای همینه که مشکلاتشون زیاد تر دیده میشه! ولی اینجوری نیست که بگم بی سواد و بی شعورن، نه، فراوانی بی سواد و بی شعورها رو اگر نسبت بگیریم به تعداد کل شاغلین ، احتمالا هیچ فرق معنی داری نخواهد داشت با نسبت درصد روانشناسان بی سواد و بی شعور نسبت به کل شاغلین حیطه ی روانشناسی!
  و باز هم میگم این حرفا عمومیه نه قطعی، قطعا تعداد زیادی دکتر (و هر شغل دیگه ای) در مملکت ما هستن که نسبت به همتاهاشون در دنیا، بهتر و دقیق تر کار میکنن، اما ویروس بیخیالی به کار، ویروس پزشکی نیست، ویروس فرهنگیه!
  سلام اولین باره که میام و مطالبتون رو می خونم. قلم خوبی دارید. موفق باشید
  شما هم که دارین زود قضاوت می کنین! هنوز که حکم قطعی صادر نشده!
  پاسخ:
  منم حکم قطعی ندادم
  کلا جنبه ی پزشک بودن و شغل و پیشه اش به کنار!! آخه چه مرضی داشته که خانواده ی خودشو باید بکشه!! اونم با همچین کار مسخره ای که میشه صحت و سقم یا بر عکس دروغ بودن حرفهاش زود رو بشه!! من به قاتل بودن خودش نمی دونم چرا شک دارم!! ربطی هم به شغلش و اینا و اون جریانات و دو دستگی و اینا ندارم ها!! کلا از جنبه ی جنایی قضیه مشکل دارم با اینکه خودش قاتل باشه :| مگه کلا طرف سایکو و چیزی باشه دیگه :|
  پاسخ:
  هنوز که مشخص نشده، من هم گفتم در صورت اثبات جرمش، احتمالا مشکلات روانی داشته! مگه چیزی باشه که نمیدونیم!
 • نیمچه مهندس ...
 • یه چیز عمومی هم من بگم:به نظرم خود ما آدما هم باعث میشیم چنین نگرش های خااص پندارانه ای بعضی آدمای دیگه به خودشون پیدا کنن.یه نمونه میگم.یه هم کلاسی داشتم که نحوه ی تعاملش با دیگران به میزان پولدار بودن یا شغل پدر و مادرش بستگی داشت.این بنده ی خدا به دوستی که تازه انتقالی گرفته بود به دانشگاه ما توجهی نداشت.یادم نمیره روزی رو که بهش گفتم بابای فلانی دکتره و از اون لحظه رفتارش با اون فرد کلا عوض شد.
  یعنی میخوام بگم که جامعه هم با رفتاراش این حرکتارو باعث میشه زیاد شن.وگرنه مگه ممکنه کلللل یه جامعه حسود و عقده ای باشن؟جوابش در تخصص شماست.
  پاسخ:
  قطعا جامعه با تاکید منزجر کننده اش روی "دکتر و مهندس" باعث شده که همچین قضایایی بزرگ و بزرگ و بزرگتر بشه! این اولین قدمشه، یه مفهومی هم هست توی روانکاوی به نام "خود بادکرده" که اشاره داره به تصورات غیر واقعی و خودبرتربینانه افراد نسبت به اطرافیانشون، بعد این خود بادکرده ممکنه در عده ای با اشتراک قومی، صنفی، مذهبی و نژادی (هر رقم اشتراکی) بروز کنه، مثلا پزشک ها و مهندس های ایرانی، بیش از افراد دیگه خود بادکرده نشون میدن!
  عاشق منطقی نوشتنتم هولدن، زیاد نیستن آدمایی که منطقی، مستدل و بدون عنادورزی یه موضوع رو تحلیل کنن. من پیراپزشکم و کاملا خودبرتر بینی اکثریت جامعه پزشکی رو درک کردم.
  پاسخ:
  من میگم اصلا حرف از کثرت و شدت نمیزنم، این یه مسئله ی عمومیه، خود جامعه بهش دامن زده، و اینجوری شده که ما رو به اینجا رسونده، ولی غلط، غلطه دیگه!
  راستی ممنون بابت مطرح کردن این موضوع جناب هولدن!
  با سطر آخر به شدت موافقم!
  پاسخ:
  قربان شما!
  از همه ی این ها که بگذریم من فکر میکنم توی هر قشری (نه تنها پزشکان)دو دسته آدم وجود دارند .یک عده که ادعای تحصیلات و پول و مقام و خلاصه خفن بودنشان گوش فلک رو کر کرده و همه بد هستن و اینا خوب!!!!
   و عده ی دوم هم کسانی هستند که برای خودشون و به شیوه ی خودشون کار و زندگی می کنند و معمولا نسبت به قضاوت های اطرافیانشون ناشنوا هستند و معتقدند کار درست رو باید انجام داد و بس! سرشون به کار خودشون گرمه و اونقدر جوگیر نیستند که با شنیدن ماجرایی که از هم صنفانشون رد صلاحیت شده خونشون به جوش بیاد و سر و صدا راه بندازن ! متاسفانه تصوری که جامعه از پزشکان داره رو همون دسته ی اول میسازند و به این ترتیب خیلی ها به پزشکان بدبین میشن .من دانشجوی پزشکی هستم اما هیچ کدوم از گفته ها و ماجراهای ضد پزشکان رو متعصبانه محکوم نمی کنم .من هم "در حاشیه " رو تماشا کردم و خندیدم !من هم پزشکهای پرادعا رو در محل تحصیلم میبینم ...این بحث هایی که راه میندازند تا خودشون رو بی گناه نشون بدن واقعا خنده داره!فکر میکنم اصلا جای بحث هم نداره!!!همین


  پاسخ:
  عرضم به خدمتتون که با حرفای شما موافقم، با حرفای خودمم موافقم!
  اولین باره این ماجرا رو می شنوم اصلا !
  :))) همه چی برام تازگی داشت

  پاسخ:
  خب تو کلا توی باغ نیستی پس :))
  عه! من چقد دلم برا این دکتره سوخته بود :/ 
  موافقم باحرفای پستتون :)

  اگه قاتل مشخص شد ما رو بی خبر نذارین :|
  پاسخ:
  چشم!
 • مریم (زن ترک)
 •  باور خوبی که از اون دکتر تو ذهنمون شکل گرفته بود خراب شد و این چیز کمی نیست ... 
  پاسخ:
  من که از اول هم باور خوبی نداشتم بهش :|

  طولانی ننویسین لطفا  :(

  پاسخ:
  مینویسم!
  با حرفات موافقم، راستش همون موقع که بحث این دکتر و‌ غذاهای نذری شده بود من مدام با خودم استدلال میکردم. چون ما سال های ساله که غذای نذری دیدیم و میخوریم و‌میپزیم ولی هیچوقت نشنیدیم کسی از خوردن غذای نذری بمیره، حتی اگر فاسد هم بودن بالاخره یه مسمومیت غذایی پیش میاد نهایتا نه مرگ، وقتی این گزینه رو ذهنم رد می کرد، تصور کردم شاید پزشک معروفی بوده و به هزار ویک دلیل خود سیستم میخواسته حذفش کنه، اما با خودم میگفتم که خب چرا خانواده اش؟ چرا خودش نه؟ ولی بعد فهمیدم مشهور هم نیوده، و از اساس این مسئله منتفیه.
  اما خب پیگیر ماجرا نبودم و حالا که تو در موردش نوشتی و لینک دادی باقی ماجرا رو فهمیدم. از اولم این قضیه خیلی عجیب و مشکوک بود.کلا اینکه تا مسئله ای پیش میاد و صنفی میشه، کار عقلانی ای نیست. صنف تعریف خودشو داره و حدومرژهای خودشو. ما خیلی مرزها رو با هم قاطی میکنیم.
  پاسخ:
  البته غذای نذری خودش قابلیت زیادی برای انتقام گیری و نسل کشی داره حتی!!! :|
  ولی موضوع پیگیری نکردنش واقعا دیگه مسخره شد :|
 • پرتقالِ دیوانه
 • پست رو کامل خوندم و موافقم :))

  یه جایی قاتل رو نوشتی قانل 

  ما رفتیم :دی
  پاسخ:
  پیش میاد دیگه :|
 • دچــ ــــار
 • متن 
  و برخی نظرات 
  آموزنده بود...
  پاسخ:
  نوش جون
 • اسپریچو ツ
 • من با این تیکه از متن مشکل دارم:

  پزشکهای گرامی! شما یه عذرخواهی بزرگ به همه بدهکارید

  تو این قضایا جامعه دو دسته شده. پزشک ها و غیر پزشک ها،
  همونطور که کسی از تمام پزشک های مسوول و زحمت کش بابت توهین هایی که بهشون شده و میشه عذر خواهی نکرده و به نظرم هیچ پزشکی هم توقع نداره کل مردم ازش عذر خواهی کنن ، دلیلی نداره توقع داشته باشیم تمام پزشک ها از تمام مردمی عذر خواهی کنن!
  یعنی میگم همه چی رو خیلی عمومیت دادی.
  خود توهین کننده ها و پزشک هایی که خودشون رو وارد این بازی کردن باید قضیه رو تموم کنن.


  پاسخ:
  خود پزشکها این دو دستگی رو ایجاد کردن، کل متن در مورد همین دودستگیه!
  من الان میفهمم حتی اگه هم اول نوشته هم آخرش بنویسی "موضوع عمومیت، و نه قطعیت داره" باز هم کسی هست که بتونه دو بار این نوشته رو نادیده بگیره :|
  داریم از یک مسئله ی عمومی حرف میزنیم، پس لازم نیست چیزی رو جدا کنیم ازش!
  فقط میشه گفت متاسفم .
  پاسخ:
  من هم بابت لینک تبلیغاتیتون که محوش کردم متاسفم :|
  میدونید منکر اینکه بعضیاشون واقعا عالین واقعا عای یعنی واقعاها منکر این نیست..
  ولی اغلب آدمای مغرورو خودخواه به تمام معنایین..چه برسه به عذرخواهی..
  یادمه حتی یکی ازین بچهها که مادر پدرشون دکتر بود تو مدرسه میگفت من مامان بابام خیلی ادم نجات دادن حالا عب نداره یه نفر سهوا به دستشون کشته شه:/یه جمله ی این حالتی ای گفت..
  گفتم خب اون یه نفر داداشت باشه گفت نه خفه شو..گفتم پس دهن کثیفتوببند...
  یعنی اونروز تازه فهمیدم اغلب چی فکر میکنن..
  بازم میگم بعضیاشون بعضیاشون واقعا عالین عالیی
  پاسخ:
  من اصلا با سلامت عمومی کاری پزشکهامون مشکلی ندارم، اصلا، اعتراضم به نوع نگرششون هست!
  @لبخند
  بله حق با شماس.احتمالا غلطای دیگه ای هم داره
  پاسخ:
  و با تشکر از شما که از ایشون تشکر کردید!
 • خانم لبخند
 • @ باران میم
  مزخرف صحیحه.
  پاسخ:
  با تشکر!
 • نفس نقره ای
 • اوهوم حق با توئه
  من ترم پنجم هم هنوز تموم نشده :دی و نمدونم در این باره چیزی گفتم یا نه ولی واقعا اگه اون حس هایی رو که میگی تا به امروز به اطرافیانم منتقل کردم برای خودم متاسفم و عذر میخوام!
  پاسخ:
  خط اول رو تیکه انداختی؟ :|
  من واقعیتش دیگه نمیدونم به کودوم خبر باید اعتماد کنم و باورش کنم و کودومشو نباید باور کنم!
  نذری بوده نبوده قاتل بوده نبوده آدم خوبی بوده نبوده...نمیدونم-_-

  پاسخ:
  خبرگزاریهای معتبر رو چک کنید، اخبار اونها قابل اعتماد تره!
  هنوز که نگفتن طرف قاتله که...اینکه طرف احتنمالا اختلال شخصیتی چیزی داره که دست به این کار زده وقتی درسته که ثابت بشه دست به این کار زده. نشده که هنوز.

  طفلی چه فامیلی ای هم داره. صلحی! جنگ شده سرش!
  پاسخ:
  منم از احتمال حرف زدم دیگه، با عنایت به اینکه الان مثلا قاتله!
  اتفاقا منم تو دانشگاه علوم پزشکی ، مامایی می خوندم و رشته م پزشکی نبود  . بحث اینکه علی ای دانشجویان پزشکی ، شما از همه خفن ترید یا مامایی ها کین تا وقتی دانشجوی پزشکی هس یا کلا بقیه برن ب درک وقتی شما هستین ،تو همون دانشگاه و توسط اساتید و آموزش و حتا خدمه دم در هم ! بهشون القا میشه . جوری ک ما حتی برای درمان های ورود ب دانشگاهم ک رفته بودیم ، کسایی که رشته پزشکی قبول شده بودن رو خود شخص دکتر معاینه می کرد و  بقیه رو! می دادن دست کارآموزای بهداشت!  در واقع ما خیلی له شدیم ب خاطر پزشکی سالاری ها!
  پاسخ:
  خدا آخر و عاقبت همه ی ما رو به خیر کنه!
  سلام هولدن
  ١.کلا تو هر کشوری یه سری شغلا درآمد بیشتری دارن .شنیدم تو امریکا وکلا یا مشاورین املاک بیشتر از پزشکا درآمد دارن .حالا تو کشور ما یه سری شغلای دیگه
  ٢.مطمئنا هر جای دنیا یه سری رشته ها اقبال بیشتری داره و معمولا افرادی که توانایی بیشتری دارن میرن اون رشته ها رو میخونن.به نظر من این افراد قابل احترام هستن به خاطر تواناییشون.درسته که چندتا تست تعیین کننده شده تو قبولی رشته ولی هرکسی که کنکور داده میدونه که برای اینکه چند درصد بیشتردرسی رو بزنه ،چندین برابر باید بیشتر تلاش کنه .
  ٣.دو تا مورد بالا باعث میشه یه عده به غلط دچار غرور بشن یه عده هم به غلط دچار حسادت. اما کلا تو این مملکت خیلیا هستن که به خیلی چیزا مینازن و پزشو میدن و بقیه رو داخل آدم حساب نمیکنن.نمونه اش بازیگرا،فوتبالیستا و خیلیای دیگ
  ٤.تو آخوندا آدمایی پیدا میشن که همه رو کافر میدونن غیر خودشون،تو هنرمندا آدمایی پیدا میشن که فقط خودشونو روشنفکر میدونن،حتی تو روانشناسا آدمایی پیدا میشن که همه رو بیمار روانی میدونن و غیر نرمال میدونن جز خودشون ،تو پزشکا هم همینجور.
  ٥.همونطور که توی روانشناسایی که کارشون گرفته و پولدار شدن یا توی فوتبالیستایی که استعدادشون  کشف شده یا توی هنرمندایی که هنرشون  اقبال عمومی پیدا کرده آدم مضخرف پیدا میشه خیلی زیاد، توی پزشکانم همین جوریه
    *** 
  کلا با غرور مخالفم به خاطر اینکه اعتقاد دارم آدمیزاد چیه که حالا غرور هم داشته باشه.(بعد از اینکه رفتم پزشکی قانونی و کالبد شکافی به این اعتقاد رسیدم)
  خیلی هم بده که تو این کشور به هرکی ایراد میگیری هم صنفی های طرف کمپین درست میکنن که ای وای به قشر فلان توهین شد.

  عمدا هی نوشتم روانشناس


  پاسخ:
  اینا همه صحیح، ولی به حرف من ربطی نداشت!
  توی آمریکا یه وکیل خوب، یه وکیل خوبه، ضمنا نوشتم از عمومیت حرف میزنم، و نه از قطعیت!
  موافقم.خیلی.
  متاسفانه "بعضی" پزشکا چون تو دوران تحصیلشون زحمت زیادی کشیدن،رشته ای رو خوندن که شب بیداری و رابطه مستقیم با زندگی یه آدمو داره،بعد از تحصیل از دنیا طلبکارن،انتظار دارن حالا که درس خوندن یه شبه پولدار بشن،فکر میکنن به خاطر زحمتی که برای درسشون کشیدن حالا بقیه باید احترام بیشتری براشون قائل باشن...
  من پزشک خوب هم زیاد دیدم،که قبل از این که پزشکم باشه دوستم بوده!ولی بیاید قبول کنیم که متاسفانه الان خیلی از آدمای این قشر دیگه قابل اعتماد نیستن!به نظر من پزشکا قابل احترامن،"مثل هر انسان دیگه ای".

  پاسخ:
  من اصلا به سلامت کاری عمومیشون ذره ای شک ندارم، بحثم اخلاقیات هست الان!
  اخرش چیشد الان؟
  پاسخ:
  هنوز آخرش مشخص نشده :|
 • خانم لبخند
 • با سطر به سطر پستتون موافقم.
  ما آدم موفق واقعی کم نداریم تو هر تخصصی، که اگه قرار بر حسودی بود باید واسه ی همه ی اون ها شاهد همین مقدار گارد گیری بودیم. اما پزشک ها به دلیل همین خودبزرگ بینیِ بیش از حد و از بالا به پایین نگاه کردن به مردم هست که این همه دوست نداشتنی میشن.
  پاسخ:
  اینجوریه دیگه
 • آقای دنتیست
 • اگه یادت باشه همین پستی که براش کامنت گذاشتی، قضاوت یا اظهار نظر درباره ی پرونده ی قضایی دکتر صلحی نبود، بلکه موضوع مورد توجه و تاسف برانگیز، کامنتهایی بود که مردم درمورد این اتفاق می دادند که یه نمونه اش هم خط اول مطلب بهش اشاره شد.
  و ذیل همون پست من کامنتهایی گرفتم که هیچ ربطی به اصل موضوع نداشت. و بطور مکرر هم متهم شدم به انتقادپذیر نبودن!
  این مقوله ی انتقادپذیری البته که یه بحث جداست. متاسفانه ما انتقاد از سیستم سلامت جامعه رو با انتقاد از پزشک اشتباه گرفتیم. پزشک بعنوان چرخ دنده ی این سیستم بزرگ، رفتار حرفه ایش بدون بررسی عیوب اون سیستم، قابل ارزیابی نیست.
  درضمن یه نمونه از هجمه های چندماه اخیر،سر قضیه ی فوت مرحوم کیارستمی بود. خوشبختانه مشخص شد که علت فوت چی بوده و ربطی به قصور پزشکی در ایران نداشته. ولی تکلیف کمپین هایی که راه افتاد و تهمت ها و افتراهایی که زده شد چی میشه؟ مرجعی هست که بشه بهش شکایت کرد؟یا کسی هست که از جامعه پزشکی عذرخواهی کنه؟ ...گمون نکنم.
  پاسخ:
  دکتر من در مورد این قضاوتها، پست تو مدنظرم نبود، پست قضاوت دار در این مورد نخوندی از پزشکها خدایی؟ :| من اینقدر خوندم :| این در واقع واکنش به پست تو نبود، پست تو بخشیش بود، اتفاقا برای اینکه بی انصافی بهت نکنم، یه بار قبل نوشتن پستم نوشته ی تو رو خوندم! بنابراین شخصیش نکن، چون واقعا رو به تو نیست، یعنی اگه بود قطعا لینک پستت رو میدادم!
  این پست در مورد رفتار حرفه ای پزشکها نبود، در مورد چیز دیگه ای بود، رفتار حرفه ای رو ، حرفه ای ها باید بسنجن، وقتی صحبت از رفتار عمومیه ، قضیه فرق داره، نمیبینم یک بار توی این متن حتی یک پزشک رو از بابت تخصص خودش زیر سوال برده باشم! حرف من از رفتار و منش عمومی یک پزشک بوده، که اون رو خود پزشک مسئولشه، مثلا وقتی تو توی پستت گفتی دلیل این حرفها "عناد و حقارت و حسودی" هست، در برابر من مسئولی! دیگه این سیستم سلامت نیست، این تویی و اعتقاداتت، اعتقاداتی که به نظر بنده به شدت غلطه، و یه دکتر خوب به جز درآمد بهتر، هیچ چیز بیشتری از یه روانشناس، معلم، مهندس، وکیل، قاضی، نویسنده و اندیشمند نداره، و اگر در چیزی هم بهتره، به شخصیتش برمیگرده نه تحصیلاتش! این حجم از "ما خوبیم و خفن، ما حقمون همه ی امکانات جامعه است، ما نباشیم شما میمیرید و ما بهترینیم شما آت و آشغال" چیزی نیست که به سیستم سلامت ربط داشته باشه، این به پزشک و تفکرش مربوطه! من روی این بحث کردم، روی این تفرعن (که در تو ندیدمش دورادور :دی)
  در مورد پرونده کیارستمی، اتفاقا من طرف جامعه پزشکی هستم، این مسخره بازیها رو باید بریزن دور ملت، هیچ دکتری دلش نمیخواد بیمارش بمیره، اگر هم از مرخصیش استفاده کرده، دوست داشته، به کسی هم ربطی نداره، بدون پزشک مونده بود ایران در نبود دکترش؟ بازیگرها هم باید برای بی شعوریشون عذر بخوان، اینکه اون بی سواد ها عذر نمیخوان، عذرخواهی نکردن شما(ی نوعی) که داعیه بهترین بودن و همه چیز تموم بودنتون ایران رو برداشته رو توجیه میکنه آیا؟
  در مورد کامنتهای توهین آمیز هم گفتم، اون عده ی بی شعور رو کم کن، بقیه لزوما حسود و معاند نیستن، بقیه از موفقیت توی نوعی دردشون نگرفته، بقیه واقعا نقد دارن!
  اصولا کسی که سود زیادی ببره موقع ضرر هم کلون ضرر میکنه...
  کسی که به خاطر خوب بودن تو شغلش زیادی تکریم شه به خاطر خطا کردن بدجوری تاوان میده...
  رگ گردنی بشی واسه دفاع از یه نفر یا چند نفر تحت عنوان یه صنف، رگ گردنی میشن واسه خطای یک یا چند نفر در مقابل همون صنف...
  این یه چیز طبیعیه...و اون میل تاریخی رو به شدت قبول دارم
  پاسخ:
  اوهوم موافقم باهات!
 • یا فاطمة الزهراء
 • من فکر میکردم حکمش اومده که قاتل ِ احتمالا دچار پیشگویی یا خوابنمایی شدم :/
  پاسخ:
  چند روز پیش یه خبری اومد که به قتل اعتراف کرده، نکرده ، شایعه بوده اون!

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی