Inside Monster

Will Come Again
پیام های کوتاه
بایگانی هیولا
نویسندگان
جهان بیرون غار

پوشش

سه شنبه, ۴ آبان ۱۳۹۵، ۰۳:۰۰ ق.ظ

وقتی از گِیت رفتم داخل و وارد محوطه ی امامزاده صالح شدم، اولین چیزی که دیدم پیش-زوج جوانی بودن که همون اولای محوطه نشسته بودن و مذاکرات رو در سطح کارشناسی انجام میدادن تا پس از توافقات در این سطح، در سطح وزرا مطرحش کنن و ایشالا برن خونه ی بخت! دومین چیزی که از توی بحثشون گوشم رو گرفت این بود که میخواستم به پسره بگم اونجا که گفته "نه الزاماً" بهتر بود از عبارت "نه لزوماً" استفاده کنه! هم صحیح تره و هم خوش آهنگ تر! اما نه الزاماً به چی؟ این اولین چیزی بود که ازشون شنیدم - نمیخواید بگید اگر شما توی محوطه ای تنها ایستاده باشید و منتظر، گوشهاتونو میگیرید که! میخواید بگید؟ - شنیدم که دختره گفت "پوشش برای شما خیلی مهمه؟" و بعد از اینکه پسره گفت "آره" دختره گفت "یعنی شما میگید دختر خوب فقط چادریه؟" که شنید "نه الزاماً" و باید تصدیق کنید اگه میگفت نه لزوماً بهتر بود! حالا نه که فکر کنید ظاهر پسره خیلی مذهبی بود، نه! صورتش جلوی من مثل رفسنجانی بود در محضر میرزا کوچک خان! و نه که فکر کنید دختره خیلی داف بود، نه بابا ولوو هم نبود، چه برسه داف! کاملا معقول! معمولی! خیلی معمولی، نقی معمولی!

راستش رو بخواید هیچوقت درک نکردم چطور میشه به یکی گفت "من با این تیپ میخوامت، با اون تیپ نمیخوامت" اصلا درک نمیکنم تغییرات بنیادی در ظاهر - روی عبارت بنیادی تاکید دارم - به چه دردی میخوره اینجور جاها؟ اصلا چرا آدم باید جذب کسی بشه که بارزترین نماد تشخصش، پوشش رو نمیپسنده! مبحث رو خَلط نکنید ها، خودم میدونم باطن آدمها به ظاهرشون ربطی نداره - که داره مقداری صد البته - حرف من اینه چطور ممکنه یه آدم از پوشش X خوشش بیاد و بعد بره دست بذاره روی آدمی با پوشش Y و بگه اگه تیپت X باشه خیلی خوبه! مثل اینه دلت میخواد پژو داشته باشی، بری سایپا بگی روی این ریوت اتاق پژو بندازی میخرمش! تو رو خدا این حرفهای "اخلاق و رفتار و منش و کردار و ..." رو بذارید کنار، الان حرف من اینه که کسی که اولین خواسته اش از همسر آینده اش پوششه، چرا از اول روی کسی دست میذاره که مجبور بشه همچین حرفی بهش بزنه؟ من نمیفهمم آدمها چرا به جای انتخاب مناسب از لحظه اول، همه ی تلاششون رو میذارن که انتخاب نامناسب/کمتر مناسبشون رو تا جای ممکن شبیه چیزی که میخوان کنن! درک نمیکنم ... چرا؟

پ.ن 1: از عبارت تغییرات بنیادی استفاده کردم که یه سری ایرادهای بنی اسراییلی رو زیر پست نبینم، در این پست با ایرادات بنی اسراییلی به شدت اسراییلی!!! برخورد میکنم!

پ.ن 2: شما هم چه مرد، چه زن، سعی کنید از کسی خوشتون بیاد که "کلیات پوشش شخصیش" رو قبول دارین، ظاهر انسان نماینده نوع فکرش به زندگی هم هست!

پ.ن 3: الباقی بقای همون زوج جوون، ایشالا ازدواج کنن خوشبخت شن بچه شون کمر به بالا چادری شه کمر به پایین مانتویی یا بر عکس :))

 • ۹۵/۰۸/۰۴
 • هولدن کالفیلد

آراء الحکما: جلد  (۵۳)

 • بانو ف تک نقطه
 • به شدت هم با پستت موافقم :|
  یعنی چی این مسخره بازیا :|
  پاسخ:
  والا :|
  ایراد به حجاب بهانه است ..اگر کسی کسی را عاشق باشد ...
  مگر ایراد بنی اسرائیلی گرفتن بعد و قبل از دواج کاری نداره ..
  پاسخ:
  بلی بلی!
  خب تو کامنت قبل نوشته بودم:

  حالا اگه یکی هم از پوشش مثلا چادر و اینا خوشش بیاد هم از این مدل جینگول پینگولیای امروزی( منظورم تیپای عجیب غریب و جلف نیست :| )  شخصیتش چه جوریه ینی؟ چه نوع تفکری داره آیا؟ ممنون میشم پاسخ بدهید یاهولدن :)

  و شما گفتین خیلیا اینجورین و نرمالن!

  همش فکر می کردم حتما ثبات ندارم که هم از این خوشم میاد هم از اون :| داشتم از خودم ناامید می شدم :))) ممنون که یک انسان رو دوباره به آغوش امید برگردوندین :دی
  پاسخ:
  :))
  بابا از اولم باید کسره می ذاشتن . اشتباه شده " ه " گذاشتن .
  پاسخ:
  :|
 • منتظر اتفاقات خوب
 • اینکه یکی رو انتخاب کنی و بعد کمر همت به عوض کردنش ببندی خیلی مقبول نیست یعنی اصلا مقبول نیست.
  باطن و ظاهر خیلی هم نسبت به هم بی ربط نیستند.
  پاسخ:
  خیلی هم با ربط نیستن، هم ربط دارن هم ندارن :دی
  کامنتای من نرسید؟
  پاسخ:
  کامنتهای بدون ثبت نام، برای نمایش نیاز به تایید دارن!
  الان تایید شده و جواب داده شدن!
  حالا از این بدتر کسیه که ازدواجم میکنه بعد ایراد میگیره یه جور دیگه باش...
  همین اواخر بود که با مادری حرف میزدم میگفت دخترم با پسر عمشم ازدواج کرده بعد حالا هر یک روز در میون زنگ میزنه به من که دخترت خیلی آرایش میکنه خیلی شلوارای تنگ میپوشه تو یه چیزی بهش بگو..میگه بهش میگم تو مگه دختر منو ندیده بودی؟ خوبه فامیل بودی، اصلا اون هیچی، روزخواستگاری دیدی که دختر من جلوی همه فامیلاتون با یه تاپو دامن کوتاه اومد.چطور اونموقع خوب بود حالا بده ؟!
  منم واقعا نمیفهمم چرا از اول خب نمیرن سراغ کسی که منطبق با معیارا و ملاکاشون باشن.
  پاسخ:
  یه دوبار دیگه وبت رو حذف کنی و برگردی رکورد کل کهکشان راه شیری رو جابجا میکنی :)) الان دست یه مریخیه است :))
  این پسره رو باید گرفت ... استغفرالله :|
  ماها خود واقعیمون نیستیم، پس کسی رو که انتخاب میکنیم میخوایم تبدیلش کنیم به یه چیز غیرواقعی. و این مزخرفترین شکل رابطه است. حالا میخواد دوستی باشه میخواد ازدواج باشه.
  پاسخ:
  البته این با چیزی که من میگم خیلی فرق داره!
 • گمـــــــشده :)
 • داشتم به این فکر می کردم اگه یه پست در مورد ازدواج سنتی بنویسی
  کامنت ها و جواباشون حتما جالب می شد

  پاسخ:
  :دی
  شایدم نوشتم!
  اینکه تو امامزاده میشه بشینی مذاکره کنی خیلیی خوبه هااااا 

  ؛))))) 

  پاسخ:
  :))
  توروخدا هروقت جوابشو پیدا کردین حتما بیاین به منم بگین :||
  هرکی خواستگار معرفی میکنه تاکید میکنم که تاکید کنن که چادری محجبه ست حالا عشقو بگیم که کر و کور میکنه و اینچیزارو نمیبینه،من نمیدونم خواستگارای سنتی چی میگن این وسط!:/
  پاسخ:
  چشم :|
  + الان میان به عنوان وبلاگ یه  داعشی و اسرائیلی اینجا رو تخته می کنن !

  مشکل و اشتباه ِ ادما تو انتخاب هاشون از اون جایی شروع می شه که فکر می کنند می تونند طرف ِ مقابل ِ رو عوض کنند . حالا عوض کردن پوشش که خیلی تغییر ِ بزرگی ِ ولی تغییرات کوچیکتر هم به نظرم یا شدنی نیست یا خیلی خیلی سخت شدنی ِ .

  دوم اینکه خیلی فرق داره یکی خودش به خاطر علاقه اش به کسی خودش رو عوض کنه تا اینکه کسی مجبورش کنه تا عوض شه . نمیگم این مدل تغییر خوبه یا بد چون هزار تا اما و اگر داره . ولی خیلی فرق هست بینشون .
  پاسخ:
  آره فرق داره خیلی هم فرق داره!
  چرا جدیدا جای ه همه کسره میذارن؟ :| شدنیه! شدنیِ یعنی چی؟ :|
 • هانیه شالباف
 • ماهم نفهمیدیم ! این عاشق یه چیز دیگه‌ش شده یحتمل!

  ولی یه جا شما گفتی ظاهر و باطن به‌هم ربطی ندارن؟ چرا ؟
  پاسخ:
  لزوما ربطی ندارن، ممکن هم هست داشته باشن!


  دارم فکر می کنم تو کشورای دیگه ( کشورای غیر از کشورهای جهان سومُ مخصوصا خاورمیانه ) وقتی جوون هاشون با هم حرف می زننُ بحث می کنن. مسئله پوشش می تونه موضوع مورد بحثشون باشه یا نه!
  + به نظر خودم پوشش کاملا شخصی هستُ هیچ کس حق نداره سلیقه شُ به آدم تحمیل کنه.
  + ولی خیلی از یک جای حرفات خوشم اومد که گفتی پوشش نوع تفکر شخصُ نشون می ده. من زبونم مو در آورد تا اینُ بگم.
  + مثلا دختره فقط نوک دماغش مشخص هست بعد میاد درباره موضوعاتی صحبت می کنه که سرتاپای خودشُ اون حجابُ چادرُ همه اینا رُ نقض می کنه.
  + ولی بازم به نظرم بهتره  یکم معیارهای سنجشمونُ تغییر بدیم.

  + یکمم ما دخترا خودمون به خودمون رحم کنیمُ این همه علیه هم جبهه گیری نکنیم.

  پلنگ + فاطی کماندوُ

  پاسخ:
  + هر جا که یه پوشش عمده (بر حَسب قانون) الزامی باشه یا پوشش بخض جدایی ناپذیر غیرت باشه، بحث پوشش هم هست!
  البته من نگفتم  پوشش حتما نوع تفکر رو نشون میده، گفتم از شاخصه هاشه، ممکن هم هست اشتباه باشه!
  همین حرف شما هم که آدم چادری مثلا حق حرف زدن از فلان چیز رو کاملا غلطه، آدم چادری حتی نوک دماغشم معلوم نباشه، بازم همه ی اتفاقات انسانی در موردش وارده، میتونه در عین پوشش خودش خدا رو هم رد کنه، چرا نتونه؟ الان شما دوست داری بهت بگن مانتویی ای چس از دین اصلا حرف نزن؟ بگن "و" رو غلط مینویسی پس اصلا ننویس مثلا؟ شما میگی دلم میخواد، اونم دلش میخواد! :دی
 • عارفه هستم
 • و برای من مسخره ترین حالت اون دختر هایی هستن که شرایط اون آدم رو می پذیرن و مثلا بی حجابه کلا ولی می پذیره چادری شود. این ادم ها برای من نماد کسانی هستن که ثبات شخصیتی ندارن و شخصیت چیپی دارن
  تو دانشگاه ما پرررر ریخته این مدلی
  یه دختر بود پلننننگ بعد با یه پسر دوست شد دیگه ارایش نمی کرد بعد یه مدت هم چادر سر کرد و عکس پروفایلش و که با یه تاپ بود برداشت و ... تا مرحله نامزدی و صیغه هم پیش رفت بعد بهم خورد از فرداش دوباره عکس با تاپ گذاشت و بدون چادر اومد دانشگاه
  پاسخ:
  واقعا اونایی که میپذیرن حق هیچ اعتراضی به هیچی ندارن :| چون خودشون کردن که لعنت بر خودشون باد!
  ببین یه چیزیو قاطی نکن!
  پسری که مذهبی باشه به این معنی نیس از یه دختر با حجاب معمولی یا اصلن بی حجاب بدش میاد! اون طرف حجاب به نظرش چیز درستیه، همین! ممکنه اولن با لباس پوشیدنش حال کنه! مثلن رنگی رنگی پوشیدن! بعد اصن فرض کن با موی طرف حال کنه، مگه مذهبی دل نداره؟؟ :)) یا رفتارش به دلش بشینه که این موردو من زیاد دیدم تو دوستام
  در مورد اونایی که میگی میرن خواستگاری شرط میذارن من دیگه واقعن حرفی ندارم :| :))
  پاسخ:
  من خودم بچه نیمه مذهبی حساب میشم در مجموع ، به کی میگی اینا رو :))
  از همه چی بدتر اینه که قبل از ازدواج هم این بحث پیش نیاد و یهو طرف بیاد بعد از ازدواج بگه حالا پوششت رو تغییر بده! :|
  من از این مدل هر دو حالتشو دیدم،مثلا آقا بعد از ازدواج میگه خونه فامیلای من که میریم اینجوری لباس بپوش،یا مثلا دیگه با دوستات بیرون میری باید چادر سر کنی چون حالا دیگه متاهلی و ازین حرفا.
  من اصلا مخالف این نیستم که هر جایی پوشش خودشو داره و باید رعایت کرد،ولی خوب گیر دادن بیش از حد هم خوب نیس دیگه .به خصوص این که از قبل حرفاتو راجع به این موضوع نزده باشی و یکی رو اینجوری بندازی تو هچل!
  پاسخ:
  اینکه اصلا خیلی مسخره است، خیلی زشت و توهین آمیزه!
  آها خوبه! داشتم از خودم ناامید می شدم :دی
  پاسخ:
  چرا؟

  میگم فیلم the tree of life (به کارگردانی ترنس ملیک)رو دیدین اگه ندیدین حتماً ببینیدش چون قشنگه. فیلمی در ژانر درامِ که برای تمدد اعصاب خوبه.

  توی مقاله ای در نقدش خوندم که میگه: درخت زندگی فیلمی نیست که بتوان در هنگام دیدن آن تخمه شکست و یا پاپ کورن مصرف کرد!. درخت زندگی فیلمی است که باید آن را در کمال آرامش چند بار تماشا کنید تا به ارزش هنری آن پی ببرید.


  پاسخ:
  ایشالا ببینم!
  نکته ی خیلی خوبی بود.من با نظرت موافقم
  اما اینم به ذهنم رسید که شاید مثلا دختر همه ی معیار ها رو داشته باشه و فقط مونده باشه پوشش که پسر یه تست میکنه شاید تونستن به یه توافقی برسن.
  پاسخ:
  آدم اولین چیزی که از طرفش میبینه، قبل از فکر و بالندگی و شرایط و غیره، پوشش اون آدمه، پوشش هم چیزی نیست که آدم نپسنده بعد بره از اونی که پوشیده این رو خوشش بیاد :|

  وااالا چه کاریه آخه؟ اصولاً خاورمیانه ای ها کارهای سخت رو دوست دارن اونم از نوع بی فایده و مزخرفش...

  دیگه مثل کبوتر با کبوتر باز با باز اصلاً صدق نمیکنه

  حالا میگن باز نمیشه کبوتر بشه یا کبوتر باز بشه؟!!

  پاسخ:
  :))
 • فرزانه شین
 • اون جمله که نوشتین چرا آدم باید جذب کسی بشه که پوشش اونو نمی پسنده و بخواد تغییرش بده؟!این روزا یکی از بزرگترین سوالای من در زمینه ازدواجه!
  خصوصا که حتی بعضی ها از چادری و مانتویی بودن هم فراتر رفتن!بحثشون سر چادر معمولی و چادر ملیه!!!!!
  دوست خیلی خوبی دارم که ایشون چادر ملی سر میکنه بعد خیلی ها تو سوالاشون می پرسن میشه جای چادر ملی چادر معمولی سرتون کنید؟!
  به نظرم آدم هر کسی رو همون طور که هست باید بپذیره،به هر حال احتمالا هیچ کس انطباق 100 درصد نداره با ایده آل های آدم،هر آدمی یه مجموعست،شاید بدبینانه باشه اما اینجور تغییر دادنا اونم اول آشنایی یه کمی خودخواهانه به نظرم میاد
  پاسخ:
  آره، و وقتی کلیات یه آدم رو بپذیری، میتونی بشینی باهاش در مورد اصولت حرف بزنی، اون موقع تغییر در جزییات خودش بیانگر یه رابطه موفقه!
  :))

  اون دیگه بستگی داره تو چه فصلی باشیم.
  چون پوشش گیاهی فصلیه.

  در کل ولی آره! حداقل های مورد نیاز همینه!

  پاسخ:
  :))

  موافقم باهات

  با پ ن 2  هم صددر صد موافقم،نمیدونم چرا تازگی ها بعضی ها نمیخوان قبول کنن که: ظاهر انسان نماینده نوع فکرش به زندگی هم هست!

  بخش آخر پ ن 3 رو ملتفت نشدم!

  پاسخ:
  این "هم" خیلی مهمه! پ.ن 3 دور همی بود :))
  منم هیچ وقت درک نکردم چرا باید یکی رو انتخاب کنیم و بعد دست به تغییرات بزنیم!  حالا طاهری یا باطنی. کلن تغییر دادن طرف مقابل خیلی کار مسخره ایه. در واقع اون طرف دیگه خودش نیست،یکی دیگه س. خب از همون اول با "یکی دیگه" ازدواج میکردی. 
  پاسخ:
  دقیقا آفرین!
  ها اینکه میگید میتونه بره دنبال یکی دیگه هم شاید میترسه مثلا دیگه کسی با اون رفتار و تفکر گیرش نیاد :/ برا همین بخواد ظاهرشم تغییر بده مثلا که باب میل باشه و دیگه نره بگرده :/ شایدم حوصله گشتن نداره :/ مثلا از ایناست که یه دور میره بازار یه چی خوشش میاد که براش گشاده و میگه همینو میگیرم فوقش تنگش میکنم  :|
  ارزش ادما رو نمیخواستم مث لباس کنما، صرفا مثال بود.
  پاسخ:
  چقدر سخت میگیری به خودت :دی
  میرزرا کوچک خان عزیز
  تا حدودی با صحبت هاتون موافقم

  پوشش نماینده تفکر...؟ منن اینجوری نمیگم
  ولی خوب به صورت دسته بندی های کلی میشه ازش استفاده کرد
  یعنی چی؟ یعنی اکر یه خانمی چادری باشه احتمال اینکه اتئیست باشه دیگه یک در میلیونه
  اون یک هم برای این میگیم که مثلا شاید به اجبار باباش چادر سرش کرده مثلا
  یا اگر خانمی به قول متن شما داف باشه ، دیگه احتمالش یک در میلیونه که توی دفتر مراجع تقلید مسئول پاسخگویی به سوالات شرعی خواهران باشه

  البته فکر میکنم کاربر کلمه "بنیادی" هم برای همین دسته بندی بوده ولی خوب من نتونستم صد در صد همین معنی رو ازش بگیرم وفقط حدسه
  ولی اون بخشش حرف که معنیش میشد همون ضرب المثل کبوتر با کبوتر باز با باز رو موافقم
  اون لزوما هم خوب بود :-D

  کلا داستان هم با این سبک نوشته بشه خوبه ها
  یعنی یه حاشیه رو به عنوان یکی از پایه های داستان در نظر بگیره بعد در کنارش و در حینی که داره هنوز اون حاشیه رو بررسی میکنه یه سری مطالب مهم رو بگه

  کلا متن خوبی بود
  ممنون
  یاعلی
  پاسخ:
  بله، پوشش "هم" بیانگر نوع نگاه فرد هست، شما هیچوقت دیدی کسی بگه "وایییییییییی نگاهم کن چقدر تیپم جلفه" یا بگه "وایییییییییییی نگاه چه فاحشه وار میگردم، خوشگله نه؟"، دیدی؟  وقتی هیچ کس فکر نمیکنه بد میگرده (در حالی که همه ی ما خط قرمزهایی داریم در مورد پوشش بد) این نشون میده که لباس هم از جمله مسائلی هست که میتونه بیانگر شخصیت افراد باشه! این نه به این معنیه که لباس تنها بیانگر شخصیته، نه به این دلالت داره که لزوما لباس و شخصیت به هم ارتباط نزدیک دارن، صرفا پوشش هم جرو چیزاییه که از تفکر شما حرف میزنه!
  ببخشید گفتم دخترای اونجوری منظورم بد نبود. فقط تند تند تایپ کردم و حوصله نداشتم خیلی درست حسابی حرف بزنم. منظورم دختران ساپورت پوش و مانتو کوتاه پوش بود.
  پاسخ:
  اونا هم خواهران ما هستن :))
  ها خو من میخواستم اونو تعمیم بدم به جوونای امروزی دیگه. ینی تاثیر گرفته از خانواده و جو هستن یا شایدم خانواده میدونه یه چیزایی ولی درست توضیح نداده برا بچش بر اساس خجالت یا هرچی :| برا همین نمیدونن چجور باید انتخاب همسر کرد و مثلا یه پسر فک میکنه دختره مث مامانش کوتاه میاد و ... و اینکه حالا شاید اعتماد به نفسشون خیلی زیاده که فک میکنن حالا که از یه سری چیزای طرف خوششون اومده و طرفم حالا خوشش اومده میتونن راحت با دو جمله پوشش طرفو کنفیکون کنن یا فک میکنن چون طرف دوستشون داره هرچی میگه باید بگن چشم و خب شاید مثلا از قیافه یا رفتار طرف خوششون اومده برا همین میگن خب فقط همین ولی ظاهرش رو باس عوض کنه. ما این موردو تو فامیلم داشتیم که پسره خوشش اومده بود از یکی تو خود فامیل که مانتویی و اینا بود بعد میگف باس چادر بپوشی :| ینی رفتار و ظاهر و همه رو میدونست چون یه عمره فامیل بودن ولی میگف چادر باس بپوشی و مانتویی نباشی و خب اخرم سر نگرفت ازدواجشون. و خب چمیدونم یه عده میگن هرچی هم خوب باشی چادر بهترینه و حالا که خوبی با چادر بهترم میشی برا همین همچین نظری دارن و ... خب دلایلش به نظرم میتونه همچین چیزایی باشه. کلا مسئله اینه که بلد نیستن به دلایلی دیگه. فقط دوس دارن ازدواج کنن.
   و خب مسلما حق با شماست و منم خوشم نمیاد از انتخاب همسر اینجوری. حتی اگر قرار به تغییر یه دختر مانتو کوتاه ساپورت پوش به چادری داشته باشیم اینا باید مرحله ب مرحله پیش بره و اینا حالا چه قبلش چه بعدش. نکه ورداری فقط یه جمله بگی من دوس ندارم اینجور باشی پس اونجور کن :/ اونم با لحن نه چندان دلچسب و اینا.
  تازه غیر از تبدیل زوری دخترای اونجوری به محجبه موردای برعکسشم هس :|
  پاسخ:
  موردای برعکسش خیلی بده :|
  یادمه پارسال بود یه خواستگار زنگ زده بود خونمون پیش شرطش این بود دختر خانمتون که چادریه ممکنه بعضی جاها چادر سرش نکنه ؟ ( من چادر سر میکنم ولی الزاما  تاکیدی رو چادرم ندارم ,یعنی اصل م حجاب بوده و هرکسی که چادری نیست رو بی حجاب نمیدونم . خب البته چادر  انتخاب منه و انتخابم جدا از شخصیتم نیست) مامانم وقتی ازم پرسید: بهشون چی بگم ؟گفتم :بگو سعی میکنم فکر نکنم با این سوالتون به شعورم توهین کردید!
  پاسخ:
  این رو من حتی از اون طرفش بدتر هم میدونم!
  پوشش فقط گیاهی از نوع ساوانا

  :))


  پاسخ:
  مثل دوران حضرت آدم اینا؟ :|
  زنها چهار تا برگ میخوان مردها دو تا، نه؟ :))
  پوشش که یه امر شخصیه!!!!!!!!!!!
  خو نمیخوای یکی دیگه پیدا کن !!!! باع!!!!!!!!!!!
  پاسخ:
  دقیقا به همین سبکی که گفتی :|
  آره خب اینم حرفیه! وقتی پژو می خوای برو سمت پژو ! سمت سایپا رفتنت چیه :/ فکر کنم موافقم با پست :دی

  :: حالا اگه یکی هم از پوشش مثلا چادر و اینا خوشش بیاد هم از این مدل جینگول پینگولیای امروزی( منظورم تیپای عجیب غریب و جلف نیست :| )  شخصیتش چه جوریه ینی؟ چه نوع تفکری داره آیا؟ ممنون میشم پاسخ بدهید یاهولدن :)
  پاسخ:
  خیلی ها اینجورین خُب! چیز عجیبی نیست که ، نرمالن، نرمال!
 • محمد آذرکار
 • حرفتون زیبا بود و حرف دل و کاملا سوال پستتون معقول بود.
  چرا؟
  به نظر حقیر دلیلش اینه که دوست داریم هم اون شخصی که دلمون از ظاهرش خوشش اومده داشته باشیم و هم ارزشهارو به زور بچپونیم درونش...
  امیر المونین علیه السلام فرمودند: بهترین شخص برای زندگی برای تو شخصی در سطح خود تو ( فکر ، قیافه، مال و منال و ...) است.
  این دیگه حرفی نمی ذاره...
  پاسخ:
  نمیشه از اول دنبال فردی با ارزشهای خودمون باشیم؟ :|

  منم حرف شما رو قبول دارم . و چقدر به یه دختر بربخوره یا حتی دلش بشکنه از اینکه کسی هنوز ننشسته جلوش بگه من دوست دارم زنم چادری باشه اگه دختر مانتویی و یا حتی به دختر چادری بگن چادرتو دربیار .

  پاسخ:
  البته این موضوع از طرف دختر به پسر هم در موضوعات دیگه ای اتفاق میفته، حالا ایشالا از اون هم مینویسم!
  آقا فقط چادر مشکی،والسلام :دی
  پاسخ:
  به به چطوری :))
  اصلا انگار از اعماق قلب من نوشتی اینو !
  نگید عاشق شدن فکر نکردن به پوشش طرف !:| آدما چشم دارن میبینن تو این مدلی هستی درسته میگن عشق چشم آدمو کور میکنه ولی نه اینقدر که نبینه تو فلان پوششو داری . که بعدا هر بار میرین بیرون درگیری داشته باشین:|
  + ثبت نام بیان چه پناه بر خداست😶
  پاسخ:
  دقیقا، اصلا آدم باید پوشش رو اول بپذیره، بعد بگه "من از این دختر خوشم میاد"
  عوضش الان اکانت داری :دی
 • خانم لبخند
 • بسی بسی بسی موافق می باشیم :)
  پاسخ:
  بسیار هم عالی :دی
 • میرزاده خاتون
 • دوسال پیش یه پست نوشته بودم با این عنوان که:پوشش ت رو خودت انتخاب کن.
  دقیقن همین چیزهایی که شما نوشتی. گفته بودم برام عجیبه آقایون مگه قبل از ازدواج،همسرشون رو نمی بیند که بعد از ازدواج می خوان تغییرش بدن ؟ !
  به لطف بلاگفا پستم و کامنتهاش از بین رفت. ولی کامنتهای جالبی بود. حیف :(
  پاسخ:
  حالا اونایی که میرن خواستگاری سنتی و از این شرطها میذارن دیگه خیلی رو مخن! خُب مگه دختر خوب کمه؟ برو روی یه دختر خوب دیگه دست بذار که شبیه تر باشه بهت، مگه مجبوری توی اینهمه دختر خوب بری سراغ اونی که میخوای عوضش کنی؟ :| تو که داری سنتی زن میگیری پس برات مهم نیست "شخص" کیه، ذات ازدواج با یه دختر خوب مدنظرته، پس برو سراغ یه دختر خوب شبیه دیگه، هوم؟ :|
 • اندراحوالات من و اینجانب
 • این مدل که برخورد میشه ، حساب ، حساب معامله س . من تورو اینجوری دوس دارم ، اینجوری که باشی مقبول تری برای من ، حالا اگه یکی " اینجوری " تر باشه ممکنه نظرم عوض شه و به اون فکر کنم . تا زمانی که گزینه بهتری روی میزنیست به تو فکر میکنم و...
  آدمی که یکی رو دوس داشته باشه ، کلیت و ماهیت اون فرد رو دوس داره ، ویژگیهای غیرذاتی فقط تزییناته . تزیینات رو هم ممکنه باد ببره . 
  پاسخ:
  حرف تو هم درسته، ولی حرف من دقیقا برعکسش رو نشونه رفته، کسی رو دوست نداشته باش که بخوای 180 درجه عوضش کنی!
  اینکه با این پوشش زیباتری و بیشتر بهت میاد خیلی فرق داره با اینکه چون دوست ندارم نباید بپوشی...اینکه بهتر بشی با اینکه تغییر کنی فرق داره...

  پاسخ:
  و اصلا بحث بر سر جزییات پوشش و حد و حدود پوشش، باز هم متفاوته با اینکه من تو رو با پوشش X دوست دارم با Y نه!
  خود من اینجوریم که جزیییات و حساسیتهام رو همه رو اعلام میکنم و سعی میکنم با بانو روشون توافق منطقی کنیم، یه چیزی که جفتمون راضی باشیم و اون هم کماکان تیپ خودش رو داشته باشه! اینجوریه که مثلا من الان میدونم چه تغییراتی توی پوشش خودش داده، ولی اگه از خانواده اش بپرسید متوجه هیچی نمیشن! توافق اینجوری خوبه :)
 • سعید حسن زاده
 • اکثر زندگی هایی هم که به مشکل میخورن از همین شاخ و شونه کشیدن های اولیه س. ولی انصافا اونقدرها هم بد نیست طی کردن نوع پوشش. مثلا خود من اوایل فقط با شلوار پارچه ای و پیراهن دکمه دار دیده میشدم گهگاهی هم با تیش اسپرت. ولی از اون وقتی که همسرم بهم پیشنهاد داد که اسپرت خیلی بیشتر بهت میاد به خاطر علاقه ای که بهش دارم پوششمو تغییر دادم. هیچیم هم نشد:)
  پاسخ:
  برادر من اصلا نگفتم طی نکنن، خود شخص من طی کردم و خواهم کرد، اصلا مگه میشه یه مرد هیچوقت حساس نباشه روی هیچ لباسی؟
  اصل بحث اینه که شما باید شکل پوشش یه انسان رو همونجوری که هست بپذیرین، بعد بشینید با هم سر جزییات حرف بزنید، سر حساسیتهاتون، سر اینها میشه توافق کرد به شکل کاملا منطقی، ولی وقتی اصل موضوع زیر سوال باشه، هر چی هم که بعدا پیش بیاد کوتاه اومدنه، توافق نیست!
  افرین
  این سوال من هم هست
  وقتی میری خواستگاری کسی و یا پیشنهاد میدی مگه نمیبینی دختر این پوشش رو داره !پس چرا شرط و شروط میزاری!
  پاسخ:
  البته موضوع این همه صفر و صد نیست ها، آدم ها با هم توافقاتی میکنن که اگه با شناخت و بینش باشه خوبه، هر کدوم از برخی اتفاقات مجردیشون میگذرن، نکته ی مهم اینه که باید اصول کلی هم رو قبول داشته باشن تا بتونن سر جزییات با هم به شکل سالم و درست صحبت کنن!
 • امیر بهزادپور
 • واقعا که؟!! گوش وایستاده بودید؟!!

  مثال پژو و ریو خیلی خوب بود...
  پاسخ:
  نه میشنیدم صرفا!
  ۳یهنی چی؟!:/
  بلی..نمیدونم چرا چند وقته حس نظردادنم جایی نمیاد:/مغزم انگار ریست شده
  پاسخ:
  هان؟ :|
  من قبول دارم حرفتو 
  اما با توجه به چیزایی که دیدم میشه اینجوری توضیح داد که آدما عاشق میشن و وقتی دارن عاشق میشن به این فک نمیکنن که طرف چادریه، بی حجابه چیه، این حس صرفن از یه ناکجاآبادی میاد، بعد وقتی میخوان رسمیش کنن یا عاقلانه به قضیه نگاه میکنن تازه یاد معیاراشون میفتن و شروع میکنن به باید نباید گذاشتن
  پاسخ:
  دقیقا اون لحظه اول که داره از یکی خوششون میاد، از چیش خوششون میاد پس؟ مگه غیر از اینه اولین چیزی که از یه آدم میبینیم ظاهرهشه؟ وقتی ظاهر این همه تفاوت داشته باشه آدم اصلا چرا باید فکر کنه روی طرف؟
  این هیچی، اونایی که میرن خواستگاری سنتی از این شرطها میذارن رو چی میگی؟ :|
  چشم!
  پاسخ:
  بالیکلا :|
  هولدن من با همه ی همه ی پستت موافقم شدید.
  ١.پ ن ١ پستت  قلقلک میده که ایراد بنی اسرائیلی بگیرم تا ببینم برخورد اسرائیلی چه جوریاس اما چون خیلی خیلی موافقم اصلا جای ایراد نداره..کاش یکی ایراد بنی اسرائیلی بگیره (:
  ٢.در تایید پست شما باید بگم که یه سری از آقایون دست رو داف میذارن اما تصمیمشون اینه که از طرف در آینده خواهر روحانی یا فاطی کماندو بسازن .یه سری از خانوما هم از موقعیت مالی و اجتماعی کیس مورد نظرشون خوششون میاد اما تصمیم دارن در آینده کیسو بفرستن زیر تیغ جراح زیبایی تا یه بازسازی اساسی بشه و به علاوه اینکه جوری طرفو از خانواده اش جدا کنن که انگار از اول تو آزمایشگاه به روش تکثیر سلولی به وجود اومده.دیدم که میگما...
  پاسخ:
  حتی ممکنه اینجا انتفاضه راه بیفته! :|
  اوهوم همینطوره!
  حالا که فکرشو میکنم به نظر شوخیم بی مزه بود :| :)) ایکون سوت و قدم زنان نگاه اسمان کردن و کم کم محو شدن در افق :-"
  پاسخ:
  نه بی مزه نبود راحت باش :| :دی
  واقعا چرا؟
  نه تنها پوشش بلکه بعضیا میخوان عقاید و سلایق و طرز تفکر و خلقیات طرف رو هم تغییر بدن! حتی ظاهر!! چه کاریه خب وقتی این همه تفاوت دارین؟ بعدم مگه روباته که واسش برنامه تعیین کنید؟؟
  پاسخ:
  والا :|
  ینی هشت نفر حاضر در سایت فیکن؟ :دی مچتون رو گرفتم که بازدید کننده فیک خریدید :| :))
  پاسخ:
  فیک و ربات که زیاده :دی
  این از تفکر عمده ی نسل های گذشته میاد فک کنم. همین الان به مامان باباهای نمیدونم بگم یه سری یا خیلیا؟ دقت کنیم اصن با هم همخون نیستن :/ هر کدوم یه فاز متفاوت دارن که دعواهای مسخرشونم به همون برمیگرده که یه ذره همو درک نمیکنن درست. یا اگرم مثلا دعوا نکنن صرفا برا کوتاه اومدن و گذشت کردنه نه اینکه قبول کردن حرف طرف رو یا درکش کردن :/ البته نامردی نکنیم این گذشت کردن یا عذر خواستن و ایناشون هم قشنگ میتونه باشه و توش بوهایی از انسانیت و اینا هس :دی ولی در کل برام سخته هضمش که چرا با یکی  انقد متفاوت باس ازدواج میکردن :/
  پاسخ:
  حرفت درسته، ولی حرف من این نیست، من میگم یه جوون امروزی، چرا باید از اول کلا دست بذاره روی کسی که میخواد یه عمر باهاش سر بدیهی ترین چیزها کل کل کنه؟ اینو نپوش، اونو بپوش! این اینه، اون اونه! ببین نمیگم دو طرف هم رو باید 100% همونجوری که هستن بپذیرن، این اصلا نشدنیه! قطعا یه سری بهبودها و تغییرات در پوشش و رفتار جفت طرفین پیش میاد، ولی آدم باید از اول اونی رو انتخاب کنه که اصول کلی چارچوبهاش رو میپذیره، بعد برگرده بهش بگه مثلا (مثلا ها) خانوم شما گاهی ساپورت پات میکنی ، من این مورد رو دوست ندارم تنت کنی، لطفا یه چیز ضخیم تر پات کن! اینجوری طرف کلیت پوشش برای خودشه، جزییاتش رو برای رسیدن به یه حد وسط تغییر داده، نه که بری دست روی دختری که مانتوی کوتاه و ساپورت میذاره بذاری، بعد بگی لطفا محجبه شو :|
  اولتیماتوم اسراییلی بر ضد ایرادات بنی اسراییلی بدی همین میشه که 40 دقیقه از نگارش پستت می گذره و هنوز کسی کامنتی نگذاشته برای اولین بار در این چند وقت اخیر :دی
  پاسخ:
  بیا فکر کنیم خوابن :دی

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی