Inside Monster

Will Come Again
پیام های کوتاه
بایگانی هیولا
نویسندگان
جهان بیرون غار

آقای استاد دکتر، مهندس مدیرِ مدبر "آرش برهانی" چندی پیش میهمان برنامه ی خندوانه بود و در واکنش به سوال در مورد حقوقهای میلیاردی گفت "هاهاهاها، این رو 35%ش رو میدیم مالیات، هاهاها چه میلیاردی آقا؟ همش مالیات میشه". باید خدمت استاد بُرهانی چند نکته رو عارض بشیم...

1- همه جای دنیا، فوتبال ورزش بی سوادها و کم سواد هاست، برای پیدا کردن فوتبالیست های دارای تحصیلات عالیه و متوسطه ی خوب حتی!!! باید دنیای فوتبال رو زیر و رو کنید، برای پیدا کردن آدمهای با مطالعه توی بازیکنها باید ذره بین دستتون بگیرید! ایران هم استثنا نیس، اما سواد و مطالعه یه چیزه، شعور یه چیز دیگه است! عمده بازیکنهای فوتبال از سطح متوسطی از شعور بهره میبرن که بهشون این قابلیت رو میده تا بشیننن و فکر کنن برای سه ساعت تمرین توی روز و هفته ای دو ساعت فوتبال بازی کردن دارن پولی رو میگیرن که یه دکتر و مهندس و وکیل خوب براش سالها کار میکنن!!! بنابراین کم شعوریشون رو با معمولی دونستن حقوقشون نشون نمیدن!

2- مردم توی اروپا، حق ندارن به یه بازیکن بگن چرا حقوق میگیری، باشگاه در اروپا یک نهاد تجاریه که خودش برای خودش درآمد زایی میکنه، تنها سهام دارها در مورد پرداخت ها حق سوال دارن، و ایرانی ها از این فرهنگ مینالن و همیشه مثال میزنن که "توی اروپا حقوق ها خیلیییییییی بیشتره" ، آقای برهانی و عزیزان مشابه! اولا خود شما که اینجا سالی نیم میلیون یورو در آمد داری، حقوقت توی اروپا تا یک چهارم این مبلغ میاد پایین، خودتون رو با کی مقایسه میکنید وجدانا؟ دوما، پرداخت های باشگاهی در اروپا کاملا توسط باشگاهه، شما برای مفت خوری هاتون از دولت، از مالیات مردم حقوق میگیرین، هر موقع حقوق شما رو من ندادم، در موردش نظری نمیدم! الان ولی نعمت شما هستم، پس سکوت کن و بشنو!

3- 35%؟ فکر میکنی برای حقوق ماهی صد میلیون تومن - حداقل - این درصد زیاده؟ شما داری توی یکی از بهشت های مالیات دهنده ها زندگی میکنی آقای محترم! توی سوئد برای حقوقهای بالای 25 میلیون تومان در ماه 56/6% مالیات، در انگلیس برای حقوق بالای 70 میلیون تومان 50% مالیات، در دانمارک برای حقوقهای بالای 18 میلیون تومان 55% مالیات میپردازن و در اتریش درآمدهای بالای 22 میلیون تومان مشمول 50% مالیات میشن! زیاد مالیات میدی؟ هاها؟

4- فیلیپ لام بازیکن بایرن مونیخ میگه که "مهم نیست شما بازیکن حرفه ای معمولی هستید یا سوپراستار، همین که حرفه ای و در سطح اول بازی کنید، یعنی بیش از لیاقت و کاراییتون درآمد دارید، رفاهتون تضمین شده است و خانواده تون کاملا در آسایش هستن، و باید برای این خدا رو شکر کنیم و به مردم احترام بذاریم" و همچنین خوزه مورینیو میگه "فوتبالیست ها خیلی بیش از حدشون مورد توجه هستن، اگر فکر کنید میبینید کار اونها جز سرگرمی هیچ عایدی دیگه ای نداره، اونها پزشک نیستن که بیماری رو نجات بدن ولی همیشه مرکز توجهان هستن، از همه نظر"

5- من از خدا تشکر میکنم که خر رو شناخت و به وی شاخ اعطا نکرد و از ایشان به خاطر تقدیم سُم به همین حیوان عمیقا گلایه دارم! خدا جان ، جفتک میندازن!

6- باقی بقا!

 • ۹۵/۰۵/۰۴
 • هولدن کالفیلد

معجزه ی سبز

آراء الحکما: جلد  (۴۹)

هرگز تو خط تلویزیون نبودم که بفهمم چه قدر دریافتی دارن (فقط میدونستم یکم زیاده)
الان روشن شدم :دی
دولت خیلی غلط کرده به اینا اینقد میده وقتی که تو دانشگاه به ما میگن بودجه نداریم کولر روشن کنیم برق مصرف میشه://ヽ(`Д´)ノ

پاسخ:
این شکلکه که آخرش بوده چیه؟ :|
 • مریم (زن ترک)
 • درک یه جمله انقدر یعنی سخته ؟؟؟؟؟ 
  مالیاتی که از جیب من و شما میره برای استعداد نداشته ی برهانی و امثالهم زیاده ...
  اگه فقط یه مسابقه فوتبال سطح بالا ببینید می فهمید برهانی نباید خودشو با فوتبالیستای اروپایی مقایسه کنه  
  حالا یکی مث من نمی تونه جمله بچینه کنار هم نقد کنه یکی هم مث هولدن قشششششنگ حرفشو میزنه 


  پاسخ:
  اصلا شما بگو لیونل مسی، از پول دولت؟
  یعنی ما با این 500 میلیاردی که حدودا باشگهای دولتی توی سطوح مختلف دارن هزینه میکنن بهتر نیست شغل ایجاد کنیم؟
  اصلا به درک نصفش هم باز برای فوتبال دولتی، یعنی ما با 200 میلیارد تومن از این پول، نمیتونیم کلی کار راه بندازیم توی این مملکت؟
  یعنی خود اون بازیکن اگه بدونه چقدر وکیل و وصی زیر همین پست براش دارن تلاش می‌کنن، از شدت خوشی بال در میاره :|
  پاسخ:
  چی بگم والا :|
  جناب نیمچه مهندس صراحت با وقاحت فرق میکنه!
  پاسخ:
  بله
 • فرزانه شین
 • سلام
  من خواننده خاموش وبلاگ قبلیتون بودم،دیگه از وقتی اومدین بیان پیش نیومد بخونم!اما خوشحالم که دوباره فرصتی شد که سر بزنم.
  این پستتون عااااالی بود واقعا و حرف حق درباره فوتبال مملکتمون
  پاسخ:
  لطف دارین، خوش اومدید مجدد :دی
  من با نوشته و لحن و اینا مشکلی ندارم و کاملاً موافقم، ولی جدی فکر نمی کنم جواب یه نفر که معتقده دارین توهین می کنین نمی خوای نخون باشه. خب وقتی یه متنی رو عمومی منتشر می کنین من این حقو دارم که نسبت به هر قسمتیش نظر داشته باشم و تا وقتی که توهین نکنم این حقو دارم که در مورد هر قسمتیش که دوست دارم هم نظرم رو عمومی بگم. 
  پاسخ:
  ببینید، قضیه خیلی ساده است، من "میدونم" توهین نمیکنم! و هر کسی معتقده من توهین کردم، میتونه اینجا رو نخونه! من گاردی ندارم وقتی توهین میکنم، یعن ی اینجوری نیست توهین کنم و بگم نکردم، هر شخصیتی که حقوق مفتش رو از پول دولت میگیره و در عین حال معتقده حقشه این همه پول از جیب دارایی های مردم، هم بی شعوره، هم بی شخصیت، هم بی عقل هم بی فکر! و اینها توهین نیست!من توهین که کنم، اونقدری جسارت دارم که بپذیرم و عذرخواهی کنم، اتفاقا نسبت به هر قسمتی از محتوا نظر داشتن خوبه و اگه یه قسمتش توهینه، میتونید نخونید، نه چون توهینه، دقیقا برعمسش و به این دلیل که من توهینی نکردم و شما ازش برداشت توهین داشتید، اینجوری بهتره نخونید.والا من یادم نمیاد به کسی گفته باشم حرف نزن، صرفا میگم کسی اگر با ادبیات من مشکل داره میتونه نخونه، برای اعصاب خودش بهتره! این نخون، با اون نخون فرق داره!
 • نیمچه مهندس
 • +هولدن بعضی وقتا از صراحتت میگرخم!هرچند دوست هم دارم چنین صراحتی داشته باشم.
  والا من نمیدونم اینکه حرفت رو صاف بزنی چه ترسی داره :دی
  (بالایی ها جهت یادآوری بود.)
  ترسم از اینه که رفتارایی به این صراحت کم دیدم و عادت ندارم هنوز.آدم حس میکنه الانه که بهش حمله بشه.چون تو جامعه بعد از این رفتارا دعوا شروع میشه و توهین.
  خودمم هنوز نمی تونم کامل تفکیک کنم صراحت رو از بی ادبی و نقد رو از توهین.اینه که کم استفاده میکنم به خاطر ترسم
  پاسخ:
  همین الانN نفر بهم گفتن توهین میکنم!
  همیشه اونهایی که عقده ها و حقارتشون در طول زندگی سرخوردشون کرده زبان به توهین و فحاشی باز می کنند. آرش برهانی یه جمله گفته که اگه قراره نقد بشه خب نقد بشه. دیگه چه نیازی به اینه که زبان به توهین و تحقیر باز کنی.  خب شما اگه یه مولکول توانایی ایشون و دیگر فوتبالیست ها رو داری بفرما فوتبالیست شو. اتفاقا فوتبالیست بی سواد حداقل شادی و ادرنالین رو به مردم و طرفداران هدیه میده ولی تحصیلکرده های بی فایده ای مثل شما تنها نق زدن رو بلده. به جای سرخ شدن و خشمگین بودن از توانایی دیگران یه کم با آرامش فکر کنید و نقد
  همیشه نسبت به حقوق بازیکنا موضع میگیرن که پول بیت الماله و حق ماست.
  یه سوالی ازتون داشتم شما اگه جای آرش برهانی بودید این پول رو نمیگرفتید و میگفتید این پول از مالیات مردمه؟
  پاسخ:
  نمیدونم، اون موقع بقیه حق داشتن من رو نقد کنن اگر جای این بازیکنها بودم، همل اشتباه به ذات اشتباه هست، اینکه من توی موقعیتش اینکار رو کنم ضعف من رو میرسونه نه درستی کار رو...
  سلام
  یه مدت بود خواننده خاموشتون بودم .این پستتون روشنم کرد.خیلی عالی بود.اجازه دارم از پست اولتون بخونم ؟و اگر کامنت بذارم جوابشو میدین؟
  پاسخ:
  مگه آرشیو خونی اجازه میخواد؟ :|
  بله که میشه، بله جواب میدم! چرا ندم خب؟ :|
  عالی بود
  حرف دل همه س ولی خب کو گوش شنوا
  بعدم خود مردم هستن که این آدما رو بزرگ میکنن
  پس از ماست که بر دوغ
  والا
  پاسخ:
  :))
  آره خب تقصیر خودمون هم هست قطعا!
 • محمد آذرکار
 • عجب نوشته پر مغزی 
  ممنون.
  پاسخ:
  قربون شما!
  البته:
   شما که بقیه رو به تقوا! در نوشته دعوت میکنید چرا همه فوتبالیست هارو با یک برچسب یکسان مورد عنایت قرار میدید؟ و آیا این توهین نیست؟
  پاسخ:
  توهینی نمیبینم توی نوشته ام!
  بند بندش لایک
  مورد 5 بیگ لایک!
  پاسخ:
  نوش جونت!
  نشد:/
  ولی ما مورد استفاده قرار میدیم >_<
  پاسخ:
  :))
  تعریفت از تعارف کردن رو ببر تعمیر گاه هولدن. جدی. :|
  همین پایین گرفتی یه نفر رو منهدم کردی. در حال تعارف نکردن.

  +به قول چند پست قبل، بعد میاد دو نقطه پرانتز میذاره میگه از من نترسید.
  :)))
  اصن میخوام تگ کنم اینو، زین پس مورد استفاده قرار بدیم:)) بذا تست کنم ببینم میشه؟
  #بعد_میاد_دونقطه_پرانتز_میذاره_میگه_از_من_نترسید
  پاسخ:
  خب تعارف نمیکنم دیگه :دی
  :))
 • داداش مهدی
 • اسم استاد اومد، حیفم اومد حضور نداشته باشم. فراستی،یک نعمته برای همه منتقدها و نقد‌شونده‌های این جامعه.  هنوز قدر و عیارش شناخته نشده به یمن حضور فعال ژورنالیست‌های هوچی‌گر و بی‌ظرفیتی هنرمندان.
  پاسخ:
  واقعا مهدی، یعنی میدونی اصلا بحث این نیست حرفش درسته یا غلط، قطعا اشتباه میکنه، قطعا بد میگه جاهایی رو و گاهی خیلی تند میره! مثل هر منتقد دیگه ای، ولی اینکه تو نقد کنی، و جدا نقد کنی، نه که تعارف تیکه پاره کنی، خودش یه موهبت بزرگه، فراستی خط شکن جوجه منتقدهایی - مثل من ، در هر حیطه ای - بوده و خواهد بود که قراره بعد از این راحت تر حرف بزنن! باید یاد بگیریم نقد تا وقتی در مورد یک مفهومه، و نه یک فرد، باید کوبنده، سنگین و محکم باشه!
  آخ که بخش 5 چقدر دلنشین بود و التذاذ معنوی و روحانی به ما عطا نمود!!! متشکریم!
  پاسخ:
  :))
  قربون شما!

  خیلی پست خوبی بود . خیلی دوست داشتم یک نفر این حرفا رو توی صورت خودش بهش میزد .
  منم اون شب کلی حرص خوردم مخصوصا که رامبد نزد تو پوزش . باید باید باید میگفت که آخه شما که جز قشرای خیلی مرفه ایرانین .

  پاسخ:
  قربون شما دیگه کاری بود که از دستم بر میومد
  نه والا، جدی بود کاملا
  من هم شدیدا معترضم به پولهایی که از بیت المال صرف این فوتبال معیوب و فاسد و ناتوان میشه. خب برن خصوصیش کنن هر چقدر دوست داشتن پول به جیب این بی استعدادهای تن پرور بریزن، از پول ما چرا؟
  الگوی مناسب مالیاتی از نظر من اروپاست، اگه کسی از امکانات جامعه استفاده ی بیشتر و بهتری میکنه و درامد بالایی داره نوش جونش ولی باید مالیات استفاده از امکانات مملکت و پیشرفتش رو بده تا دولت بتونه حداقلها رو برای کف جامعه فراهم کنه
  من در تیکه انداختن ناتوانم برادر، به نظرم تیکه انداختن کار ترسوهاست
  پ.ن: با ارادت و احترام
  پاسخ:
  نه آقا ارادتمندم قصد جسارت نداشتم، از بس اینجا روزانه تیکه میشنوم، دیگه جدا کردن تعریف و حرف جدی از تیکه و تمسخر برام سخت شده :|
  و اینکه واقعا ازت بعید بود اسطوره ت فراستی باشه.
  این همه منتقد ریخته تو سطح جهان،
  فراستی؟ وژدانی؟ هولدن؟!
  پاسخ:
  اسطوره ام نیست، توی خاک ایران قبولش دارم، چون تعارف نمیکنه!
  خدا نکشتت واسه شماره پنج:)))))))
  پاسخ:
  :))
  واقعا خسته نباشم این چیه نوشتم؟
  منظورم این بوده که اصلا مگه فوتبال ایران عددیه که بازیکناش بخوان آدم باشن!

  پاسخ:
  :))
  از یه عده آدم بیسواد که فقط فوتبال بازی کردن و پولهایی کرفتن که حتی شمردنش رو بلد نیستن چه انتظاری داری البته نه همشون
  بعدش خودشون رو با بازیکنای تراز اول اروپا هم مقایسه میکنن
  پاسخ:
  اینکه خودشون رو قیاس میکنن از همه اش بدتره :|
 • نیمچه مهندس ...
 • تا چند سال پیش وقتی فیلم خارجکی میدیدم یا اخبار میشنیدم یه چیزو نمیفهمیدم.اونم این جمله ها بود:ما این همه مالیات نمیدیم که دولت فلان کارو کنه...پس مالیاتای ما کجا رفته که فلان امکانات رو نداریم...نمیتونیم این ماه برات دوچرخه بخریم چون دولت مالیات بر حقوق مشاغل رو زیاد کرده
  تا این که کم کم همه چیز برام روشن شد و وقتی کتاب پدر پولدار پدر فقیر رابرت کیوساکی رو خوندم کاااملا روشن شدم.
  اصولا وقتی به چیزی اهمیت نمیدن براش یه روز انتخاب میکنن.مثل روز مالیات
  منم بودم خوشحال خوشحال حرف میزدم و دیگران رو نفهم تصور می کردم.
  +هولدن بعضی وقتا از صراحتت میگرخم!هرچند دوست هم دارم چنین صراحتی داشته باشم.
  پاسخ:
  والا من نمیدونم اینکه حرفت رو صاف بزنی چه ترسی داره :دی
  محتواشم خوبه.بیشتر دقت کنید!:D
  پاسخ:
  :دی
  موافق فراستی؟ ییییییس اینههههههه.  من خیلی خوشحالم از اشناییتون. الان ب شدت هیجان زده شدم
  پاسخ:
  من با محتوای خیلی حرفهای فراستی موافق نیستم، ولی از زبون تیزش، از صراحتش، از بی پرواییش لذت میبرم!
  :)
  من به حیطه ی اختیارات خودم واقفم، دنت وری

  ولی شما که مصداق منتقد و مظهر انتقاد صحیحو، فراستی میدونی، پس سعی کن انتقاد پذیر تر باشی.
  ببند، برو، نخون
  خیلی سبک آدمایی نیس که طرفدار شیوه ی صحیح نقد فراستی هستن.
  پاسخ:
  من عرض کردم در مورد "محتوا" حرف بزنید نه  "ادبیات"! واقعا به شما ربطی نداره من به کسی میگم کم عقل یا بی عقل! مخالف بی عقلیش هستید؟ ازش حرف بزنید! اگه بهش فحش دادم، در مورد ادبیاتم حرف بزنید! خیلی ساده است ها، رعایتش فکر نمیکنم سخت باشه! و بله، اگر با ادبیات من مشکل دارید، نخونید، من ادبیاتم رو تا وقتی غلط نیست تغییر نمیدم! نمیدونم چیش برای شما ثقیل اومده! برای نقد کردن نگفتم، مخالفتتون رو اعلام کنید ، بگید نه خیلی هم حقشه، به این دلایل، بگید به این دلیل اشتباه میگی، ولی وقتی به این میرسه که چرا به یکی - که به زعم من بی عقل و بی شخصیته - میگی بی عقل معلومه موضوع رو از جای غلطی میبینید!
  این بحث برای من تموم شده، بهتره برای شما هم تموم شده باشه!
  دیگ خودتون ریشه یابی تحلیل بررسی اینا کنین. خوابم میاد حوصله ی کامنت سنگین اجتماعی گذاشتن ندارم:D
  پاسخ:
  :|
  :دی
  من این پست رو خیلى دوست داشتم. 
  مورینیو رو هم دوست داشتم الان علاقه م بهش بیشتر شد. :دى 
  پاسخ:
  حالا من از مورینیو خوشم نمیاد کلا! :دی
  با همه بیسوادی سینماییم فکر میکنم فراستی واقعا تنها کسیه که معنای نقد رو میفهمه ...  درباره چندتا فیلم نقد های یکی دو جمله ای نوشته بود جلوی اسم یه فیلم نوشته بود فیلمی برای بزرگسالان عقب مانده و جلوی فیلم اخراجیهای سه فقط یه کلمه نوشته بود " آشغال"  ... نقد معناش گاهی همینه
  پاسخ:
  فراستی گاهی تند میره، گاهی خیلی بی انصافه و مترش برای سینما متر جان فورده که خیلی نامردیه! :))
  ولی نقد همینه، نقد تعارف نداره، نقد اصلا دست گذاشتن روی نقطه منفی هاست! زدن موضوع در راستای بهتر شدن آینده ی اون موضوعه! تعارف نداریم که، نقد اینه دیگه!
  شما مگه خودت طبق چیزی که شنیدی ننوشتی؟ مگه به چیزی که شنیدی اعتنا نکردی و نقدش نکردی؟ منم به چیزی که شنیدم اعتنا کردم و تکرارش کردم، تو میتونی، منم میتونم.

  درباره فراستی، منش،کردار،درک و سبکش،  همچنین برندگی کلام شما هیچ نظری ندارم.
  منم در مورد محتواش نظر دادم دکتر،
  لحنت مث همون بفرما و بشین و بتمرگه! انقد پیچیدش نکن.

  پاسخ:
  شما این رو بتمرگ میخونی؟بخون!
  فرق من اینه، در مورد چیزی نوشتم که 20 ساله روز و شب دنبالش میکنم، احتمالا من بیشتر از شما میدونم این چیزها رو، یقینا البته!
  این برای شما بتمرگه، برای من صرفا توصیف یه رفتاره، غیر قابل قبوله براتون لحنم؟ کاملا مختارید اینجا رو نخونید!
  یکی از اقوام شوهرش جراح چشم تو فرانسه است میگه از میانگین 150 هزار یورو در آمد ماهانه بعد کسر مالیات کمتر از 20 هزارتا میمونه براشون و بعضا برای بعضی مشاغل که با زحمت کم سود زیادی داره تا 95 درصد مالیات گرفته میشه و میانگین یه پزسک متخصص جراح 3 الی 4 برابر مردم عادی در آمد داره نه مثل ایران 30-40 برابر  ... تو ایرا ن بگی میگن طرف کمونیسته .... پسر خالم توآلمان هم میگه بعد از خرید 2 خونه و میزان مشخصی زمین مالیاتهای چند صد درصدی روش میبندن جوری که چند برابر مقداری که بتونی بفروشیش  اول باید مالیاتشو بدی ... تو اروپا علاوه بر مالیات بیش از 50 درصددی و خصوصی بودن باشگاها ... موقع مصرف کردن هم برای همه مردم اینطوره که باید شخص هزینه و تاوان سنگین مالیاتی بده برای تجملاتی زندگی کردن و فرقی نداره از چه راهی در میاری .. مثلا اتومبیل لوکس بیمه  و مالیات ماهیانه سنگینی داره تا یه کارگر حتی در صورت  مست بودن ومقصر بودن تصادف تمام  زندگیشو برای خسارت ماشین مقابل نده .....  ما شعار  ضد اروپا و غرب سرمایه داری میدیم ولی ایران بدترین و مریض ترین الگوی سرمایه داری بدون ضابطه تو جهان ... 
  پاسخ:
  من یه متنی میخوندم، نوشته بود آمریکای دهه 50، حقوق سالیانه بالای 400هزار دلار 91 درصد مالیات داشت :| که در دهه شصت و هفتاد تا 70% اومد و الان در حدود 50% فیکس شده! اصلا این حجم از حروم کردن پول ملت در تاریخ بشریت بی سابقه است! حقوق به مدیرها، اینها، بابک زنجانی ها و خاوری ها، کرسنت ها، کوفت ها و زهر مارها همه از جیب من و تو!
  اصن مگه فوتبال ایران آدمه که بازیکناش بخوان باشن ؟ 
  پاسخ:
  من چرا این رو جواب نداده بودم؟
  عرضم به خدمتتون که فوتبال آدم نیست، ورزشه، بازیکناش باید آدم باشن :|
 • آقاگل ‌‌‌‌
 • در مورد اینکه خدا خر رو شناخت یک ضرب المثل میگه که:
  خدا خر رو شناخت! آدم ولی موجود عجیبی است!

  پاسخ:
  :))
 • نیمه سیب سقراطی
 • ما ملت که داریم به همه کمک میکنم ، از انواع بیماران خاص گرفته تا آزادی زندانی ها و کودکان کار و معتاد و چه و چه ... یه کمپین هم بزنیم واسه این بدبخت بیچاره ها یه لقمه هم به اینا برسه :|
  پاسخ:
  پیشنهادتون رو به مسئولین منتقل میکنم!
  ببین کلا از حوزه فوتبال و این ها خوشم نمی اید ولی دقیییییقا در مورد مالیات اطلاعات خوبی دارم باید بگم همین طور است که تو می گی ایران تو زمینه مالیات خیلی قوانین راحتی داره نظارتم که نیست عین چی فرار مالیاتی وجود داره
  منم همیشه فکر می کنم چرا از جیب بیت المال این مقدار پول هنگفت باید خرج ورزشی شود که هیچ وقتم هیچ بهره ی درست درمونی برامون نداشته است
  پاسخ:
  دقیقا اصل قضیه پول بیت المال بودنشه، من توی کَتَم نمیره اینکه پول مردم رو بگیری و توی روشون اینقدر وقیح باشی! وگرنه با اصل نجومی بودن حقوقهاشون مشکلی ندارم، به شرط اینکه از کانالش باشه!
 • ادریس میرویسی
 • من درباره ی پست نظری ندارم، 
  ولی بذارید منم درودی بفرستم به روانِ "مسعود فراستی"!
  پاسخ:
  درود خدا بر وی!
  خیلی عااااالی بود، خوشمان آمد از منطق و ادبیات این پست
  پاسخ:
  آقا الان جدی میگی، یا داری تیکه میندازی؟ :|
  تقصیر ارش نیست . مقصر جای دیگه ست!
  پاسخ:
  کجا؟
  اینجوری مواقع همیشه برای من یه سوال پیش میاد
  یعنی اگر شما استعداد فوتبال داشتی و کشف شده بود و بهت میگفتن بیا هفته ای چند روز بازی کن و چند میلیارد بگیر میگفتی نه؟
  نوش جونش
  استعدادشرو شناخته توی راهش هم یش رفته پولشم میگیره
  هرکی با رشوه و دزدی و مال مردم خوری به پول رسیده که خودش میدونه و خدا و قوه قضاییه البته اگر کاری بکنه
  هرکی هم از راه درست رسیده که نوش جونش
  چ گیریه اخه
  اگر قراره به کسی گیر بدیم به اونایی باید گیر بدیم که ادعای اسلامی بودن سیستم رو میکنن و بعد همچین قانونایی میذارن
  کسایی که باعث ایجاد بی عدالتی میشن(البته من متخصص نیستم و نمیدونم این سبک حقوق بی عدالتی ههست یا نه ولی طاهرا که هست)
  پاسخ:
  استعدادش رو که نداسته، بازیکن 200 میلیونی داره دو میلیارد میگیره! حروم کردن پول مستقیم دولت توی جیب یه آدم در این ابعاد، مصداق همه ی اینهاییه که میفرمایید!
  من اگر استعداد هر چیزی رو داشتم  و میلیاردر میشدم احتمالا مثل فیلیپ لام ، گذشته ام یادم میموند، کوس رسوایی برنمیدشتم بزنم در توجیه پول مفتی که میگیرم!
  لطفا متن هایی که مطالعه میکنید رو با دقت بخونید، ببینید در چه مواردی صحبت شده!
  دقت اگه کرده بودی، گفت مثلن قرارداد من 10 هزارتومنه، باشگا 4 هزارتومن میده، ولی مالیات 10 هزارتومنو کم میکنه

  حالا من مث شما اینجوری نرخ مالیات دنیا رو حفظ نیستم، که بخام حساب کنم آرش برهانی چقد باید مالیات بده و اینی که میده کمه یا زیاده

  ولی در کل خوب نیس آدم درباره بقیه تیتر بزنه بی عقل و بی شخصیت


  یه جمله ای هست که میگه 

  How u make others feel about themselves, says alot about you.
  اجازه بده من بهش اضافه کنم 
  How u  write about others/things says alot about u

  پاسخ:
  به نظرتون من بیشتر در مورد فوتبال میدونم یا خودتون؟
  یعنی آرش برهانی 400 میلیون از پول دولت میگیره، 350 میلیون مالیات میده؟ شما چطوری میتونی به حرف آرش برهانی اعتنا کنی، به حرف من نمیتونی؟
  شما رو نمیدونم، ولی بنده خیلی راحت به کسی که بی عقل و بی شخصیته، میگم بی عقل و بی شخصیت!
  مسعود فراستی - که رحمت خدا بر او باد - یک یدو هفته پیش رو به یه کارگردانی گفت که "من منتقدم، نقد تیغه، نقد تیزه، نقد برنده است، نقد روی بدی ها دست میذاره، اگر شما توقع داری من به عنوان منتقد نازت رو بکشم کاملا مفهوم نقد رو کج فهمیدی" شما هم گویا این مفهوم رو کج فهمیدی! بله من در ابعاد خودم، منتقدم ، و چون حقوق حقوق گیرنده ی این سطور، از جیب من میره، صاحب اختیارم در این مورد صحبت کنم! این هم از این!
  در مورد آخر، من شما رو مجبور نکردم من رو بخونی، نمیخوای نخون، در مورد نوشته و محتواش نظر داری بده، نداری نده! فقط از یه حدی به بعد واقعا دایره ی اختیار شما نیست، شما تا وقتی فحاشی نکنی، من نمیگم بهت چه طوری حرف بزن، شما هم تا از من توهین مستقیم ندیدی، حق نداری در مورد ادبیات من نظر بدی! یکی از خواننده ها حرف جالبی زد، این دکمه کلوز رو برای شمایی گذاشتن که "نمیخوای" یه سری چیزها رو بخونی، ببند و برو، اگر توهینی دیدی اون موقع بیا بگو "تو حق نداری این رو بگی" قبل از اون صرفا در مورد محتوای متن نظر بدید، نه ادبیاتش، اینکه با برندگی کلام من مشکل دارید از طبع خودتونه، مشکل من نیست! الان شمایی که حق نداری به من بگی در مورد آدمی که روی آنتن تلوزیون زنده به شعور میلیون ها بیننده توهین کرده و بی شعوریش رو به رخ کشیده، نگم بی عقله، از فوتبالی ها بپرسید، قطعا بی عقله!
  موفق باشید!
  آدم وقتی شکمش سیر باشه و همش سر خوش باشه اینطور میشه
  پاسخ:
  بگی نگی همینطوره!
 • گمـــــــشده :)
 • خیلی خوب نوشتیش هولدن. مخصوصا قسمت مالیاتش و اون بند قبل از باقی بقا. همه رو برای خواهرم خوندم
  پاسخ:
  نوش جونت!
 • آبان دخت ...
 • من فقط این :|
  پاسخ:
  :|
  یکی‌شون هم بود می‌گفت ما شب عید شرمنده زن و بچه شدیم! تازه اون اروپاییه هر چقدرم که می‌گیره تهش یه فایده‌ای داره و توی جام جهانی از 4 تا تیم پنجم نمی‌شه و 40 سال - 40 سال المپیک رفتنش خاطره نمی‌شه و حتی کسی مثل من که با فوتبال میونه‌ای ندارم هم کافیه پنج دقیقه بتونم پاش بشینم، دیگه تا آخرش رو نبینم نمی‌تونم ول کن معامله بشم؛ می‌خوام بگم دوستمون در جریان قصه میخ آهنی و سنگ نیست :
  پاسخ:
  ضمنا اروپاییه مفت هم بگیره، مالیات مردم رو نمیگیره بذاره توی جیبش :|
  بدبختیه دیگه!
  اونقدر هم درس خوندیم هنوز بدبختیم

  مرسی، اه :دی
  پاسخ:
  اینجوریاس دیگه :|
  وقتی محمد نوری بعنوان کاپیتان پرسپولیس اکانت شخصی توییتر ساخت،، مدیرعامل توییتر طبق روال معمول جهت تبریک، با اکانت شخصی خودش به محمد نوری تبریک و خوشآمد گفت و اکانتش رو وریفای کرد (تیک آبی کنار اسمش)
  جواب محمد نوری به پیام تبریک مدیر توییتر این بود: «خخخخخ»

  به کیا داری درمورد فرهنگ و شعور توضیح میدی؟!
  پاسخ:
  سعیم رو که میتونم کنم! :دی
  فیلم رو دیدی؟
  5 - در بعضی موارد گاز هم میگیرن :))
  پاسخ:
  من حتی دیدم کارهای دیگه میکنن!

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی