Inside Monster

Will Come Again
پیام های کوتاه
بایگانی هیولا
نویسندگان
جهان بیرون غار

روزه نگیرید...

چهارشنبه, ۱۹ خرداد ۱۳۹۵، ۱۰:۳۹ ب.ظ

... قبول! اصلا اعتقادات هر کس به خودش مربوطه، سطح اعتقادی هر فرد هم همینطور، اینکه چقدر مقید به رعایت اعتقادات خودش هست هم باز همینطور! پس اگه نمیخواید روزه بگیرید، نگیرید، به هیچ کس هم ربط نداره، ولی...

شما که اینقدر با شعورید که برای مردم حادثه دیده توی بلژیک و فرانسه و آمریکا و آلمان عزاداری میکنید، اینقدر بی شعور نباشید که جلوی چشم هموطن روزه دارتون "در ملا عام" روزه خواری کنید! قبول؟

پ.ن 1: اینهایی که روزه خواریشون در ملا عام ، سیگار کشیدن در وسط خیابونه، از همه ی اونای دیگه منزجر کننده تر هستن!

پ.ن 2: من بنا به دلایلی روزه نمیگیرم، گفتم اگه خواستید حمله کنید گل به خودی نزنید یه موقع!

پ.ن 3: پارسال تیم ملی والیبال استکبار جهانی - معروف به آمریکا - که توی ماه رمضون با ایران بازی داشت، با یه تصمیم مشترک قرار گذاشتن توی استادیوم تا وقت اذان از آب خوردن و غذا استفاده نکنن تا مردم روزه دار توی استادیوم ناراحت نشنو به اعتقادات فرهنگ میزبانشون احترام بذارن. آمریکایی ها محبوب ترین حریف های ایران بودن و مردم جز خوبی پشتشون هیچی نگفتن، اونا هم در مورد ما همینطور!

پ.ن 4: بنا به اونچه کفاّر - بابام میگه بهشون!!! - در پ.ن 3 انجام میدن، حالا میبینی چقدر بی شعوری؟

پ.ن 5: تا اطلاع ثانوی بیت های دوست داشتنی آلبوم  کربلایی محسن چاوشی رو اینجا ته پُست هام مینویسم!

دست که میبردی به کوله بار سفر ... دخیل میبستم به دستگیره در

دخیل میبستم به جاده های عبوس ... دخیل میبستم به آخرین اتوبوس

آخرین اتوبوس - شاعر: حسین صفا

پ.ن 6: الباقی ایز یور بقا :|

 • ۹۵/۰۳/۱۹
 • هولدن کالفیلد

آراء الحکما: جلد  (۶۸)

خلاصه مطلب این میشه که دوست عزیز ساندویچ تو کیفتو 10 دقیقه نگه داری و تو خونه بخوری هیچ ضربه ای به آزادی و اختیارت وارد نمیشه .
این عمل مثل این میمونه که جلوی بچه ی دیابتی که نمیتونه قند مصرف کنه آبنبات چوبی لیس بزنی
درضمن من روزه نمیگیرم اما برخلاف بعضی دوستان بعد خوندن مطلب بی احترامی و توهینی رو احساس نکردم

پاسخ:
آقا اصلا خود من، برگشتنی از سر کار خیلی تشنه ام، حرف زیاد زدم عطش دارم، میرم دلستر میخرم، یه جایی هست توی مسیر، یه راه پله ای به طبقه ی بالای یه ساختمونی، که چند تا مغازه است،میرم اونجا وای میسم کسی نمیبینه، دلسترم رو میخورم میام پایین میرم! اصلا نه لزوما توی خونه بخوری، همین که جلوی ملت نخوری، چیه مگه؟
واقعا تهشم من نفهمیدم کجای حرفم توهین بود، یا "مذهبی" بودن معنی میداد!!!
اصلاحیه ی کامنت قبلی:
بگم رو باید میکردم میخواستم بگم!
(آقا مث من نباشید که موقع تایپ که پشیمون میشین یه چیزیو بتایپین، پشیمونیتمونم بتایپین! یا لااقل کلا پاکش کنین! یا لااقل قبل فرستادنش یدور بخونینش نه بعد فرستادنش! اونقدری آدم با وبلاگ شما راحته که توی کامنتا حرفایی که باید به خودش بگه رو هم بلند بلند مینویسه! D: )
پاسخ:
:))))
لطف داری
سلام :)
اول اینو بگم که فقط پ.ن6 :))))
بعدم یه خاطره مربوط به دوهفته پیش -روز اول ماه رمضون توی خوابگاهو- بگم که خب بیخیال... چن خطشو هم نوشتم ولی پاک کردم.... این حرفا گفتن نداره.... همون دو نقطه پرانتزای واکنشم به پ.ن6 کافیه!
و الباقی ایز یور بقا! ؛)
پاسخ:
:))))))
واقعا عزاداری واسه مرگ یه عده آدم بیگناه رو با احترام به حرکت احمقانه ی صب تا شب چیزی نخوردن و خود آدم پنداری یکی میکنید؟ خیلییی مغلطه س!اولی نشان از انسانیته. ولی دومی رو هیچ دلیلی نمیبینم که نشانی از انسانیت داشته باشه. بله عقایدمونو تو حلق هم نباید بکنیم. من نمیرم به مامانم که روزه میگیره توهین کنم و حتی افطاری هم واسش آماده میکنم ولی اونم و بقیه روزه دارها هم نمیتونن توقع داشته باشن من جلوشون چیزی نخورم.
پاسخ:
موفق باشید!
 • بانو ف تک نقطه
 • روزه نمیگیرم
  به نظرم هم زیاد اخلاقی نیست جلوی کسی که روزه داره چیزی بخوری و نمیخورم
  ولی اگه بخوری از نظرم بیشعوری نیست
  اگه نخوری به نظرم لطفه :)
  و هیچکس موظف به لطف کردن نیست :)


  برای همین نمیشه گفت اونایی که طبق روال همیششون این ماهو زندگی میکنن بی شعورن .. عقایدمون رو برای خودمون نگه داریم .. دیگران ملزم به رعایت کردن اصول مورد پسند ما نیستن .. :)


  نه کاری به بحث مذهبیش دارم و اینکه خیلیا کلا کاری به دین ندارن
  نه کاری به قانون و زندان و جریمه و غیره دارم

  فردی گفتم :)
  پاسخ:
  موفق باشید
  نیم ساعت فقط داشتم کامنتا رو میخوندم!  واقعا از خدا میخوام یه صبری بهتون بده :|
  و یه علامت سوال گنده ای که واسم به وجود میاد اینه که چرا پستای شما بدون بحث نمیشه؟!  حتی ساده ترین موضوعاتی که راجع بهش مینویسین؟!  :|
  پاسخ:
  ابرقدرت بین المللی بیانم چون :|

  وقتی ما انسانیم و با انسانیت سر و کار داریم عقیده ای «ذاتا» محترمه که از انسانیت صحبت میکنه . پس اگه من میگم که نژاد سیاه و سفید و زرد با هم برابرند،وقتی میگم جونی آدمی که توی عراق کشته میشه به همون اندازه با ارزشه که جون یک آدم در فرانسه عقیده ی من «ذاتا» محترم و انسانی که با این عقیده مخالفه «نا محترم» ه . ولی روزه داری و نخوردن غذا جلوی دیگران در ماه رمضان یا نماز خوندن یا .... «ذاتا» محترم نیست و صرف اینکه عده ی زیادی به اون باور دارند اون رو موجه نمیکنه.

  پاسخ:
  موفق باشید
  به نظر من پیام های صحیح فیسبوکی»یا کپی پیستی» از ترواشات مقعدی روزانه که به جهت جلوگیری از نشت زردآبه و گندآبه بیشترآن، جهت جذب آرا کشمشی، بر آن پوشک ببندند. خیلی مفیدتر بهتر انسانی تر و آبرومندانه تره...
  پاسخ:
  .
  من فهمیدم چی رو کپی پیست کردم. تو فهمیدی چی خوندی؟
  پاسخ:
  گفته بودم پست فیسبوکی بدم میاد!
  تا امثال تو توی این جامعه است، همچنان جهان سومی میمونیم. روزه یه حرکت عبادیه، و روزه خواری گناه. اما جرم نیست و حاکم اسلامی براساس فکر خودش و برلین اساس که جامعه رو طوری نشون بده که بلا همه روزه میگیرند و جامعه کاملا اسلامیه، این رو به عنوان قانون تصویب کرده. بندگانی امثال شما نشستین جای خدا و حکم میدین، خدا خودش برای روزه خواری در جامعه، حکم مجازات نزاشته، اونوقت حرف خدارو زیر پاهاتون میزارین و به حرف بنده اش گوش میدین. بت پرستی مدرن یه نوعش همینه که یه انسانو تا حد خدا ببری بالا و حجت قرارش بدی.
  پاسخ:
  تا وقتی آدمی مثل تو فرق بین "احترام به دیگران" رو با "قانونی که من چند بار گفتم خودم مخالفشم" یکی میکنه و توی جایگاه روشنفکر هم میشینه و این رو میگه، معلومه ما کجاییم!
  تو اینقدر فهم و درک از موضوع نداری که ببینی حرف من چیه، نشستی به من برچسب میزنی، بعد حرف از جهالن سوم میزنی؟
  یک که من شما رو نمیشناسم.پس ایرادی به اون صورت به من وارد نیست.ضمن اینکه من با هدف بحث وارد نشدم بعدش تقاضای بحث شد :) پس اگه ایرادی در مورد شروع بحث هست از کامنت دوم شروع کنید‌‌.
  دوما و سوما که قیاس ابدا مع الفارغ نیست. بلکه بحث اینه که همچین باوری اقتدار داشته باشه. شما میگه به روزه داران احترام بزار.خب وقتی عقیده ی ذاتا محترم نیست لایق احترام هم نیست.صرفا یه باوره.حرفی از انسانیت نداره. موجه نیست برای من.
  چهارما هم که باز تکرار همین حرف هاست. بحث سر احترامه.بنده کاملا متوجهم که شما چی میگی و میگم که اشتباه میکنی. 

  ضمن اگه حس میکنید جوابی که میخواید بدید صرفا ییه جور احترامه نیازی به جواب دادن نیست. اگه از اول بحث عنوان میکردید که علاقه ای به بحث ندارید بحث رو شروع نمیکردم.

  پاسخ:
  شما که روزه و گاو رو - در ذات احترام آمیز یا صحت و سقمش - یکی میکنی، اصلا حرفی با هم نداریم! این گزاره ی "عقیده ای ذاتاً محترم نیست" منظورتون برای شخص شماست دیگه؟
  چون برای یک میلیارد و پونصد میلیون نفر، هم درسته، هم محترم!
  اون عقیده ای که ذاتا محترم نیست، عقیده ایه که میگه عقیده یک میلیارد و پونصد میلیون آدم صرفا چون من باهاش حال نمیکنم ذاتا محترم نیست!
  بنابراین شما صاحب یک عقیده ی ذاتا بی احترام هستین! و چون عقیده تون ذاتا محل اشکاله، پس یا علی!
  بیخیال حاجی یورو رو بچسب :)
  پاسخ:
  اولا کامنت اولت اینقدر شکل بدی داشت که برای منی که "فُرم ورود به بحث" برام به شدت مهمه، دافعه ایجاد کرد، دوما شما قیاست رسما مع الفارغه، سوما مثال نقضت افتضاح بود متاسفانه!
  چهارما ، وقتی در درون خودتون کاملا متوجهید من چی میگم، سر جزییات با من بحث نکنید!
   صرف اینکه یخش عمده ای از جامعه باوری رو قبول داشته باشند اون باور رو محترم نمیکنه. یک باور تنها زمانی محترمه که در چهارچوب انسانیت راجع بهش بحث بشه. اگه شما و ده میلیون نفر دیگه تصمیم بگیری که گاو رو بپرستی نه تنها بنده لزومی ندارم به باور شما احترام بگذارم بلکه میتونم به طور علنی اعلام کنم که گاو پرستی امری احمقانه اس.تازه این صورت خوبشه که گاو پرستی شما ده میلیون نفر آزادی فردی رو از من نگرفته و مثلا مجبورم نکرده وقتی در ماه رمضان مسافرتی پیش میاد توی دستشویی قایم شم و غذا بخورم. 
  پاسخ:
  اصولا وقتی آدمها حرف ساده رو هشت دور دور سرشون میپیچن، جواب دادن ، امری غیر طبیعیه!

  متن پیامو ول کردی چسبیدی به فیسبوکی بودنش؟ :| بحث بنماییم؟
  پاسخ:
  من سر کامنتهای چیپ که پیامهای اخلاقی واضح دارن بحث نمیکنم، حرفت اگه از زبون خودت بود با هم بحث میکردیم!
  می گویند روزی تاجری خارج در دهلی از مسیری درحال گذر بود  می بیند یک جوان آگاه هندی لگدی به گاوی می زند.
  آنهم گاو , که در هندوستان مقدس است.  تاجر از خودروی خود پیاده شده و به سوی گاو میدود و گاو را می بوسد . 
  بقیه مردم حاضر که می بینند یک غریبه این قدر گاو را محترم می شمارد،  سجده می کنند و جلوی گاو آن جوان لگدزن را مجازات می کنند.
  همراه تاجر می پرسد: چرا این کار را کردید؟! 
  تاجر می گوید:  لگد این جوان آگاه، فرهنگ هندوستان را پنجاه سال می خواست جلو بیندازد ، ولی من نگذاشتم!!!!! 

  جهل و بی بصیرتی و سطحی نگری عامل اصلی  فریب خوردن و عقب ماندگی ملت هاست.
  دشمنان یک ملت رواج دهنده جهل و خرافات در فرهنگ آن ملت هستند.به قول یکی از دوستان فاعتبروا!
  پاسخ:
  بهت انشا میدم چهارده...
  پست فیسبوکی نذار توی کامنتدونی من!
  باید محدودیت 140 کاراکتری میذاشتن واسه کامنتا :|
  چه خبرهههه :o
  پاسخ:
  در هیولای درون اینگونه باشید!!!
  @دموقراضه
  فقط همین کتاب رو از جناب شجاعی خوندید یا "آفتاب در حجاب"ایشون رو هم مطالعه کردید؟
  پاسخ:
  خوندی؟ :|


  1- مردم همه گوسفندند و ما چوپان:
  حواستان باشد! بزرگ‌ترین اشتباه در حکومت، بها دادن به مردم، یا ارزش قائل شدن برای مردم است. شما مطمئن باشید که اگر برای مردم، ارزشی بیش ازگوسفند قائل شوید، نمی‌توانید بر آنها حکومت کنید. بهای مردم را شما معین می‌کنید، نه خودشان. اگر شما بر مردم قیمت نگذارید، آنها قیمتی بر خودشان می‌گذارند که هیچ‌جورنمی‌توانید بخرید. وتازه این گوسفند که من گفتم بالاترین قیمت است: قیمت آدم‌های اندیشمند چاق و چله. قیمت بقیه‌ی مردم، حداکثر در حد پشگل گوسفند است و نه بیشتر.
  نتیجه این که: مردم را هر جور بار بیاورید، بار می‌آیند. اگر به آنها احترام بگذارید، فکر می‌کنند که شما موظف‌اید به آنها احترام بگذارید.
  اگر به آنها توضیح دهید، گمان می‌کنند که شما موظف به توضیح دادن‌اید.

  2- هیچ‌وقت شنیده‌اید که غذای گوسفند را به او اهداء یا تقدیم کنند؟ غذا یا علوفه گوسفند را جلویش می‌ریزند. رفتار با مردم هم باید درست مثل رفتار با گوسفند باشد. طبیعی‌ترین و مسلم‌ترین حق مردم را باید با تحقیر و توهین به آنها داد؛ وگرنه طلبکار می‌شوند. اگر به مردم عزت بگذارید یا احترام کنید، مردم فکر می‌کنند که شما موظف به عزت گذاشتن‌اید و دنبال باقی مطالبات خود می‌گردند.

  3- طوری برنامه‌ریزی کنید که مردم از صبح تا شب بدوند و آخر شب هم نرسند. مردم اگر مایحتاج خود را آسان به دست بیاورند، اگر وقت اضافه داشته باشند، عصیان می‌کنند، بداخلاقی می‌کنند و به فکر اعتراض و انقلاب و این حرف‌ها می‌افتند.
  یک تشکیلاتی را تأسیس کنید که کارش چرخاندن مردم باشد، یا چرخاندن لقمه دور سر مردم. کارش چیدن موانع مختلف، پیش پای مردم باشد. فرض کنید که آب دریا فاصله‌اش یا مردم به اندازه دراز کردن یک دست است. جای دریا را نمی‌توان عوض کرد، اما راه مردم را که می‌شود دور کرد. هزار جور قانون می‌شود وضع کرد که مردم دور کره زمین بچرخند و دست آخر به همان نقطه‌ای برسند که قبلاً بوده‌اند. و از شما به خاطر رسیدن به همان نقطه، تشکر هم بکنند.

  4- مردم را به دو دسته تقسیم کنید و به یک دسته حقوق و مواجب بدهید که مراقب آن دسته‌ی دیگر باشند. دسته اول، به طمع مواجب یا از ترس قطع شدن مواجب، مرید شما می‌شوند و دسته‌ی دوم، از ترس دسته‌ی اول، مطیع و مِنقاد شما. به این ترتیب، مملکت، خود به خود اداره می‌شود، بی‌آنکه شما زحمتی بکشید یا دغدغه‌ای داشته باشید.

  5- مردم به دو دسته‌ی خیلی نامساوی تقسیم می‌شوند: عوام و خواص. نسبت این دو با هم، نسبت 99به 1است. یعنی از هر 100نفر، 99نفر عوام‌اند ? عین خودمان ? و یک نفر خواص است. و هیچ آدم عاقلی، 99را نمی‌گذارد، یک را بردارد. پس خواص را در شمار هیچ‌یک از اعضای بدن خود به حساب نیاورید و در صورت لزوم، فقط به جلب رضایت عوام فکر کنید. چرا که:

  اولاً: جلب رضایت عوام، بسیار آسان‌تر از خواص است.
  ثانیاً: رضایت عوام را فله‌ای می‌شود جلب کرد ولی خواص را یکی یکی؛ آن هم اگر بشود.
  ثالثاً: عقل عوام به چشمشان است ولی عقل خواص، هر کدام، یک جایشان است که با زحمت هم نمی‌توان جایش را پیدا کرد و از همه مهم‌تر، در انتخابات و رأی‌گیری، رأی خواص و عوام یک‌اندازه است. رأی آدم خاص که بیشتر یابزرگتر از آدم عوام نیست. پس آدم باید مغز خر خورده باشد که خواص را با همه‌ی مشکلات‌شان جدی بگیرد.
  خلاصه این که: این عوام‌اند که سرنوشت و تقدیر خواص را رقم می‌زنند. پس خود خواص را نباید جدی گرفت، ولی خطر خواص را چرا. خیلی باید مراقب بود. این خواص، موجودات پلید و ناشناخته‌ای هستند که اگر ازشان غافل شوید، کار دست‌تان می‌دهند. عوام، هزارتایش کم است و خواص یک‌دانه‌اش زیاد. اگر توانستید سرشان را زیر آب بکنید، بکنید وگرنه لااقل مراقب باشید که یکی‌شان دوتا نشود.

  6- هر کاری را که از انجامش عاجزید، با صدای بلند اعلام کنید که می‌توانید. هر چقدر کار، بزرگتر باشد و شما در انجام آن ناتوان‌تر، باید توانستن‌تان را قاطع‌تر و محکم‌تر و بلندتر اعلام کنید تا مردم به توانمندی شما ایمان بیاورند. انجام شدن یا نشدن آن کار مهم نیست؛ همان رعد و برق اولیه برای مردم مهم است. بعد از آن برای انجام نشدنش هزار دلیل می‌شود جفت و جور کرد.

  7- برای هر نقص و کاستی و کمبودتان، معجونی از دلیل و حکمت و فلسفه درست کنید و به مردم بخورانید. مردم، استعداد غریبی دارند برای خر شدن. اگر نان ندارید که شکم مردم را سیر کنید، برایشان در فضیلت گرسنگی، داد سخن دهید. اگر از عهده‌ی تأمین امنیت مردم برنیامدید، به آنها تفهیم کنید که هزار و یک محصول و ثمره است که فقط از وجود ناامنی به دست می‌آید. یکی از آنها، تقویت توان مقاومت است. یکی از آنها ظهور استعدادهای نهفته است
  و...

  8- برای این که مردم، کمتر در امور مملکت دخالت کنند و وقت شما را بگیرند، سعی کنید که آنها را به خوابیدن بیشتر ترغیب کنید. نغزترین کلام در این مورد را هم باز از خود من شنیده‌اید: هر که بیشتر می‌خوابد، توان بیشتری ذخیره می‌کند.

  9- این اصل را هیچ‌وقت فراموش نکنید: بزرگ‌ترین دشمن ما علم و دانش است. و تنها راه مبارزه با این دشمن، تحقیر کردن آن است. تا می‌توانید از افراد بی‌سواد، تجلیل کنید. آنها را در صدر بنشانید. مناصب مهم و بزرگ را به آنها بسپارید. و به همگان نشان دهید که؛ علم و دانش، جز بدبختی و دردسر و بیکاری و گوشه‌گیری، خاصیت دیگری ندارد. اما حواستان باشد که چنین اتفاقی یک‌شبه نمی‌افتد. تغییر دیدگاه مردمی که یک‌عمر علم و دانش را اسباب افتخار و عزت می‌دانسته‌اند، کار آسانی نیست. در عمل! باید در عمل، کاری کنید که مردم، مطمئن شوند که نتیجه‌ی آموختن علم ودانش، فقر و خفت و بیکاری است و نتیجه‌ی بی‌سوادی، ثروت و عزت و افتخار و قدرت.

  10- حتماً متوجه این واقعیت شده‌اید که افراد قدبلند به دیگران یعنی کوتاه‌تران با دیده تحقیر نگاه می‌کنند. یعنی قدبلندی اصولاً اسباب تفاخر و تکبر است. مضاف به این که افراد قدبلند هرگز از افراد کوتاه‌قد فرمان نمی‌برند. نتیجه این که: رمز بقای مدیریت، انتخاب و انتصاب زیردستانی است که قدشان از شما کوتاه‌تر باشد. اگر زمانی مجبور شدید به استفاده از فرد قدبلند، حتماً یکی از این دو کار را با او انجام دهید:
  یک: آنقدر بر سرش بکوبید تا قد او هم به اندازه‌ی شما و بلکه کوتاه‌تر شود.
  دو: قبل از شروع همکاری، قسمت اضافه قدش را ببرید تا به اندازه‌ی مطلوب‌تان برسد. از بالا یا پایین یا وسط فرقی نمی‌کند. مهم این است که وسیله تفاخر یا تکبر او را ببرید یا از بین ببرید.

  11- مردم در صورتی به شما احترام می‌گذارند یا از شما فرمان می‌برند که محتاجتان باشند. این اخلاق و روحیه عموم مردم در همه جای دنیاست. تا وقتی برای شما حرمت و عزت قائل می‌شوند که گرسنه باشند و نان‌شان دست شما باشد. حکومت اگر مردم را گرسنه و دست‌به‌دهن نگه ندارد، یا پاچه‌اش را می‌گیرند یا تحویلش نمی‌گیرند.

  12- این اصل بسیار مهم را هیچ‌گاه فراموش نکنید که مردم، مشخصاً همه‌ی مردم، دزد و دروغگو و پشت‌هم‌اندازند، مگر آن که خلافش ثابت شود. در حالی که انسان‌های ابله، تصورشان غیر از این است و فکر می‌کنند که اصل بربرائت است، مگر آن که خلافش ثابت شود.

  13- این جمله را همیشه سرلوحه‌ی همه‌ی بوق‌ها و شعارها و سخنرانی‌هایتان قرار دهید که: "وقت کم است و ما تا می‌توانیم باید خدمت کنیم." و خودتان هر لحظه به خاطر داشته باشد که: "فقط دو سال فرصت داریم تا بارمان را برای همه‌ی عمر ببندیم."

  14- حواستان باشد که خیلی‌ها به خاطر تفاوت موجود در بینایی ما، سعی می‌کنند که هر محصولی را به عنوان اثر هنری به ما قالب کنند. مراقب باشید که... فقط و فقط اثری هنری محسوب می‌شود، که با دست قابل لمس باشد.

  15- دروغ گفتن هنر است. هنری که از عهده‌ی هر کسی ساخته نیست. و مهم‌ترین اصل در این هنر، داشتن جسارت است. دروغی که با شهامت و قاطعیت و اعتماد به نفس گفته می‌شود، از هر راستی، قابل قبول‌تر و باورپذیرتر است. امتحان کنید! در روز روشن که خورشید وسط آسمان است، مقابل همه‌ی مردم بایستید و محکم و قاطع بگویید که: "الان شب تیره است و این مختصر روشنی هم محصول ستاره‌هاست." اگر همه‌ی مردم حرفتان را باور نکردند، من اسمم را عوض می‌کنم. چرا مردم باور می‌کنند؟! برای این که هیچ‌کس تصور هم نمی‌کند که با این قاطعیت و محکمی بشود دروغ گفت.

  16- شنیده‌ام که بعضی از مردم، گاهی با شگفتی و اعجاب اظهار می‌کنند که:
  ما این همه حرف‌های مهم را از کجایمان در می‌آوریم؟!
  گور پدر مردم! من این حرف و سؤال را گاهی از زبان شما ? یعنی دوستان ابله خودم ? هم شنیده‌ام! کسی که چنین سؤالی را می‌پرسد، پیداست که هنوز به ارتباط ما با عالم بالا، ایمان نیاورده است.

  - یادتان باشد این جمله کلید همه برنامه ها؛سیاستها و تصمیمات ماست:مردم عادت میکنند.- دزدی کار زشتی است مگر برای اهداف متعالی- بهترین زمان برای دزدی روز روشن است...هیچ کس به جابجائی در روز روشن و ملاء عام گمان دزدی نمی برد-«پادشاه یعنی خدای روی زمین»٬ «اطاعت از پادشاه اطاعت از خداست» و «فرمان خدا و پادشاه یکی است»- «دشمن یعنی کسی که شما میتوانید همه ضعفها و کاستی هایتان را به گردن او بیاندازید»«دشمن یعنی کسی که وقت و بی وقت به او فحش بدهید بی آنکه جواب فحش بشنوید»«دشمن چیز مفیدی است٬ اگر کم آوردید٬ خودتان درست کنید»- طوری برنامه ریزی کنید که مردم از صبح تا شب بدوند و آخر شب هم نرسند.- برای هر نقص و کاستی و کمبودتان معجونی از دلیل و حکمت و فلسفه درست کنید.
  پاسخ:
  وجدانا قبل کپی-پیست کردنت، پنج ثانیه هم فکر کردی؟
  پیام بازرگانی:

  یه بارم بابام اومد خونه، گفت ادکلنت رو چند میخری؟
  گفتم ۳۰۰
  گفت من ۱۰۰ میگیرم یه‌جوری رفتار میکنم انگار تو سیگار نمیکشی
  بابام خیلی منطقیه :دی

  +دیدم پست سیگاری شد گفتم یه جوک سیگاری بیمزه بفرستم:|

  +همه دستا بالا میخایم دعا کنیم:
  خدایا خداوندا به انسان ها یاد بده با عقاید مختلف عین بچه ادم کنار هم زندگی کنن:|
  هرکی مخالفه بیاد جلو تا با دمپایی بکوبم تو دهنش:|

  +چرا پست های اینجا همیشه جنجال برانگیزه:| یه جمله روزه خاری نکنین اینقد جنجال داشت؟! :|
  پاسخ:
  :|
  + اینجوریه!
  بخش‌هایی از این نظر که با * مشخص شده، توسط مدیر سایت حذف شده است
  کامنت های تیپیک برای این تیپ پست ها:
  Blah blah bla, baaalh!, bla bla blah, blaaah bla. bla blah..(ضربدر سه)
  پاسخ تیپیک:
  blah bla, blaaah bla blah, blah! bla bla bla.. (ایضا ضربدر سه)
  آخرشم بعد اینکه شصت بار این رید به پنحاه بار اون به این بحث مختومه میشه. so honey بیخیال شو این ژانرو، صرفا با بستن کامنت دونی موجه میدونم یا صرفا اعتقاداتتو رد کنی رو دهن بقیه ولی کامنتارو حواله بدی *** چپت جواب بده خودش.
  پاسخ:
  وای این دو خط اول کامنتت خدا بود :))
  و البته من اگه بتونم یه کامنت از تو رو بدون اینکه از توش فحشی رو ستاره کنم، مسلما بهت جایزه بازی جوانمردانه ی سال رو میدم! :دی
  نمیتونم بیخیال شم خب :|
  ولی لحاظ میکنم نظرات گهربارت رو!
  پست خوب خوبه دیگه!
  حرفی نیست. 

  + الان حرف من اینه جواب کامنتها خودشون پستهای جداگونه حساب میشن:|¿ یا خود خدا...چقدر طولانی خب
  پاسخ:
  ما اینیم دیگه!
  اصلا به اعتقاد هر کسی کاری ندارم ؛
  ولی به نظرم احترام به اعتقاد بقیه ؛ هر جور حساب کنی وظیفه اس .

  احترام خیلی زیادی برای اونایی که به هر دلیل محترمی برای خودشون روزه نمی گیرن ؛ ولی به روزه نگرفتشون فخر هم نمی فروشن ؛ قائلم .
  پاسخ:
  من هم همینطور!
 • نیمه سیب سقراطی
 • من فکر میکنم کلا نظر و اعتقادات هر کسی به خودش مربوطه ! و هیچ کس نمیتونه بگه چون فلانی عقاید و اعتقاداتش با من هم جهت نیس کافر یا آدم بدی.(احترام متقابل اینجوری رعایت میشه) آدم ها با معیارها و خط های خودشون زندگی میکنن ، هر کسی با خط کش خودش دنیا رو می سنجه .
  پاسخ:
  الان موافقی یا مخالف؟ :|
 • اندراحوالات من و اینجانب
 • با کلیت حرفت موافقم ولی بذار این کلیت رو تعمیم بدیم به همه امور و بگیم همه جا این اخلاق " مراعات کردن " رو رعایت کنیم . این ربطی به مذهب و قومیت و فرهنگ نداره . اگه کسی روزه داره جلوش توی هرهر گرما آب نخوریم ، نه اینکه اون چون داره امتحان الهیشو پس میده چشمش کور ، نه ، خودمونو کوچیک و تحقیر کردیم با این کار . منم  نه نماز میخونم و نه روزه میگیرم ولی جایی هم لخت نمیشم حتی اگه همه اونجا پوشش خیلی بازی داشته باشند . 
  گفتم این اخلاق مراعات کردن رو تسری بریم به همه امور و بیاییم از چیزهای کوچیک شروع کنیم . جلوی مادری که بچه شو از دست داده ، بچه مونو نبوسیم . جلوی گرسنه ها سیر بودنمون رو فریاد نکشیم . اگر وضع مالیمون شکر خدا رو براهه ، اینو توی پست های چپ و راست دنیای مجازی توی بوق نکنیم چون جامعه ما روز به روز بیشتر با فقر دست به گریبانه و اون نوجوونی که زرق و برق ها رو میبینه و خانواده ش دودوتا چارتا میکنه که تا سر برج شکمشو چجوری سیر نگه داره ، میتونه خیلی راحت متنفر و منزجر بشه . 
  اینا شاید مثال های ناقصی بودند ولی میدونم متوجهی منظور کلی م چیه . 

  یادمه بچه که بودم ، یه پسری بود توی محل ما که قدرت حرکت نداشت . پاهاش مشکل داشت . هروقت بدو بدو میکردم ، نزدیک خونه ء اونا مادرم میگفت ندو ، خودش هم قدم هاش رو سنگین تر میکرد . بزرگ تر که شدم دیدم خیلی جاها قدمهای مادرم سنگین تر شده . توی خیلی از مهمونیها بدون زیور آلات رفته و جلوی خیلی از مادرها ما رو نبوسیده . 
  پاسخ:
  من توی کامنتها هم گفتم، موضوع احترامه، و وقتی حرف از احترامه همه لازمه به هم احترام بذاریم!
 • داداش مهدی
 • اونایی که خودشون رو به قیدی(روزه‌داری) مقید کرده‌اند...قاعدتا محکم‌تر از این حرف‌ها هستند. البته که بی‌احترامی و سبک‌شماری هم بی‌قیدی نا مناسبیه. اینم می‌ذاریم به حساب یکی از کمبودهای چندتایی، که برخی آدم‌ها دارند...
  پاسخ:
  توی جامعه ای که احترام گذاشتم سخت بشه، میدونی چی میشه؟ :|
 • داداش مهدی
 • نظرم خصوصی ثبت شد؟! چرا؟! :/
  پاسخ:
  حاجی از طرفت همون رو کامنت گذاشتم عمومی! :دی
  چقدر زیاد بودن کامنتا...:| تا توکا خوندم و البته موافقم باهاش:))
  قطعا رعایت کردن و "عمدا" واسه دلسوزوندن یا هرچی روزه خواری نکردن نشونه ی احترام و شعوره ولی به صورت عادی خیلی بی غرض روزه نگرفتن فکر نمیکنم بی شعوری باشه...به هرحال درصدی که به هر دلیلی روزه نمیگیرند قابل چشم پوشی نیستن...
  پاسخ:
  من اصلا حرفم در مورد "روزه داری" نیست، همون اول گفتم به هیچکس ربطی نداره که کسی روزه میگیره یا نه، حرفم در مورد "روزه خواری" بود.
  اینکه میگن آزادی فردی و این حرفا درست. ولی مگه ما توی جامعه زندگی نمیکنیم؟فردیت درست ولی باید نیم نگاهی هم به جامعه داشته باشیم.معلومه که هیچ روزه داری با دیدن غذا و آب وسوسه نمیشه ولی مسئله دقیقا شعور روزه ندار هاست.
  با کسایی که نمیتونن روزه بگیرن کاری ندارم ولی اگه همونایی که روز نمیگیرن صرفا بخاطر اعتقاد خودشون موقع خوردن یا آشامیدن توی ملاعام فخر نفروشن(!) صورت بهتری پیدا میکنه.حالا هرکسی اعتقادهاش برای خودش مهم و قابل توجه.
  پاسخ:
  من میترسم الان حرف شما رو تایید کنم باز ملت بگن تو متحجری و مخالف آزادی عقیده :|
 • شن های ساحل
 • چه جالب هرچی میزاری در هر صورت بحث میشه :)))....انشاله حوصله و صبرتم زیاد باشه
  پاسخ:
  وجدانا میبینی؟
  اینقدر به این فکر کردم!
  در نقد از اتفاقهای بد مملکت مینویسم، میشم غرب زده، در نقد از رفتارهای بدمون مینویسم میشم بسیجی :|
  هیچوقت هم هیچکس ندیده که من همه اینا رو با هم میگم، پس نه غرب زده ام نه بسیجی :|
  مردم ما سالهاست که همدیگه رو دوست ندارن، مذهبی و غیرمذهبی، شهری و روستایی، زن و مرد، فارس و ترک، کرد و گیلک، بلوچ و لر، عرب و مازنی و ... مردم ما سالهاست که یاد گرفتن با خط کشی و خودی و غیرخودی ، با نفی دیگری خودشون رو تعریف کنن و خب بدیهیه که چنین مردمی هرگز به علایق، اعتقادات و سلایق هم احترام نمیذارن، این مشکل فقط به یک ماه و یک اعتقاد محدود نمیشه 
  قبول کنید که ما خیلی وقته هیچ کس ، حتی خودمون رو دوست نداریم و درنتیجه به هیچ کس حتی خودمون احترام نمیذاریم
  ما عقده ای شدیم، حسرت زده ، بدخواه، خودخواه و خودبین، ما مردم خوشبختی نیستیم و به همین دلیله که به همدیگه احترام نمی ذاریم
  پاسخ:
  آقا موافقم!
  خب اصلا قضیه اینه که  اونایی که عذر یا مشکلی برای گرفتن روزه دارن در اکثر موارد تا جایی ک بتونن سعیی میکنن احترام اون مردم روزه دار رو نگه دارن و خب چیزی که کاملا مشهوده اینه که بحث نویسنده اصلا این گروه از افراد نیست..  یه سری هستن که نمیدونن معنی احترام گذاشتن ب عقاید و فرهنگ مردم جدا از هر قانونی ک پشتش هست یا نیست یعنی چی و در جوابی که شما هم به یکی از کامنتا دادین ، همین ادمایی که میگن خب ب ماچه جلوی خودتونو بگیرین اگر فقط ی اعتراض کوچیک بابت کاری که خلاف فرهنگ و عرف این جامعس بهشون بشه میگن خب ب شما چه 
  من نوعی بد نیست یاد بگیرم همونقدر که توقع دارم ب خواسته ها و عقایدم احترام بذارن ، همونقدرهم باید عقاید احادی از مردم که منطبق بر فرهنگشون هست هم برام محترم باشه و این اصلا چیز پیچیده ای نیست که عده ای دنبال توجیهش هستن 
  پاسخ:
  من نوعی بد نیست یاد بگیرم همونقدر که توقع دارم ب خواسته ها و عقایدم احترام بذارن ، همونقدرهم باید عقاید احادی از مردم که منطبق بر فرهنگشون هست هم برام محترم باشه و این اصلا چیز پیچیده ای نیست که عده ای دنبال توجیهش هستن
  تکرار همین رو کافی میدونم...
  اصلا نمیفهمم مخالفت رو با این موضوع. این احترام به عقاید بقیه چه ربطی به محدود کردن داره؟ درسته که هر انسانی حق آزادی داره ولی مسئله اینه که این آزادی دامنه داره. تا وقتی من روزه دار که دارم مثل بقیه تو این جامعه زندگی میکنم و مثلا هلاک آبم و از صبح در حال جون کندنم یه ماه مخصوص خودم دارم، کسی که روزه نداره و میدونه اکثریت این ماه رو به روزه داری میشناسن باید رعایت کنه به احترام عقاید من. تو خونه ی ما پدرم روزه نمیگیره. خب عقیده ی خودشه! کسی بهش نمیگه سرجدت بگیر وگرنه طلاق میگیرم. یا برو تو اتاق غذا بخور. اما خودش تن ماهی میگیره و میخوره که بوش تو خونه نپیچه. حتی شاید تخم مرغ آب پز کنه اما به فنچ هامون میده و خودش هم میخوره.
  آیا آزادی ما مانع آزادی پدرم شده؟ یا آزادی پدرم مانع آزادی ما شده؟ این که من پنجشنبه ها کمیل گوش میدم و بابام چه خبر نامجو و هرکدوم صداش رو کم میکنیم که به دیگری آسیبی نرسه خودمونو محدود کردیم؟
  بله بیمارا بحثشون کاملا جداست. اصلا من باید فکر کنم کسی که روزه شو خورده بیماری داره. ولی کسی که بیماره سیگار نمیکشه. اگرم میکشه باباجان میره تو خونه ی خودش میکشه. طرف ۱۱ ماه سیگارشو نو ماشین میکشه و فقط پنجره رو باز میذاره و حتی زیر سیگاری داره تو ماشینش؛ ماه رمضون دستش تا آرنج بیرونه که ببینید من تجدد خواهم! اگه تجدد یعنی اونقدر آزاد باشم که نفهمم بقیه هم حق دارند و شاید اونها نیاز به همدردی دارند، بهتره بگم از تجدد متنفرم. و امیدوارم هیچ کس متجدد نشه. منکر این هم نیستم که قوانین حجاب و روزه خواری و از این قبیل مخالف حکم لا اکراه فی الدین ه. کاملا قبول دارم
  پاسخ:
  من الان بگم موافقم، نمیشم متحجر و عقب مونده؟ :|

  عادت دارم به علاوه پست نظر ها رو هم مطالعه می کنم .

  ولی خب بعضی از نظر ها خیلی زیاد هستند.

  پست ها را خواندم ولی بعد از خواندن نظر ها نظرم رو میدم

  پاسخ:
  منتظرتونم!
  ببخشید. من جای اشتباهی و برای شخص اشتباهی نظر گذاشتم.
  + همین الان  متوجه شدمُ اینُ خودم اعتراف می کنم.
  + وقتی حرف منطقی من که داره می گه آزادی انتخاب در عقیده حق هر انسان زنده یی هست.  ذهنی گرا و تو قوطی عطاری تلقی می شه پس بهتره دیگه چیزی نگم. فقط.
  + توهین توهینه فرقی نمی کنه به چه کسی بگیم.
  + ما توقع داریم به ما توهین نشه ولی خودمون اجازه داریم به دیگران توهین کنیم. جالب بود.
  + داعش یک تفکره نابودگرهُ جای بحثشم اینجا نیست. نه مذهبی ها باهاش موافق هستند نه غیر مذهبی ها. بهتره مغلطه نکنیم.
  + پدر شما به آمریکایی ها می گه کفار.: - )) بهشون بگید اکثریت امریکایی ها مسیحی هستند. اونا یاد گرفتن به عقاید هم احترام بذارنُ جا رُ برای همه باز کنند. برای همین حرکتی که تو باشگاه ورزشی کردن برای اونا خیلی عادی هستُ برای امثال ما که حتی به پرچم اونا به عنوان یک ملت احترام نمی ذاریم شگفت انگیز بودش.
  + من از روزه خواری در انظار عموم دفاع نکردم من از روزه دارانی که سستی خودشونُ گردن روزخواران می ندازن انتقاد کردم. پس یک بچه هم تو راه مدرسه بستنی نخوره! چون ما دلمون می خوادُ ممکنه روزمونُ بشکنیم برای این که روزه رُ برای تزکیه نفس نگرفتیم. برای یک چیز دیگه گرفتیم حتما.
   پس طبق حرفهای نفس نقره یی یک مریض هم آبُ دارو نخوره. چون کارش باعث می شه که تا ما تو تصمیمی که برای روزه داری گرفتیم تردید کنیمُ اینا. برای این که هنوز به اندازه کافی برای انتخابمونُ بهتره بگم عقیده مون به یقین نرسیدیمُ ممکن هم هستش پامون سُست بشه مثلا.!
  + کسی که سیگار می کشهُ دودشُ بیرون می ده اصلا نمی خواد بگه روزه داره برای این که شاید از دروغ و تظاهر بدش می یاد. ( نمی گم کارش درسته) ولی شاید منظورش این باشه که ریاکار نیست.
  + یک چیزه دیگه هم بگمُ برم. هیچ وقت آب مذهبی ها با غیر مذهبی ها یا حتی متعادل ها تو یک جوب نمی ره برای این که همه با عینک تعصب به موضوعات نگاه می کنند.
  + مثل خود شما و بعضی از دوستانتون.
  + فرهنگ ما!. پس چرا این همه هنجارشکنی نسبت به این فرهنگ که ازش اسم بردید زیاد شده. مخصوصا تو ماه رمضونُ به وسیله روزه خواری. دیگه مجبور شدن آب خوری ها رُ ببندند تازه علاوه بر مجازاتی هم که براش گذاشتن بازم زیاده. علتش چیه؟ که داد شما هم دراومده؟
  + سنگ محک؟! سنگ محک اراده کدوم مردم؟ اونایی که شما ازدستشون شکایت دارید یا اونایی که از دستشون شکایت ندارید؟
  من کی گفتم سنگ محکم یا می خوام چیزیُ محک بزنم.  چرا این همه مغلطه می کنید؟
  می دونید اصلا منتظر شنیدن جواب نیستم برای این که تو اولین برخورد متوجه تعصب شدید شما به مواضع تون شدم.
  + بله وبلاگتون پُر از نظرات متنوع هست ولی شما با نظرات مورد تائید خودتون یک جور برخورد می کنیدُ با نظراتی که با نظر شما همراه نیستند یک جور دیگه. برای همین این شیوه برخوردتون. همه خاصیت اون فضای مثلا بازی که ایجاد کردیدُ می گیرهُ چیز زیادی ته ش نمی ذاره. غیر از چندتا حالُ احوال خشکُ خالی.

  + نماز روزه هاتونم قبول درگاه  کسی که اون بالاستُ فقط خودش می تونه، درباره مخلوقاتش  تصمیم بگیرهُ اونا رُ بهشتی یا جهنمی! کنه. نه هیچ آدم دیگه یی.
  پاسخ:
  من خودم روزه نیستم و این رو علنی اعلام کردم!
  وسط برچسب زدنهاتون ، یه کم به حرفایی که من زدم فکر میکردید، بعد شما بعد از بیان "یه چیز دیگه هم بگم و برم" حداقل پنج پاراگراف کامل حرف زدید!
  کلا شما وقتی بین احترام و قانون و حکومت نمیتونید فرق بذارید، حرفی نداریم با هم بزنیم!
  +من نه نماز میخونم، نه روزه میگیرم! حله این براتون؟
  و البته، اینجا من خودم رو به شما معرفی نمیکنم، من اینجوری حرف میزنم، در مورد چیزی که بهش معتقدم محکمم، و تا آخر دنیا هم معتقدم یه یه بی شعور که بگی بی شعور ، توهین نیست، توصیفه!
  موفق باشید!
 • نفس نقره ای
 • البته طبق شناختی که دارم حرف های تورو بدون تمسخر و خالی از عصبانیت و اینا میخونم!! بات آی هو نو آیدیا ابوت یور فن کلاب :||
  پاسخ:
  :|
  هولد یه پرانتز باز کن بنویس به جز افراد با مریضی خاص :)) تا ننویسی حل نمیشه :| 
  بابا بنده خدا داره اشخاص سالمو میگه بدون دلیل موجه :| فهمیدنش انقدرا هم سخت نیست -_-
  پاسخ:
  بحثه دیگه، هر کسی نظری نداره، هم رو مسخره نکنیم حالا!
  روزه خواری که اسمش روش هست!
  یعنی کسی که بدون علت موجه و برای آزار دادن روزه داران مراعات نمی کنه و می خورد و می آشامد:|
  پاسخ:
  مثل این که محل مناقشه شده!
 • نفس نقره ای
 • بی ربط یا با ربط جمع بستن اشتباهه! اون هم در شرایطی که این همه جمله خوش معنی پرت میشه سمت گروهِ مذمت شده به صورت عام (و در شرایطی که این دو تا گروه قابل تشخیص نیستن) ! تمام شد و رفت :|
  پاسخ:
  عجب
 • حسین مداحی
 • جالبه. تیم ملی آمریکا مال مردمشه. مردم آمریکا هم مثل ما خیلی باحالن! 
  وبلاگ منحصر به فردی دارید. خیلی خلافانه. هم طراحی و هم محتوا.
  اگر مایل به تبادل لینک بودید یک ندا بدید بی زحمت. ممنون
  پاسخ:
  موفق باشید
  هولدن دلم نیامد این رو نگم.چقدر خوب اشاره کردی به عجین بودن روحیه معنوی با فرهنگ ایرانی.در واقع کشور ما  از لحاظ پیشینه تاریخی نخستین کشوری که عبادتگاه و مناسک مذهبی داشته
  پاسخ:
  الان البته یه موج جدیدی راه افتاده میگن من گفتم هر کسی روزه نمیگیره و بیرون غذا میخوره خره :|
  بذار این رو حل کنم میام!!! :| :|
 • نفس نقره ای
 • من اصلا متوجه بی ربطی حرفم نمیشم!! کلا روزه خواری رو منع کردی و استثنایی هم در نظر نگرفتی! (به جون خودم دو سه بار پست رو خوندم) یعنی یه مجموعه روزه دار در نظر گرفتی یه مجموعه روزه خوارِ بیشعور و حالا غیرمستقیم یه مجموعه روزه نگرفته ی روزه نخوار :| من میگم لازمه روزه خوار به زیر مجموعه هایی تقسیم شه که همه شون یه جا ریخته نشن تو دسته بیشعورها! یه سری ها "باید" آب بخورن، و غذا بخورن و دارو مصرف کنن و نمی تونن یک ماه تو خونه حبس باشن و چون همه جا کنجِ مخفی :/ نداریم میشه روزه خواری در ملا عام :|
  پاسخ:
  بی ربطیش اینجاست که تو باید خیلی پَرت نگاه کنی که فکر کنی من با کسایی که مشکل موجه دارن مسئله دارم، و چون بحثم احترامه باید واضح باشه از کیا حرف میزنم، لازم نیست وقتی میخوام حرف بزنم براتون فلوچارت رسم کنم!!!
  وقتی حرف از احترامه، مخاطب کسیه که بی احترامی میکنه! درک این اینقدر پیچیده است؟
  موافقم . 
  و اینکه ما به عقاید همدیگه احترام بزاریم یا نه راستش به دولت و حکومت و اینا ربطی نداره. این که میگین رستورانا رو نبندن درست اما واقعا کار سختی نیست ساندویچ نخوردن وسط خیابون.  درسته روزه برای تحکیم اراده اس اما به چه حقی من نوعی به خودم اجازه میدم که مسئولیت این کارو به عهده بگیرم؟ یعنی اینکه کی منو مسئول اراده مردم کرده؟ روزه خواری نکردن به نظر من یعنی من میدونم عقایدم با تو متفاوته ولی یاد گرفتم تو هم انسانی و فقط وقتی زندگی بهتری داریم که همدیگه رو بپذیریم
  پاسخ:
  آخ تو فهمیدی من چی میگم :))
  من نمیدونم چرا اینقدر پرت میشیم از موضوع، عادت کردیم همه چیز رو به حکومت و دولت ربط بدیم! ما میایم توی خیابون، با یه لباس که نصف مردم این مملکت بهش میگن "زننده" و بعد فضای اینترنتی رو پر میکنیم "به عقیده ی من احترام بذار" ، "به پوشش من احترام بذار" و البته کاملا هم موافقم باهاش که باید همه به پوشش اون آدم احترام بذارن! بعد همین عده که از بقیه توقع احترام به خودشون رو داشتن سر موضوع X ، به موضوع Y که میرسن، به موضوعی میرسن که برای اون نصفه ی دیگه مملکت مهمه، یهو نظرشون "از احترام بذار به من" تبدیل میشه به اینکه "به من ربطی نداره این چیزا!! من کاری رو که میخوام میکنم"...
  ما مردمان عافیت طلبی هستیم، ربطی هم به رویکردمون به آزادی و مذهب نداره، چیزایی رو قبول داریم که برامون راحت باشن، قرار شه سختی بکشیم سه هزار تا استدلال روشنفکرانه داریم که چرا فلان موضوع رو رعایت نمیکنیم!
  نظر نفس نقره ییُ هم تازه دیدم
  + به عنوان یک مخاطب به نظرم قابل تامل بود.
  پاسخ:
  و البته ربطی هم به حرف من نداشت!
  روزه بگیرید. روزه نگیرید هر۲ دستوریُ امری هستُ جلوی حق آزادیُ انتخاب فردی انسانُ می گیره.
  + کاری به بی شعوری با شعوری روزه خواران تو انظار عمومی ندارم ولی کسی که روزه می گیره باید بتونه قدرت اراده شُ ُ بالا ببره. مثلا مادرهایی که هم روزه دارن هم تو خونه آشپزی می کنن.  یا پرستارانی که هم روزه دارنُ هم نهار بیمارانُ می دن و... + + به نظرم کسی حق نداره به بقیه بگه بی شعور. چه اونا رعایت کنند یا نکنند. توهین کردن به انسانها درست نیست.
  +روزه داری یعنی  تزکیه نفسُ پالایش درونیُ تحمل سختیُ تقویت اراده. نه فقط گرسنگی و تشنگی معدوی.

  + نظرات متوعُ جالبی تو وبلاگتون هست. از نظر سیامکُ گندم بانو خوشم اومد. +به نظرم خوبُ درستُ منطقی بودند.
  پاسخ:
  خط اولتون از اون حرفا بود که فقط توی عطاری فیلسوف های به شدت ذهنی گرا پیدا میشه، من ذهنی گرایی رو نمیپسندم!
  + من چیزی که بهش معتقدم رو میگم، اگه معتقدید حرف من بی شعوری من رو میرسونه، بگید! برای من کسی که به فرهنگ مردمش احترام نمیذاره و به هنجار شکنیش و آزار دیگران افتخار هم میکنه، بی شعوره!
  ++ داعش هم مثلا با شعوره بر اساس حرف شما! :|
  +++ خدا، کائنات، هنجار، عُرف، قانون و هر چیز دیگه ای که ممکنه بهش معتقد باشید، بهتون اجازه داده سنگ محک اراده ی مردم باشید؟

  من جدا امیدوارم، مسئله ی ساده و بدیهی ای در حدود "احترام" رو همه متوجه بشن!!!
  و بله وبلاگ من، به علت کاراکتر شخص خودم، محل تلاقی تفکرات مختلفه!
 • نفس نقره ای
 • همه جای ایران مثل ایستگاه مترو تهران آب سرد کن هاش پوشیده شده ست؟ ما فقط افراد در ملا عام روزه خوارِ مفتخر به روزه خواریِ بیشعور داریم؟ مریض دیابتی، بیمار قلبی عروقی، مشکلات کبدی، فشار خون بالا، ام اس، مصرف کننده های داروهای خاص، اون هایی که گلوکوم دارن، یبوست دارن حتی، مشاغلِ سخت، مردم شهرهای جنوب کشور..! میدونی چند نفرن و چند نفرشون بیست تا پنجاه ساله هستن؟ به تعداد و در اختیار همه این ها آب سردکن و یه کنجِ کور داریم؟ همه شون ماشین با شیشه دودی دارن؟ اصلا همه شون ماشین دارن؟ :| خیابون به خیابونمون سرویس بهداشتی و اتاق مادر و بچه داره؟

  هنوز تو خیلی از بندرهای ایران آبِ لوله کشیمون قابل شرب نیست! به خاطر گرمای ٤٠-٥٠ درجه ای جنوب ملت بدون روزه گرفتن دهیدراته میشن میمیرن!! بعد یه قلپ آب بخورن میشه سنت شکنی و عدم احترام به عقاید :|
  این تعداد کم هم نیستن البته!
  پاسخ:
  همه ی حرفهات کاملا صحیحه، ولی آیا حرف من این بود؟
  کلا توی این ماه آدم روزه باشه خیلی راحتتره تا روزه نباشه :دی
  پاسخ:
  :))
  روزه یک اعتقاد کاملا شخصیه و به کسی هیچ ربطی نداره. آدم ها باید آزاد باشند و حتی اگه دلشون خواست تو خیابون غذا هم بخورند. اینکه در رستوران ها ، ساندویچی ها رو ببندن و به زور بگن نباید ...  یعنی دیکتاتوری. پس باید موقع نماز هم کسی تو خیابون نباشه و همه به اجبار کار و کاسبی رو تعطیل کنند و برند مسجد
  هر کس آزاده روزه بگیره و هر کس هم آزاده که روزه نگیره و هر جا هم که دلش خواست غذا بخوره
  تا وقتی که برای فردیت آدم ها ارزش قائل نیستند هیچ وقت این احترام و ارزش به جامعه هم کشیده نمیشه
  پاسخ:
  اصلا ما جماعت ایرانی - که خودمم هستم - اسطوره ها و اسوه های خَلط مبحثیم!
  من حداقل توی دو تا کامنت دیگه در پاسخ به دوستان گفتم که بحث من قانونی بودن و نبودنش نیست، دارم از احترام حرف میزنم!
  اما در مورد دنییای ایده آلی که ساختین، من هم دوست دارم توی دنیاتون زندگی کنم! حرفایی که در ادامه میزنم، برای نقض حرف شما نیست، فقط میگم که بدونید این دنیایی که میخواید روی کره ی زمین پیدا نمیشه!
  توی چندی از کشورهای اروپایی، به سر دمداری فرانسه رعایت حجاب اسلامی در بسیاری از اماکن عمومی ممنوعه، این یعنی دیکتاتوری!
  توی چندی از کشورهای اروپایی - تقریبا همه ی خوباشون - صحبت در نقض هولوکاست جُرمه، بزرگترینشون انگلیس که به محض اطلاع بازداشتتون میکنن، این یعنی دیکتاتوری!
  در مورد ممنوعیت فعالیت انواع دسته ها و احزاب دیگه ، با هر رویکرد مذهبی و غیر مذهبی دیگه ای در سرتاسر دنیا براتون مثال بزنم؟
  و اما جواب کامنتتون:
  چرا برای شما اینقر سخته که متوجه بشید من خودم مخالف قانون گذاری در این مورد هستم؟ یعنی شما نمیتونید خیلی ساده فرق بذارید بین احترام و قانون؟ و بر خلاف عرایضتون، روزه یک مسئله ی کاملا فرهنگی در مملکت ماست، به صورت کلی فرهنگ مردم این مرز و بوم 5000ساله عجین به مذهبشونه، فارغ از اینکه چه مذهبی دارن! فرهنگ ما مذهبیه و  این مردم 1350 ساله روزه گرفتن، براش مراسم دارن، سبک زندگی این مردم یک ماه به صورت کلی تغییر میکنه، حتی غذاهایی توی این دوران درست میشه که شما برای یافتنش توی 11 ماه دیگه باید تهران رو زیر و رو کنید! و با توجه به این همه تغییر و مناسک توی این مدت متوجه میشیم که این یه مسئله ی کاملا فرهنگیه! وقتی یه اجنبی، که قید خاصی هم نداره به فرهنگ حاکم احترام میذاره، از یه هموطن که وسط همین فرهنگ زندگی میکنه ، توقع بیشتری میره! هر وقت این مسئله واقعا یه مسئله خصوصی شد، و بهش واژه ی "شخصی" اطلاق شد، من خیلی جلوتر از شما می ایستم و به قانون منع روزه خواری اعتراض میکنم!
  عدم احترام کافیتون به عقاید و  فرهنگ هایی که نمیپسندید رو پشت این دست استدلال ها قایم نکنید! با شخص شما نیستم، کلا و نوعی عرض کردم!
  روزه خواری عست ، بد عست :| 
  نکنید این کارارو هولد ناراحت میشه -_-
  پاسخ:
  هولدن هستم!
  و اینکه فرق گرسنگی و تشنگی با بقیه غرایض اینه که حتی اگه آب و غذا رو نبینی بازم گرسنه و تشنه میشی!
  پونزده شونزده ساعته....
  پاسخ:
  بلی
  ممنون از این پست

  یه دوستی گفته بود کسی که روزه میگیره باید بتونه با وجود آب و غذا خودشو کنترل کنه.... علی  به ایشون بگم من روزه میگیرم و همیشه افراد زیادی بودن که جلوم روزه خواری کردن و هیچ وقت هم باعث نشده من برم روزه مو بشکنم هر چقدر هم که سخت بوده . مساله توان روزه دار نیست، شخصیت بقیه مردمه.
  در مورد پینوشت 3 واقعا درست گفتین، چه آمریکا چه هر کشور دیگه ای، مهم انسانیته. وگرنه که ایران اونقدر پرچم آمریکا آتیش زده که دیگه تو دشمنی بحثی نباشه! اما تو انسانیت چی؟ ؟
  و اینکه اگه بعضی از افرادی که روزه میگیرن در حق یه عده دیگه بدی کردن گناه بقیه چیه؟!
  پاسخ:
  اصلا بحث من احترامه، نمیدونم چرا این قدر پر و بال میگیره!
  «کربلایی محسن چاوشی» خیلی خوب بود:))
  پاسخ:
  :))
 • گمـــــــشده :)
 • میخند؟

  ..............
  نخندیدم. لبخند زدم. تو فرهنگ شکلک های  من :))= لبخنده رضایته.
  دیگه این که فرهنگ شکلک های بقیه متفاته بماند.دی:
  :))
  پاسخ:
  :|
  وقتی اعتقادات یه گروه از مردم حامی قدرتمندی مثل حکومت پیدا می کنه و اعتقادات گروهی دیگه نه تنها حمایت نمیشه که جرم هم محسوب میشه نمیشه انتظار داشت که این دو گروه با احترام و انعطاف با هم رفتار کنند، در چنین شرایطی مردم دشمن هم میشن و از هر فرصتی برای دهن کجی به گروه مقابل استفاده می کنند و چیزی که این وسط قربانی میشه اخلاق و انسانیت و ایمان و عشق و کلا همه چیزهای خوب و لازم برای بقای نسل بشری آزاد و مختار و متعهده
  باقی بقایتان 

  پاسخ:
  تقریبا توی تمام دنیا، اعتقادات یه سری از مردم توسط حکومت حمایت میشه و توی سر یه سری دیگه از مردم میخوره! (البته این حرف، اشتباه بودن این قضیه رو نقض نمیکنه ولی صحبتم اینه که مخصوص ما نیست، گرچه توی مملکت ما حد بیشتری از این قضیه وجود داره).
  و البته با این که متوجه حرفتون هستم، ولی به نظرم بهونه است، هیچ کس برای اعتراض روزه خواری نمیکنه، و به تنها چیزی که موقع روزه خواری فکر نمیکنه اعتراض به وضع موجوده!!!
  من موافق روزه خواری نیستم ابدا، ولی به نظرم روزه اونه که جلوت آب و غذا باشه و نفستو کنترل کنی و نخوری. وگرنه اگه کلا نباشه که کنترلی در کار نیست...
  پاسخ:
  احترام به بقیه هم اینه که یه کاری نکنی مجبور شدن خودشونو کنترل کنن، و زجرشون ندی با غذا خوردن جلوشون!
  این حرف اینجوریه که بگی کنترل نفس اینه یه خانم لخت جلوت باشه و سراغت نری، اون خانم هم میتونست لخت نشه که از اول خب :|
  از بس شلاق رو خز کردن (!) دیگه کسی از ترس شلاق مراعات نمی‌کنه اما کاش بعضیا شلاق درونشون (اسم محترمانه‌اش شعوره) بهشون یه چیزایی رو یاد بده :|
  هرچند موقع تقسیم شعور بعضیا در حال بستن بند کفششون بودن :|
  پاسخ:
  اصلا مسخره شده، برای همه چی جریمه گذاشتن!!!
  زورش به اینه که بعضیا به روزه خواریشون افتخار میکنن در ملا عام:|
  پاسخ:
  منم روی صحبتم با همیناست دیگه!
 • الهه سالاری
 • ممنون بابت پستت
  من روزه میگیرم 
  و چندسالی این قضیه ها اذیتم میکرد دیدن روزه خواری
  خصوصا آب
  اما دیگه یاد گرفتم بپذیرم ک اینجا حد حترام و فرهنگ خیلی بیشتر از خیلی اول راهه و هرکسی باید انتظار خودشو از خودش بالا ببره وگرنه جز ناراحتی چیزی پیش نمیاد.
  شهر من گردشگر زیاد داره و در عین اینکه دیدن آب خوردن مردم دلمو میسوزوند اما با بستن آبسردکن ها مخالفم
  با اجبار ب تظاهر مخالفم
  من نوعی اگه بخوام روزه بگیرم باید تو همه ی شرایط پای اعتقادم بمونم و اگه نخوام بگیرم بهونه آوردن الکی پذیرفته نیست.
  ولی با این موافقم کسی ک تو ی جامعه زنده میکنه ک 30-40 درصدشون روزه میگیرن باید شعورش برسه تو خیابون و تو صورتشون دود سیگارشو بیرون نده ک اونا روزه شون شبهه دار بشه.
  پاسخ:
  من اصلا با دخالت های حکومتی توی این موضوع موافق نیستم، حکومت باید شرایط رو برای روزه دار و غیر روزه دار فراهم کنه! مثلا توی متروهای تهران، آبخوری ها قطع نکردن بلکه جلوش رو کور کردن!
  کلا قضیه ی چند وجهی ایه!
  :))) داستانِ اون دعوا رو هیچ وقت هیچ کدوم از خواننده های فصل 2 یادشون نمیره!
  هیچ کدوم، هیچ وقت!!! :)))

  اواسط ماه رمضون من یه پست گذاشتم و نوشتم اینایی که تو خیابون عمداً جلوی روزه دارا سیگار میکشن یا ساندویچ می‌خورن، فازشون چیه و به کجاشون فشار اومده دقیقاً؟ :))))
  اون روزا می‌رفتم کاراموزی و روزه هم می‌گرفتم
  خواننده هامم به دو جبهه‌ی اصولگرا و اصلاح طلب تقسیم شدن و ریش و ریش کشی و گیس و گیس کشی...
  اون موقع، هر شب موقع خوردن سحری آپ می‌کردم وبمو.
  کللللللللللللی آدم صف می‌کشیدن دم در وبلاگم که آپ کنم و ببینن کیا تگ شدن اون شب
  سر اینکه کی کامنت اولو میذاره دعوا میشد :))))
  سر اینکه کی تگ بشه تو خاطره‌ی پست اون شب رقابت بود!!!
  موقع سحری پست میذاشتم و تا خود صبح کامنتا رو جواب میدادم!

  بعد از اون بحث و دعوا سر همین روزه خواری (که البته پشت دستمو داغ کردم دیگه تو وبلاگم همچین پستایی نذارم)، ارشیا که اختیار تام داده بود بهم هر خاطره و عکسی رو بدون اجازه قبلی منتشر کنم، بعد اون دعوا مجوزم رو لغو کرد و گفت دیگه وبلاگتو نمیخونم و دیگه تگش نکنم! و دقیقاً 60 روز بدون خاطرات ایشون پست گذاشتم! سختیش اینجا بود که توی اون فصل هیچ خاطره ای نبود که اون توش نباشه و این 60 روز ملت مدام سراغشو میگرفتن و ازم میخواستن بهش بگم برگرده و عجیب تر اینکه تو دانشگاه و سر کلاس همیشه سوژه میداد برای وبلاگم و معتادِ پستام بود و یهویی رفتنش قابل هضم نبود برام. 
  60 امین روز، نتیجه تافلش اومد و لامصب 116 شد از 120 و تبریک و آشتی و برگشت و همه ی 60 تا پستی که نخونده بود رو خوند و دوباره اون فصل از سر گرفته شد و ملت کلی ذوق کردن که کاراکتر اول فصل 2 برگشته... عجب دورانی داشتیم... چه قدر شیرین بودن اون روزا
  شن های ساحل هم تو تیم دعوا بود :دی
  پاسخ:
  چقدر هندی بود داستان :))
  شعور چه چیز مهمیه
  پاسخ:
  به شدت!
  من فکر می کنم توی ایران احترام به عقاید دیگران یه کار خیلی دشواره. حالا دین به کنار لااقل اخلاقیات رو رعایت کنیم.
  پاسخ:
  دقیقا!
  اگه روزه نمیگیرید خواهشا روزه خواری هم نکنید
  پاسخ:
  بله بله!
 • آقاگل ‌‌‌‌
 • اگر روزه نمی گیرید لا اقل آزاده باشید!

  پاسخ:
  جان؟ :|
 • گمـــــــشده :)
 • :))
  پاسخ:
  میخند؟
  ولی روزه خواری یک لذت وصف ناپذیری داره ، باور بفرمایید 

  +من از برای مصلحت در حبس دنیا مانده ام 
  پاسخ:
  :))
  یکی بود که تو اونو یاد من مینداختی
  با این پستتم یادش افتادم
  یاد دعوای دو سال پیشمون
  هر کجا هست خدایا به سلامت دارش!  اتفاقا دارم اتوبوسو گوش میدم
  پاسخ:
  سر چی دعوا کرده بودین؟ :|
  به نظرت اثر داره؟
  استفهام انکاری نیستا.جدی سوال برام:|
  کلا نمی فهممشون
  پاسخ:
  نمیدونم :|
  اون سوال خصوصیت رو هم فردا جواب میدم!
 • شن های ساحل
 • سلام اومدم یه حرفی بزنم که نشون بدم میخونمتون چیزی به ذهنم نرسید :))))
  منم نمی تونم روزه بگیرم:)
  پاسخ:
  ایشالا بشه که بگیرید!
  هی دل من رو بسوزونید، یادم رفت امروز کیفم رو ببرم آلبومش رو  بخرم. ..
  .
  من روزه میگیرم ^-^
  پاسخ:
  :دی

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی