Inside Monster

Will Come Again
پیام های کوتاه
بایگانی هیولا
نویسندگان
جهان بیرون غار

روز دختر واقعا تبریک گفتن نداره!

يكشنبه, ۲۵ مرداد ۱۳۹۴، ۰۲:۰۹ ق.ظ

یکی از سوالهای خیلی بزرگی که از "سازمان مسئول در نامگذاری روزهای تقویم" دارم اینه که وقتی روزی به نام "روز پسر" توی تقویمت نداری، چرا "روز دختر" داری؟

یه سوال بزرگ از فرزندان دارم، چه فرقی هست بین "روز مادر" و "روز پدر" که حق مادر معمولا کادوهایی با قیمت های شش و هفت رقمیه و حق پدر یه جوراب یا ادکلن و اسپری ارزون قیمت؟

یه سوال دیگه دارم از خانم تهمینه میلانی به صورت اخص و بقیه فمینیست ها به صورت اعم! وقتی منِ مرد و توی زن با هم برابریم در نگاه تو و شما، به چه رویی با وقاحت تمام معتقدی "حق تقدم با خانمهاست" و "ladies first"؟ یعنی ما نباید در نگاه تو به ترتیب از اول تا آخر کارمون انجام بدیم؟ آیا این نگاه تساوی جویانه است تو داری؟ خاک بر سر تفکری که تو رو پروشش داده وجدانا!

سوالهای دیگه ای هم دارم، فعلا میشه تکلیف من رو در مورد این سه تا سوال روشن کنید؟

 • ۹۴/۰۵/۲۵
 • هولدن کالفیلد

آراء الحکما: جلد  (۸۵)

با سلام میشه لطفا منبعی که از اون در مورد ریشۀ پزشکی اصطلاح فمینیست نقل کردید رو برام بذارید. خیلی ممنون میشم
پاسخ:
علیک سلام!
این لینک که بخشی از مجله ی علمی حورا سال 82 شماره 3 هست در این لینک
آره راست می گید،راهنمایی نکردید.اشتباهتون رو تصحیح کردید:)))
خب دیگه من برم متواری بشم!
پاسخ:
حالا چرا دو بار؟ :))
آره راست می گید،راهنمایی نکردید.اشتباهتون رو تصحیح کردید:)))
خب دیگه من برم متواری بشم!
پاسخ:
:))
قربان شما!
"کوبنده در جواب"اسم سرخ پوستی شماست،درست گفتم؟
آقای مترسک هم اسم"ذوب شده در سلینجر"رو بهتون گفته بود.اگه درست خاطرم باشه...اینا رو از اینجهت گفتم که به نظرم اسم های جالبی اومدن.:)
من تاریخ خوندم خیلی از این وقایع سخت یادم می مونه ولی گاهی یه چیز خیلی ساده که همه می دونن رو من نمی دونم:)))
یه بار رفته بودم موزه مشهد آقای راهنما هر چقدر ازم سوال می کرد پایتخت شاه عباس صفوی کجا بوده،جواب نمی دادم.باورش نمی شد که اصن یادم نیست :/گفت:این رو تو کتاب راهنمایی خوندینا!
خدا رو شکر نمی دونست دانشجوی تاریخم وگرنه خیلی بد میشد:))
ممنونم از راهنماییتون...
پاسخ:
اسم زیاد دارم :))
من راهنمایی ای نکردم که، صرفا یه لینک دادم که شما خودتون توی دو ثانیه پیداش میکردی، وظیفه من بود خانم این.
جناب کالفیلد من یه بار دیگه کامنت ها رو خوندم،حق با شماست!من واقعا داشتم در مورد چی حرف می زدم؟!:)))فقط متوجه شدم انگار سعی داشتم چیزی رو توضیح بدم و اصلن به جوابای شما دقت نکردم!
این ترمولوژیک که در پاسخ یکی از کامنت ها گفتید،چی هست؟
پاسخ:
منم البته کوبنده جواب دادم!
و اینکه سوتی دادم :)) اون عبارت ترمینولوژیک هست و از ترمینولوژی میاد، الان اومدم برات سرچ کنم لینک بذارم فهمیدم اشتباه گفتم! ترمینولوژیک میشه "معناشناختی". ترمینولوژی Terminology میشه معناشناسی، به ریشه ها و معنای کلمات میپردازن توی این علم. من در همین حد میدونم ترمینولوژی چیه! اما:
لینک ویکی پدیا انگلیسی

من از اینکه با شما بد صحبت کردم عذرخواهی می کنم،اگرچه چنین قصدی نداشتم ولی برآیندش چیز ناخوشایندی شده!بهر حال چنین قصدی نبود.شما هم موفق باشید.
پاسخ:
من هم عذر میخوام و همچنین!
من رو نگا با حسن نیت برای شما توضیح واژه رو شرح دادم الان آمدم جواب کامنت قبلیم رو می خونم میبینم که...:/
من دیگه حرفی ندارم:/
پاسخ:
خانم محترم، خوبه من ازتون تشکر کردم که بهم چیزی رو که نمیدونستم توضیح دادین، خوبه گفتم بحثم سر یک "تک کلمه" بودکه احساس کردم اشتباه نوشته شده. موضوع اصلا اینقدر پیچیده نبود، شما پیچیده اش کردین! به قول خودتون "اینجا فضای مجازی و فقط با کلمات میشه ارتباط برقرار کرد در نبود ابزار ارتباط غیر کلامی که به رساندن مفهوم کمک می کنه.برای همین بایستی بیشتر دقت کنی" پس... در انتخاب کلماتتون بیشتر دقت کنید! من دقیقا جوری با خودتون حرف زدم، که با بنده حرف زدین! و البته حرف رو به بیراهه نکشوندم، صرفا منظورم رو با ادبیاتی بیان کردم که شما بیان کردید! این وسط چی میشه که طرز صحبت شما میشه حسن نیت و طرز صحبت من نه رو باید در خودتون رجوع کنید!
اگه این لحن بده، پس لحن شما بده! یه کم تلاش کنید بهتر صحبت کنید. موفق باشید.
اصلا برای روشن شدن مسیله چون ممکنه من نتونستم خوب حرفم رو بیان کنم،خود متن رو براتون می نویسم،برداشت با شما!شاید اصلن برداشت من غلط باشه.
این واژه با اندکی تغییر در تلفظ در زبان انگلیسی فرانسوی و آلمانی به یک معنا به کار رفته و از ریشهfeminine است.این کلمه به معنای زن یا جنس مونث است،که از ریشه لاتینیfeminia گرفته شده است.اصطلاح فمینیسمfeminism نخستین بار در سال۱۸۷۱ و در متنی پزشکی به زبان فرانسوی برای تشریح گونه ای وقفه در رشد اندام ها و خصایص جنسی بیماران مردی به کار رفته که تصور می شده است از خصوصیات زنانه یافتن تن خود ناراحت اند.

پاسخ:
در این مورد میتونم بهتون بگم تعریف این کلمه در پزشکی اصلا ربطی به تعریف سیاسیش نداره، شما یه چیز خیلی بی ربطی رو که صرفا در بحثهای ترمولوژیک بهش اشاره میشه برداشتی آوردی اینجا هی روش مانور میدی، اولین برداشت سیاسی از واژه فمینیسم میشه این "اگر چه در فرهنگ پزشکی معنای فمینیسم خصوصیات زنانه یافتن مردان بود اما در فرهنگ سیاسی در ابتدا برای توضیح خصوصیات مردانه یافتن زنان به کار می رفت."
من چیزی رو بلد نبودم، پرسیدم این رو باون قاطی نکردین!؟ گفتین نه، منم گفتم اهان! من به فلان دلیل شک کردم و ممنون که گفتین از کجا آوردینش! اما برخورد شما چی بود؟ برچسب زدن! برچسب نزنید به ملت، مخصوصا اون ملتی که نمیشناسید!
مشکل از اطمینان خاطر من برای توضیح کلمه نبود مشکل از تلاش نکردن شما برای درک جمله ای که بهت گفتم بود!
وقتی از"معنا"ی کلمه حرف می زنیم،از چه حرف می زنیم؟:/بدیهی که در مورد خود واژه داریم صحبت می کنیم.معنا با تعریف،متفاوته.شما "معنا" رو "تعریف" برای خودتون تعبیر کردید.به جملات دقت کن.اینجا فضای مجازی و فقط با کلمات میشه ارتباط برقرار کرد در نبود ابزار ارتباط غیر کلامی که به رساندن مفهوم کمک می کنه.برای همین بایستی بیشتر دقت کنی:/
پاسخ:
بله من تلاش نمیکنم. حق با شماست!
شما ریشه رو معنا تعریف میکنی، به من میگی استنباط نکن؟
"واژه فمینیسیم،ریشه شناسی کلمه منظورمه"
به هر حال من "بی تلاش" ، شما تلاشگر!
شما از این به بعد دقت کن بدونی از چی حرف میزنی، من قول میدم در مورد همونی که حرف میزنی باهات حرف بزنم!
باشه دخترم؟
واژه فمینیسیم،ریشه شناسی کلمه منظورمه:/خیر درست گفتم.فمینیسم نخستین بار در یک متن پزشکی فرانسوی به معنای اختلال جنسیتی مردان به کار رفته است.موج اول آن از آغاز دهه شصت بود و اکثر متفکرانش هم زنان فیلسوف بودن.بنیانگذارش رو به اشتباه سیمون دوبوار می گن درحالی که دوبوار فقط یکی از نظریه پرداز هاست با گرایش های رادیکالی یار غار جناب سارتر!اون اولی های فمینیست دان مری آستل،مری ولستن کرافت،المپ دوگوژ و نروان دومریکو بودن:/
من بر اساس مطالعاتم گفتم.ولی شما اگه به حرف من اطمینان نداری تحقیق کن فرزندم!
پاسخ:
با یه اطمینان خاطری از اختلال جنسی بودن فمینیسم صحبت کردی شما، من به تمام داشته های خودم در مورد اختلالات جنسی شک کردم!
اینکه یک عبارت در یک بافت و محتوا به فلان معنی خاص استفاده بشه، دلیل نمیشه "ریشه" اون کلمه باشه! کلمه های زیادی داریم که اولین بار به معنی خاصی استفاده شدن ولی بعدها در معانی دیگری استفاده شدن!
من به تعاریف شما از فمینیسم اعتماد دارم، به اون عبارت اول شک داشتم، ممنون روشن کردید که از کجا آوردینش!
من چه جوری اومدم اینجا؟!:/آهان از روی بحث خندوانه بود!
نچ نچ نگا چه بحثی راه انداخته اینجا.هفتاد و چهار تا هم کامنت داره:/
فمینیسم.معنی تحت اللفظیش اختلال ج/ن/س/ی در آقایان هست.اما تعبیر کلیش که جا افتاده حمایت از حقوق زن هاست.چند تا هم موج داره.فمینیست سوسیال.رادیکال.لیبرال.پست مدرن.این آخری به نظذم بد نیومد.تو فمینیست پست مدرن به تفاوت ها توجه شده و به اهمیت و نقش خانواده بها داده شده.چیزی که به نظر من خیلی با ارزشه...خانواده رو میگم.یک خانواده سالم با روابط عاطفی سالم و قوی می تونه باعث بشه جامعه سالم شکل بگیره.هر مکتب فکری دستاوردهایی داره اما همون مکتب هم با گذر زمان نقص خودش رو نشون میده و لازمه که یه آنتی تز بهش بزنن!فکر کنم برای همینه که فمینیست با موج اولش اینقدر متفاوت شده.یک سوال مهمی که وجود داره و خوبه که از خودمون بپرسیم اینه که وقتی می گید زن کدوم زن؟با چه ویژگی یا ارزش هایی یا...یا وقتی می گیم مرد،کدوم مرد؟با چه ویژگی هایی و...همینطور تا الی آخر.
حق خواهی خوبه منم دوستش دارم و راستش اگر ببینم جایی به خاطر جنسیتم حقی داره ازم سلب می شه معترض میشم.ولی با حق خواهی از نوع توهم ظلم مخالفم!چون دفاع نادرست از یک حقیقت باعث مخدوش شدن چهره همون حقیقت میشه.
پاسخ:
فمینیسم چه جور اختلال جنسی ای هست استاد؟ با فتیشیسم یه موقع اشتباه نکردین؟ :|
فعل جمله ی پاسخت چیه ؟ توی کامنت 73
پاسخ:
"هستم"
جمله به این صورته:
من هم الان کلا خوشحال هستم!
( : دی  با صدای بلند و از ته دل )
تمثیل کلمه ی قشنگیه 

پاسخ:
:))
خوشحالم کلا الان منم!
مهمه اتفاقا  چون سر تک تکشون وقت صرف شده 
بحث جدید " تعداد کامنت ها واقعا مهم نیست "
72 :دی 
پاسخ:
من غلط کردم
مهمه مهمه :))
دلیللشو نگفتم
خودشو گفتم 
71 :دی
پاسخ:
اسم سرخپوستیه دیگه! :دی
مثلا من که دو تا از اسمام چشم عقاب و نشسته با چپق هست، همیشه که ننشستم با چپق، و چشم عقاب واقعی هم که نیستم!!! اسم تمثیلیه! :دی
سو تفاهم نشده 
ولی نمیفهمم ش 
کامنت 70 : دی
پاسخ:
گفتم که همینجوری حسیه، دلیل خاصی نداره! :دی
تعداد کامنت آنچنان هم مسئله مهمی نیست، حداقل در این حد که شما داری اشاره میکنی نیست :))
سر من مگه درد داره ؟! 
: دی 
من گم میشم در ترجمه دیگه ، ببخشید
پاسخ:
شما این گمشده در ترجمه برات سوتفاهم شده؟ 
من هنوز هم معتقدم ، اما کوتاه اومدم
این جمله های زیری توی مغزم به دوران دراومده بودن 

یاد پدر افتادم که می‌گفت:
نه با کسی بحث کن، نه از کسی انتقاد کن. هر کی هر چی گفت بگو حق با شماست و خودت را خلاص کن. آدم‌ها که عقیده‌ات را می‌پرسند، نظرت را نمی‌خواهند. می‌خواهند با عقیده‌ی خودشان موافقت کنی. بحث کردن با آدم‌ها بی‌فایده است.
" چراغ‌ها را من خاموش می‌کنم | زویا پیرزاد " 

پاسخ:
من نگفتم شما "دیگه معتقد نیستی". اصل اتفاقی که افتاده اینه من از X صحبت میکنم شما از Y و شما هیچ رقمه نمیخوای منطق بحث من رو بپذیری و با اون بحث کنی!
این جمله های "کل دنیا به یه شکل" رو اگه قرار بوئ بپذیرم، فیزیکدان میشدم! :دی من لذت بردم از بحث با شما، عذر میخوام نمیتونم بپذیرم حرفتون رو و معذرت میخوام سرتون رو درد آوردم!
مرا عفو بفرمایید 
: دی 
پاسخ:
:))
نه بابا خیلی حال داد بحث با شما اتفاقا!

من از کسایی که تا وقتی معتقدن حرفشون درسته کوتاه نمیان خیلی خوشم میاد، مثل شما!
من معذرت می خوام که فکر می کردم زندگی راحت تره از این حرفاست :دی 
پاسخ:
خاننننننننننم! من اگه بیشتر از شما معتقد نباشم "سخت نگیر!" کمتر از شما نیست! ولی واقعا این چرایی ها رو انداختن، کاملا فرا از این اعتقاداته، من اشتباهی که ببینم و مایل باشم ازش صحبت کنم رو میگم! چون معتقدم یه ضعفه! اینهایی هم که گفتم همه به نظرم ضعف بود! لزوماً هم صحبتم "عین کلامی که تایپ شده" نیست! 
فقط دیگه نخواستم بحث کنم 
پاسخ:
بذار اینطوری بگم ببینم جا میفته؟
جوان = رنگ، دختر = آبی، پسر=قرمز
من میگم چرا روز آبی داریم، روز قرمز نداریم؟ شما اومدی میگی "روز رنگ" که داریم! من میگم خانم روز رنگ، آبی رو هم در بر میگیره، آبی هم رنگه قرمز هم رنگه، ولی توی روز آبی رنگ قرمز نمیگنجه! بعد شما نشانگر شلیک رو قفل کردی روی این عبارت که "ولش کن اینها بحثهای رنگیه!!!" خب خانم توی جامعه ای که روز مادر و پدر و دختر و داریم!!! مگه خر مغز ملت رو گاز گرفته روز پسر نذاشته باشن؟ وقتی همه رقم جنسیتی هست این هم هست! و این به هیچ چیز دیگه ای و هیچ بزرگداشت دیگه ای ربطی نداره، شما روز بزرپداشت سعدی از حافظ تقدیر نمیکنید، ولی روز شاعر از همه شاعر ها تقدیر میکنید!
خیلی مسئله ساده ایه!
نه اینطو نیست
پاسخ:
همینطو هست! :))
همینطوره که شما می گویید 
پاسخ:
قربان شما! بالاخره اثبات کردم :))
برای منی که دختر هستم هم مهم نیست : دی
چون داره یادآوری می کنه که  من یه دخترم ( تلخ خند )

پاسخ:
و اصلا همین یعنی جنسیت!
بازم دارم میگم این ها بازی با کلمات هس برای ما آدم ها  
تبریک تولد، تسلیت مرگ ، تبریک روز دختر  همه ی این ها به نظر من یه یادآوری هست ، تبریک روز دختر داره میگه  که تو یه دختری ،و این رو ما لازمه بدونیم . جنبه ی یاد آوری داره و دیگه ارزشی نداره  

شما که دیگه نفوذ پیدا کردی ، سال دیگه یه همچین روز هم برای پسرها بگو بگذارند صرفا جهت یادآوری : دی 
پاسخ:
واقعا برای شخص من مهم نیست روزها! ولی اینکه شما میگی گول زنکه، اینجور تفاوتها وجود داره!
دختر قبل از دختر بودنش آدمه 
این تفکیک اصلا درست نیست حداقل ش در این مورد 
این ها بازی با کلمات هس "جنسیت و آدم "  باز هم حداقل ش در این مورد 
پاسخ:
اگه دختر قبل از دختر بودنش آدمه، لازم نیست براشون روزی بیش از روز جوان در نظر گرفته بشه! وقتی اسم روزشون به جنسیتشون اشاره داره، سوال پیش میاد جنسیت مخالفشون چی شد!
چی؟
اینی که گفتی ینی چی؟
پاسخ:
هیچی بگذریم!
عه نظرم کو؟ نکنه خصوصی فرستادم؟ :|
پاسخ:
این "کوجاس تبریکم پس؟ :|" خصوصی اومد!
با چاپار فرستادم، ان شا الله طی سه ماه آینده تبریکت به دستت میرسه!
من کاری به این حرفا ندارم :| باید بهم تبریک بگی!! مردم ایده آل دارن ماهم داریم :/ چشم بازارو کور کردم!
پاسخ:
صبر کن، صبر کن دارم میام تبریک بگم! :|

 • فائزه محمدی
 •  پس متاسفم
     :|
  پاسخ:
  برای من شخصا اهمیتی نداره! :دی
 • فائزه محمدی
 • کامنت های دوستان آنقدر زیاد بود و طولانی که واقعیتش را بخواهید حوصله ی خوندن نداشتم و اگر کامنتم مشابه کسی بود از همین الان عذرخواهی میکنم.
  خب من فکر میکردم تولد حضرت علی اکبر روز پسر نام گذاری شده ولی خب تا به حال به تقویم برای اینکه در آنجا هم این اتفاق ثبت شده یا نه مراجعه نکردم
  پاسخ:
  نه، روز تولد این معصوم بزرگوار، روز جوان نامگذاری شده!
  درمورد سوال اولت باید بگم که در تقویم روزی به اسم روز پسر وجود نداره چون یه پسر باید مردونگی داشته باشه تا به حساب بیاد هر چه قدر بچه باشه پس به نظرم روز مرد برای شما ها بهتره

  پاسخ:
  ممنون از پاسختون در ژانر ساینس-فیکشن!!!
 • خارج ازچارچوب
 • آخرین چیزی که درباره مونث و مذکر و تقابلاشون به ذهن تنبلم رسید این بود که،اونی که فمنیسم رو راه انداخت به زن خیانت کرد،و اونی که به مردسالاری دامن زد بازم به زن خیانت کرد.ربطی به این بحث شما نداشت ولی منم خواستم حرفی زده باشم تو این میدون.
  پاسخ:
  نه حرف قشگی بود اتفاقا! قشنگ بود لذت بردم!
  خیلی مخلصییییم کاکو
  پاسخ:
  لبو آلوئه ورایی میخوای؟ :|
  راستش خوندم! ولی بازم سر حرفم هستم!
  روز دختر به طور خاص مربوط به جنس مونث آدم میشه دیگه!
  ولی تولد و مرگ نه
  پاسخ:
  ببین ندآ! با این که خونده ولی با من موافق بوده! :))
  البته من خودم شخصا با خودم موافقم! :دی
  رهای عزیز کامنت قبلی من و جواب هولدن کالفیلد رو بخونی  متوجه میشی
  پاسخ:
  رهای عزیز برو بخون! :دی
  متاسفم نمیخواستم هی یه چیزی رو کش بدم:|
  ولی الان دارم همین کارو میکنم!:))
  ندا خانم: منظورتون و متوجه نمیشم؟! خب معلومه که هم دخترها و هم پسرها آدمن!:|
  فقط وقتی میگم آدم یعنی کاری به جنسیت اون شخص مورد نظر نداشته باشیم! 
  سپیده خانم: :|| یه نگاه به کامنتا کنی کاملا متوجه میشی که نویسنده مشکلی با این قضیه نداره! ببین این یه سواله (به نظر منم درسته ) که اگه دم از برابری میزنیم چرا فقط باید پسرا به ما احترام بذارن؟! چرا ما صبر نکنیم اونا اول برن؟! 
  این فقط مثاله ها مثال!
  بازم با شما نبودم هولدن :))
  پاسخ:
  از روشنگری های شما ممنونم! :دی
  این یه احترامه اخوی
   خب حالا چرا میزنی بیا شما اول برو
  پاسخ:
  ... از مو باریکتره همشیره!
  این یه احترامه اخوی
   خب حالا چرا میزنی بیا شما اول برو
  پاسخ:
  گردن من...
  روز دختر هم مربوط ب "آدم " ها میشه 
  پاسخ:
  وقتی از آدم حرف میزنیم، از جنسیت ها حرف نمیزنیم، وقتی از جنسیت ها حرف میزنیم، از نصف آدم ها حرف میزنیم!
  به شدت:))
  پاسخ:
  قربانت، فدات و بقیه مسائل! :|
  من الان مرددم نظر بذارم یا نه:|
  دیگه با توکل بر خدا میگیم! :دی
  فکر نمیکنم مقصود تبریک گفتن یا نگفتن بوده باشه! و فکر نمیکنم حتی منظور اصل جمله ی لیدیز فرست باشه که این قدر روش مانور داده شده!
  چه بهتر که قبل از این که بگیم فلانی جنس خوش بخته بگیم فلانی آدم خوش بختیه چون مثلا خوش حاله یا حالش خوبه و اینا:)) البته شعاریه میدونم :| و چیزیه که به نظرم بیش تر از مسئولان به خانواده ها بر میگرده البته همش نه ولی بخش زیادی ازش دست خود ماست! یکم ذهنم قاطی پاطیه ( قاطی پاتیه؟:دی ) امید وارم منظورمو تونسته باشم برسونم  پاسخ:
  من منظورت رو فهمیدم! کفایت میکنه! :دی
  +بحث رو ولی خوندی حال کردی؟ :))
  شاید انتظارات متفاوته. تو انتظار داشتی بشنوی مثلا بگیم آره باید نگاه تساوی دو جنس باشه نه برتری توی هر زمینه ای، نباید یه جا به نفع یکی و جای دیگه به نفع کس دیگه باشه. من شاید دقیقا این جمله رو نگفتم ولی حرفت رو تایید کردم، این که سعی کردم دلایلی بیارم که چرا اینجوری نیست در عمل، خارج از بحث نیست به نظر من.
  به هر حال اگه به هر دلیلی به نظرت این حرفا بی ربطه و جاش نیست، ساری!
  پاسخ:
  اصلا همین که فکر میکنی من توقع حرف خاصی داشتم خودش اشتباهه، من صرفا توقع داشتم در مورد چیزی که حرف زدم حرف بزنید، نه در مورد چیزی که حرف نزدم!
  این حرفها اگه به صورت عمومی بی ربط بود؛ که بی جواب میموند! من وقتی نوشتم در یک نگاه تساوی جویانه فلان است، یعنی بیاید در مورد نگاه تساوی جویانه صحبت کنیم، نه در مورد انواع نگاه مرد سالارانه و زن سالارانه؛ وقتی گفتم چرا روزی به نام روز پسر نداریم، دارم به یه نکته اشاره میکنم، اندازه بوی جورابم برام اهمیتی نداره روزی به نام روز پسر، و اگه میگم چرا پدر ها رو نمیبینید، میدونم که نمیبینید! بهتره از کنار هم گذاشتن اینها یه کلیت در بیارید و با من بحث کنید! اما کاری که شما، نه شخص شما، شمای نوعی انجام دادین این بود که اول یه تفکری - که ندارم - رو چسبوندین به من، بعد بابتش نقدهای رادیکالی کردید و ازم توضیح خواستید، منم بدون اینکه برم توی اون جایگاه، ایرادهای این نوع نگاه رو بهتون گفتم! من به عنوان یه روانشناس و به عنوان یه انسان کاملا قائل به انواع تفاوتهای فردی و نوعی هستم، بنابراین طرفدار تساوی مطلق نیستم، اینکه کمابیش موافق چی هستم رو دوستان نزدیکترم میدونن و من لازم نیست هر چی رو صحیح میدونم هی تکرار کنم، اینجا در مورد چیزی صحبت کردم که باهاش مخالفم!
  حرف ساده ای زدم، و توقع مخالفتها و موافقتهای مرتبط با موضوعم رو داشتم، نمیدونم چرا نمیتونم این رو بهتون برسونم.
  به هر حال عذر میخوام مثل ببر تیزچنگال بحث میکنم!  :|
  و پایان!
  میگم داری ایراد بنی اسرائیلی میگیری و منفی گرایی میکنی چون اگه حرفت درست باشه و حرفی که من میزنم خارج از چارچوب بحثته و تو چیز دیگه ای داری میگی، پس نمیشه که فقط در مورد جاهاییش که مخالفی نظر بدی و فقط بچسبی به اون. این یعنی منفی گرایی! تو اصل حرف منو ندیده میگیری و روی جزئیاتش مانور میدی. این غلطه. میتونی بگی من با فلان جاهای حرفت موافقم و با فلان جاهاش مخالف!
  پاسخ:
  وقتی روی کلیات توافق داریم، و روی جزییات مخالفت، مسلما من روی جزییات بحث میکنم! من با هر تیکه ای که بهش اشاره کردم مخالفم، و با قسمتهای بیشتری هم مخالف هستم که دیگه رسما به بحث اصلی خودم نا مرتبط بود و دلیلی نداشت بهشون ورود کنم! من روی جزییات چیزی مانور نمیدم، روی "نهایت چیزی که ممکنه با عنوان بحث روش مانور بدم" مانور میدم!
  ایرادهای "اون دری از بحث" رو که شما ازش وارد شدی، چند بار گفتم، ولی باز از همون در وارد شدی. بیش از این کاری از دستم بر نمیاد!
  داری منفی گرایی میکنی و ایراد بنی اسرائیلی میگیری آقاهه! میچسبی به مثال های من تا از اصل حرفی که میزنم فاصله بگیری و نپذیریش! من هنوزم معتقدم اگزجره نیست! به قول تو هست، باشه! فرض که باشه! ربطی به کامنت آخر من نداشت.
  پاسخ:
  گفتم، چون حرفاتون جواب سوال من نیست، و در مورد موضوعی به چالشم میکشید که روی "کلیاتش" با همتون توافق نظر دارم، دلیلی نداره به همه صحبتاتون جواب بدم، به اندازه کافی شرح دادم براتون نظراتم رو!
  اینجوری بگم، من پرسیدم "شخصیت از نظر روانشناسان شناختی بر اساس چه شالوده ای است؟" شما "شخصیت" رو از صحبت من گرفتی، داری رویکرد روانکاوی رو بهم توضیح میدی! پس حرف خاصی نمیمونه!
  من ایراد بنی اسرائیلی میگیرم؟ یا شما که ایرادتون چیزهاییه که دیگه نیست؟ من یک سال و نیم شبها ساعت 12 تا یک و نیم بامداد خونه بودم، هزاران دختر تنها در مسیرم توی بلوار کشاورز و پارک لاله دیدم، چندین دختر رو در حال دوچرخه سواری دیدم، ایستگاه دوچرخه داریم سر کوچمون که "مرجع قانونی با یه کارت ملی به هر دختری دوچرخه میده" و اینجور صحبتها! چندین مورد سیگار کشیدن علنی خانمها توی خیابون در حضور پلیس رو دیدم (که تا همین اواخر جریمه داشت). بازم مثال بزنم؟
  من عادت ندارم تا قدم اول مبحث رو نتونستم جا بندازم از چیز دیگه ای حرف بزنم، دو قدم اول بحث من اینه، اول این که لطفا در مورد چیزی که دارم باهاتون حرف میزنم باهام صحبت کنید نه چیزی که دلتون میخواد! دوم اینکه اگر قراره در مورد طلم به خانمها صحبت کنیم پس بیاید اول در مورد اندازه محدودیتهای بانوان توی جامعه به توافق برسیم، الان اولی رو که فقط من توی یه کامنت دیدم، که ایشون مشخصا منظور من رو دریافت کرد، در مورد دومی هم شما سیاه نمایی داری و معتقدی من سفید نمایی دارم! اگر تونستیم روزی و روزگاری در مورد این دو تا قدم به توافق برسیم میتونیم بریم جلوتر!
  تو چرا وقتی حرف میزنی دعوا داری :| رسماً حمله میکنی. این مشکلات شاید برای تو دهه هفتادی باشه یا به شنیدنش عادت کرده باشی یا اغراق و اگزجره بدونیش، اما واقعیته و چیزی نیست که حل شده باشه و یا چون قدمت داره بی اهمیت بشه. کسی نگفت تو داری غلط میگی، من گفتم که چرا این اتفاقی که میگی افتاده! در مقیاس وسیع ترش، اصلا چه دلیلی داره فمنیسم شکل بگیره و بخواد از اون طرف بوم بیفته. مثل قحطی زده ای عمل کنه که چندسال غذا گیرش نیومده و حالا روی هر غذایی دست میندازه! تو نمیتونی از یه آدم قحطی زده انتظار بحث منطقی داشته باشی و بخوای که حقوق مساوی با تو بخواد. من نگفتم مردها گرگن و زن ها بره. مرد و زن جفتشون در مورد وضعیتی که الان پیش اومده مقصر هستن. و معتقدم حتی زن ها بیشتر! اصلا دنبال مقصر هم نیستم توی حرفم. توی هر چیزی وقتی تعادل نباشه، واکنش افراطی پیش میاد و این طبیعیه. رفتار این خانم میلانی حتی اگه اشتباه باشه، از دست روی دست گذاشتن خیلی از ماها شاید بهتر باشه، حداقل این خانم داره به روش خودش تلاش میکنه تا شاید بتونی کاری بکنه، حتی اگه شده با آزمون و خطا! مطمئن باش اگه اونم بیاد پست تو رو بخونه، به تو خرده میگیره که چرا توی حرفت بهش دری بری گفتی و محترمانه نظرش رو نقد نکردی!
  هیچ کدوم از کسانی که اومدن باهات اینجا بحث کردن، کودن نیستن که نگیرن منظورت چیه. اگه میبینی به جای اینکه حرفی که تو میخوای بشنوی رو بزنن، دارن بحث میکنن و دفاع میکنن، واسه اینه که حتما یه جای کار میلنگه! و این مشکل مربوط به سیستمه نه به خانما!
  پاسخ:
  من سوال X رو پرسیدم، شما داری به سوال Y جواب میدی! همچین اتفاقی توی برگه امتحان نیم نمره هم نداره، حتی اگه جفت سوالات جواب درستش جا به جا باشه!
  وقتی دارید سر چیزی که من درش بحثی ندارم، باهام بحث میکنید، و مجبورم میکنید بهتون توضیح بدم سالها از این اتفاق دور شدیم، یعنی بحث من رو نفهمیدید! وقتی جواب یه سوال ساده رو نمیدین جاش کلی بحث غیر مرتبط که من با کلیتش کاری ندارم، باهام میکنید میشه عدم شناخت موضوع بحث!
  شخص شما برای من مثالهایی زدی که توی بافت شهری من دیگه رسما اتفاق نمیفته، بعد توقع داری تاییدش کنم! وقتی اینجوری نیست، و توی بافتی که عرض کردم پیشتر دیگه اینجوری نیست، یعنی نیست! تاکید شما یعنی اگزجره! اما عصاره کلام من مبنی بر "وقتی دارید سر چیزی که من درش بحثی ندارم، باهام بحث میکنید، و مجبورم میکنید بهتون توضیح بدم سالها از خیلی از این اتفاقات دور شدیم، یعنی بحث من رو نفهمیدید!" دیگه از این واضح تر بخوام بگم، باید برم توی سروش نوجوان برای سه رده سنی پایین تر بنویسم!
  بحث میکنیم، همدیگه رو ناز نمیکنیم! من توهین نمیکنم، تحقیر هم نمیکنم، ادبیات بحثم اینه! یکی شمرده و آروم بحث میکنه، یکی سرعتی تر و بالاتر! تفاوت های فردیه اینا!
  =================
  من میگم نصف این مشکلهایی که میگی "دیگه وجود نداره" ، شما میگی اگه برات کهنه شده؟ :| مگه من واضح نمیگم توی بافت شهری متوسط در شهرهای بزرگمون "دیگه وجود نداره" مسئله دورچخه سواری و پارک رفتن و اینها؟ :| چون نداره، چون توی شهر بیست میلیونی ای که توش زندگی میکنم دیگه نداره! بالای پنج ساله و ده ساله نداره! دیگه به دختری که 11 شب توی پارکه همه نمیگن "فاحشه"! این یعنی اگزجره و اغراق!
  بذارید من فلسفه ی خانما مقدم ترن رو توضیح بدم.. عع؟ یه بار توضیح دادم. :| شکست خوردم. :|
  خب بذارید فلسفه ی اینکه روز پسر نداریم رو توضیح بدم. ببینید خدا جهان رو در شش روز آفرید. روز هفتم آدم و حوا رو آفرید. اول آدم رو البته. پس اون روز شد روز پسر اما چون خانما مقدم ترن و آدم خیلى بچه ى آدمی بود گفت بشه روز دختر. خب چون هفته هفته روزه دیگه روز پسر جا نشد. شد آنچه شد. دى:
  -_-
  پاسخ:
  :|
  آوه که اینطور!
  :دیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی
  یکی نیست یه لیوان آب خنک بده دست هولدن؟؟؟؟
  پاسخ:
  :|
  عجب!
  فک نمیکنم حرفی از عصبانیت زده باشم!
  پاسخ:
  آره، چون نفس عمیق بکش و آب خنک بخور رو به آدمهایی در نهایت آرامش میگن! اسب ها هم اسپانیولی صحبت میکنن، دلار هم سیصد تومنه، سفارت آمریکا هم توی جردنه! :))
  یه نفس عمیق بکش هولدن،یه لیوان آب خنک هم بخور..بعدش بیا ادامه بده...
  پاسخ:
  من راحتم! همین الان که اینجام دارم فوتبال نگاه میکنم! چرا فکر میکنی چون جوابم کامله و تا وقتی قانع نشدم کوتاه نمیام یعنی عصبانی هستم؟ :|
  به علاوه اینکه با هر کسی مثل خودش باید صحبت کرد!
  در رابطه با روز دختر که حرفی ندارم. خب روز پسر هم میذاشتن! ما گفتیم نذارین؟؟ واللا!

  در رابطه با هدیه روز پدر امسال بنده برا مامانم روسری خریدم برا بابام پارچه پیرهنی (که خب مسلما از روسری گرونتر بود!) محسن برا من ادکلن خرید من برا اون دوباره پارچه پیرهنی خریدم! کلا من فقط بلدم پارچه پیرهنی بخرم! نظر دیگه ای هم ندارم! همین دیگه! :دی

  در مورد لیدیز فرست هم ، خب در یک رابطه بین زن و مرد ، زن باید بیشتر دوست داشته بشه و مرد باید بیشتر این دوست داشتن رو نشون بده. ضمن اینکه زن ظریفتره و خب یک نگاه حمایتی از طرف مرد باید برای زن باشه. (زن که نباید از مرد مراقبت کنه ولی برعکسش چرا) پس بهتره که مرد در رو باز کنه ، صندلی رستوران رو عقب بکشه و موقع عبور از خیابون سمتی بایسته که ماشینها از اون سمت میان.

  البته اینا نظرات منه. دلیلی نداره باهاش موافق باشی! :دی
  پاسخ:
  شما واقعا یا بحث من رو نگرفتین، یا همگی هماهنگ کردین بزنید به نگرفتن :| اوففففففففففففففف! گفتم در یک دیدگاه تساوی جویانه، در یک دیدگاه برابر! دیدگاهی که میگه "زن ظریفه" از اون طرف میگه یه سری کارها برای "ظرفا" خوب نیست، به عبارتی حقش نیست، این دیدگاه یه سری کار دیگه رو هم حق مرد نمیدونه و کلا یه دیدگاه تساوی طلب نیست! خوبه وقتی شروع میکنیم تایپ کردن، قبلش خوب به محتوایی که قراره بهش واکنش نشون بدیم فکر کرده باشیم! 
 • مهرداد ارسنجانی
 • استاد مرسی که من رو بیرون کردید ،
  بیرون نمیکردید هم خودم میرفتم، با این صحبتا !
  :دی
  پاسخ:
  بحث خوبیه اتفاقا!
  اما قبول دارم مخ آدم سوت میکشه!
  ان اکرمکم اتقاکم 
  با ارزش ترین با تقوا ترین 
  حسود وببخشید یه خورده خنگید شما مذکرا 
  والا در تقویم‌روز ولادت حضرت علی اکبر‌رو‌داریم که میشه روز جوان وشامل پسراست 
  عقاید فمنیستی هم غلطه غلطه غلطه برابری زن ومرد با اون چیزی که در ذهن فمنیست هاس فرق میکنه 
  شما تبریک نگید 
  همه گفتن


  بازم بگم خیییلی حسودید خییییییییلی
  پاسخ:
  من برای اینکه جواب کامنت شما رو بدم، باید خودم رو تا حد شما بکشم پایین، مسلما تن به همچین خفتی نمیدم!
  روز تولد آدم چی ؟ تبریک گفتن داره ؟!
  پاسخ:
  اصولا هر چیزی که مربوط به "آدم" باشه تبریک و تسلیت داره!
  نگفتم بوده ! گفتم هست .و این ladies first هم اگه اشتباه نکنم مال بعد از قرن بیست بوده که باب شده . 
  البته یه داستان دیگه ای رو هم شنیدم درباره اش .که فک میکنم در حد همون داستانه و واقعیت نداره .

  پاسخ:
  جامعه غربی همین الان هم زن سالار نیست، و اکثر خانمها نسبت به آقایون در شرایط مساوی مزایای کمتری دارن!
  من یه جامعه زن سالار واقعی میشناسم، اونم تمدن جیرفت بود که آتیش گرفت هزاران سال قبل و به باد فنا رفت!
  انقدر هم جبه گیر نباش نسبت به همه چیز .
  پاسخ:
  من (شما ، بقیه) آزادم نسبت به هر چیزی که غلط (درست، خاکستری) میدونم اعلام موضع کنم! مشکلش رو نمیدونم!
  من اصلا بحثم این نیست کی بدبخت تره، هر جنسیتی مشکلات خاص خودشو داره، اونا رو هم گفتم تا ببینی جامعه مرد سالاره چه قبول کنی چه نکنی! این مثال ریش و اعتیاد ربطی به زن سالاری و مرد سالاری نداره، اونجوری باشه که ما رو هزار بار با اسم های بدتر از اعتیاد میگیرن. مسئله این نیست. در مورد کار های خونه هم شاید مردهایی که خانم هاشون بیرون کار میکنن توی کار های خونه کمک کنن، اما بازهم نقش اصلی رو زن داره و اونه که به کارها میرسه نه مرد! من همه ی حرفم این بود که از یه بُعد قضاوت نکن. من به شخصه ترجیح میدم اینجور احترام گذاشتن های ظاهری و الکی و لیدیز فرست و روز دختر مطرح نباشه، اما حقوقم توی جامعه اندازه ی یه مرد باشه! بعد قول میدم نه مهریه بخوام، نه از شوهرم انتظار داشته باشم خرج خونه رو فقط اون بده، نه انتظار فداکاری ازش دارم، کادو هم فقط جوراب پارازین بخره اصلا، در رو هم خودم براش باز میکنم اصلا، هر ماه هم یه روز رو اصلا به اسمش نامگذاری میکنم! واسه خودش توی اون یه روز فرمانروایی کنه. وگرنه به چه دردم میخوره که در ظاهر نازکشی و هدیه و احترام باشه، اما در باطن چیز دیگه!
  پاسخ:
  حرف از "عشق در زیرپوست کارهای روتین" زدی، مثال مردونش رو زدم، حرف از "برچسب غلط" زدی، مثالش رو زدم، حرف از "مشکلات مختص دختران ایرانی" زدی، مثال پسرونه اش رو زدم! اتفاقا اونی که از یه بعد قضاوت کرده اینجا شمایی نه من، چون من پیش فرض "وضعیت زنان جامعه ما بهینه نیست" رو پذیرفتم خیلی وقته، بالای 10 ساله پذیرفتم، وقتی که خیلی نوجوون و خیلی خیلی مذهبی تر از امروزم هم بودم این رو پذیرفته بودم و قصد لاپوشونیش رو ندارم، عدم آگاهی به حقوقی که شما دارید مسئله ی من نیست! شما یه جانبه قضاوت میکی که توی داستانت مردها گرگن، زنها بره، در حالی که واقعا اینجور نیست!
  من از هیچ شخصی توقع ندارم باهام وارد بحث بشه که بهم ثابت کنه "وضعیت زنان جامعه ما مناسب نیست" چون چیزیه که اظهر من الشمسه! من توقع دارم جواب سه تا سوال خیلی روشن رو بدونم، که این سه تا سوال نماینده سه تا تفکره، تفکر شرعی-قانونی در مورد دختر، تفکر عرفی در مورد جنس مونث و تفکر فمینیستی در مورد زنان! خیلی هم جواب دادن بهش سخت نیست! میتونید راحت بگید، بله! این تفکرات، منطقشون خودشون رو نقض میکنن! و ببخشید که در هیچ تفکری تکلیف جنس اناث با خودش مشخص نیست!
  عرض کردم، شما داری مبالغه میکنی، اغراق، اگزجره! بحثی که حالت منطقیش پر از سوگیری و اغراق باشه ادامه دادن داره؟ و ایضا عرض کردم، مسئله این نیست که شما بگی مشکلی هست، من بگم بهشته، من توقع ندارم مشکلات دهه هفتاد رو بشنوم وقتی داریم توی سال 94 حرف میزنیم!
  غذا پختن؟ پارک رفتن؟ قضاوت در مورد الکی یا واقعی بودن احترام بقیه؟ بیخیال! بیا با هم "منطقی" و "بدون سوگیری" حرف بزنیم، دوران قصه های سیاه و سفید و گرگه و گوسفنده سالهاست تموم شده!
  یه نگاه به نقش تربیتی و مسعولیت های زن و مرد در یک زندگی بندازی متوجه دلیل تفاوت قیمت هدیه ها با هم میشی ...

  در ضمن چیز بهتری برای مردا سراغ داری به عنوان هدیه بگو ... چون امسال مجبور شدم واس بابام آیینه بغل ماشین بخرم از بی کادوئی !

  + هروقت همه چی برابر شد بعد یه در بزرگ برای همه جا میذاریم که زن و مرد باهم وارد شن !
  پاسخ:
  باشه پس من صبر میکنم هر وقت همه چی برابر شد جوابت رو میدم!

  برادر! شما بحثت این بود که چرا یه روز به اسم پسرا وجود نداره، منم گفتم این کوچکترین مسئله ایه که میتونه ذهن آدمو درگیر کنه و البته اصلا هم نگفتم حسرت میخورم! اگر سراغ فهرست کردن مشکلات و مسابقه ی کی بدبخت تره بریم که منم میتونم برات لیست بیارم.

  زدن نداره که ;)

  پاسخ:
  نزدم، گفتی خوشحال باش "جنس خوشبختی" گفتم بدبختی های شما برای من، من سه تا دونه از N تا بدبختیم رو به علاوه همه خوشبختیهاش میدم، ببینم این وسط کی بیشتر سود میکنه! مسئله این است!
  و این که "محتوای حرف من" بحث چیپی مثل "یه روز به نام پسر" نبود، یک چیز دیگه بود!
  1 . سوال منم هست
  2 . فک  میکنم دلیلش این باشه که از پول خود پدر میخوایم برای پدر کادو بگیریم . وگرنه بچه هایی که شاغل هستن رو هم دیدی جوراب هدیه بدن ؟ من که ندیدم !
  یا این تفکر که پدر ، خودش از نظر مالی مستقله ولی مادر نیست . 

  3 . این لیدیست فرست یه فرهنگ غربی هست و جامعه غرب یه جورایی زن سالاره در بسیاری جنبه ها . پس این هم دیدگاهی کاملا زن سالارانه است ولی اون رو نشونه شخصیت یک آقا میدونن و خود آقایون هم قبولش دارن دیگه .
  و البته به قول شما سوال که بسیاره یه مثال کوچیکش اینکه  چرا تو مهمونی ها تمام کارها از پذیرایی تا شستن ظرفها با دخترهاست؟؟؟

   خانم میلانی هم بیش از اونکه تفکر فمنیستی داشته باشه تفکر زن سالارانه داره

  پاسخ:
  کی گفته جامعه غربی جامعه زن سالار بوده؟ :| از جنبش حق رای بگیم یا گواهینامه و رانندگی؟ :| جامعه غربی تا اواسط قرن بیستم توی مردسالاری از جامعه شرقی اگر جلوتر نباشه عقب تر هم نیست، دستمایه بسیاری شوخی و جوک هست هنوزم این در جامعه غربی! بله نشانه احترام بوده اما نشانه زن سالاری؟ خیر!
  و اینکه خانم میلانی اصلا فکر نمیکنه، اگر فکر میکردن آدم دلش نمیسوخت بابت تفکر داشتنشون!
  حالا اون آشپزی یه مثاله! هرچند من سر حرفم هستم! من نمیدونم توی ذهن مردها چی میگذره در مورد کار کردنشون، اما خانما، اغلب عشقشون رو میریزن توی غذا میدن به خورد مردا! مردها بیشتر وقتی براشون این قضیه کار کردن عشقولانه میشه که بیشتر از توانشون یا بر خلاف میلشون و برای منافع خانواده کاری رو انجام میدن. که الان توی جامعه امروزی زن ها هم اگه نگیم بیشتر، پابه پای مردا دارن کار میکنن. حرف من گروکشی و مثایشه عشق زن و مرد نیست، میگم یعنی ممکنه رفتارهای نشونه توجه توی دو جنس متفاوت باشه.
  در مورد مردها باید بگم که بله. هنوزم مردسالاریه. شاید به پررنگی قدیم نباشه اما هست. در مورد بابای خودم هم هست! در مورد داداشام هم همین طور. تازه به نظر من جدا کردن قانون و شرع از عرف، ممکن نیست. توی خون و مغز مردها و بدتر از اونا زن ها رفته یه سری چیزا و به این زودیا حل شدنی نیست. من اصل حرفتو قبول دارم، اما به نظرم داری فقط از یه جانب نگاه میکنی به ماجرا. همین عرف که میگی به من دختر، اجازه میده از یه پسر خوشم بیاد و برم خواستگاریش؟ همین عرف اگه اجازه هم داد، بعدا پا نمیذاره روی خرخره من؟ همین عرفه که هزار تا چیز رو برای منِ دختر عیب و ننگ میدونه و برای پسر، مایه سرافرازی! توی همین عرف هنوزم من اگه پاشم بدوم، دوچرخه سواری کنم، موتور سوار شم، برم تنها توی پارک بشینم، دیروقت توی خیابون بچرخم و قدم بزنم، هزار تا انگ جلفی و بی حیایی بهم میزنه و چشاش 4 تا میشه و آدم ها به خودشون حق میدن باهات هر رفتاری بکنن و هر پیشنهادی بت بدن! همین من دختر، اگه یکی به هر دلیلی بیاد منو بکشه یا بهم تجاوز کنه یا توی صورتم اسید بپاشه، انقدر بهم میگن پوششت بد بوده و خودت مقصری که باورم میشه! اگه خودمو بکشم، حتی بعد از مرگ هم ولم نمیکنن چون حتما یه بی آبرویی ای کردم  و بقیه فهمیدن یا مواد مصرف کردم اوردوز شدم. بازم بگم؟
  پاسخ:
  مثال زدی مثال شنیدی دیگه! مثال میگی نمیتونم مفهوم بزنم برات که، زن اگر میریزه تو آشپزی، مرد میریزه توی کار، مرد میریزه توی تحمل عمده فشار، مرد میریزه توی اون تحقیرهایی که در طول روز برای یه قرون دو زار میکشه! و این اصلا ربطی نداره به اینکه زن داره کار میکنه یا نمیکنه، بحث این بود مرد عشقش رو چه جوری بیان میکنه! وگرنه مردهای امروزی مگه آشپزی نمیکنن؟ مگه ظرف نمیشورن؟ مگه خونه جارو نمیزنن؟
  والله جز چهار تا قوم بدوی، به صورت تاریخی نر میرفت میگفت ماده رو میخوام، و چون از اورانگوتان و شامپانزه گرفته تا خر و اسب و گربه هنوز اینجوری جفت میگیرن، انسان هم به عنوان یه پستاندار همینجوری جفت میگیره و غیر از اون در هر فرهنگی با برخورد مواجه میشه، حالا شکل این برخورد ممکنه فرق کنه، اما ذات برخورد بر خلاف نظر شما ریشه های اجتماعی نداره، بهانه های اجتماعی داره، ریشه اش تکاملیه!
  البته در مورد دویدن، دوچرخه سواری، و توی پارک تنها نشستن، این چیزیه که توی شهر من به صورت روزمره داره اتفاق میفته و جزوی از فرهنگ سال 94 شهر من شده، اگر کسی میاد به توی نوعی به خاطر این کار توی تهران چیزی میگه، کم عقلی خودشه، این ماجرایی که تو میگی نیست! اینهمه تفسیرهای غمگینانه رو یه مرد نمیذاره سر هر چیزی، چون بر خلاف عمده خانمها اهل اگزجره کردن نیست. وگرنه من بخوام اسم ببرم از ظلمهایی که به مردها توی این جامعه میشه که اون هم یه خرمن کاغذ میخواد!
  مسئله اصلی اینجاست، من میدونم خانمها به نسبت آقایون توی همین جامعه شرایط سخت تری دارن، مثل روز روشنه این اتفاق! در حال که شما نمیدونی به من نرینه، اونقدری هم که شما میگی خوش نمیگذره، اتفاقا خیلی چیزها که شما به خیالت هم نمیرسه دغدغه مرد امروزی ایرانیه، شما هر رفتار عادی خانمانه ای رو "عاشقانه" تفسیر میکنی، در حالی که مترادف همون رو برای یهآق نمیکنی، در حالی که سعی داری بگی رفتار ها متفاوته، اما فقط روی خوبی خانمها دست میذاری! و نکته سوم، شما توی سال 94 ایستادی اما همونطور که گفتم داری ایرادهای سال 74 رو میگیری! من اینها رو نق نق میبینم، نه نقد! وگرنه حداقل در مورد شخص من میدونی که تفکرم این نیست همه چی توی این مملکت برای خانمها گل و بلبله، الان حرف من نقد یه سری تفکر و مسخره بازی جلف و چیپه!
  ضمن اینکه جامعه، هر جامعه ای، چه بخوای، چه نخوای به بعضی رفتارها برچسب میزنن، شما شب بیرون بودن و لباس به عقیده عده ای "نامناسب" رو مثال میزنی؟ شخص من رو حداقل 5 بار، وقتی ریش داشتم، پلیس متوقف کرده و گشته، به جرم اعتیاد، سوال پیچم کرده، توی مترو، توی پیاده رو، شب سر کوچه، توی مسیر دانشگاه، اصلا یه همچین چیزی رو باهاش برخورد داشتی؟ پسرهای زیادی با این رفتار "اتهام اعتیاد به خاطر ریش و پوشش" برخورد کردن، مسئله اینه عینیت این رفتارهای غلط در جنس مذکر رو شما نادیده میگیرین! من 28 سالمه و بیکارم، نمیخوام بیکار باشم و دنبال کار میگردم، در گذشته که بیکار بودم هر بار دستم خالی شده و به مادر یا پدر گفتم 10 هزار تومن بده برم بیرون (خوشبختانه خیلی وقته نگفتم و پس انداز دارم) به صورت غیر مستقیم و حتی مستقیم، بی غیرت بودن و کاری نبودن و بی جوهره بودن و مرد نبودنم رو به روم آوردن، کدوم دختری همچین خفتی رو تجربه کرده؟ این حرف از اون حرفاییه که یه بار به یه مرد بگی تمام روحش میشکنه! نه خانم محترم، نمیگم 100% برابر، ولی عمده اتفاقاتی که برای خانمها داره میفته، یه عینیت توی آقایون داره! اینقدر هم همه چی گل و بلبل نیست!
  هولدن تو خیلی بد بینی نسبت به فمینیست ها...
  ولی تو درواقع با فمینیست نماها و مرد ستیز ها مشکل داری...با کسایی مث همین خانوم که اسمشونو میذارن فمنیست...
  پاسخ:
  من به فمینیست ها بد بین نیستم، تفکر مسخره ای هستن:
  فمینیسم | Feminism
  نفی نمیکنم، که تاثیر به سزایی داشتن، اما آبی که از اینها گل آلود شده، حالا حالا ها تمیز نمیشه!
  نمیدونم چی بگم.من خودم به عنوان یه دختر با هر سه موضوع مخالفم.ولی تقصیر مردام هست دیگه.(بخاطر اینکه یکم بیشتر تو جریان باشم چن تا از کامنتارو خوندم.معذرت)یبار خوده من درو برا یه اقا نگه داشتم ولی خودش اصرار کرد که خانوما مقدم ترن!!
  تو جامعه اگه تبعیض نبود این طرز فکرا به وجود نمیومد.ولی الان که وضع بهتر شده نمیدونم چرا بازم بر اساس این فکرا پیش میرن...
  به هر حال شوما هدایتتو بکن.بدجور لازمه.


  پاسخ:
  کامنتها برای خوندنه دیگه! چرا معذرت میخوای؟ :| نه ببین اصلا قضیه اشتباه نشه، به نظر من هم خانمها مقدمن، من اصلا اینجوری تربیت شدم، و سوالم ربطی به جوری که فکر میکنم نداره، یعنی درسته من خودم دوست دارم این نوع احترام گذشتن رو، ولی به قول دخترک اینقدر "تفکر انتقادی" دارم بهش فکر کنم اگه قراره همه برابر باشیم توی یه تفکر، چرا همون تفکر روی همین مانور میده؟
  مسئله اینه با اینکه شرایط توی جامعه متوسط شهری، حداقل یک میلیون بار بهتر از 20 سال پیش شده، ولی نقد ها (به زعم من نق نق ها) همونهاییه که 20 سال پیش گفته میشد، و این درد داره!
  ببین درباره ی روز دختر از این دیدی که توگفتی بهش بدبین نشده بودم.ولی ذهنیتم از قبل بهش "تقریبا" همونی بود که تو وبلاگ الماتوکل نوشته شده.نه به اون شکل..ولی مسئله جنسیتی بودنشو قبول داشتم....واسه همین خیلی خوشبین نیستم بهش...

  درباره تهمیه میلانی....خب فمینیسم قاعده اصلیش اینه  که یه زن "حق" داشتن تمام جنبه های زندگیشو داشته باشه...داشتن یا نداشتنش تو هر کس فرق مییکنه ولی "حق" داشتنش رو قاعدتا بباید همه داشته باشن.....
  خب مردا هم یه جنبه از زندگی زنن...نباید به این شکل بد به تصویر کشیده بشن...

  پاسخ:
  بحث آلما توکل خیلی ذهنیه، به درد خودش میخوره! تلقی اصلی چیز دیگه ایه توی این قضیه! قانونگزار دیده ما روز مادر (همسر، زن مزدوج) داریم اما روز دختر تو خونه (باکره یا غیر باکره) نداریم، براش یه روز طراحی کرده! که خیلی هم کار احمقانه ای کرده!
  همونقدر که یه مرد جنبه ای از زندگی زنه، یه زن جنبه ای از زندگی مرده!
  چرا اینقدر سخته اول انسانی نگاه کنیم بعد جنسیتی؟
  قاعده فمینیسم که در واقع ضد ازدواجه!
  +شما به بزرگواری خودت این سازمان رو ببخش..
  +از اونجاییکه من هدیه روز پدر رو با پول مادر،و هدیه روز مادر رو با پول پدر میخرم،تفاوت چندانی تو ارزش مالی هدیه هام وجود نداره..
  +من نه فمنیستم ونه تهمینه میلانی بنابراین جوابی به سوال آخرت ندارم...حالا اگه جایی دیدمت حتما اجازه میدم شما اول رد شی یا حتی شاید(شاید ها نه حتما) درم برات باز کردم...خب؟؟؟؟
  +واقعا انصافه بیشتر خواننده هات دختر(خانم!)باشن وتبریک نگی؟؟؟؟؟
  پاسخ:
  وقتی من به خواهرم، تبریک نگفتم، یعنی این روز رو ابدا به رسمیت نمیشناسم! پس به نظر خودم انصاف که هیچی، کاملا طبیعیه تبریکش نگم! 
  شوما کالم داوون آقا :))
  پاسخ:
  آرومم، راحتم!
  من میدونم روز جوانه دوست گرام :دی نگفتم اصلا روز پسره :دی
  گفتم قرارداد خونه ی ماست که تو اون روز به پسر خونه توجه ویژه بشه و تو روز دختر هم به دخترهای خونه ...


  پاسخ:
  بلی بلی همینطوره!
  http://almatavakollll.blogfa.com/post/1898
  پاسخ:
  ایشون از یکی از جنسیت گرا ترین بلاگرهایی هستن که من دیدم، اصولا دنبالشون نمیکنم، خوشحال میشم یه مطلبی بدید بخونم که ارزش خوندن داشته باشه!
  خب به نظرم این که هم روز دختر داریم هم روز زن بیشتر از همه اینا جنسیتیه!:||
  یه روز زن و یه مرد کافیه فکر میکنم!
  در مورد برابری هم حق باشماست! اگه واقعا برابری هست باید مثلا وقت اشغال گذاشتن دم در هم باشه! نه این که فقط پسر خانواده ببره چون "پسره"! یا مثلا وقت ظرف شستن فقط دختر خانواده بشوره چون "دختره"!
   برای کادو هم نمیدونم چرا این جوریه!:|||


  پاسخ:
  فکر کنم شما از معدود افرادی بودی که حرف من رو در مورد سوال تساوی حقوق، واقعا دریافت داشتی! من از این اتفاق بسیار خرسندم!
  درضمن روز تولد حضرت علی‌اکبر روز پسر نیست و روز جوانه؛ جنسیت نداره
  پاسخ:
  بلی دقیقا اشاره کردم بهش!
  در مورد سوال اول که تقصیر خانما نیست :دی ولی میتونین یه حرکتی بزنین بالاخره روزی پیدا میشه بذارن روز پسر. مثلا تولد حضرت علی اصغر :))
  تقصیر خانما چیه که شما آقایون متعلقاتتون کمه :دی ولله هیچی نمیشه براتون خرید. تولد خواهرت که باشه هزار تا گزینه داری برای خرید، اما واسه داداشت یا بابات چی میتونی بخری؟ نکته دوم اینه که خانم ها خیلی بیشتر از هدیه گرفتن خوشحال میشن تا آقایون، این که کادو گرون باشه مهم نیست، توجه مهمه، این که هدیه بدون مناسبت باشه و کوچیک قشنگ تره تا این که گنده باشه و از سر اجبار. خود خان مها هم اینو دوست ندارن، ولی اگه ببینن طرفشون با میل و رغبت براشون کادوی سنگینی خریده، اینو نشونه توجه و علاقه میدونن.
  اون بحث تقدم با خانم ها، یه نشانه مقاومته. وقتی فنری کش میاد برای اینکه به حالت اولش برگرده نیاز به فشار بیشتر داره. مطمئن باش انقدر حقوق خانم ها پایمال میشه که دلشون رو خوش میکنن به دو سه تا چیز بی اهمیت، فقط برای این که امید داشته باشن. وگرنه این فرست بودن به چه دردشون میخوره وقتی حقوقی ازشون پایمال میشه که گاهی ادامه زندگی رو هم براشون  مختل میکنه.
  تازه این بحث لیدیز فرست اصلا مال فرهنگ ما نبوده، مال نجیب زاده های اون ور آبی و فرهنگ های غربیه که روتین زندگیشونه این که صندلی خانم ها رو توی رستوران بکشن عقب و منتظر بشن تا طرف بشینه، یا در ماشین و ... رو باز کنن و فلان. ولی وقتی یه زن میبینه توی یه فرهنگ دیگه داره به زن احترام گذاشته میشه و توی فهنگ خودش، هیچ احترامی نداره و توی یه جامعه مردسالار داره زندگی میکنه، چه انتظاری ازش داری؟
  اون موردی هم که گفتی روز پدر برای مادر خونه ظرف گرفتن، هیچ زنی خوشش نمیاد لوازم خونه بهش هدیه بدن، بالطبع مردا هم همین طور، همه دوست دارن هدیه ای که میگیرن منحصرا مال خودشون باشه، مگه اینکه طرف مقابل هدیه گیرنده، خیلی نزدیک نباشه، یا وسیله ای که گرفته نیاز اون خونه باشه که طرف خوشحال بشه، که باز هم مال خودش نیست، مال همه ست!
  تازه من فکر میکنم یه چیزایی توی علایق زن و مرد متفاوته. ممکنه زن از هدیه خوشش بیاد و مرد از یه رفتار دیگه. این که زن و مرد علایق همو بشناسن و کاری رو بکنن که طرف مقابل دوست داره چه ایرادی داره؟ این که زن مثلا هر روز فکر کنه چه غذایی برای همسرش درست کنه که خوشش بیاد و لذت ببره، برای مردا روتین شده، اما نشونه محبت زنه، چه اشکالی داره مرد هم محبتشو جوری نشون بده که زن دوست داره. تازه اگه مردی مرد باشه و بلد باشه محبت کنه، هیچ وقت به ابزار هدیه متوسل نمیشه! هدیه گاهی فقط یه وسیله ست که کمک کنه زن، اشتباه طرف مقابلو یادش بره! چقدر حرف زدم :|
  پاسخ:
  در مورد روز و مناسب نبودن هدیه برای آقایون که حرفی ندارم!
  و اما در مورد پایمال شدن حقوق خانمها، که من هم کمابیش بهش معتقدم، و یا در مورد جامعه مرد سالار، که حدودا 15 ساله توی جامعه شهری با سرعت زیادی داره کمرنگ میشه بیش از اینکه با اصل اتفاق روبرو باشیم، با تفسیری از این اتفاق روبرو هستیم، بیشتر میتونم بگم، درد شما اینه قانونگزار مردسالاره، که هست، و بر اساس شرع مردسالاره، که اون اصلا مسئله من نیست، اما درصد کثیری از جامعه شهری مذکر، اگر بخوان از حقوق قانونیشون (و نه بیشتر) استفاده کنن نفس کشیدن برای خانمها سخت خواهد شد چه برسه زندگی کردن! این توهم جامعه مرد سالاره، توی خیلی موارد دیگه وارد نیست! من اصلا نمیپذیرم این رو، یه روستا اون سر کشور، یا شهرهای کوچیک و حتی "قوم گرا" و "آورمذهبی" رو از حرفهای من کم کن، ببین چقدر به حرفت نزدیکه چیزی که میگی؟ در پدر خودت میبینی؟ در خانواده ات این دوز مردگرایی رو میبینی؟ این حرفها بیشتر بهونه شده تا حقیقت داشته باشه!
  درمورد کلا اصول هدیه دادن هم فقط بهونه آوردی! و جالبه توی پاراگراف آخر غذا درست کردن زن رو نشونه عشق کردی! :| همونقدر که غذا خوردن برای مرد معمولی میشه، برای زنی که داره آشپزی میکنه روتین شده، و اگه این نشانه عشقه، دو شیفت سگ دو زدن مرد برای تامین نیازهای یه خانواده که "سوپر عشق" شده و اصلا دیگه ثابت کردن چیزی رو نیاز نداره، در حالی که زن اون رو وظیفه میدونه! شما بیشتر درگیر تفسیرهای سوگیرانه هستی، اتفاقات عادی زندگی رو همگی به نفع زن و به ضرر مرد تفسیر میکنی! من برعکسش رو خوب بلادم، اما این کار رو لازم نمیدونم!
  پ.ن: من با احترام گذاشتن به خانمها مسئله شخصی ندارم، شخصا قبولش هم دارم، حرفم اما فراتر از یه مسئله شخصیه!
  1. این سوال منم هست :|
  2. ولی خودمونیم کادوی درست حسابی که خانوما بتونن برای آقایون بخرن (یعنی تشخیصش براشون راحت باشه) کم پیدا می‌شه؛ بله، آقایون میرم یه سرویس طلا می‌خرن که مطمئناً خانوم خوشش میاد اما برای یه آقا به این راحتی نیست؛ این قضیه در مورد اسم‌گذاری هم صادقه و اسمای دختر قشنگ به مراتب بیش‌تر از اسم پسر قشنگه؛
  3. در مورد فمینیستا من باید مفصلاً یه پستی (به مراتب خفن‌تر از اون پست گیاهخواری) بنویسم فقط منتظر یه موقعیت مناسبم؛ حرفام توی کامنت جا نمی‌شه :|
  به قول خودت: باقی بقا :|
  پاسخ:
  1- :|
  2- هست آقا، راحت هم هست! خیلی هم هست!
  3- من فمینیست ها رو روزی خواهم هدایت کرد! :|

  ولی الان جزو جنس خوشبخت جامعه هستی که تنها دغدغه و اعتراضت همین دو تا جمله و همین دو روزه! :D

  ضمنا من شخصا چیزایی مثل کت و شلوار، گوشی و عطر (نه از نوع ارزون قیمت!) میخرم.

  خلاصه خوش به حالتون ;)

  پاسخ:
  آره جنس خوشبختم، با فوق لیسانس بیکارم، با 28 سال سن، و هر لحظه ازدواج کردنم سخت تر از قبل میشه، و همه هزینه هاش روی دوش خودمه، میبینی چقدر خوشبختم؟ میبینی؟
  بدبختیت رو خریدارم! حسرت چیزی رو بخور که حسرت خوردن داشته باشه! وضعیت من و امثال من حسرت نداره!
  تا اونجایی که اطلاع دارم روز تولد حضرت علی اکبر روز پسر نامگذاری شده.اون زمانها گذشت که پدرها جوراب میگرفتن دوست عزیز!
  الان پدرهای نسل جدید کیف و کفش چرم و ادکلن فلان مارک و ...
  اون ضربالمثل کاملش اینه: ladies first ,after mens.
  روز دختر رو به خودت برای داشتن اون دختر کوچواو در فانتزیهات تبریک میگم.


  پاسخ:
  تا اونجایی که اشتباه اطلاع دارید، روز حضرت علی اکبر روز جوانه! اون روزها برای شما گذشت، من هنوز به قدرت شاهد این اتفاقات هستم اطرافم! دست مادرهای نسل جدید درد نکنه اینقدر مارک بازن!
  جریان لیدیز فرست اصلا هم فمینیستی نیس ! این رو فک کنم ذکور باب کردنش که بزار اول خانما برن اگه مینی چاله ای چوله ای چیزی بود ما با احتیاط رد شیم :D
  پاسخ:
  به هر حال در دیدگاهی تساوی جویانه، "فلان جنس اول بره" شعر نویی مسخره است!
 • مهرداد ارسنجانی
 • : تق تق، در زدن...
  استاد اذان رو گفتند ، سوالی ندارید؟
  جان؟ بیرون؟ چشم...
  -_-
  پاسخ:
  مهرداد جدیدا بین ساعت سه تا سه نیم و نهایتا چهار میخوابم، قول دادم، به ساعت اذان نمیرسم!
 • مهرداد ارسنجانی
 • استاد؟
  عذر میخوام، از کسایی که کلن با تبریک و تسلیت گفتن مخالفن،
  کسایی که روز پدر و مادر و عمه و خاله و جوون و پیر و کارگر و کارمند و روزِ ملی شدن صنعت نفت و پیروزی انقلاب و عاشورا و تاسوعا و عید نوروز و نیمه ی شعبان و 3شبِ قدر و شبِ جمعه و صبح جمعه و هفته دفاع مقدس و دهه ی زجر و و و و رو قبول ندارن... از این آدما، سوال ندارید؟
  هر سوالی ها ، شخصی ، اطلاعات عمومی ، فیلم و سینما ، کتاب و اینا...
  جان؟!
  برم بیرون از کلاس؟
  -_-
  پاسخ:
  نه از این دسته انسانها سوال ندارم، چون اینها تکلیفشون روشنه با خودشون حد اقل، الان روی صحبتم با آدمهایی هست که تکلیفشون با خودشون روشن نیست!
  روز پسر باید می داشتیم واقعا و متاسفم که نداریم :| 
  ما روز جوان یا همون تولد حضرت علی اکبر رو قراردادی گذاشتیم به عنوان روز پسر و کادو به پسر خونه میدیم و میگیم اون روز مختص خودشه :دی 

  + برادرم روز دخترم عیدی میگیره. اینو کجای دلم بذارم آخه من:))) 
  پاسخ:
  نگاه قانون گذار جنسیتی بوده!
  من اصلا حال نمی کنم با پول بابام برای بابام!!! کادوی گرون قیمت بخرم ... 
  ولی حال می کنم با پول بابام برای مامانم!!! بخرم ...:دی 
  دلیلشم نامعلومه... بابام اینجوری یادمون داده فک کنم. ولی اصلا فرقی نیست بینشون هر سال تو یه رنج کادو به هردو میدیم ما... 
  درباره لیدیز فرست باید بگم یه احترام خیلی شیکه اصلا ربطی به برتر دونستن خانم ها نداره:| اینو قاطی نکن
  تو به من بگو فرقت با من چیه که ارثی که می گیری دو برابر منه؟ چه چیزی بیشتر از من داری ؟ یا اگه زبونم لال یه طور کوچیکیت شه دیه ت دو برابر منه ؟
  من از فمنیست ها حالم به هم میخوره. رسما به هم می خوره ها... ولی چیزی که انقدررر واضح ارزش مادی مرد رو بیش از زن بدونه! فاجعه ست برام
  و هرگز باور نکردم این بخش از اسلام رو...
  پاسخ:
  دیه رو من نبستم، ارث هم نگرفتم، بیا اینها رو تو جای من بگیر، من دارم از عرف حرف میزنم، نه شرع، نه قانون!
  احترام؟ چرا تو به من احترام نمیذاری در رو برام باز کنی؟ میتونم بپرسم اینو ازت؟ کی گفت و چه وقتی گفت این کار یعنی احترام من به تو؟ چرا اگه تو برای من این کار رو کنی و من اول از یه دری رد بشم، من بشم بی شعور؟
  پ.ن: من لیدیز فرست و این شر و ورها رو هم انجام میدم، هم خوشم میاد انجام بدم، ولی هیچکدوم اینها جواب سوال من نیست!
  بذارید من فلسفه ى این خانوما مقدم تر هستن رو بگم. :دى
  در زمان هاى قدیم، زمان انسان هاى اولیه، مردم تو غار زندگی مى کردن و از بیرون اومدن مى ترسیدن. خب جانور زیاد بوده تو" بیرون" :دى. بعد آقایون تصمیم گرفتن بگن خانوما مقدم ترن که اگه جانورى در بیرون بود خانوم ها رو بخوره. دى: 
  دیگه این رسم تا الان ادامه پیدا کرده دیگه.  :))
  پاسخ:
  :))
  آهان، پس این "نگاه جنسیتی" که میگن من دارم، از اینجا اومده! :)) جالبه!
 • آناهــیــ ـــتا
 • بنظر من روز دختر رو فقط باید باباها و دخترا به همدیگه تبریک بگن :)

  +در مورد فمنیست ها هم, من واقعا نمی فهممشون. اگر به پایمال شدن حق و حقوق باشه, که این زنو مرد نداره. ممکنه یه زن هم حق یه مرد رو ازش بگیره.
  ولی جمله ی لیدیز فرست و اینا بنظرم یه چیزی خارج ازین مبحثه و یه جور احترام به شمار میاد, و نشونه ی جنتلمن بودن خود طرفه. من شخصا وقتی یکی در رو برام باز می کنه یا کارایی ازین قبیل, احترام و کلاسش تو نظرم بیشتر می شه
  پاسخ:
  در تفکری که من با شما برابرم، آقایون اندازه خانمها مقدمن، چرا شما در رو نگه نمیداری یه آقا رد بشه؟ هوم؟
  بمبئی =)))) 
  + خواهش میکنم ، کاریه که از دستمون برمیاد به هر حال :دی
  پاسخ:
  البته اون "بریم بمبئی" بود، "یـ" رو چرا نزد؟ :|
  لطف داری شما!
  آره واقعا خدا حفظم کنه . من نباشم کی دو و نیم صبح کامنت بده به ملت ؟ :|| چه بار سنگینی رو دوش هامه ! :))
  پاسخ:
  الان من باید مثل این فیلم هندی ها بگم "وبلاگ من همیشه پر از کامنته" بعد تا یه سال کلا سه تا کامنت برام بیاد، در نهایت متنبه بشم بیام از دلت در بیارم و حلالم کنی، حتی میتونم بگیرمت و برای ماه عسل برم بمبئی :|
  اما فیلم هندی نیست که، من ممنونم سر صبحی کامنتدونیم رو منور میکنی! :دی
  واقع بین باشیم...جک زیاده راجع به روز پدر و جوراب و این چیزا
  اما شخص شما چند بار روز پدر به بابات جوراب دادی؟
  کسیو میشناسی که هدیه روز پدر جوراب بده...؟!
  فکر نمیکنم در عمل فرقی بین روز مادرو پدر باشه
  پاسخ:
  الان از من پرسیدی؟ من به پدرم هدیه نمیدم، اون هایی رو هم که دادم یه چیز دادم در حد 10 هزار تومن! در مورد اینکه چند بار دیدم، خیلی دیدم! و در عمل، حداقل 50 بار دیدم که روز پدر برای مادر خونه کادو خریدن، شما ندیدی روز پدری سرویس ظرف بگیرن تا حالا، ندیدی؟
  البته نمونه ای که من دارم در اختیارتون میذارم "معرف" نیست، اما چون شخصا پرسیدین، شخصا جواب دادم که جمیع حرفهایی که زدم رو توی 27 سال زندگیم در روز پدر بالای صد بار دیدم!
  من باب سوال اول که به من مربوط نیست به مسئولش مربوطه .
  سوال دوم هم که من به عنوان فرزند چه روز پدر چه روز مادر کلا پول ندارم که حالا بخوام فرقم بذارم ، تازه قبل تر که بچه بودم شعورم بیشتر بود واسه شون نقاشی میکشیدم !! :))) الان چی ؟ :|
  سوال سوم هم که باز به من مربوط نیست . 
  سوال دیگه ای نبود ؟ :))
  پاسخ:
  بله که اینطور، خدا حفظتون کنه :|

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی